Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zadržený přiznal: Faráře jsem zabil

Muž, který přiznal, že zabil faráře z Dubu nad Moravou, čeká v cele na obvinění. Sám se policistům přihlásil po sedmé ráno. "Policisté mu v nejbližších hodinách sdělí obvinění z vraždy. Krajskému státnímu zástupci podáme podnět k vydání návrhu na vzetí do vazby," potvrdila mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková. Kolem šesté ráno našli lidé z Dubu svého duchovního se sekerou v hlavě. Nebožtík ležel u kostela.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Franco

Sbohem ! Nikdy na Vás pane Vrbíku nezapomenu !
Jsem nevěřící. Do kostela chodím jen o hodech. Přesto jsem pana Vrbíka vždy respektoval. Byl skutečně nesmírně hodný. Kolikrát jsme byly na jeho farských třešních, kolikrát nám rozdával farské víno. Na plácku na faře jsme hrávali fotbal. Nikdy by mě nenapadlo, že takhle špatně může skončit takový dobrý člověk. Vím (je to asi 5 let) se mu stala podobná událost, kdy začal být o něco více nedůvěřivý. Začal být více obezřetný, ale jak je vidět časem zase sklouzl k dobrotivosti. Domnívám, se že by měl být kanonizován a posléze svatořečen. Čest panu Vrbíkovi
0/0
23.10.2002 9:55

Věra

Re: Sbohem ! Nikdy na Vás pane Vrbíku nezapomenu !
Díky, za tak pěkná slova. Je jen málo lidí, kteří s upřímností přiznají o druhém, že je hodný, dobrý.. Sám vidíš dole, jaká obvinění proti němu zakládají. Všechna jsou lživá, nepravdivá. Dnešní svět je ve strašném stavu. Lidé se odvrátili od Boha a přijde doba, kdy toho budou hluboce litovat,a rozpomenou se na Boha, ale už bude pozdě. Dnes na světě působí Satan a výsledky jsou viditelné...
0/0
23.10.2002 11:51

Péče

Dotaz
Pokud někdo zabije bezdůvodně kněze, aniž by něco v kostele ukradl, může být jeden z důvodu i pohlavní zneužití v dětství. Minulý týden ve čtvrtek běžel na ČT2 britský hraný film "péče" o pedofilii v anglických polepšovnách. 14-15 letí kluci neměli šanci se dovolat spravedlnosti a nezbylo jim nic, než trpět, užíval si i městský soudce. A profláklo se to až po 15 letech, velký proces, kde svědčili již dospěli zneužívaní. Jenže obhájce si na každého svědka něco našel, alkohol, drogy a prohlásil jejich svědectví za nejisté. Film končí sebevraždou hlavního hrdiny. Co když se náš vrah tímto filmem inspiroval, jen děj zvolil poněkud jiný?
 
0/0
23.10.2002 8:17

Miki

Re: Dotaz
Nejsi ty taky nějakej divnej?
0/0
23.10.2002 11:54

Smodrchlik

...zemrel clovek...
Nemuzu byt se svymi blizkymi a ani s temi, ktere mam rada... A je mi smutno... A kdyby me opustil jen jeden z nich (smrti prirozenou ci nasilnou), bude mi smutno... Az zemre farar, ktery me krtil, bude mi smutno... A je mi smutno ze vsech lidi, kteri se nedokazou pozastavit nad tim, ze zbytecne vyhasl jeden lidsky zivot a navic zivot cloveka, ktery ho zasvetil ostatnim... Je mi taky nesmirne lito toho mladika, ktery jeho pout na tomto svete ukoncil... A vzpominam si na uryvek basne, kterou pred mnoha lety napsal muj spoluzak: ...pohrdam vami, lide dnesni doby... Se strojenymi usmevy nosite se jak pavi. ...a taky jednou napsal ze: ...nektere veci jsou az prilis prave... Pozdeji jsem si tento citat precetla na jeho parte. A bylo mi smutno! Proto prestanme odsuzovat a zacneme zit tak, aby uz nikomu nebylo z nas samych smutno!!!
0/0
22.10.2002 22:04

Re: ...zemrel clovek...
mě taky. a je mi smutno. S Bohem, otče Cyrile.
0/0
22.10.2002 23:29

