Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zastupitel žádá o byt, i když má dům

Zastupitel Prahy 1 Michael Gregor (ODS) se pokouší se svou manželkou získat od obce levně dva byty v lukrativní části města - v ulici U Lužického semináře na Malé Straně. Přitom o pár metrů dál vlastní obytný dům s několika byty. Jeho oponentům se to vůbec nelíbí a velmi ho kritizují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ancik

Páni nahoře
Však se podívejte na pana ministra Němce z US-DEU, jak si za pěknejch pár desítek milionů nechává zařídit byt nábytkem od nejdražší společnosti na českém trhu!No jo,to se jim tam nahoře žije.A pak to ješte svádí na své "neschopné úředníky"!
0/0
1.11.2002 8:45

ancik

Bez komentáře
Tak tady to vidíte: Papalášové si přidělují byty,i přesto,že vlastní další byty či celé domy. A my mladí se na celý život zadlužíme,abysme mohli bydlet v umouněnym dva jedna. A bohužel,jak už to v naší krásné zemičce chodívá,nejvíc brečí ty,co mají na rozdávání. A to je většina dnešních politiků.Ve svym programovym prohlášení tvrdí co splní,ale většinou dělají přesný opak!!
0/0
1.11.2002 8:41

Michael Gregor

Pěknou dobrou noc, já musím pracovat
     Děkuji všem odvážným anonymům, kteří si vyřídili své lidské bolesti přes mou osobu a mou rodinu. Obvzlášť bych chtěl poděkovat autorům, kteří by mne nakopali a podobně. Mám pro Vás hrdiny jednu radu. zachovejte se jednou v životě jako rovní lidé a sejděte se se mnou a zopakujte mi to do očí.
     Jnak končím s touto velmi plodnou diskusí, protože musím jít vydělávat peníze. Na rozdíl od jiných neberu mzdu. Omlouvám se všem, kterým jsem neodpověděl. Došla mi při čtení urážek síla a chuť s některými také občany diskutovat. Vím, že jsem zločinec a až to odkliknu, pravděpodobně vezmu provaz a půjdu se zastřelit do nějakého rybníka.
     S přátelským pozdravem Všem, Vámi nenáviděný Michael Gregor
    
0/0
31.10.2002 21:00

x8

Re: Pěknou dobrou noc, já musím pracovat
Nevím proč bych Vás měl nenávidět, já sem zde např.jen hodnotil Vámi zaslaný dopis redakci. Jinak co musím ocenit - a co bývá u politiků málo k vidění - je ochota komunikovat s občany - ikdyž v tomto případě se skoro nabízí rčení "o potrefené huse"...
Jinak právě ona reakce(dopis) je naprosto typická pro členy ODS - viz.Klaus a jeho spiknutí, atentáty apod. prostě pokud se někde objeví kritika (byť se samozřejmě může ukázat, že ne zcela přesná), hned je to pro vás atentát, útok na osobní svobody, porušování veškeré etiky, lži, hanobení, dehonestace, účelovost, podpásovky, atp. - co se týče této oblasti, myslím, že byste si od lingvistů zasloužili pochvalu - co se týče pestrosti jazyka...ikdyž přiznejme si to - vaše reakce bývají právě naopak na jedno brdo-přesně v tomto stylu...
Je to neschopnost ODS nést a přijímat kritiku...
0/0
31.10.2002 21:40

Karel

ODS ve své klasické podobě
Na obhajobu pana Gregora mám stejný názor: ubohost sama. Navíc si myslím, že žádost člověka o přidělení dalšího bytu, když má dotyčný dokonce celý dům, je výsměchem všem ostatním obyvatelům Prahy. Howgh!
0/0
31.10.2002 18:32

