Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tošenovský: Vzdám to, nechce mě Klaus

Partaj hledá předsedu - takový inzerát by si mohla dát Občanská demokratická strana. Jediný oficiální kandidát, moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský, se totiž do jejího čela nepostaví. Stažení kandidatury oznámil na mimořádné tiskové konferenci. "Ve stávající situaci nemohu kandidaturu přijmout," vysvětlil Tošenovský. Sdělil, že ho špičky strany včetně Václava Klause v čele nechtějí. Předsedu si má ODS zvolit už v polovině prosince.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lumík

Levá Ostrava
Nedívím se, že Tošenovbského v Praze nechtějí. V Ostravě se projevil hodně nalevo - jen utrácet za dopravu, za parkoviště mimo centrum, město začalo podnikat (kabely apod) , členství v radách krachujících podniků a pod. Toto opravdu není pravicový politik pro centrální úroveň.
0/0
11.11.2002 16:02

Moravak

Vážení členové ODS - jednoduché řešení
Na kongresu ODS už pana Václava Klause prostě nezvolíte, i kdyby se chtěl milostivě - "na žádost členů a příznivců" do funkce předsedy vrátit zpět. Během těch let se ve Vaší straně vyprofilovalo již dost osobností, takže se nemáte tentokráte již čeho bát. Politická scéna si odchodem Václava Klause, ale i odchodem Václava Havla, spokojeně vydechne. Vidím to asi tak, jak se ulehčilo politické scéně, když zmizel v propadlišti dějin pan Sládek. Držím Vám palce, ať to na tom kongresu zvládnete. A pokud možno nevolte ani "žádného z takzvaných Klausových lidí". Pokud by se toto podařilo, bylo by to totální vítězství ! ! A Vaše strana by jistě měla velkou šanci vyhrát příští parlamentní volby. A to přece chcete ! ! Tak už se konečně nebojte do toho jít ! !
0/0
11.11.2002 15:34

přéju ti to!

moravvaku-ti bis mjel biti plácenej porátce v Horna Volta- mošna i v Dolna...
0/0
11.11.2002 15:43

Moravak

Re: moravvaku-ti bis mjel biti plácenej porátce v Horna Volta- mošna i v Dolna...
No seš docela vtipnej. Fakt je ale ten, že Ti někteří "nahoře" by spíš mohli řídit tu Horní anebo Dolní Voltu. Že by si to nejdříve vyzkoušeli, na co mají, a nedělali si z nás pokusné králíky. Aspoň tedy ze sebe nedělejme hloupé ovce, co si všechno nechají od těch politiků líbit. A ty piš normálně, jaký to má smysl. Anebo seš fakt teplouš, co se chce s někým seznámit. Na to mi odpověz !
0/0
11.11.2002 16:11

XM

strucneji prosim
Klaus RAUS!
0/0
10.11.2002 21:23

Dino

Pražákům, těm je tu hej !!!
Lidi, neblbněte, přece si čistokrevní Pražáci nepustí mezi sebe někoho jiného, třeba Ostraváka. Vždyť by to mohl začít myslet vážně s tou dálnicí a s obnovou Severní Moravy, která vydělala na velkou část metra atd.? Bohužel, uvidite, že stále platilo a zase bude platit " Vrána k vráně sedá ". Pan Tošenovský zkusil to, co mnoho lidí na různých místech, začít uvažovat pouze logicky a nikoliv pražsky. Že narazil se nedivím, ale podle mne to musel čekat. Bohužel ve vlčí smečce se taky nikdo slušně neptá na názor vůdce. Je-li silnější , stane se vůdcem. Ne-li musí ustoupit. Asi jsem neobjektivní, ale v Praze jsem žil 4roky a vrátil jsem se raději zpět. Nerozumím jejich myšlení..... 
0/0
10.11.2002 11:26

-chudaci spoluopčáné...

neznam terminus--čístokkrévvnei prašak-- ále tedka vim še V Ostrávje žíje čístokrévvnej tottel Díno!!!
0/0
10.11.2002 11:35

