Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Katastrální úřad rozložily úplatky

Obludných rozměrů dosáhla neschopnost katastrálního úřadu evidovat včas převody nemovitostí ve městě. Nadřízený orgán dokonce nechal vyměnit vedení, ale pro žadatele se zatím nezměnilo nic. Většina lidí, kteří měli zkušenost s jednáním katastrálního úřadu, soudí, že jsou jeho úředníci zkorumpovaní a vyřizují přednostně žádosti podpořené úplatkem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zdenek

Čekání na úplatek???
Zrovna tento týden jsem obdržel od katastrálního úřadu v Praze rozhodnutí o přerušení řízení, protože prý není čitelný výpis z obchodního rejstříku, který byl přiložen spolu s kupní smlouvou.
Řeknete si, co je na tom divného? No snad jen to, že řízení bylo zahájeno 18.4.2002 a dopis je datován 17.10.2002!!!  Jinými slovy po 180 dnech si někdo konečně přečetl moje podání a jelikož jej silážoval 6 měsíců na stole, tak ho asi v mezidobí polil kafíčkem a teď není k přečtení.
Mám dojem, že se čekalo a čekalo, jestli to někdo nepříjde postrčit. A on nikdo nepřišel!
Nevěřím, že se tam něco změní! Je to svoloč, která není postižitelná, protože zákon říká mj. že zápis do katastru se musí vyřídit bez zbytečných průtahů v co nejkratší době! Tj i za rok!
0/0
1.11.2002 16:36

Mario

Přijde zákon?
Dovedu si představit, že nedodržením lhůty může někomu vznioknout značná škota. Na rychlost provedení zápisu jsou zákonné lhůty. Je možno žalovat stát o úhradu škody? Víte o někom kdo to vyzkoušel? Jako občan mám přeci ze zákona nejen povinnosti, ale i práva.
 
 
0/0
1.11.2002 13:27

Radekw

Nic nejde prokázat ??
Korupce prý nejde prokázat... naco ji prokazovat, úplně stačí udělat revizi zápisů a úředníka který nedokáže zdůvodnit proč provedl zápis podání aniž měl zapsané všechny podání předchozí tak toho úředník vyhodit. Na zápisech je vidět kdo byl upřednostňován a kdo upřednostňoval, k tomu aby úředník odešel z korumpovatelné pozice není třeba prokazovat konkrétní úplatek stačí že zápisy neprovádět v takové posloupnosti jak mu přicházely a nedokáže zdůvodnit, pro´č dělal konkrétní zápi rychleji...
0/0
1.11.2002 12:56

ToteM

Re: Nic nejde prokázat ??
Co takhle občanské judo na Nově a skrytá kamera - nešlo by to takto dokázat? Ja ale vím, jak by to asi dopadlo - i když by se natočil zcela průkazný záznam, soud by jej nemohl použít anebo by došel k závěru, že to nic nedokazuje... 
0/0
1.11.2002 18:32

Herodes

Oproti tomu,jak fungoval v Legerově ulici se moc zlepšil.Nadále však zůstává státním úřadem se svými úředníky a monopolem na vyřizování záležitostí kolem nemovitostí.Neochota,nekomunikovatelnost a nezájem pracovníkú KÚ vytváří u zákazníků dojem,že je vše špatně.Staří pracovníci by měli být nahrazeni mladými fundovanými inženýry a možná že by to tomu starému  skostnatělému molochu prospělo.
0/0
1.11.2002 12:35

Martas

Jsou to neschopní a neochotní lidé
Katastr je strašně špatný,já jsem kvuli němu přišel cca o 500.000,- JSOU TO NESCHOPNÍ A ÚPLATNÍ IDIOTI,kteří nevědí nic a tenhle zkorumpovaný stát taky.Někdy se stydím,že jsem Čech!!!!!!!
0/0
1.11.2002 12:25

Irena

je to bezne
zakonne lhuty pro zapsani do katastru se v tomto state nedodrzuji, postih za jejich nedodrzeni neexistuje. A pokud Vam na zapisu do katastru zavisi cerpani hypoteky a tim padem moznost bydlet, radi zaplatite 10.000 korun, protoze je to mene, nez by jste za dobu do zapisu na katastr utratili navic na najemnem (trzni = neregulovane najemne). Pokud by se zavedly oficialni poplatky stejne jako je to treba u pasu, a z vybranych penez se zaplatilo nekolik pracovnich mist navic, tak by to urcite bylo lepsi. Jenomze to by byli sami proti sobe...
0/0
1.11.2002 11:57

Pavel

Ano, na Katastrálním úřadu to jede ve velkém
Mám s tím taky svou zkušenost. Za 5000 je vklad proveden do 30 dnů, jinak za půl roku. Ví o tom i jejich šéf, jede v tom taky !
0/0
1.11.2002 11:40

Najdete na iDNES.cz