Jan

Re: ODS ve své klasické podobě
Pan G. se chová tak, jak je v ODS zvykem: podvody,tunely,mlžení. Jen se divím, že takovéto výtečníky jdou pak lidé volit. Závěr, který z toho plyne je, že voličům zlodějny a podvody nevadí... 
0/0
1.11.2002 7:38

x8

Text dopisu šéfred. ...
To snad ne...dobře,že jste ten dopis zveřejnili!!! Tak ubohý nářek pana Gregora...skutečně to psal on?! ...je to jak plačtivý nářek malého dítěte! samé obviňování ze zaujatosti novinářů a ani jeden argument!!!(nebo jsem ho snad v té změti slov o etice přehlédl? ;-) ... ten dopis je prostě ubohost sama...
0/0
31.10.2002 15:35

Michael Gregor

Re: Text dopisu šéfred. ...
     Je mi Vás upřímně líto. Pokud jste nenalezl žádný argument pokuste se znovu si přečíst mé vyjádření. Pro Vás a další. Před rokem a půl jsem o něco požádal, tak jako každý jiný občan Prahy 1 a nebudu hovořit o ostatních zastupitelích. Po více jak jednom a půl roku jsem nedostal odpověď a na stránkách MfD jsem si přečetl, že touto žádostí se zaobíraly dvě komise zastupitelstva - sice nevím jaké a kdy a bylo mi vzkázáno, opět zdůrazňuji, že po roce a půl přes noviny, že mi nic nebude přiděleno.
     Pokuste se mi vysvětlit, co jsem provedl, že se to probírá den před volbami a pokuste se, pokud to zvládnete, neurážet a vyjadřovat se přiměřeně. Mimochodem už Vám někdo řekl, že zbabělost se pokusit alespoň vymyslet falešné jméno je diskvalifikací do diskuse. Já na rozdíl od Vás a Vám podobných uvádím mé názory po dlouhou dobu na mých stránkách.
    S přítelským pozdravem  Michael Gregor
0/0
31.10.2002 20:34

x8

Re: Re: Text dopisu šéfred. ...
Já chapu Vaši rozhořčenost, ale ten dopis považuji za skutečně ubohý... Jinak k té anonymitě  - známý např.psal značně kritické poznámky do diskusního fóra na klaus.cz a poté mu někdo v noci neustále volal a jeho příspěvek mu dokola předčítal...
0/0
31.10.2002 20:58

Michael Gregor

Tex dopisu elektronicky doručen šefredaktorovi MfD DNES
Vážený pane šéfredaktore,
 
    je mi velmi líto, že jsem nucen se na Vás obrátit ve věci minimálně neetického a hrubě účelového jednání pražské přílohy MfD DNES a to konkrétně pana redaktora Milana Hulínského. Musím být názoru, že jde o placený nebo kompenzační negativní článek, který svým obsahem, ale i jednáním pana redaktora účelově den před volbami směřuje proti mé osobě a mé rodině a to v souvislosti se lživou a účelovou kampaní skupiny osob soustředěných okolo obchodní společnosti Věci veřejné, s.r.o., kteří pod tímto názvem kandidují na Prahu 1 a vydávají tisk, který mne a mou rodinu účelově a lživě hanobí. Mimochodem, tato dehonestace pokud nikoli za peníze, tak kompen-začně z Vašich - opravuji z novin, za které nesete konkrétní odpovědenost, čouhá jako sláma z bot a to vedle placené inzerce (opakovaná) jsou umístěné dva negativní články napadající ODS.
    Vážený pane šéfredaktore. Nikdo nemusí být žádným mediálním analytikem, aby tuto skutečnost na první pohled neodhalil. Je ubohé, kam až klesá Vámi řízený denník. Jistě chápete, že pokud se připravují a příští týden podávají prostřednictvím mých právních zástupců trestní oznámení na tyto lidi za pomluvu, že naši právníci vyhotoví velmi pečlivý rozklad tohoto článku a výše uvedených skutečností.
    Vážený pane, pravděpodobně jste v MfD DNES přehlédli, že nežijeme za bolševika a nejste komunistické Rudé právo, aby Váš redaktor bez mého vědomí a souhlasu vnikl do našeho majetku - viz přiložený text. Vážený pane šéfredaktore, jistě chápete, že se nejen budu bránit, ale takovýto postup bude při každé příležitosti mediálně komentovat v ostatních denících a v televizi nebo v rozhlasu. To jistě vaší důvěryhod-nosti nepřispěje a nepotěší Vaše vlastníky, ne které se obrátím.
    Jistě pane Šafr chápete, že se budu bránit na mých internetových stránkách -   www.michaelgregor.cz    kde zveřejňuji přiložený text.
 
