Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pražská koaliční smlouva je na světě

Zástupci pražské ODS a ČSSD podepsali koaliční smlouvu. Ta jim umožní vládnout na magistrátu čtyři roky. Podle předsedkyně pražské ČSSD a ministryně školství Petry Buzkové nalezly obě strany ve většině oblastí shodné řešení. Dokázaly se dohodnout i ve sporných otázkách, jako je například bytová výstavba. Definitivní složení rady potvrdí 28. listopadu noví zastupitelé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

banánový demokrat

a jedeme dál ve starých dobrých kolejích....
Navrhuji sloučit pražské organizace těchto dvou stran, leccos by to zjednodušilo...Zajímavé též je, že ČSSD dostala 4 křesla, tj. stejně, kolik bylo nabízeno (nevím, zda seriózně) Kaslovi, ač získal ve volbách 15 % hlasů (soc.dem 12 %). Prostou aritmetikou rozdíl ta 3% znamenají 1 křeslo navíc. No, pánové staronoví radní jsou si zkrátka bližší...
0/0
20.11.2002 13:47

heretik

nevíte
někdo, jak si budou dělit úplatky ? po staru nebo fiftyfifty?
0/0
20.11.2002 13:39

Stealth

Kaslík je drzej
jak lázeňská veverka. On se první vymezil vůči ODS. Při jednání jen sprostě vydíral (asi jako Pepánek Luxů a spol.) a chtěl pomalu většinu na magistrátu. A teď ten demagog a samozvaný spasitel bude něco vykládat, že ODS dala přednost ČSSD před jeho spolkem, který prý má shodný program s ODS. To je docela možné, protože ten šašek nic vlastního nevymyslí (a protože na komunální úrovni se nic zas tak nového vymyslet nedá). Ale pokud pláče nad tím, že není v koalici s ODS, pak hlavní důvod nalezne pouze u sebe. ODS s ním jednala jako s prvním a kdyby sestoupil z oblaku své pýchy a zaslepenosti, mohl teď spoluvládnout městu a dokázat tak své sliby v praxi. Ale teď bude jen štěkat a nadávat a po čtyřech letech skončí tam, kam patří, totiž na politickém smetišti.
0/0
14.11.2002 10:32

Stealth

Re: Kaslík je drzej
Ještě bych snad dodal - kdo to vyjednával se Špidlíkem, kdo chtěl jí do koalice s bolševikem (asi na základě programové shody)? ODS? Ne! Kasl a jeho odpadlíci! U nás na Praze 3 k němu zdrhnul Mikeska - byl to bývalý starosta za ODS (v min. období místostarosta - taky za ODS) - pokud vím, jen co vlezl ke Kaslovi, už s ním na radnici nebyla kloudná řeč. A dopadlo to bohužel tak, jak to dopadnout muselo - v Praze 3 je koalice ODS a socanů (což mě pěkně s.. štve). Ale zase než s těmahle pakama, to je i socan lepší, alespoň víme, co můžeme čekat.
0/0
14.11.2002 11:15

Miroslav Grossmann

Re: Re: Kaslík je drzej
Nebyla s ním kloudná řeč. Co to znamená?
0/0
14.11.2002 15:20

Jáchym

Re: Re: Kaslík je drzej
Sorry, ale po tom všem, co ODS předváděla minulé volební období (vč. Burgemeistera) bylo naprosto šokující a ani bych si nedivil, že s ní někdo nechce uzavřít koalici. Ono, když máte na výběr ODS nebo KSČM (strany stejného chování - kdo není s námi, je proti nám), tak to bych radši šel taky do opozice. A to už jste zapomněli jak pan Koukal se opíral o podporu komunistů na pražské radnici? To bylo v pořádku? Samozřejmě, že není v pořádku, že byl pan Kasl s nima (KSČM) ochoten jednat, ale když ODS pořád chtěla toho Hejla..  Je velkou škodou a velmi smutné, že pro některé lidi platí pořád heslo: "Klaus je bůh a kdo je víc?. " Silně mi tohle připomíná, jak nedají na Slovensku lidé dopustit na Mečaria.   
0/0
14.11.2002 19:40

Clouseau

Re: Re: Re: Kaslík je drzej
Zcela souhlasím s kolegy Jáchymem i Grossmannem a podtrhl bych, že v této diskusi by se měl velmi brát v potaz vývoj na MHMP v minulých obdobích. Pokud toto někomu připadá, že bylo v pořádku, pak nezbývá, než ho politovat. A to nemluvím o politice O(D?)S na celostátní úrovni...
0/0
15.11.2002 11:16

Miroslav Grossmann

Re: Kaslík je drzej
Pýcha a zaslepenost čiší spíše z vás. Někdo tomu říká vydírání, někdo fakt, že nechce vládnout městu společně s podvodníky. Víte něco o poměrech na pražské radnici?
0/0
14.11.2002 15:18

Martin

programová shoda a politická blízkost Kasl+KSČM
V boji proti ODS zvedl Kasl rudý prapor a po záluze skončil v propadlišti dějin.
0/0
14.11.2002 9:28

Herodes

No nazdar.
Staré,zkorumpované čokly novým kouskům nenaučíš,ať zmizí v propadlišti dějin a jsou rádi,že je nezavřou za ty všechny lumpárny co dělají.
0/0
14.11.2002 8:40

Najdete na iDNES.cz