Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za zakázky z Kavanovy éry padla další obvinění

Policie rozdala další sérii obvinění kvůli zmanipulovaným veřejným zakázkám na ministerstvu zahraničí. Jsou z doby, kdy Černínský palác řídil Jan Kavan. Nová obvinění přibyla bývalému Kavanovu sekretáři Karlu Srbovi a jeho nástupci Pavlu Jarošovi, kteří jsou už od léta stíháni za korupci v souvislosti s rekonstrukcí ambasády v Záhřebu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka

Ale nejde přeci o Kavana.
Jde o celou sociální demokracii. ČSSD se skládá z bývalých členů KSČ, kterým jde jako obvykle jen o koryta. Opravdoví komunisti zůstali v KSČ. Antikomunisti hrou osudu zavátí do KSČ převlékli kabát a vstoupili do ODS, US a ODA. Ale kariérní členové KSČ přestoupili do ČSSD.
Tak co se divíte?
0/0
7.11.2002 14:10

vis

Re: Ale nejde přeci o Kavana.
ale nedivíme...
0/0
7.11.2002 17:00

Honza Kavan

Tak jak se tam mate?
Ja se mam dobre
0/0
7.11.2002 11:53

antivseho

Re: Tak jak se tam mate?
Bravo, to ti preji. A jak se ma ta tvoje Opolecka?
0/0
7.11.2002 16:41

Petr

Zlodějský pelech
To nebylo ministerstvo zahraničí to byl nevyvětraný zlodějský pelech, to se vyjímá lidské fantazii. Jestli je to tak na všech ministerstvech tak potěš pánbůh. Přišli Nás draho ti nenahraditelní bolševičtí odborníci (děkujeme soudruhu Pitharte)
0/0
7.11.2002 11:46

Inkvizitor, Inkvizitor@c-box.cz

Jo klidně
se dohadujte, kde co ukradl nebo nechal ukrást či něco zanedbal. Ale už probůh opusťte myšlenku, že si najal "vraha Citrona" prostřednictvím Srby. Citrona by si jako vraha nenajalo ani malé dítě...... 
0/0
7.11.2002 11:44

vis

Re: Jo klidně
a vidíš že najalo
0/0
7.11.2002 16:59

Boris

Melete přesně to, co si přejí tvůrci těchto článků, abyste mleli. To, co se dělo na MZ jej jistě prasečina, ale nemyslím si, že se ministr zahraničí může zabývat tím, že zkoumá předložený pložkový rozpočet stavebních prací, ověřuje jej podle projektové dokumentace nebo dokonce provede místní šetření stavebního stavu velvyslanectví někde v Keni. Od toho byli lidé, jako Srba a další. Odpovědnost ministra spočívá v tom, že se obklopil špatnými lidmi a že si nevytvořil takové mechanismy, které by trestné činnosti mohly zabránit.
0/0
7.11.2002 10:18

outcast

Re:
Určitě máš pravdu! Pan ministr zahraničí má přece spostu jiné práce, než aby se zajímal o to, kdo, kde a kolik ho uplatí!!! To je až úplně dole na seznamu jeho priorit... Jestli takhle "přemýšlí" více lidí, tak se nelze divit, že se děje co se děje. Všecko se analiticky, spisovně a na venek hezky okecá. To, že to nemá hlavu ani patu už nikoho moc nezajímá. Borisku jsi prostě borec!    
0/0
7.11.2002 10:41

Boris

Re: Re:
Kdyby prioritou MZ byla stavební činnost, pak si Kavan stoupne k prknu, narýsuje projekt na základě něj stvoří rozpočet a zadá jej stavební firmě k realizaci. Ale protože prioritou ministra zahraničí je řídit zahraniční politiku země, tak ji řídí a věci podružné přenechává svým podřízeným. Já to znovu zopakuji, aby ti to došlo. Jeho odpovědnost spočívá v tom, že si vybral špatné lidi a že si nevytvořil takové mechanizmy aby trestné činnosti těchto lidí zabránily. Kdyby MZ učinilo špatné rozhodnutí týkající se zahraniční politiky, je odpovědnost Kavana nepopiratelná stejně tak, jako odpovědnost Salzmana za nesplatitelné úvěry v KB.
0/0
7.11.2002 11:12

jarek

Re: Re: Re:
A z výběru špatných podřízených vyvodil politickou odpovědnost (to znamená, že se mu HO*NO stalo a jeho mateřská politická strana, jako všechny ostatní v jiných případech, ho podržela)!!!
0/0
7.11.2002 11:28