    Pokud Vám zbyl alespoň stopový zůstatek novinářské etiky a prosté lidské slušnosti, očekávám zítra přiměřenou omluvu. Žádám Vás, aby již ve Vašich novinách nebyl tištěn můj text, který jsem nabídl minulý týden - Nezadlužená budoucnost a je u pana Pavla Tomáška. Naštěstí není MfD DNES jediný deník, kde publikuji.
0/0
31.10.2002 14:35

michal

Re: Tex dopisu elektronicky doručen šefredaktorovi MfD DNES
Ano, nezijeme v bolsevismu, to jste rekl zcela spravne, ale v radoby demokratickem statu, na coz zrejme velice casto zapominate!
0/0
31.10.2002 19:29

0/0
31.10.2002 14:16

heretik

nedivte se
Macík si zprivatizoval Knižní velkoobchod, další klauni z ODS taky nezůstali bez krásných bývalých socialistických výdobytku, tak se nedivte, že tento šmejd chce taky něco trhnout 
0/0
31.10.2002 13:01

Michael Gregor

Re: nedivte se
     Vážený pane heretiku, bylo by od Vás slušné si změnit pseudonym. Já Vám navrhuji arogantní hlupák. Použíjte mé emailové adresy a sjednejte si se mnou schůzku a zopakujte mi Vaše urážky z očí do očí. Rád se s Vámi sejdu.
     Mimochodem jsem nic netrhl, ale pouze mnoho let tvrdě pracoval - žádné zakázky od státu nebo obce. To je překvapení. Nemusí se krást ani thnout. Akorát se nesmíte flákat a jistě, že v pracovní době, za peníze Vašeho zaměstnavatele urážet. To Vám jde dobře a s tím v životě asi skončíte. Pozor na závist pane heretiku, mnoha lidem skrátila živost.
     S přátelským pozdravem Michael Gregor
 
0/0
31.10.2002 20:41

jo

proc ne?
Je treba dojit kravu, dokud dava.
0/0
31.10.2002 13:00

Exekutor

JE NUTNÉ RAZANTNĚ DEREGULOVAT NÁJMY A PŘIJMOUT TVRDÉ ZÁKONY !
Jinak na byty dosáhnou jen protekční dítka, šmelináři, cikáni a případně ještě političtí vykukové jako je tento. Pak se soudruh Špidla diví, že se mladí lidé neberou, nezakládají rodiny a že se rodí málo dětí. Nebylo by dobré mu to vysvětlit např. zablokováním pražské magistrály v pátek odpoledne ? Snad by tento bolševik už konečně pochopil o co tu jde !!
0/0
31.10.2002 12:02

Šťoural

Re: JE NUTNÉ RAZANTNĚ DEREGULOVAT NÁJMY A PŘIJMOUT TVRDÉ ZÁKONY !
Myslíte, že Magistrála Špidlu trápí...  Mimochodem, mají všechna vozidla vlády povolení "D" pro vjezd na Klárov?
0/0
31.10.2002 13:39

ancik

Re: JE NUTNÉ RAZANTNĚ DEREGULOVAT NÁJMY A PŘIJMOUT TVRDÉ ZÁKONY !
V tomto s tebou plně souhlasím.Je mi 21 a ještě v nedávné době v mém věku slečny měly děti. Ale jak já bych vůbec mohla teďka přemýšlet o bydlení,když bydlím v podnájmu ze čtyřma lidma,abych měla vůbec kde bydlet?Tak ať se opravdu pan Špidla,který chce z ČR udělat rádoby sociální stát pro všechny lidi,nediví,že u nás je vyší úmrtnost než porodnost a že náš stát bohužel stárne.Jo,dneska je prostě malé miminko vymoženost - je prostě drahé...
0/0
1.11.2002 8:54

ancik

Re: Re: JE NUTNÉ RAZANTNĚ DEREGULOVAT NÁJMY A PŘIJMOUT TVRDÉ ZÁKONY !
Pardon,přemýšlet o dítěti...
0/0
1.11.2002 8:56

