Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Náprava taxislužby se úřadu nedaří

Snaha magistrátu zaručit klientům taxislužby, že nebudou okradeni, se zatím míjí účinkem. Systém několika pronajatých štaflů, které dal úřad k dispozici čtyřem vybraným firmám na tříměsíční zkušební dobu, totiž ve většině případů nefunguje. Přitom právě od tohoto systému si magistrát sliboval nápravu: nájemcům ve smlouvách mimo jiné stanovil, že musí zaručit cestujícím nepředražování jízdného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Otík

Asi mají proč.
Odmítnutí takové kontroly znamená v tomto případě samozřejmě tvrdý postih.Je spousta slušných taxikářů,kteří chtějí svou práci dělat dobře a nemají se čeho obávat ale většina je mezi nimi zlodějů,kteří to těm slušným jenom kazí.Těch by bylo potřeba se zbavit a bylo by po problému.
0/0
6.11.2002 11:09

Janek

A proc
A proc se treba v Brne da zajistit, ze taxikari jezdi za temer shodne ceny a v Praze to nejde?! Rad bych, aby mi to nekdo vysvetlil, jinak prazskym radnim budu fandit dal. Dekuji
0/0
5.11.2002 15:06

Jitka

Nápad
A co takhle těm, kteří se odmítají podřídit kontrole, sebrat licenci????
0/0
5.11.2002 9:15

Bubin

Re: Nápad
Takový to nápad se může zrodit v hlavě tupce, co takhle všem dovozcům ojetých automobilů kteří blokovali dopravu v Praze zavřít jejich autobazary.
Celý systém je protiprávní a v rozporu s Ústavou naší republiky takže spíš vyhnat ůředníky z Magistrátu.
0/0
5.11.2002 12:15

Bubin

Re: Re: Nápad
Pardon úředníky.Ale stejně je to banda lumpů.
0/0
5.11.2002 12:17

Westka

Re: Re: Nápad
Proč hned musíš někoho urážet? A co s tím mají společného dovozci? Přečti si laskavě ostatní příspěvky a dočteš se, že třeba v Německu se taxikáři kontrolám podrobují. A nechápu, proč se tomu taxikáři brání? Obchodníky taky kontrolují, stejně tak chodí kontrola do všech podniků, i těch soukromých. Tak co!
0/0
5.11.2002 15:15

Buml

Re: Re: Re: Nápad
Jsem taxikář, a kontrolám se rozhodně nebráním. Stojím na ulici a asi tak jednou za týden až 14 dní přijede státní policie, aby mě zkontrolovala. Tomuto postupu se vůbec nebráním a dokonce jsem rád, že se tak děje. Většinou dostanu ještě pochvalu jak mám papíry uspořádané a v pořádku. Horší na této činnosti je to, že je zaměřena na černé taxikáře, ale ti nikde nepostávají, ale krouží po Praze a chytit je je docela problém. Další problém je jim nelegální činost dokázat. A postih pro ně? Pokuta 5,000,-Kč, není to výsměch, někdo kdo podniká na černo dostane tuto pokutu a ten, který má koncesi za přestupek dostane takovou dardu jako třeba 300,000,.-Kč. Není to trochu nelogické. O nevzděanosti bych zde velmi pochyboval, musel jsem složit zkoušky z několika zákonů týkajících se obchodního práva, silniční dopravy, zákoníku práce atd. Dále zkoušky z místopisu což jsou úplně nesmyslné ulice, hospody (viz www.udi-praha.cz ), dále psychotesty, každy rok přezkoušení řidičů z povolání a mohl bych pokračovat.  
0/0
5.11.2002 15:29

Bubin

Re: Re: Re: Nápad
Pravidla hry by měli být pro všechny stejné.Pokud si Magistrát neví rady a využije svoji iniciativu v Poslanecké sněmovně nejsou pokuty v rozporu se zákonem.Co ale v rozporu s obecnými pravidly rovnosti je jejich neúměrná výše.Někdo si řekne dobře jim tak ale pokud mne někdo okrade v restauraci taky nedostane 200000 korun pokuty.Jednoznačně likvidační postup.Je to profesní rasizmus a zároveň důkaz jak politici uvažují.Kapitalismus si rozvracet nedáme.A hlavně mustr na všechno a na každého.
0/0
6.11.2002 12:00

