Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vnitro blokuje otevření archivů StB

Svazek agenta Kinského je k dispozici. Svazek agenta Kinského není k dispozici. Eva Trousilová nespolupracovala s StB. Eva Trousilová spolupracovala s StB. Prostě jeden velký chaos. Přesně tak vypadá v praxi otevření svazků komunistické Státní bezpečnosti, které umožnil letos v březnu přijatý zákon coby definitivní tečka za vyrovnáním se s minulostí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Agent

Da
zdravstvujet Savjetskij Sojuz...
0/0
29.10.2002 7:31

Věra

Re: Da
SE SOVĚTSKÝM SVAZEM NA VĚČNÉ ČASY - A NIKDY JINAK!!! vzpomínáš???!!! DNES TI, KDO TOHLE HLÁSALI, BY TO SNAD I POPŘELI!!!!
0/0
30.10.2002 8:39

edby

bitky
Jo jinak k tem bitkam - Martin Pokorny, Louny....a jedem
0/0
27.10.2002 20:49

edby

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
27.10.2002 20:48

Isis

Nevěřím
Nevěřím, že ty torza co se dochovala má smysl zveřejňovat. Již před listopadem 1998 bylo dost času na falšování svazků - přepisování celých pasáží, vyrábění podvrhů a ničení nežádoucího. Není náhodou, že se nedočtete nic o odposleších, tajných domovních prohlídkách a porušování listovního tajemství. Ty věci byly už tehdy trestné a změna režimu visela ve vzduchu už dlouho. Je logické že informace byly zachovány ale jejich zdroj se zamlžil - přepsal na fiktivního spolupracovníka a třeba zlomyslně zrovna na vaši manželku, která samozřejmě nemá o ničem ani ponětí. Pak je zde určitá pohodlnost StBáků, kteří si snažili ulehčovat práci jak to jen šlo. Svazek nepřátelské osoby to byla celá řada úkolů a nepříjemných termínů, neustálá hlášení a buzerace ze strany nadřízených. Pohodlnější bylo založit nejprve spis nebo rovnou svazek spolupracovníka a pod záminkou jeho prověrky dělat kontrolu korespondence, odposlechy a prostě slídit bez šéfa v zádech. Pokud se výsledek dostavil, šlo svazek převést a pokud ne spolupráce se ukončila bez nebezpečí blamáže. Ano můžete si dnes prostudovat směrnice pro práci s tajnými spolupracovníky, ale to je jen teorie a nic to neříká o tom, jak to bylo doopravdy.
Většina lidí v tomto případě mluví o věcech, kterým nerozumí a ani rozumět nemůže. Jenom naletí na dezinformace předem pro něj připravené. A věřte, že jestli se někdo bude smát, tak vy to určitě nebudete.
0/0
26.10.2002 22:15