Top Gun

Jé a nemůžete prozradit, co s Palácem Vltava?
Tam sedí žába na prameni a nedopřeje oprávněným
nájemníkům privatizaci vlastních bytů..... ? Proč ?
Vy to určitě budete vědět.
0/0
31.10.2002 10:38

Tomi

Re: Jé a nemůžete prozradit, co s Palácem Vltava?
Zde je důkaz o matení pojmů, které způsobil socialismus a dlouho odkládaná deregulace nájmů: tak buď ten byt je Váš vlastní a není co privatizovat, anebo je státní či obecní a pak není Váš!!!
Navíc - privatizace za zlomek tržní ceny je okrádání ostatních občanů, kteří nebydlí v obecních domech a 1) nemají možnost se na výhodné transakci podílet, 2) jsou navíc i ochuzeni o celkovou částku z privatizace, která by jim mohla sloužit - např. na úpravu veřejných prostranství, zlepšení dopravy atd.
P.S. Dle listu Pražan nebyla Praha 1 dodnes (od července) schopna doložit, jak bylo naloženo s již získanými prostředky z privatizace. Pan Gregor je předseda finančního výboru a nebyl schopen či ochoten tento dotaz zodpovědět. Jak to tedy je s tou pravdivou informovaností, pane Gregore? 
0/0
31.10.2002 12:52

Michael Gregor

Re: Re: Jé a nemůžete prozradit, co s Palácem Vltava?
     Pane Tomi, pokuste se prosím nelhat a nemávejte nějakým obskurním Pražanem. Jediné co o této partičce okolo obchodní společnosti Věci veřejné, společnost s ručením omezeným vím, je to, že do dnešního dne není jasné, kdo platí volební kampaň těmto obchodníkům s veřejností Prahy 1. Je mi líto, ale jejich tiskovinu nečtu, holt nejsem úplně správný politik, protože si chci zachovat zdravý rozum.
     Tedy, není mi nic známo, jako předsedovi Finančního výboru Prahy 1 - což je pouze a jen kontrolní orgán a nikoli výkonný orgán obce - omlouvám se za politické ptidepe, ale jinak to popsat nelze - o tomto dotazu. Čekám, že v Pražanu napsali, že mi žádný dotaz neposlali. Pokud ne, tak opět jako tradičně lžou a mlží. Na rozdíl od jiných se nebojím hovořit s kýmkoli o čemkoli, i když přehlídka mně adresovaných sprosťáren zde jen dokladuje, že hovořit s některými je ztráta času.
     Vážený pane Tomi, položil jste mi jednoduchou otázku a odpověď je také velmi jednoduchá. Peníze z prodeje bytů jsou soustředěny na samostatných účtech a o jejich případném zapojení do rozpočtu obce může rozhodnout pouze a jen kvalifikovaná většina členů zastupitelstva, což je 17. Pokud Vás zajímá rozpočet Prahy 1, doporučuji internetové stránky Prahy 1 - www.praha1.cz nebo další informace můžete získat na mých stránkách
                           www.michaelgregor.cz
     S přátelským pozdravem Michael Gregor
0/0
31.10.2002 14:13

klok

Re: Re: Re: Jé a nemůžete prozradit, co s Palácem Vltava?
pane gregor, nejsem clovek, kterej ma co spolecnyho s VV, ale ruku na srdce, ukazte mi stranu, ktera do detailu prokazala financovani svych volebnich kampani.
0/0
31.10.2002 15:32

Michael Gregor

Re: Re: Re: Re: Jé a nemůžete prozradit, co s Palácem Vltava?
Souhlasím s Vámi, ale nečekejte, že dokážu zmenit systém. To neumím a nehodlám kvůli tomu páchat sebevraždu, i když po přečtení některých diskusních příspěvků se asi půjdu zastřelit. Jiný trest pro sebe nenacházím.
     S přátelským pozdravem  Michael Gregor
0/0
31.10.2002 20:25