outcast

Re: Re: Re:
Tak jo. Omlovám se! Kavan by byl vinen pouze v případě, že by projekt sám osobně narýsoval, stvořil rozpočet,  zadal stavební firmě a vlastníma ruka  postavil. I potom by byl vinen pouze v případě, že by ho chytli při noční krádeži cihel! Jinak je naprosto nevinen (to je ale potom každý). Jeho zodpovědností je přece "řídit zahraniční politiku země" ... On se pouze obklopil  "špatnými" lidmi a nevytvořil "vhodné mechanizmy". Víš píšeš hezky a vzdělaně, ale já tohle nežeru. Jistě by si uspěl jako tiskový mluvčí některého z našich politiků nebo "velkopodnikatelů". S pozdravem "Čest práci" se s tebou loučím.
0/0
7.11.2002 12:03

jarek

Re: Re: Re: Re:
Plný souhlas. Také nesnáším tohle "intelektuálské" vysvětlování a omlouvání. Je potřeba zapojit pouze zdravý selský rozum!!!!!
0/0
7.11.2002 12:10

Boris

Re: Re: Re: Re:
Opět se mýlíš. Byl by vinen tehdy, kdyby stvabu zadal stavební firmě o 10 mil. dráž než spočítal a pak se s ní šábl na plovic. Takto je vinen ten, kdo vypsal výběrové řízení a zmanipuloval je ve prospěch té které firmy, nebo ten kdo řízení měl vypsat a nevypsal. Touto problematikou se obvykle zabývá komise pěti lidí a ne jeden Srba. Pokud bys chtěl vyhazovat ředitele podniků za to, že jejich zaměstnanec něco ukradl, byly by podniky bez ředitelů.
0/0
7.11.2002 14:28

jarek

Re:
A na co tam pak je a jakou  odpovědnost přijal. Člověk žasne. Ale s. Salzmann byl zrovna močit na záchodě, když se podepisovalo, dary od mrtvol - také podpis, alpa na záda pak bouračka atd. A tobě a bohužel většině lidí (viz. Znojmo) morální odpovědnost nic neříká!!!
0/0
7.11.2002 10:50

Boris

Re: Re:
V podstatě jsem již odpověděl výše. V případě Kavana přímou odpovědnost za činy Srby a dalších nevidím. Jeho selhání, jako řídícího pracovníka MZ, bych viděl pouze v souvislosti s otázkami politiky MZ. V případě té jeho bouračky, jak píšeš, je morální selhání evidentní.
0/0
7.11.2002 11:23

Vlk

Re: Re: Re:
Tedy pane kolego jestli to dobře chápu:
Majitek vlastní továrnu a dosadí ředitele. Zaměstnanci začnou rozkrádat podnik a dozví se to majitel. A ten posléze pochválí ředitele za to že se u něj krade???
Nejste naivní, že???
A když se posléze zjistí, že krade i ředitel, dostane ještě vyšší funkci. No super. Potom chápu princip naší vlády!
0/0
8.11.2002 9:25

Boris

Re: Re: Re: Re:
Kolego, přesněji: Majitel (Kvan) vlastní továrnu (MZ) a dosadí ředitele (Srbu). Ředitel (Srba) začne rozkrádat podnik a V SOUVISLOSTI S VYSETROVANIM JEHO JINE TRESTNE CINNOSTI SE TO DOZVI POLICIE, KTERÁ INFORMUJE MAJITELE. A TEN DA REDITELI (SRBOVI) PADAKA. Pokud by se prokázelo, že krade i Kavan, postupovalo by se obdobně. Pokud máte informace, které by tuto vaši doměnku potvrzovaly, je vaší povinnosti je oznámit orgánům činným v trestním řízení, které zahájí v tomto směru šetření. Pokud tyto informace nemáte, mohlo by se z vaší strany jednat o trestný čin pomluvy.
0/0
8.11.2002 10:15

jarek

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
8.11.2002 15:06

Vlk

Re: Re: Re: Re: Re:
Ale pane kolego! Pan Kavan není vlastníkem továrny!!! Pan Kavan je pouze na přechodnou dobu dosazený ředitel a pan Srba je jeho náměstek!!! Nenechte se mýliti! Vlastníkem továrny jsou voliči, nebo chcete-li občané této země! A tudíž pokud pan Srba jako náměstek krade, a plánuje vraždy a jiné bohulibé činnosti a pan Kavan jako ředitel nedělá prakticky nic, jen tiše mhouří oči, zajímá mě proč občané této země nedávají svou nevoli najevo tak, aby tohoto člověka od korýtka odstavili?!
Každý neseme svůj díl odpovědnosti a odpovědnost nese i ten, kdo o trestné činnosti ví a nic nedělá! Tedy i ředitel, který tuto činnost svou benevolencí připustil!
A druhé co nechápu, proč jsme ho povýšili na vyšší úřad? Snad proto, aby pod ním bylo více kontrolních organismů a nemohl udělat ještě větší botu?
Kdo ví?!
0/0
11.11.2002 9:20