Jan Herna

Vnitro blokuje otevření archivů StB
    Je to typicky české řešení.Zákonem něco dovolit,ale bázlivými úředníky totéž znemožnit.Vnitro by si mělo uvědomit,že utajování historie je proti zájmům státu.Národ,který jakýmkoliv způsobem ztratí svojí historii,je ohroženým národem.a je lhostejné,zdali to je utajováním toho,co již před deseti lety mělo být zveřejněno,nebo jiným způsobem.V demokratickém státě má být utajováno jen to,co může ohrozit zájmy státu.Seznam udavačů,kteří v zájmu komunistického režimu udávali na své sousedy,členy svých rodin, spoluzaměstnance v takovém zájmu není.A proto neexistuje důvod,proč se vnitro snaží již deset let tato jména utajit.Stejně jako se snaží utajit,kdo byli příslušníci komunistické StB.Potom se samozřejmě nabízí odpověď na otázku proč?Že by mezi těmito lidmi jsou osoby,které zase udávají?A protože udavači, kteří udávali StB to dělali ze dvou důvodů:pro peníze a z ideových důvodů je zde určité nebezpečí.A to neuvažuji ani to,že hodně těchto udání bylo vymyšlených.Mravné jednání státu vůči osobám poškozeným těmito udavači (říká se jim také práskači nebo bonzáci) by bylo jejich úplné zveřejnění.Ať se nikdo nezaštiťuje tím,že by jim to uškodilo.Když se nestyděli na nás udávat,nezasluhují žádné zbytečné a nemravné ohledy. Nechci věřit názoru,který za mne vytvoří někdo jiný.A to zvláště,když ten,kdo tento názor šíří,mi nedá možnost,abych posoudil na základě faktů,zda tento názor je pravdivý.Nelíbí se mi zvláště,když vnitro šíří,že tzv.Cibulkovy seznamy jsou nepravdivé a zároveň brání přístupu k ofociálním seznamům,i když jejich zveřejnění mu nařizuje zákon.My sice vydáme zákon o zločinnosti komunistického režimu,ale komunistické zločince nezveřejníme.Pak se nemůžeme divit,když nám jiné národy nevěří.Vnitro s námi hraje velice nehezkou hru.Vnitro by mělo svým jednáním dát jednoznačnou odpověď.A tou je:Komunistický režim je zločinný režim.Udavači,kteří orgánu tohoto režimu - StB udávali,i jejich řídící pracovníci StBáci,jsou pomocníky tohoto zločiného režimu.Protože zákon neumožňuje jiný způsob vyrovnání,než zveřejnění těchto jmen je nutné je bez zbytečných průtahů zveřejnit.Potom to bude mravné.A budu vidět,že zákon o zločinnosti komunistického režimu má jiný význam než jenom politické prohlášení.Nechápu proč se stále bojíme říci,že z občanů tohoto státu bylo 10 000,nebo víc udavačů,kteří svými udáními pomáhali zločincům v StBáckých uniformách.Bez těchto udavačů by totiž komunistický režim nemohl tak snadno své zločiny páchat.    
0/0
26.10.2002 20:34

Věra

Re: Vnitro blokuje otevření archivů StB
Víš, kolik těch udavačů bylo? Každý třetí ČLOVĚK!!!!
0/0
30.10.2002 8:54

bruno

STB
Ještě někdo věří že nejsou komunisté u moci.Změnila se jen nálepka ale vládnou dál.Pan Kavan a jiní by nám mohli vyprávět.Chodí okolo nás a smějí se nám do očí jak to všechno v listopadu zkouleli a prošlo všechno jak si přáli.
0/0
26.10.2002 10:35

Věra

Re: STB
Máš naprostou pravdu. Znám lidi, kteří prokazatelně museli s STB spolupracovat, protože jinak by nemohli zastávat vedoucí funkci. Nebo by nemohli být "předsedy ZO KSČ". A tito lidé bezostyšně pracují jako by se nic nedělo a dokonce už mají třeba 70 let. Jak je možné, že neodešli nebo nebyli "nuceni" odejít? PROTOŽE JSOU KOMOUŠI STÁLE U MOCI!!! Přečti si nahoře, co jsem napsala. Je to tak!!! Nikdy nepustili moc ve státní správě z rukou. Podívej se na Soudy, úřady, instituce, kdo se dostává do vlády... KOMUNISTI!!! A SABOTUJÍ VŠE, CO BY VEDLO KU PROSPĚCHU VŠECH. TOUŽÍ PO MOCI A PENĚZÍCH. JSOU TO ZLOVOLNÍCI!!!!
0/0
30.10.2002 8:59

cizinec

Cesky lhari
V roce 2001 jsem zazadal jako cizinec o vydani svazku STB. Bylo receno, ze byl 1982 zkartovan a ja presne vim , ze prave 1982 byl zalozen. Dale jsem zazadal o soudni spis podle kterho jsem byl v nepritomnosti odsouzen na dva a pul roku odneti svobody a k ztrate veskereho majetku. Z 21 polozek ( uvedenych na soupisce) zbyly jen 2. Jen rozsudek, ktery jsem stejne mel a jeste jeden nedulezity papir. Vse ostatni odstraneno abych nemohl zalovat falesne svedky a falesna dobrovzdani. Mimo jine , ten majetek nenam dodnes , podle zakonu, ktere Cesi pouzivaji proti sudetakum a ja se narodil po valce jako Cech. V Cesku panuje chaos nezakonost , popripade plati zakony neslucitelne s liskymi pravy. Tento stat patri rozpustit kvuli neschopnostia lumparnam.
0/0
26.10.2002 8:58

