Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Umění zapomínat

Německý občan podá své oznámení spolkovým úřadům, ti je postoupí českým. Čech podá svou stížnost přímo. Oba jsou na tom stejně. Nic se nevyšetří, vše bude zapomenuto. Náprava minulosti probíhá podle nepsaného, drtivou většinou však schvalovaného zákona: do zločinů komunismu a zločinů na Němcích po ukončení války nebude se už nikdy šťourat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

R.D.Bidlo

Rada autorovi
Pan Steigerwald by si měl už konečně uvědomit, že politická historie není zápasem spravedlnosti a nespravedlnosti, dobra a zla, ale hrou sil a zájmů, kdy se někdy výjimečně křivdy napravují, když se to dotyčným hodí, jindy jde prostě, křivdy nekřivdy, spravedlnost nespravedlnost, život dál. Toto věčné a ještě k tomu velice naivní a nedomyšlené moralizování svědčí jen o autorově nedostatečně vyvinutém smyslu pro historii.
0/0
29.10.2002 13:43

Ivo Forejt, Náchod

Ano, pane, zapomenout na Vaše příspěvky chvíli trvá
Nadpis Vašeho článku, pane, by rád upoutal na obsah Vašich tezí níže.
Šikovný nadpis míchače vlašských salátů. Koupíme, ochutnáme. Otřeseme se a vyhodíme. Když máme velký hlad: koupíme, ochutnáme, sníme a je nám tři dny špatně a nevíme z čeho.
Naštěstí nám MF Dnes umožňuje alespoň se bránit ve formě odpovědí.(Kámo by řekl: můžeme se vyblít pod kontrolou masových medií, kde pak je mu konec, hochovi?)
Vaše základní kompozice je přece: Čechu, zapomeň na spravedlnost (čisté ruce a další akce..),podívej se na Němce, jak se to pomalu ,ale jistě učí.
Vám tady nejde o Němce, ale o výzvu, v níž jste vyjádřil: každý odpor proti státní moci, byť vznikla korupcí a zločinem, je marný.
Vy jste doopravdový umělec .Ne zapomínání, ale umělec mlžení. Zpátečník se zaraženými prdy.
Vaše nadbytečná pozornost a argumenty o soudcích a zákonodárcích, kteří původně byli někým jiným: zrádci, kolaboranty a zločinci, svědčí jen o tom , jak jste si ve vlastní myšlence nevěrný.
Nejde Vám ani tak o umění zapomínat jako o to štvát a dávat volnou cestu Vaší nenávisti ke všemu, co je světu otevřenější více než Vy sám.
Ano,' umění zapomínat' je jen úměním pana Steigerwalda si vše vysvětlit tak, aby byl čistý , morální a nad věcí,bohužel, nebyl, není a pravděpodobně ani nebude, protože lže, krade myšlenky dějepiscům francouzské revoluce a do vlašského salátu dává to , co tam nepatří:místo majonézy literární polonézu, místo brambor kubánský cukr, místo vejce a okurek výstřižky ze Světozoru z minulého století.
Steigerwald je nutným výsledkem současné české krize ducha a mravnosti.
Šikovný lepil se špatnými lepidly. Ivo Forejt, Náchod, Růžová ulice.  
0/0
25.10.2002 17:39

Brunhilda

Re: Ano, pane, zapomenout na Vaše příspěvky chvíli trvá
Myslím si , že jste standartně klopotné snažení autora článku vyhodnotil velmi přesně. :o)
0/0
25.10.2002 18:10

Zajic

Re: Ano, pane, zapomenout na Vaše příspěvky chvíli trvá
Dekuji, vyjadril jste lepe to, o cem jsem psal ve svem prispevku. Nejde mi vsak pouze o osobu jedno novinare. Tyto "vlasske salaty" nam serviruje vetsina tisku i rozhlas a televize. Jedna se staronovy typ propagandy - oblbovani a vymivani mozku. Hlavnimi rysy se je vyvorit z naroda tupe konzumni stado, ktere nezna minulost a necha se lhostejne manipulovat. Patri sem napriklad rozsirene presvecovani "ze se vsichni podileli na komunistickem rezimu" a tudiz nemaji pravo si na neco stezovat. Ale hlavne je to snaha, vychovat si obcany, kteri se o nic nestaraji, kteri se neodvazi stezovat si, ci dokonce odporvat politikum a nejak je kritizova. Techto negativnich trendu je cela rada a nelze je ani vyjmenovat, natoz analyzovat na tomto miste.
0/0
27.10.2002 4:15