Vlk

Re: Re: Re:
PS. Zapomněl jsem. Protože jsme si ty pány zvolili sami, nevíte někdo adresu na Honzíka??? Chtěl bych mu pochvalu vyjádřit i osobně!!!
0/0
8.11.2002 9:56

Inkvizitor, Inkvizitor@c-box.cz

Nevíté náhodu, co máme dneska v Kolbence k obědu?
0/0
7.11.2002 9:48

NosmoKing

zbytečný prachy
Stále nechápu že se Kavanovi dávaj takový prachy když ten člověk je naprosto neschopnej a zkorumpovanej.
0/0
7.11.2002 9:20

outcast

Re: zbytečný prachy
Fakt to nechápeš? Kavanovi (a jemu podobným) se ani tak moc nedává, ale umožňuje se jim aby si brali sami. Neschopnej to on není. Je bezpáteřní, a zkorumpovanej a co já vím co eště. Až budeš jako on, budeš se mít v Čechách taky dobře... 
0/0
7.11.2002 9:37

outcast

Pište, pište ....
je vám to ho*no platný. Kato a spousta dalších estébáků (elita národa) jsou dolaroví milionáři za vaše prachy a to co mi si tady cancáme je vůbec nezajímá.
0/0
7.11.2002 8:45

Prescent

Snad si nemyslite
Vazene damy a panove,snad si nemyslite,ze se panu Kavanovi neco stane.To jste me skutecne nadmiru rozesmali.I kdyby vyplynulo,ze nekoho zabil,okradl stat o miliony nebo miliardy,tak se vubec nic nestane.Ceska kratka historie tech prikladu ma nekolik a krome malych ryb se nikomu nic nestalo-viz.pan Salzman atd.Takze budte klidni.
0/0
7.11.2002 8:45

volič

Pořád jen malé ryby
Obvinění jen malých ryb a ne hlavního viníka celé škály afér Kavana a spol.,protože na takové podvody by sá se svým IQ prase bolševické nikdy nepřišel jen svědčí o tom,že vše sahá do nejvyšších vládních a stranických sfér socanské bandy kde úspěšně pracuje akce "čisté ruce" ale pro podvodníky.
0/0
7.11.2002 8:41

Komisař Clousseau

Kato
můj sluha by měl v návaznosti na Rychetského návrh renty pro exprezidenty dostat také doživotní rentu nejméně stejně tak vysokou jako prezident. A k tomu soukromou putyku s přilehlými ulicemi (aby si mohl pak pohrát s auty), kde mu vždy namažou záda, čím bude chtít, rovněž kamion, aby wsi mohl zopakovat pašování ilegálních tiskovin z Anglie a prásknutí dodávky policii (zde doporučuji pašovat na Ukrajinu, do Rumunska nebo do Iráku).
0/0
7.11.2002 8:39

Franta B.

A co Kato?
To mi chtějí neustále tvrdit že on o ničem nevěděl(i ty předchozí kauzy-trezor atd..)a nebude potrestán?Většinou když máte někoho pod sebou tak jste za něj zodpovědný,tak sakra kdy už konečně dostane i ta šikmooká opice taky nějaké ty řetízky na pracky?To je na tom tento stát doopravdy tak špatně?
0/0
7.11.2002 8:28

Stealth

Re: A co Kato?
Jistě, on on ničem nevěděl, stejně jako když si namazal záda Alpou a pak ožralý jako Dán devastoval auta. Bohužel za vlády Špidlíka a jeho gangsterské koalice se náš milý exkonfident Kató dočká tak maximálně dalšího (a lepšího) koryta.
0/0
7.11.2002 8:35

Otík

Další obvinění.
Doufáme,že nebudou padat jen obvinění ale také tvrdé tresty, jako tomu je ve většině podobných kauz.Pan Kavan jako šéf resortu má na této věci určitě svůj podíl ale uklidil se do Ameriky a v pohodě se nám všem směje.Potrestáni by už konečně měli být i vrcholoví pracovníci země.Všichni chtějí moc a prachy ale odpovědnosti se jim nějak nedostává-za nic nemohou.
0/0
7.11.2002 8:19

Francis de Calice

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
7.11.2002 7:25

Zdeněk

Re: Slonkova
Stále máte málo?
0/0
7.11.2002 7:32

Inkvizitor

Re: Slonkova
Zatím to vypadá, že větry jdou z Tebe a jsou dost děsivé.
0/0
7.11.2002 8:06

Inkvizitor, Inkvizitor@c-box.cz

Re: Re: Slonkova
Co tu zase děláš ? Zase se vydáváš za někoho ?
0/0
7.11.2002 8:41

jarek

Re: Slonkova
Také Ti schovávala maminka miliony pod postelí v krabici od bot a o tom, že máš nějaké sto tisíce v trezoru od sponzorů také nevíš 
0/0
7.11.2002 8:12

Najdete na iDNES.cz