Věra

Re: Cesky lhari
Más pravdu a souhlasim s Tebou. Vezmi si muj pripad. Otec byl totalne 3 roky nasazen. Jiz nezije, ale odskodne se na neho vztahuje, nebot zemrel az v kvetnu 1999. Zadost radne dolozena a uz to bude 4 roky a ja dosud nemam zadnou odpoved, jak to vypada a kdy bude vyplaceno. Temer kazdy mesic doporucenym dopisem zadam o zpravu. Naposledy jsem jim ted napsala, ze nedostanu-li odpoved, cely pripad zverejnim na NOVE - v televizi. Vis - komunisti mne pronasledovali a mam za to, ze o tomto rozhoduji oni tez. Mej se moc pekne. M
0/0
30.10.2002 9:04

Havlasa

jaky saky paky
co se tady montujou?  ukazte nam seznam, jaky zakony na to????  ukazte jmena a, lidi, cepy, sekery, a klacky a de se.  pokud nebudou padat hlavy za to co se pred dekadou stalo, tak nikdy cesko nebude svobodny.  ale predevsim se zacne vnitrem, a temhle dobrakum co delaj zakony na to aby si ututlali jejich kriminalnicky jmeno.  ale nas nevoblbnou, my jdem na ne.  vzhuru na hradcany.  a zatim tam svinaci si rozdavaj milost jak kdysi metaly komousi.
cesko je ale fakt vobludna zeme urvanejch bestij.  zizko, promin!  stali se z nas rozvaleny buzici.  mame tvoji sochu, ale nic nam uz nerika.  neumime si vladnout.  vzdycky nas vlada vokrade a proda do otroctvi germanum.  ted, nas chtej soupnout na pospas EU.  jane zizko, omlouvam se za tenhle neschopnej narod.  brzy uz nebudeme.  jsme vytunelovany.  uz nejsme tvoji syni a dcery.  jsme bidna luza.  zijem v mocalu ale i ten nam vezmou.  germani vlastnej skodovku, nasi jedinou fabriku.  bud rad, ze uz nezijez protoze jinak by ses z nas posral.
 
0/0
26.10.2002 3:35

Pavel

Re: jaky saky paky
Plně souhlasím, bohužel... Studuji VŠ, ale až dostuduji chci pryč! A to jsem si vždy myslil, jaký nejsem vlastenec. Dobrorovolně jsem nastoupil na základní vojenskou službu k elitní jednotce. Vždy jsem se zajímal o historii našeho státu, ale to co se děje dnes??? Jen kdyby ta hrstka lidí co dnes je ve vedení a myslí to s námi dobře měla větší pravomoce, a co si budem namlouvat-více se snažila. Ale co, brzo dostuduji a pak už to tady nebude naše půda, nebude náš stát a moje děti budou vyrůstat v zahraničí, ale na půdě naších dědů... Bojoval jsem, nikdy jsem úplatek nedal ani nevzal, politika mě vždy zajímala a s lidmi hovořil na rovinu, ale bohužel, odezva žádná. No co naplat... Zlomil jsem hůl a starám se jen o sebe. Lidem to asi v tomhle státě vyhovuje, když nechodí k volbám (nemyslím ty dnešní-ty jsou pro smích-taková malá zemička a hned musí mit senát jako USA) a více se nezajímají o své politiky.
0/0
26.10.2002 9:47

Věra

Re: Re: jaky saky paky
Pavle, já jsem důchodový věk. Ale říkala jsem si, mít tak 30 let, tak JDU TÉŽ. Naši lidé jsou "ovce, jdoucí na porážku" a kteří si nechají "na.... na hlavu..". Vláda z nás dře z kůže. Představ si můj případ: 41 let odpracováno, maturita, a vydalávám 10.000 korun měsíčně. Víš jaký budu mít důchod? Spočítej si - rovná se polovině příjmu. A můj nájem činí 4000 korun. Z čeho budu žít? Nikoho nezajímá. A nejsem líná. Abych vůbec přežila, tak musím už 17 let děla vedlejšku. A víš díky komu? DÍKY KOMOUŠŮM. Protože mě pronásledovaly pro mou upřímnost, záměrně mě nepřiznali platovou třídu, kterou jsem měla mít. Mám tř. 6 místo 8. a tím mne za celá léta poškodili o více jak půl milionů korun. Myslíš, že mi je dají? Naposledy mě vyhroživali, že jsem "na řadě". Jakmile zruší místo, že poletím já!!! Taková je pravda... SOUDRUZI STB!!!
0/0
30.10.2002 9:11