Re: Jé a nemůžete prozradit, co s Palácem Vltava?
Co je to privatizace? Nevím to přesně, ale pokud to má být prodej bytů nájemníkům za zlomek jejich ceny pak nevím, co na tom kdo vidí pozitivního... Díky za případné vysvětlení.
0/0
31.10.2002 12:55

Top Gun

Burgi vrazil Gregymu kudlu do zad
....že by se hoši konečně začali vraždit mezi sebou?
0/0
31.10.2002 10:35

Toník

Po volbach ...
Nejsem prilis skalnim priznivcem ODS ani jinych stran. Presto bych rad pozadal novinare, aby s takovymi soudy a obvinenimi, jako je tento clanek, seckali na pristi tyden, kdy bude po volbach. Tento clanek, bez jasnych dukazu, je jenom "podpasovkou". Urcite o ty byty nezazadal tento tyden, tak proc jste o tom nepsali drive? Odpoved je nasnade ...
0/0
31.10.2002 10:34

Cad

Re: Po volbach ...
Mám podobný pocit. Že by autor článku fandil ve volbách někomu jinému?
0/0
31.10.2002 12:06

xxxx

Re: Po volbach ...
Nevim proc by to meli zverejnovat az po volbach. Aspon ted mate informace a je jen na vas jak se rozhodnete.
0/0
31.10.2002 12:56

Šťoural

Re: Re: Po volbach ...
No jo, ale informace typu "jedna paní povídala....."
0/0
31.10.2002 13:36

Gaston

A jsme opět u regulace a deregulace!
Jak je vůbec možné, že má nárok bydlet v REGULOVANÉM obecním bytě někdo, kdo má vedle dům s několika byty (z části volnými)? Pokud by však v takovém obecním bytě s TRŽNÍM nájmem přesto bydlel, mělo by pro něj být neekonomické nebydlet ve svém. Proč se chce město zbavit "zlaté slepice"?
0/0
31.10.2002 10:21

Gaston

Re: A jsme opět u regulace a deregulace!
Po přečtení příspěvku "obviněného" si nejsem až tak moc jistý pravdivostí článku. A jak jsem si teď všiml, autorem je ten nadšený zastánce privatizace bytů na Praze 1 včetně hospod k nim přiléhajícím! Tak se mi zdá, že tady měří dvojím metrem právě pan novinář!
0/0
31.10.2002 10:42