Moravak

Re: neznam terminus--čístokkrévvnei prašak-- ále tedka vim še V Ostrávje žíje čístokrévvnej tottel Díno!!!
A f Práze čístokkrévvnei tcheplouš Bruno    
0/0
18.11.2002 12:21

zoe

JAN KAVAN NA HRAD!
MYSLIM ZE PREZIDENTEM SE STANE JAN KAVAN PREMIEREM BUDE SPIDLA A PRESEDA SNEMOVNY ZUSTANE ZAORALEK.. TAKZVNA PRAVICE SKONCI V PR.. KAM TAKY PATRI S LIDMA KTERY TED MA!!!!!!!!!!
0/0
10.11.2002 3:46

Johny

Příspěvek člena ODS
Ačkoli sám jakožto člen ODS patřím mezi příznivce pana Klause, přesto si myslím, že by už měl odejít. Politik by měl poznat, kdy poptávka po něm klesá. Současný vývoj mě docela mrzí. Sice byl mým favoritem pan Zahradil, ale to, co pan Tošenovský udělal, vrhá na ODS špatné světlo. Pro mě samotného je to srab. Měl reálné šance na vítězství. A to se o něm říkalo, jak je neústupný...
0/0
9.11.2002 22:15

Miloš

Tragédie pro celou ČR.
Pan Tošenovský se mohl stát tou pravou autoritou,kterou ODS opět do čela strany tolik potřebuje.Pokud si pan Klaus dosadí do vedení strany svého"koně",tak zas ODS bude tam,co je nyní.To znamená,že v příštích parlamentních volbách s "klausovcem"neuspěje,protože pana Klause a lidí kolem jeho osoby mají lidé plné zuby.Do čela strany je proto potřeba dosadit pana Tošenovského nebo člověka jeho formátu,aby ODS,resp.pravice opět vládla v naší zemi.
 
 
0/0
9.11.2002 14:46

taky občan

Re: Tragédie pro celou ČR.
Pan Tošenovský ani nikdo podobný se nemůže stát pravou autoritou a ODS se nemůže obrodit. ODS je podnik VK a jeho vrcholového managementu, Tošovský, Vy a ostatní fakkluby jsou jen do počtu, aby se to mohlo vzdávat za stranu. ODS tak stojí a padá s vechsláckou ideologií vrcholu. Úspěch může zajistit jen reforma ODS spojená s výměnou této vechslácké garnitury a její ideologie. Pak to ale sotva bude ODS. Vy do počtu - nemáte nárok, ODS je podobně jako jiné strany "demokratického centralismu" nerefomovatelná !
0/0
9.11.2002 16:16

adra

Zoufalství pravicového voliče
Nachvilku si člověk myslel, že by šla ODS znovu volit - i když podpora Železnému měla jako varování stačit - a už zase ta beznaděj. Po neúspěchu patlalů z US už nejde doufat ani v to, že vznikne slušná alternativa - pokud by Kasl překvapil, tak sláva, ale nevěřím tomu. Nejlepší se tím nestresovat, věnovat svoji energii tomu, co člověk může ovlivnit kolem sebe a jen je trochu poškádlit ve volbách - i když kluci už vědí, že na ně nemáme...
0/0
9.11.2002 12:34

Jana

Zklamání
Pan Toševský mne svým přístupem zklamal, hlavně tím, že není schopen pravdivě pojmenovat své pocity i důvod, proč se kandidatury vzdal. Zřejmě si na svou příležitost ještě počká a zatím mají novináři o čem psát. Z více pravd si občan musí vybrat sám.
0/0
9.11.2002 11:10

lzete jak starecek Klaus

Klaus neustále dokazuje a přesvědčuje , že je totálně konfliktní typ a jen dobře , že předvádí národu , jak by byl "snesitelný" pro mezinárodní diplomacii ve funkci prezidenta . O vztahu k běžným občanům snad není třeba co dodat . Už ani v ODS nido neví , co si "kmotr" o kom myslí a jak s kdekým podle sebe "zamává" . Ani se nedivím , že nikdo už nechce předsedu ODS dělat . To je výsledek Klausova osobního teroru , despotizmu , arogance a jeho mafiánských praktik v JEHO ODS . ODS dala vzniknout US a nyní je jasné , že další satelit ODS na sebe nenechá dlouho čekat . A to jsem nejmenoval Kaslovu , zatím pražskou stranu . Klaus si bude muset tu SVOJI ODS se svými fanatickými příznivci vzít do oné trefné "rakve ODS" . Čím dřív , tím líp pro poctivou pravici ČR !!!!!!!!!!!!
0/0
8.11.2002 23:55