Herodes

Zloději.
Je to nejspíš tím,že valná většina taxikářů jsou lidé s podprůměrným vzděláním pokud vůbec nějaké mají (ne všichni samozřejmě).Jedinou kvalifikací je sehnat si nějaké auto.Měli by se i u nás dělat kvalitní kvalifikační zkoušky,tak jako tomu je třeba v Německu a selekce by byla zaručena.Kdo by je neudělal,přišel by o licenci.Magistrát si musí už konečně uvědomit s kým má tu čest.Kontroly taxikářů,zda pracují v souladu s provedenými zkouškami by probíhaly neustále.
0/0
5.11.2002 8:44

Buml

Taxikáři versus magistrát
Jsem zvědav jak chce pražský magistrát vymáhat pokuty, které jsou v rozporu se zákony a ústavou ČR. Pokuta udělená nesmí být pokutou likvidační. Což pokuty udělované magistrátem pro zalíbení se občanům jsou. A jestli páni radní, kteří jak sami tvrdí  že taxislužbě nerozumí (vlastní slova pana Zajíčka), ale chtějí ji změnit, hodlají dosáhnout toho, že místo vozidel taxi na úrovni budou jezdit po Praze staré škopky (někdy i starší 15 či 20 let) tak si počínají velmi obratně. Myslíte si, Vážení spoluobčané, že třeba nejńovější VW Passat je schopen při dodržení veškeré legislativy si na sebe vydělat? Není tomu tak! Musí minimálně porušovat zákonem stanovenou dobu řízení vozidla a dobu bezpečnostních přestávek. Takže na ulici vynou magistrátu často potkáte řidiče taxi, který je za volantem třeba i 16 hodin v kuse. A pak se s ním svezte! Až naši mocipáni pochopí podstatu této profese a udělají pro ni odpovídající podmímky pak si všichni oddychneme. A samozřejmě poté očekávám tvrdé kontroly na dodržování všech podmínek této koncesované živnosti. Už to, že náš veleslavný magistrát vydat tolik koncesí a průkazů způsobilosti svědčí jen o tom, že jim jde v první řadě o vybírání poplatků (žádost o vydání koncese a splnění podmínek k tomu předepsaných přijde cca na 10,000,-).  Dnes jsem koukal na chudáky od AAA jak stojí na vysněném vylosovaném stanovišti a nešťastně čekají jestli o ně nezavadí zákazník. Stát tam prostě musí, ikdyby tam půl dne nepřišla ani noha. Ó to je svoboda podnikání, že pane Kvasnička? A proč vlastně takzvaná volná stanoviště nejsou na Václavském náměstí, nebo na Národní třídě, kde jsou stanoviště se správcem? Otázek ohledně této problematiky by bylo ještě mnoho, ale s touto vládnocí garniturou je řešení problému taxislužby v nedohnednu. Bohužel!!! 
0/0
5.11.2002 4:29

pecker

řešení je jednoduché
řešení je jednoduché: tuto službu vůbec nepoužívat. O co není zájem, to z trhu zmizí samo. Mimochodem zahraniční příručky pro turisty o tom detailně informují. Když si ale naivní turisté myslí, že právě oni nebudou okradeni, pak se nedá nic dělat. Doporučuji nezlobit se na taxikáře a nikdy do taxi vozu nenastoupit a ani o tom neuvažovat. Situace by se tak vyřešila z velké části sama. Represe je nesmyslná. Cesta se vždy najde - jak okrást.
0/0
4.11.2002 17:04

pecker

řešení je jednoduché
řešení je jednoduché: tuto službu vůbec nepoužívat. O co není zájem, to z trhu zmizí samo. Mimochodem zahraniční příručky pro turisty o tom detailně informují. Když si ale naivní turisté myslí, že právě oni nebudou okradeni, pak se nedá nic dělat. Doporučuji nezlobit se na ně a nikdy do taxi vozu nenastoupit a ani o tom neuvažovat. Situace by se tak vyřešila z velké části sama. Represe je nesmyslná. Cesta se vždy najde - jak okrást.
0/0
4.11.2002 17:01

Inkvizitor

Jó ti měli
Magistrtát vždy na háku. To jsem zvědav, co bude Magistrát dělat. Asi opět nic.
0/0
4.11.2002 16:15

Najdete na iDNES.cz