Michael Gregor

Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
Klasicky na zakázku a pouze nevím, zda jen mně nebo také ODS, se rozhodl redaktor pražské přílohy Mladé fronty DNES Milan Hulínský den před volbami, skandalizovat mou více než rok a půl starou žádostí o přisloučení sousedních prostor k mému bytu. “Zastupitel žádá o byt, i když má dům” – MfD DNES 31.10.2002.
Kupodivu nepíše o skutečném přidělování bytů jiným členům zastupitelstva. Nepíše ani o mnoha desítkách a po roce 1989 stovkách standardně sloučených bytů jiným členům zastupitelstva nebo jiným občanům Prahy 1. Jsem natírán tímto strážcem demokracie zcela účelově, den před volbami, a to za více jak rok a půl starou žádost, která do dnešního dne nebyla vyřízená a jak jsem se prostřednictvím tohoto článku dozv ěděl, ani vyřízena nebude.
Nepomohla mi žádost panu redaktorovi, aby byl alespoň férový a uvedl vše podle pravdy a například uvedl u všech členů zastupitelstva nejen o co neúspěšně žádali, ale především co získali a to nejen v tomto volebním období.
Ted y po pořadě. Především pan Hulínský minimálně účelově kroutí fakta, pokud vědomě nelže. Nesnažíme se s manželkou získat levně dva byty od obce – tedy od Prahy 1. Celý život jsem zvyklý se o sebe a manželku postarat sám.
Byt ve kterém bydlíme jsme nezískal i od Prahy 1, ale v roce 1988 vyměnili za dvou garsoniéru I. kategorie a vlastní velmi vysoký náklad – tedy veškeré naše rodinné úspory posílené penězi od našich rodičů – jsme investovali do cizího majetku – bytu OPBH Prahy 1 a vybudovali jsme si příjemný byt 2+1.
Prostory o které jsem požádali před více jak rokem a půl se uvolnily úmrtím naší milé sousedky na patře, a bylo nám velmi líto, že tato paní zemřela. To, že byla sama, a že jsme jí pomáhali nejen finančně, jsme považovali za naší samozřejmou sousedskou povinnost a její smrt a uvolnění prostor nás nepotěšila.
Velmi jsme váhali, zda máme vůbec žádat o přisloučení. Byl jsem si velmi dobře vědom, že jsem veřejným činitelem, proti kterému může být účelově tato žádost zneužita. Rozhodla jedna zásadní skutečnost. Jen proto, že jsme člen ODS a neplaceným členem zastupitelstva nemohu být omezen v mých občanských právech. Pečlivě jsem si prostudoval minulá rozhodnutí rady – tedy za jakých podmínek Praha 1 již více než 10 let slučuje byty. Postupoval jsem napr osto standardně a za toto sloučení jsem obci nabídla nadstandardní podmínky.
Oč jsme žádali? O jeden pokoj a 3 komory – místnosti menší než 12 m2 se společným záchodem. Podle současných standardů by byly tyto prostory zařazeny jako přístřeší. Těší mne obrat pana redaktora Hulínského. Dlouhodobě jsem byl já a ODS napadaná za to, jak draze a nevýhodně privatizujeme byty občanům Prahy 1.
Nyní k naší drzosti, vlastní tvrdou prací přijít k majetku. Ano, vlastníme dům. První polovinu jsme koupili před devíti roky od restituenta a druhou polovinu jsme vysoudili nad Prahou 1. Tedy opět, to že jsem členem ODS mi nepomohlo, právě naopak. Kategoricky musím prohlásit, že pan redaktor Hulínský účelově a vědomě nemluví pravdu, přesto, že mi 2x včera telefonoval. Není pr avdou, že užívám byt jako kancelář – v mém domě užívám jednu místnost bez plynu a vody. Toto není byt. Také není pravdou, že je další byt prázdný – prázdné jsou prostory v přízemí, které byly rozhodnutím odboru výstavby uvolněny a to před tím, než jsme zís kali první polovinu domu z důvodu vážného statického poškození a další prostory v druhém patře po agresivním nájemníkovi, který s přivolením soudu dostal výpověď. Jde o totálně vybydlených a stavebně poškozených 20 m2 s předsíní bez okna.
Tolik fakta. Pan a redaktorovi Hulínskému jsem nabízel, že mu umožním se seznámit s naším bytem a se sousedním prostorem, o který jsme požádali před rokem a půl. O to pan Hulínský zájem neprojevil. Bez mého vědomí a souhlasu vnikl do našeho domu a ani se nenamáhal požádat mne nebo mou manželku – vlastníky domu o souhlas. Mohl a bylo to jeho povinností. Rádi bychom mu vyhověli, ale to se mu asi nehodilo do jeho záměru mediálně mne skandalizovat. Viděl by totiž skutečnost. Jsme s manželkou velmi rádi, že dům prodáme. V takovéto zemi je vlastnictví pouze za trest.
Mimochodem pokud bych jako člen zastupitelstva jen maličko chtěl, jistě bych přisloučení dosáhl, ale to bych zneužil mého postavení veřejného činitele. O tom, jak je nakládáno s naší žádostí se dozvídám z tisku. Opravdu zvláštní, ale takový je život.
0/0
31.10.2002 10:18

A_J_S

Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti ?!?
KECY !!!
0/0
31.10.2002 10:42