BOB

Re: bezejmenému
Nekopírujte moje příspěvky a pokuste se sám něco ... jaksi vymyslet , pokud ovšem jste schopen mou výzvu pochopit !
0/0
9.11.2002 0:38

Pavelk

Re: Re: bezejmenému
BOB-E :ty jsi opravdu myslitel, radeji nemysli, protoze to neni k nicemu, snad jen k smichu.
0/0
9.11.2002 3:16

BOB

Re: Re: Re: bezejmenému
To Pavelk . že Vám jsem k smíchu mi vůbec nevadí . Ba naopak . Jsem velmi spokojen , že jiný konstruktivní nápad ke katastrofální situaci v ODS , Vás , coby fanatického příznivce Klause , nenapadá . Znáte to : kdo se směje naposled ...
0/0
9.11.2002 9:40

BOB

Re: Re: Re: bezejmenému
To Pavelk . Nevím , od kdy si tykáme a ještě mě napadlo , že by od Vás nebylo nic nenormálního , kdybyste napsal i E. Tošenovskému , na základě jeho včerejšího  vyjádření se ke Klausovi a situaci v ODS , že je Vám k smíchu .
0/0
9.11.2002 9:56

Miloš

Re:
Plně souhlasím.
0/0
9.11.2002 14:48

Derry

Václav Klaus
bude tak dlouho strašit v čele ODS, až půjde na nervy i svým skalním příznivcům. Ostatně jeho monotónní hlášky už nikoho jiného nezajímají. Umění včas odejít je uměním mistrů. Mr. Klaus je "the living wreck". Ať už jde proboha ke všem čertům, nebo začnu volit socialisty.
0/0
8.11.2002 23:52

GhorX

Kdo bude předsedou ?
Snad jen úplný idiot pochybuje o masívním propletenci peněz a moci ve vedení kterékoliv ze stran - libovolná parlamentní strana, operující delší dobu na takové úrovni, se k "lizu" prostě dostane. Proto, když se náhle objeví možnost, že celé nejužší vedení ODS půjde od válu (a to by šlo, a možná nejenom od válu) a vezme sebou i velkou část napojených struktur, pak zůstane pro všechny jedinná možnost: "přesvědčit" kandidáta, že je jeho rozhodnutí nevhodné. Celkem mě nezajímá, co za průšvih vytáhli Klaus & co. na Tošenovského; mnohem více by mě zajímalo, co ví kdo na Klause, že objednávce vyhověl (on sám neměl žádný důvod). Kdo tedy bude dalším "vůdcem" ? Jsem přesvědčen, že korunu si nasadí pan V. Tlustý. V prostředí kolem V.K. je oblíbený, jistě nebude měnit zažité pořádky a o to přece jde.
0/0
8.11.2002 23:12

wicked@host.sk

Re: Kdo bude předsedou ?
no, myslim, ze rozumny nazor...
0/0
8.11.2002 23:40

Derry

Re: Kdo bude předsedou ?
Byvaly komouš, pravdaže? No to by tedy byl vůdce pravice jako stehno. Takový tlustý blbý stehno. 
0/0
8.11.2002 23:57