Kamo 131-XY,ZŽ

Re: Re: Ano, pane, zapomenout na Vaše příspěvky chvíli trvá
Milý pane, dovolte, abych Vám projevil svou úctu a přál bych si , abyste přijal mou omluvu za příliš tvrdé úder, které jsem Vám níže uštědřil. Nebyly pod pás, to přece víte.
Váš Ivo.
0/0
28.10.2002 19:24

Rotas

Re: Lepší zapomenout, než se neustále naštvávat
Mám radost, když se na Internetu objeví příspěvek, který psal inteligentní člověk. Tento příspěvek je však bohužel poznamenán až přílišnou osobní antipatií vůči osobě pisatele článku.
Na jedné straně je pravda, že nihilistická propaganda, kterou kolem sebe šíří různá média slouží zejména těm, kteří tady v minulosti nebo současnosti páchají zlo.
Na druhé straně je ovšem holý fakt, že morálka naší společnosti je v troskách, resp. v čele a na odpovědných místech naší společnosti jsou lidé, kteří svým nemorálním, liknavým nebo přímo kriminálním počínáním otravují celou společnost a demotivují "šedou vrstvu". Tato skutečnost je samozřejmě patrná i v soudnictví, takže se bohužel musíme smířit s tím, že viníci komunistických zločinů nebudou nikdy potrestáni - ačkoli kdyby existovala na odpovědných místech vůle je potrestat, pak by už dávno seděli za katrem.
Za to, že tomu tak není nemůže bohužel pan Steigerwald, i když svými články o tom, že jedna a jedna jsou dvě, k možnému potrestání zločinců nepřispívá a to by jako hlídací pes demokracie dělat měl.
 
0/0
27.10.2002 16:52

Kamo 131-XY,ZŽ

Re: Re: Lepší zapomenout, než se neustále naštvávat
Mily pane Rotasi, musel jsem to risknout.Vím dobře, že člověk ve svém zrcadle může vidět jen svou tvář.Ale však víte, náš pan Masaryk, stokrát přetřený barvou ideologické lásky a nenávisti, náš pan první prezident byl prima člověk: sub specie aeternis: jednej vždy tak, aby si druhému pomohl dívat se na věc správně. Ač  sám neznaje odpovědí , věděl, že úkol každého z nás je třeba meřiti metrem nekonečnosti: nic si nenalhávat a postavit se zaprděným nalhaným světům.
Jestliže byl Jan Hus, k čemu tu pak ještě jsme?
Děkuju Vám a máte pravdu ve všem , co jste napsal.
Ivo.
0/0
28.10.2002 19:17

Chaluha

Jen bych dodal ...
... a tak tu v te zemi budeme zvolna starnout, vinici i obeti spolecne, az  vsechny viny a krivdy vstoupi do hrobu. Mezitim si nastupujici generace vytvori vlastni viny a krivdy a novinari o nich budou psat a vsichni ostatni pouze kyvat ...
0/0
24.10.2002 21:59

zajic

Spatny nazev - spise bezmocnost vetsinny obcanu.
A mizerni politicti reprezentanti. Vzdyt 80% soudcu jsou komuniste (takzvane byvali). A ti svoje soukmenovce nikdy neodsoudili a neodsoudi. Co zbyva lidem, kteri "nezapomeli". But se snazit postupovat pravni cestou (a skonci u zaujatych a nespravelivych soudcu). Nebo zacit komunisty veset na lucerny jako napriklad v Madarsku r. 1956. Na to ovrsem neni situace, to se delo behem revoluce. Dnes kdyz napriklad popadnete stareho Grebenicka, jeste nez mu stacite omotat provaz okolo krku, tak vas sebere policie a skoncite v kriminale nebo v blazinci. Kdzyz uz jste takovy vseved (jako kazdy novinar) poradte nam mily Karle, jaky je tedy nejaky jiny skutecne ucinny zpusob!
0/0
24.10.2002 5:30

Kamo 131-XY,ZŽ

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
25.10.2002 18:05

Najdete na iDNES.cz