Tomi

Re: Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti ?!?
pane Gregore, trochu mne děsí poslední odstavec z Vašeho příspěvku do diskuse:
"Mimochodem pokud bych jako člen zastupitelstva jen maličko chtěl, jistě bych přisloučení dosáhl, ale to bych zneužil mého postavení veřejného činitele..."
To je jako přiznání, že korupce na úřadě je velice snadná - stačí jen maličko chtít a být zastupitelem...
0/0
1.11.2002 20:55

bradley

Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
Pane Gregore,
velmi složitě zde vysvětlujete, jak se věci opravdu mají. Ani po opětovném přečtění jaksi nechápu, co vlastně říkáte. Tak nesmírně složité převody, koupě, žádosti o sloučení, mi připomínají film Kulový blesk. Sám tvrdíte, že je to účelový krok, který Vás má zdiskreditovat před volbami. S podobným argumentem běžte, s prominutím, někam. To není argument, to je politické ptydepe. Kdy už si vy, politici, jednou uvědomíte, že jako na veřejně činné osoby se na vás pohlíží přece jenom krapet jinou optikou, že to co jinému projde bez povšimnutí, je pro vás tabu. Jedním z vašich vkladů do politické hry je taky důvěryhodnost.. Pokud chcete přesvědčit své voliče, musíte především říct, v čem jste lepší než ostatní. Nikoho nezajímá, v čem jste stejní. Ať je to nakonec s tím Vaším bydlením jak chce, o transparentnosti se zde nedá vůbec hovořit a je úplně jedno, jestli jde o záležitost starou jeden a půl roku nebo třeba čtrvtstoletí.
0/0
31.10.2002 10:46

keb

Re: Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
no podle stylu psani vypadas inteligentne a tak nevim, co v tom textu's nepochopil... ja musim priznat, ze mi to vysvetleni nepripada zamotane a netransparentni... nepripada mi to jako nejaky slozity text...
0/0
31.10.2002 10:59

bradley

Re: Re: Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
1) Je sice jakýmsi zvykem, že si někteří lidi na webu automaticky tykají, ale já zůstanu u archaického vykání. Kdybychom se osobně setkali, taky bychom si zpočátku vykali. Ale buďte si jist, že jsem se ani v nejmenším neurazil.
2) Takže jsem si to přečetl ještě jednou a nejsem o moc moudřejší. Ale je to asi proto, že jsem neměl doposud to štěstí, nebo smůlu, že jsem ještě nikdy nemusel hovořit s úřadem o transakcích obecních bytů a proto možná neznám nutnou legislativu, která je Vám určitě srozumitelnější, než mně. Na druhou stranu však vlastním družstevní byt a tam je to mnohdy taky kovbojka.
3) v bodě 1) se sice odvolávám na něco, jako základní slušnost, ale na druhou stranu se schovávám za svou přezdívku, což taky asi není úplně košer. Pro případnou další diskuzi však dávám k dispozici svůj e-mail: omar.bradley@volny.cz
4) Ve vaší kandidatuře Vám sice přeji hodně štěstí, ale berte to jenom jako společenskou frázi.
0/0
31.10.2002 12:44

Gaston

Re: Re: Re: Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
k vašemu bodu č. 3: Nechápu přezdívky na webu za něco neslušného. Mnozí si sice dovolí až neskutečné sprostoty, ale bez těch se i anonymní slušný člověk obejde. Ta anonymita v diskusích má jednu velkou výhodu. Můžete zde uvádět příklady ze svého života i ze života vašich známých bez toho, abyste je nějak poškodil. Ne vše si totiž můžete jmenovitě dovolit. Proto zde můžete bez problémů zveřejnit např. výši svého platu, zda jste někdy dal nebo přijal úplatek, kolik máte milenek a kolik milenců :-), jak bydlí váš soused, zda jsou všechny jeho děti pouze jeho a nebo vaše společné, ...
0/0
31.10.2002 13:22

