Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Maska hnula rtem

Kdo si počká (a přitom neusne), ten se dočká. Stačilo pár měsíců, a občanští demokraté se proměnili ze smutných poražených v dvojnásobně rozjařené vítěze. Kouzlo? Usilovná mravenčí práce? Ani jedno. ODS záměrně mění dlouholetou vnější tvář. Z kamenné zakyslé busty se stává živou postavou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan Osúch, Neratovice, student ČVUT

Sláva lidem, kteří volili ODS,...
Vážení, myslím, že úspěch ODS v komunálkách a volbách do Penzionu pro vysloužilé pány, není dán jejím oživením, ani počínajícím omlazováním a vynášením nových tváří na světlo světa. Spíš je to z nouze ctnost obyčejných lidí, ve kterých je, a snad i zůstane zloba na společnost rudých třešní. A není se co divit. Bohapusté plivnutí do tváře všem voličům ČSSD, která přes, ve volbách proklamovanou demokracii třetího tisíciletí chystá co nevidět vdavky s komunistickým ansáblem, si takový políček zaslouží. Sláva lidem, kteří volili ODS, sláva nezávislým a také panu Železnému. Ale opravdu jen lidem-voličům. ODS má velké štěstí, že se zase na chilku drží jen vpravo a její volba je alternativou výkřiku: "Pryč s komunisty u moci, chceme být demokratickým státem s možností volby ve všem a všeho, líbí se nám demokracie a chceme v ní pokračovat". ODS není nová, není lepší a její nevlastní spratek US, a podobné taky-strany mají stále to co si zaslouží - málo hlasů, a také malý vliv, ovšem za předpokladu, že nedojde ke koaličním mutacím, které jsou stejne spíše k smích, chcete-li k pláči. Jsem toho názoru, že, ač sám jsem volič ČSSD, dostala tato strana řádnou ukázku co lidé chtějí a co se jim příčí.Komunisté se pomalu dostávají k vysokým funkcím s velkým vlivem a to se musí zastavit - jakkoliv, třeba volbou modrého ptáka, pána telenovel, či nezávislých politických juniorů. V těchto volbách jsme komunisty přibrzdily, trochu. Tak uvidíme příště. Sláva lidem, kteří volili ODS,...
0/0
6.11.2002 9:16

eno

Re: Sláva lidem, kteří volili ODS,...
Ono je to totiž dost jedno, kdo je na radnicích a v Parlamentu. Socdemáci rozhodují tak nějak plíživě o SVÉM a ODS rozhoduje o SVÉM velmi arogantně a jednoznačně. A teprve s odstupem let zjišťujeme my mimo mísu, že se rvali všichni hlavně o to SVÉ. Až na čestné vyjímky a na celém světě je to tak trochu stejné. Každý funkcionář a politik je přesvědčen o tom, že jen on má pravdu (i kdyby se to ostatním nelíbilo).
0/0
6.11.2002 12:40

Šťoural

Re: Re: Sláva lidem, kteří volili ODS,...
To, že je někdo politik neimplikuje, že nemůže mít pravdu... (i když se Vám to nelíbí.)
0/0
6.11.2002 16:53

Konečná, vystupte, dveře se zavírají

rty se hnuly a pan Šafr vyhodil Steigerwalda s Komárkem
Škoda. teď máte bohužel pravdu jen Vy a nesčetné masky Komárků a Steigerwaldů.
Škoda.
Držíme palce.
Nečekal, antikvariát, Cheb.
0/0
5.11.2002 23:35

Najdete na iDNES.cz