Komunistivké zrůdy na vnitru

Kdo asi na vnitru pracuje?!
Není v zájmů zlodějů z ODS a komoušů aby byli snad jen náhodou odhaleni jejich nejtajnější agenti jako jsou Klaus, Zeman, Kavan, Rychetský, Dyba, Kočárník, Salcman a hromada dalších zlodějů, kteří za posledních 10 let vykradli více než kdokoliv jiný na celém světě. Co by se asi stalo, kdyby se Klausovo jméno a jiných de… politiků objevilo v materiálech STB? Pokud se chlapec Gros nevzpamatuje a nezačne tvrdě postihovat komouše a zloděje z ODS, tak brzy skončí a to nejen v mysli českého národa. Ví vůbec gros, kolik komoušů s ním spolupracuje na vnitru a kolik estébáku vnirto platí aby škodili, kradli a pomáhali krást? Nebo chce dělat stále blbouna i po celý další svůj život?
0/0
26.10.2002 0:50

Havlasa

Re: Kdo asi na vnitru pracuje?!
ses frajer za tvuj prispevek.  ale kdyz to vis a prokouk si ty lzi, jakto ze neverbujes a nebudis lid?   dy to cesko nam zanikne, budeme-li vsici jen pricumovat a tlachat a tleskat jak nas vokradaj.  musis delat vic.  vic pis.  jako ja.  vic rej do nich.  neboj se.  bud tvrdsi.  vykasli se na to znit nak intelektualsky.  klidne si i zanadavej.  hlavne vic.  vic pis.  vysvetli to tem zabednecum jaky svine vokupujou dneska hradcany.
0/0
26.10.2002 4:02

Znaly dokumentu

Re: Re: Kdo asi na vnitru pracuje?!
Vazeny pane Havlaso,
o tom, ze Ceska republika zanikne jako statni utvar, jiz bylo rozhodnuto pred vice nez 15 lety a existuji o tom doklady. Cesky narod neni schopen sve vlastni existence, pro Evropu a NATO predstavuje svym postojem k obrane sveho uzemi bezpecnostni riziko a projde byla zahajena jeho ticha eliminace mezinarodnim spolecenstvim.
0/0
26.10.2002 8:39

Havlasa

Re: Re: Re: Kdo asi na vnitru pracuje?!
vetsinou se tady jenom rozciluju... ale todle me fakt zajma.  jak to myslite, jaky doklady.  ne, vubec se nedivim.  reknete vic.
0/0
26.10.2002 9:33

Petr

Re: Re: Re: Kdo asi na vnitru pracuje?!
 Napis vic a nebo kontaktuj autorku clanku.
Dik - Cech ktery se citi Cechem i pres to ze ho to stoji dost usili.....
0/0
26.10.2002 13:03

Hádej, můžeš třikrát.

Re: Kdo asi na vnitru pracuje?!
    Nechte se vyšetřit na psychiatrii, a pokud by Vás zajímalo, kdo toho nejvíc ukradl, tak to byli právě komunisti, k nimž jste zřejmě v minulosti patřil.
0/0
26.10.2002 7:22

Zloděj Klaus

Re: Re: Kdo asi na vnitru pracuje?!
Psychiatrie, to bylo alibi komoušů, stejně tak jako je dne pro zloděje z ODS a Socíky a Komouši a … jakási presumce neviny. Kolik komoušů bylo odsouzeno za likvidaci českých občanů a zlodějny, kterých se po 1/2 století dopouštěli, kolik ODssáků bylo odsouzeno za miliardové zlodějny, kolic socanů bylo odsouzeno za podvody a miliardové zlodějny!?. Logika a pravděpodobnost říká zcela něco jiného než tvůj mnohokrát vypláchnutý mozek.
0/0
27.10.2002 13:45

Věra

Re: Kdo asi na vnitru pracuje?!
Podle mého názoru na Vnitru nemůže pracovat nikdo jiný, než bývalý STB!!! Taková je skutečnost... Znám lidi, co tam pracují... Rekrutují se ze stejných.... JDE JIM JEN O MOC A PENÍZE O NIC VÍC!!!! Měli by zrušit celé VNITRO a všichni, co tam pracují - ať jdou k "lopatě". Potom poznají, zač je toho loket!!!!
0/0
30.10.2002 9:14

Najdete na iDNES.cz