Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidé nemají v Karlíně kde nakoupit

Od ničivé povodně, která v Praze postihla nejvíce Karlín, uplynuly více než dva měsíce. Mnoho obyvatel se tam vrátilo. Výlohy obchodů a provozoven však zejí prázdnotou. Soukromí podnikatelé, ale i velké firmy se do Karlína příliš nehrnou. Většina domů a bytů, které velká voda ušetřila, má opět své obyvatele. Jaký je to však život, když v celé čtvrti funguje jen pár prodejen potravin, trafik a několik poboček velkých firem a bank.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

coffee

Připadá mi...
... divné, aby starosta městské části zajišťoval obyvatelům prodej potravin. To je snad záležitost soukromníků, ne? Nehledě na to, že Karlín není na samotě - stačí popojít pár kroků a lidé si mohou nakoupit jinde. Osobně by mi to taky připadalo nepohodlné, pokud bych byla "rozmazlená" nabídkou všech služeb hned u nosu, chodit o několik desítek metrů dál, ale co by měli dělat lidi na vesnicích, kde třeba není žádná prodejna a i pro chleba se musí do sousední obce? Prioritou by mělo být bydlení.
0/0
25.10.2002 13:55

Posleda

Re: Bylas někdy v Karlíně?
Karlín že není na samotě?! Jistě, dá se z něj dojít pěšky na Zižkov, na Poříčí či (přes Invalidovnu) na Palmovku - ale v žádném případě se nejedná o desítky metrů, ale minimálně o stovky, či spíše o kilometry. A zkus tahat těžké nákupy 1-2 km. Karlín je z jedné strany omezen Vítkovem (tunel pro pěší - dosti strmý měří přes 600 m), z druhé strany je řeka, resp. ul. Pobřežní - karlínský obchvat.
Jestliže nejezdí tramvaj po Sokolovské ani metro, je z Karlína všude daleko! Nemám na mysli malou část mez Negrelliho viaduktem a Florencí, ale to, co je za tratí.
Jinak by se měl starosta starat (od toho slovesa je i jeho pojmenování vytvořeno) o to, zda lidé mají kde bydlet, kde nakoupit, zda jim v jejich problémech nemůže "radnice" pomoci.
Ale jak jsem viděl onoho člověka v posledním "občanském joudovi" zcela vážně vykládat, že mnoho let volný obecní byt nemohl být přidělen proto, že v něm bývalá majitelka měla kotelnu pro celý dům... nemám již o něm pražádnou iluzi.
Je to neschopný vyžírka, stejně jako mnoho jemu podobných "komunálních politiků" 
0/0
25.10.2002 15:46

Já Karlín

Re: Připadá mi...
Byl si tady viděl si to jestli ne tak se přijď podívat. Teď je to už lepší.
0/0
25.10.2002 16:41

Najdete na iDNES.cz