BOB

Re: Kdo bude předsedou ? Konečně komunista ( Tlustý ) !
Tak a to snad bude jasný důkaz , že ODS je principiálně komunistická strana s pouze ..... připustím snad v mé největší opilosti ...... s pravicovou rétorikou - ale opravdu pouze rétorikou . Skutky jsou charakteru mafiánsko - komunistického ve smyslu zabavení cizího majetku do soukromých rukou malé skupiny vyvolených nadlidí ( prý spravedlivá privatizace ) , buď v KSČ a nebo v ODS . Klaus je český Stalin a tak se za života Klause asi nikdo neodváží na Klause někdo něco vyzradit . Rána by se nedožil . A proto se zažité pořádky nebudou a nemohou měnit , ........ jedině , že by se ta předvolební rakev ODS s Klausem v ní nadobro zavřela . Dobrák E.Tošovský to zavčas vzdal . Kdo jí zavře ????????? Čas a nezavřená a nezatlučená rakev hraje proti poctivé pravici !!!!!!!!!!!!!
0/0
9.11.2002 0:10

taky občan

Re: Kdo bude předsedou ?
Výstižný. Bohužel, trvalo to tolik let, ačkoliv někteří tušili od počátku...Ale ono to nekončí. ODS je skutečně Klausovo dílo. Klaus ho vytvořil pro sebe a skupinu lidí v pozadí, kteří hodlali pro sebe využít tu "moc" co tehdy ležela na ulici. Už tehdy bylo jasné, že Klaus nemůže jinak než svoji úlohu v tomto plnit - a že až se jeho vliv vyčerpá, půjde od válu, na jeho místo přijde někdo, kdo tuto roli bude plnit dál. To asi Tošenovský nebyl. V souhrnu - ODS je nereformovatelná jako komanči. S reformou "ideologie ODS" totiž by skončila i ODS. Fankluby ODS i její "normální členové" jsou jen ten nátěr, kterej nemá do toho co mluvit (jak známo z dob komančů). Bohužel, dokud budou lidi voditelný na vařené nudli jako dosud, a co hůř, dokud budou mnozí, kteří z toho profitovali nějakými drobky z bohatého stolu ODS, kteří jsou teď závislí tak nebo onak na existenci ODS, i když by možná rádi ucukli, historie půjde dál. Nepatřím nikam, nemám pravolevé vidění, prostě k hledání schůdné cesty životem je kus pravdy pravé a kus pravdy levé, vždy jedna proto, aby to ta druhá nepřepískla. Oba kusy spojuje to, že se to má dít ku prospěchu všech, nejen partajníků a fanklubů, protože budu se mít dobře, když skoro všichni se budou mít dobře, a budu se mít špatně, kdzž příliš mnoho jich na tom bude špatně - to dokonce i jako bohatý (ať ten největší egoista uváží, k čemu mu to bude, nejvýš na hlídání...). A tak si myslím, že to, co tu chybí, je reálná pravice, vytvářející opakovaně šance vždy znovu pro všechny (nebo aspoň věrohodně snažící se). Pak skončí ideologie ODS, a bohužel s ní i ODS - je nereformovatelná.
0/0
9.11.2002 10:00

start

strana jednoho cloveka
kdo to jeste nepochopil, at uz to nezkousi - jasnejsi uz to nebude. tohle neni ani politicka strana, to je zastup klausovych otroku. k tomu si staci vzpomenout na nedavny obrat o 180 stupnu v pristupu k volbe prezidenta. stacilo jen, aby klaus rekl 'preji si' a bylo splneno - najednou cela ods jako jeden muz je pro primou volbu... a tosenovsky je u me srab!
0/0
8.11.2002 23:04

BOB

A OPĚT KLAUSOVA "NEŠŤASTNÁ" POVAHA !!!
Klaus neustále dokazuje a přesvědčuje , že je totálně konfliktní typ a jen dobře , že předvádí národu , jak by byl "snesitelný" pro mezinárodní diplomacii ve funkci prezidenta . O vztahu k běžným občanům snad není třeba co dodat . Už ani v ODS nido neví , co si "kmotr" o kom myslí a jak s kdekým podle sebe "zamává" . Ani se nedivím , že nikdo už nechce předsedu ODS dělat . To je výsledek Klausova osobního teroru , despotizmu , arogance a jeho mafiánských praktik v JEHO ODS . ODS dala vzniknout US a nyní je jasné , že další satelit ODS na sebe nenechá dlouho čekat . A to jsem nejmenoval Kaslovu , zatím pražskou stranu . Klaus si bude muset tu SVOJI ODS se svými fanatickými příznivci vzít do oné trefné "rakve ODS" . Čím dřív , tím líp pro poctivou pravici ČR !!!!!!!!!!!!
0/0
8.11.2002 22:56

