Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Radní přiděloval byty příbuzným

Sociální demokraté se na radnici Prahy 10 postarali o další skandál. Po kandidátu Vladimíru Novákovi, kterého kolegyně obvinila ze sexuálního obtěžování na tomto městském úřadu, se objevuje jejich podivné hospodaření s byty. To kritizují i koaliční partneři z Unie svobody a KDU-ČSL. "Práce této komise byla velmi špatná. Dokonce přes rok a půl nedělala žádné zápisy z jednání," řekl místostarosta Vladislav Lipovský.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hugo

... kdežto Český telekomunikační úřad...
...přiděluje byt panskému kočímu, který vozí předsedu, viz http://www.mesec.cz/?text=203&oblast=16, což je zřejmě morální daleko více.
0/0
30.10.2002 13:30

Norton

Další důkaz o tom, že byty do rukou státu nepatří !
Nájemné je třeba naprosto zásadně deregulovat a musí se přijmout tvrdé nájemní zákony ve vztrahu k nájemníkům. Jinak se nic nezmění. Za této situace se k bytu dostanou jen protekční dítka, šmelináři a cikáni. A nikdo jiný. Jelikož regulované nájemné je směšně nízké, je tudíž takto levných bytů kritický nedostatek, na kterém vydělávají do vlastní kapsy různí vykukové, nezřídka obecní úředníci.
0/0
30.10.2002 13:20

heretik

jedna verbež
stav na radnici v Praze 10 nevylepšil ani velký třesk, napřed vládla ODS za podpory NÁDRAŽÁKŮ ( mnozí si vzpomenou , jak starostka Dandová podpořila černou stavbu garáže na pozemku MŠ pro ředitele AB banky - jedné z prvních, která zkrachovala), pak se to obrátilo; ODS brala úplatky z prodeje pozemků pro admin budovy a čerpací stanice , nádražáci v opačném pořadí, lidsky mi je Výruta líto, ale patřil ke stejným šmejdům jako Dandová, Veselý, Kondr a Wienert
0/0
30.10.2002 13:10

cassiopeya

Vida,
jak je důležité mít své Želízko v ohni...
0/0
30.10.2002 12:38

Václava

přidělování bytů
Je mi jasné, že má dceři nemůže být přidělen  byt. Nebyla naděje na P 10 ani za vlády ODS ani za vlády ČSSD. Bohužel není svobodná matka, není vdaná ani rozvedená matka s dítětem a nemá ani nikoho kdo by ji pomohl upřednostnit.  Bohužel nemá ani finance na zakoupení bytu, či na zaplacení nezaplaceného nájmu za druhého spolu s provedením a financováním všech navrhovaných oprav úřadem. (vyplynulo z nových podmínek na přidělení bytu pro ty ktěří nemají žádný z bodu na zařazení do kategorie těch , kteří mají naději získat za přiměřenou dobu byt od státu). Je nějaký rozdíl oproti přidělení bytu před listopadem 89?
0/0
30.10.2002 12:31

Re: přidělování bytů
Vaše dcera si holt asi bude muset na byt ušetřit, pochybuji, že jí ho někdo jen tak pridělí=dá zadarmo. To je jen pro protekční lidi. Neměly by se přidělovat žádné byty nikomu, tím by se situace zlepšila, protože je jich málo a tak slušný člověk stejně nemá šanci, zvíhodněni jsou pak jen úplatkáři a nezodpovědné svobodné matky se třemi dětmi....
0/0
30.10.2002 13:11

Václava

Re: Re: přidělování bytů
Nejde o to dostat byt zadarmo, ale měla by být možnost aby mohla dostat půjčku na zakoupení bytu. Možnost možná je, splácet půjčku a přitom žít jako člověk to bohužel v dnešní době není. Je ji již 27 není nezaměstnaná,
ale 7 000,-- splátka na hypotéku je na ni dost. Děti nechce proto, protože nemá zázemí.    A tak je to stále dokola
0/0
30.10.2002 13:50

Gaston

Re: Re: Re: přidělování bytů
Bez hypotéky to dnes asi nepůjde. Určitě má něco našetřeno na stavebním spoření, zatím ji podporujete v bydlení vy a pokud myslí na dítě, pak na to splácení hypotéky asi nebude sama.
0/0
30.10.2002 14:36

Re: Re: Re: přidělování bytů
Já nevím, jak je na tom vaše dcera s přítelem (či manželem), ale dle mého názoru by bylo správné těch 7000 prostě dát dohromady, nebo se přestěhovat za Prahu, v menších obcích dál od Prahy nejsou byty ani zdaleka tak drahé.
0/0
31.10.2002 12:52

Václava

Re: Re: Re: Re: přidělování bytů
Děkuji za rady a odpovědi, ale byt je vázán na zaměstnání. Kde je prosím dostatek pracovních příležitostí a současně i dostatek bytů? Auto na dojíždění nemá a ani na něj.   Na čtení je to vše pěkné, ale nastálá realita je trochu jiná. Dcera musí jednat jako samostatná osoba bez očekávání pomoci od druhých.  
Má reakce na článek byla proto, že je vidět, že  se stále dělí lidi na  rovné a rovnější.  
0/0
31.10.2002 13:57

Gaston

Re: Re: Re: Re: Re: přidělování bytů
Věřím vám, že start je velmi těžká životní situace. Já mám dcery dvě. Samozřejmě, že se jim také snažím pomoci. Ale znovu říkám, bez půjček nebo hypotéky to dnes nejde. Čekáním byt nezíská.
0/0
31.10.2002 14:20

STB-Donath

Ať žije levice
to zas bude žranice. Potom ale sranice. Kdo doplatí nejvíce? Asi volič levice! Kde jsi Sisko - pošuku levičáckej. Tady se vyslov!
0/0
30.10.2002 12:01

Norton

Re: Ať žije levice a kde je Siska ?
Včera jsem na jiném webu četl, že tomu blbečkovi Siskovi bylo doporučeno, aby si vybral - buď na Kubu, nebo na strom. Není tedy vyloučeno, že některá z uvedených variant už nastala.  Možná se ale nemohl v daný moment vyjádřit pro důležité rande např. se soudruhem V.I. Špidlou nebo s. Grebeníčkem. Kdo ví ? Tak kde jsi Sisko, ty jelito levičácké, už se nemůžeme dočkat !! 
 
0/0
30.10.2002 13:31

Najdete na iDNES.cz