Michael Gregor

Re: Re: Re: Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
Vážený pane Bradley,
     na rozdíl od Vás, to neberte jako společenskou frázi, že si Vážím toho, že jste uvedl jako jeden z mála Vaše spojení. Toto forum z části plné zakomlexovaných urážek nelze brát vážně.
     Nicméně mi je líto, že si mne plete s někým jiným. Nemám ve zvyku si tykat s lidmi které blíže neznám. Prosím povšimněte si, kdo Vás oslovil.
     S přátelským pozdravem  Michael Gregor
0/0
31.10.2002 20:48

Pepák

Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
Pane Michaeli Gregore, proč jste před 9 lety koupil dům a teď ho prodáváte? Za 9 let přece dům nezestárne tolik, že by se z obyvatelného stal neobyvatelný. Nebo jste měl za lubem nějakou strategii, která nevyšla? Já to nevím, tak nás, prosím, poučte...
 
A pak prosím ještě jednu věc - v roce 1988 jste utratil svoje úspory ("tedy veškeré naše rodinné úspory posílené penězi od našich rodičů" - citace) za rekonstrukci bytu. Jak se dá do roku 1993 (kdy jste podle mých výpočtů kupoval  ten dům) ušetřit/vydělat na polovinu domu na Praze 1?
 
Prostě ve vašem příspěvku je moc takových otazníků na to, abych  mu věřil víc než článku, který vyšel v MF Dnes.
0/0
31.10.2002 11:02

Michael Gregor

Re: Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
Pane Pepáku to je velmi prosté. Pokud budete 8 až 10 let pracovat 10 až 12 hodin denně nebudete jezdit na dovolené a snažit se, ujišťuji Vás, že ušetříte více. To za prvé. Za druhé - na druhou polovinu domu jsem si vzal půjčku. Za kolik jsem koupil od restituenta a vysoudil od obce a za kolik prodám je pouze a jen má soukromá věc. Ujišťuji Vás, že jsem udělal dobrý obchod. To aby se Vám lépe spalo.
     S přátelským pozdravem Michael Gregor
0/0
31.10.2002 20:21

Mr. Noname

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
31.10.2002 11:10

Keson

Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
Tak z tý strany vystupte, jste přece slušnej člověk, ne? Evidentně Vám chybí ta správná dravost.
0/0
31.10.2002 11:13

Boris

Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
Bydlím v rodinném domě, kde jsou 4 místnosti z nichž pouze jedna je větší jak 12m2. Nikdy mě nenapadlo, že obývám, jak tvrdí pan Gregor, přístřeší. A ještě něco. O dětech zde nepadla ani zmínka, jestliže dva lidé obývají příjemných 2+1, bylo by amorální, při bídě o byty v Praze, obsadit další, sousední byt a znemožnit tak bydlení dalšímu uchazeči. Nehledě na to, že si pan Gregor pořídil za pár babek další dům na kšeft a nikoliv na bydlení, čímž 9 let brání jeho užívání k bytovým účelům.
0/0
31.10.2002 11:37

jirka1

Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
To, že byla sama, a že jsme jí pomáhali nejen finančně.......
zcela urcite na to mate  doklady a ucty ,ze ..?
0/0
31.10.2002 11:44

Boris

Re: Re: Radio Jerevan, aneb jak je to ve skutečnosti! www.michaelgregor.cz
Já si myslím, že tu lásku k sousedce, po jejímž přístřešku pan Gregor tak toužil, vzbuzoval její dekret.
0/0
31.10.2002 12:28

Herodes

Ti zastupitelé!
Nakopal bych ho do prdele a žádný byt.Má svůj majetek tak ať si ho užívá a neokrádá ostatní.
0/0
31.10.2002 10:18

klok

no pane gregor uvedomujete si, ze je tu dost lidi bez bydleni a musi prezivat u rodicu ve 30 letech, coz je horsi nez obyvat byt v havarijnim stavu. Vsichni nahore jsou jen prospechari, kteri lezou po kolenou tyden pred volbama a po zvoleni hazou patky nad obycejnymi lidmi. Je mi z vas na b...
0/0
31.10.2002 10:06

poctivý člověk

to je ta ODS
Majetek nade vše. A nejlépe na úkor sociálně potřebných. Fuj!!!
0/0
31.10.2002 10:00

Najdete na iDNES.cz