Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zajíc Zaza míří do senátu

Tak už je to tedy jisté. Televize Nova přijde o svého dlouholetého otce-ředitele. Rozhodl o tom znojemský lid, když pana doktora Železného katapultoval na cestu do Senátu České republiky. V televizních kuloárech už se jistě horečně diskutuje o tom, jak bude nahrazen pravidelný Železného pořad "Volejte řediteli", který při sobotním obědě sledovalo nemalé procento lidí. To asi aby jim lépe chutnalo… A dokázat to můžeme i pomocí koláčů… Podobný pořad asi vznikne jen těžko, vždyť nejednu hospodyňku lákal k obrazovce uklidňující hlas a seriózní vystupování pana ředitele Železného. Jeho rady si k srdci vzal nejeden teenager, který už málem "šlápl vedle". A co teprve babička, která se prostřednictvím vysílání TV Nova podívala k moři. Ano, ztráta to bude velká a slzy budou prolévány v litrech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Miksi

osobnost
Převážná část komentářů se věnuje nízké účasti voličů v prvním kole senátních voleb. Většina z nich vyjadřuje své znechucení nad tím, že Vl. Železný byl zvolen již v prvním kole. Bydlím v Praze a nejsem fanoušek TV Nova, ale musím přiznat, že mě zaimponovalo nasazení nového senátora v předvolební kampani. Našel si cestu všude, nebyl líný navštívit i sebezapadlejsí vesničky a ono to zabralo. Navíc se ukázalo, že nízká účast ve volbách není ani tak způsobena nezájmem o senát, ale nezájmem kandidátů o voliče. Pokud byla totiž celorepubliková účast cca 24% a na Znojemsku 37%, každý logicky a bez předsudků uvažující člověk musí uznat,. že osobní nasazení jednoho kandidáta mělo výsledek přímo ohromující.
0/0
3.11.2002 23:43

Chlodwig

autorovi
Vážený pane komentátore. Doufám, že si uvědomujete, že svým pitomým článkem a zejména pak jeho závěrem shazujete hlasy více jak poloviny voličů na Znojemsku. Já věřím, že se vám jakožto komentátorovi IDnes zvolení pana Železného asi nelíbí, jenže dělat kvůli tomu z voličů blbce mi připadá nedůstojné. S pozdravem Chlodwig.
0/0
2.11.2002 13:53

Petr

Nemají mandát
Je zajímavé, že našim renomovaným právníkům včetně Rychetského nevadí, že senátoři nemají legitimní mandát. Je jasné i právnímu diletantovi, že když nepříjde k volbám alespoň 50% lidí jsou volby neplatné, toto je běžné ve všech civilizováných zemích a dokonce i na balkáně, viz poslední volby v Srbsku. Je absurdní když volí 24% občanů a volby jsou uznány jeko platné. Po tomto výsledku mněl být senát rozpuštěn a volby uznány jako referendum pro zrušení senátu, což je vůle 76% občanů České republiky což je více než ústavní většina. Ale s tímto nemůžeme vtomto neprávním státě počítat ani náhodou. Proto o nás budou rozhodovat lidé bez mandátu tedy nekompetentní. Pořád je zde absurdistán na druhou. Zákony přijaté senátem jsou v podstatě spochybnitelné tedy neplatné. Nemužu se etablovat proti vůli většiny o tom není demokracie o tom je totalita.
0/0
1.11.2002 10:59

STB-Donath

Oťas, nech teho
Tak se nám inťoš Oťas zase jednou rozepsal. Sepsul na jednu hromadu NOVU a Hypermarkety. Prostě a jednoduše, pro hardcore intelektuály, kteří chtějí jen bádat pro blaho lidstva, věrni svým zásadám Rychlých šípů a vedeni všeobjímající touhou vzdělávat všechny ty pitomce okolo nich není svět jednoduchý. Napřed se pánešek pohoršuje nad Satanášem Železným a jeho zvolení do Senátu. Noční můrou to nazývá. To je fakt, demokracie je prevít, ne vždycky je totiž po mém. A druhý šok nám prožil při nákupu. Jako pán tvorstva byl totiž vyslán na nákup (což se zřejmě příčí jeho vědeckému duchu - o takové přízemnosti nemá pánešek zájem) a tam za boha nemohl pochopit složité okolnosti slev zboží. Kdyby nakupoval častěji než jednou  za uherský rok, máloco by ho překvapilo, prostě konkurence je konkurence a tak každý dělá co umí. Když jste takový myslitel, přece jste povznesen nad takovými materiálními statky, jako je čokoláda s fialovým skotem na obalu. 
0/0
29.10.2002 15:24

Najdete na iDNES.cz