Pavelk

Re: A OPĚT KLAUSOVA
To:BoB, BOBE uz jednou jsem to psal a nerad se opakuji, mel bys vyhledat odbornou lekarskou pomoc, jsi totiz hodne nemocny(na hlavu) nepodcenuj to.
0/0
9.11.2002 3:08

BOB

Re: Re: A OPĚT KLAUSOVA
Jsem si dobře vědom toho , že jste již psal ... , ale lékařskou pomoc budete  muset vyhledat  především Vy . Několikrát jsem zde skalní zfanatizované příznivce Klause vyzval k tomu , aby hrubým a hulvátským způsobem nekritizovali pisatele , ale rozporovali to , co není pravda ve vztahu k tématu . Taková výzva je Vám ale směšná a to je vše , co umíte vyplodit . Na takové Vaše řeči já jsem celkem "splachovací" .
0/0
9.11.2002 9:50

taky občan

Re: Re: Re: A OPĚT KLAUSOVA
... to je dobře, protože - co jiného jim zbývá, když takto nahatá pravda postupně leze na světlo boží. Tak s jim nedivte, jsou na tom závislí....
0/0
9.11.2002 10:05

taky občan

Re: Re: Re: Re: brůno, sač je nyčko ten mač
mési pavlík klaus a bóbek?
0/0
9.11.2002 10:07

kata stroofa....

arbiter ůkončil pšettčásne máč pro nesspusobílost terrena--obetcénstffo boušlivje reagůje s neliposty...
0/0
9.11.2002 12:20

Kakadu

Uvidite jeste, ze taticek Klaus jeste zvazi svoj odchod z vedouciho postu ODS. Samozrejme pod tlakem "clenske zakladny" a jen velmi nerad. Pokud mu nahodou nevyjde post presidenta. Vsak ted zadny volby nebudou a priste zase neco vymyslime.
0/0
8.11.2002 22:44

brb

rada
ja bych zavedl monarchii...
0/0
8.11.2002 22:21

idiot

Re: konečně zase
jeden hlas pro mne! Hlásek k hlásku, ruka k ruce, pak se dílo podaří.
0/0
8.11.2002 22:42

Balabán

Re: rada
Kdo bude ten monarcha ? Pokud ne já, tak nesouhlasím.
0/0
8.11.2002 22:56

idiot

Re: Re: rada
..no tohle, snad já, ne?
0/0
9.11.2002 10:09

David

Ach jo
Koho budu volit....
0/0
8.11.2002 22:06

fílan trop

Re: ..no pržéci mnje !
slípuju tebe do ráj.
0/0
8.11.2002 22:40

Eva, Mnichov

Kdy konecne Klaus pochopi, ze je cas odejit...
 VaclavKlaus by uz opravdu mel z cela ODS odejit. Jeho setrvavani ve funkci neni dobre pro samotnou ODS, ani pro nas pravicove volice. Pan Tosenovsky by se mi v cele strany docela libil. Pan Klaus a jeho nejblizsi by nemeli tolik zarlit...  
0/0
8.11.2002 21:59

idiot

Re: To se pozná ženská.
Říká to jak doma mužíkovi. Jen jestli on poslouchá?
0/0
8.11.2002 23:16

12345.

Re: Kdy konecne Klaus pochopi, ze je cas odejit...
Mila Eva, naprosto s Vami souhlasim. Ale myslim, ze Machiavelli /Klaus bude delat vse mozne, aby se stal nepostradatelnym  pro ODS/ vyzene vsechny  potencialni  nastupce a uplne timto rozstepi ceskou pravici.Pak se necha korunovat na "krale" . Ubohy narod cesky,  jak prezije dobu, kdy se  porad dere do popredi slavoman a arogant, ktery sam o sobe nikdy nepochopi, ze jeho cas uz vyprsel.
0/0
9.11.2002 2:03

pipin

Re: Re: Kdy konecne Klaus pochopi, ze je cas odejit...
Nepochopí to, protože je splachovací (chápu proč Kudláček nabízel 5 mil. Kč).
0/0
10.11.2002 21:37

Bob

Vzkaz panu Topolánkovi
Tož Mirku měls pravdu, opravdu chlap s kulama to je.
0/0
8.11.2002 21:23

taky občan

vážení členové fanklubu ODS
mějte trochu ohled, nejste v tomto státu zdaleka sami! A dvě ODSky - to už by bylo i na Klause moc !!!
0/0
8.11.2002 21:22

caman

žádné překvapení
Ruku na srdce vazeni vazne jste cekali ze Klaus na svoji zidli nekoho pusti ted kdyz nema sanci se stat prezidentem.
0/0
8.11.2002 21:14

Jakub Novák (Ostrava)

Klausovi loutky
Pan Klaus se zalekl, že by v čele ODS stál člověk s vlastním názorem a ne patolízal a přikyvovač pana předsedy,a proto pana Tošenovského nepodpořil a snad mu i uvnitř strany házel klacky pod nohy. Ono by to přece jenom bylo pro pana předsedu hodně bolestné, kdyby nebyl jeho přisluhovač v čele, ztratil by vliv a moc. Prosím pane Tošenovský zvažte svůj krok, jste osobnost, což jste vlastně prokázal i při povodních na Ostravsku v roce 97. My Ostraváci vám fandíme a spoustu ůlidí za Vaši kandidatůrou stálo.
0/0
8.11.2002 21:13

B.Rajda, Brno

Krok zpět
Stáhnutá kandidatura pana Tošenovského je jako rána z čistého nebe a ještě k tomu do citlivých míst voličů ODS. Již dlouho mi na ODS vadil styl, že ODS=Klaus. Udělal hodně věcí dobrých i některých nepovedených, beru ho, ale jeho čas je pryč a měli by přijít noví a on už by se měl konečně stáhnout. Dávno před tím, než Tošenovský oznámil kandidaturu jsem přemýšlel, kdo na místo V.K. a na mysl mi přišel právě Tošenovský jako relativně méně známý, ale podle dostupných informací schopný člověk. Už to vypadalo nadějně, že konečně zmizí Klaus a jeho zprofanovaní a zkažení kamarádi ze špičky ODS a že přijde nový vítr. Leda houby!!! Nevím, co se stalo, ale jak jsem teď viděl Tošenovského ve zprávách, mluvil jako by mu drželi pistoli u hlavy. To snad ani není pravda. Jak je možný, že najednou tak otočil, čeho se lekl? Lekl se příležitosti, kterou měl na dosah? Pak jsem se v něm ale zmýlil a není to vhodný vůdce. Bohužel,po jiskřičce naděje, že bude světlo je zase tma a hrozí , že o nabyté pozice ODS zase přijde a celá pravice u nás jde do háje. Unie vždycky byla jen stranou odpadlíků a na politickém trhu neměla opodstatnění, stejně jako ODA. Snad KDU, ale ti vždycky šli a vždycky půjdou s tím, kdo je u moci. Nyní jsou v levicové vládě, ale kdyby vládla ODS, jsou v pravicové vládě. S celou pravicí je to tedy nyní zlé a bohužel, vzhledem ke štědré a rozhazovašné ČSSD je to zlé i s naší republikou.
 
 
0/0
8.11.2002 21:03

pipin

Re: Krok zpět
Pokud se domníváte, že ODS je pravice, pak se velmi mýlíte. Je to všechno možné jen ne pravice. Chovají se totiž přesně tak, jak je to komouši naučili - lžou, kradou, podvádí, intrikují a jde jim stejně jako rudým bratrům jen o moc. Sem tam občas zasvěceně pohovoří na veřejnosti, aby všichni viděli, jak jsou v obraze a samozřejmě vědí, co tak trápí lid česky, ale v zákulisí pak kují úplně jinou politiku, než jakou prezentují na veřejnosti. No a tomu já neříkám pravicová politika.  Je to politika špinavá, osobně nevěřím, že se v tomto státě něco změní. Je to banda pokrytců, nic víc, nic míň. Až na pár výjimek všechno jedna sebranka. 
0/0
10.11.2002 22:02

Najdete na iDNES.cz