Tomáš Marný

Re: ...zemrel clovek...
No tak už nesmutni,běž do hospody,dej si na něj jednoho panáčka.Proč si kazit nádherný podzimní den,ne??
0/0
23.10.2002 5:39

amík

zabití
Prosím Vás, zabil ČLOVĚKA, je mi ukradené jestli to byl farář, nebo ne. Za zabití člověka by měl platit stejný trest pro všechny. A ne jak čtu v článku, že by policisté měli obzvláště tvrdě zakročit ! A celá předešlá diskuze katolíků vůči ateistům apod. je směšná. Jde o lidský život, ať jeho nositelem byl kdokoli
0/0
22.10.2002 20:49

Věra

Re: zabití
NESUĎ A NEBUDEŠ SOUZEN!!! A NEBOJ SE - SPRAVEDLNOST PŘIJDE, IKDYŽ TŘEBA NE TA SVĚTSKÁ!!! OSTATNĚ - JAKÁ JE SVĚTSKÁ SPRAVEDLNOST???? MYSLÍŠ, ŽE OPRAVDU SPRAVEDLIVÁ???? JSOU TO POUZE OMYLNÍ LIDÉ, KTEŘÍ SOUDÍ!!! TOHLE PONECH BOHU!!!!
0/0
23.10.2002 11:55

vojtazemlýna

Ahoj pro Dan(1)
Ahoj Dane (1). Většinou spíše pasivně sleduji příspěvky v diskusích na iDNES, než abych se zapojoval do nikam nevedoucích diskusí s lidmi, kteří ani nemohou chápat rozměry demokratického systému, který zde snad vzniká (?). Ono listovat argumenty s nějakými připitomělými frázemi o lidských právech, které nemají žádné bariéry a číst různé jurásky a podobné psychopatické figury není nic veselého. Ale dnes jsem si "projel" některé diskuse a chci Ti říct, že je fajn, co píšeš a že píšeš.  Docela se mi retrospektivně promítlo, když nás před de facto touto společenskou situací varoval na přelomu 1989-1990 jeden moudrý člověk, pan Zbigniew Brzezinski, poradce několika amerických prezidentů takto : "Dejte si pozor - bezbřehá demokracie může být horší než jakýkoliv totalitní režim nebo diktatura ... " A dnes vidím, že ten pán měl pravdu a smekám před ním klobouk (který nenosím). Co by asi ti dnešní chytrolíni říkali na to, když se nás sešlo na Letné skoro milion a nebyl z toho jediný exces, jediná rozbitá výloha a zkušení bolševičtí provokatéři neměli šanci kohokoliv vyprovokovat. Tady ti dnešní "chytráci" by si tenkrát asi naběhli velmi rychle. A bylo by možná všechno jinak. Ne že bych jim to přál, pouze mne mrzí (slušně řečeno), že paměť lidí se rychle vypařuje. A u těch fracků, kteří to nepamatují, tak tam jsou na vině rodiče, kteří jim zvrácenost režimu měli vtloukat do hlav. Protože nejhorší je zapomenout na svinstva. Můžeme prominout, ale ne zapomenout. That´s all...
0/0
22.10.2002 20:47

čtenář

Re: Ahoj pro Dan(1)
Prosím, buďte tak laskav a nastiňte NÁM NEVĚDOMÝM, kteří nechápou rozměry demokratického systému, ty rozměry., Myslím si, že je pod úroveň takového člověka, jakým jste, jen pasivně sledovat příspěvky ! A když jste tedy přispěl, tak jste se zařadil mezi dnešní "chytráky".  Z Vašeho příspěvku mám dojem, že jste nedokončil myšlenky, které jste načal, byť s dobrým úmyslem !
0/0
22.10.2002 21:05

Dan(1)

Re: Ahoj pro Dan(1)
Někteří lidé považují demokracii za cochcárnu bez pravidel na pomezí anarchie. O tom svědčí nárůst kriminality po revoluci. Někdo tu získanou svobodu považuje za příležitost k seberealizaci, angažovanosti, diskusi a ti druhý by nějraději dělal, co ho právě napadne při absenci jakéhokoli respektu ke společnosti, svobodě druhého a zákonům. Proto i v demokracii, která bývá vůči těmto projevům relativně slabá, existují určitá pravidla. Ne vždy je z různých důvodů demokratický stát dokáže důsledně vyžadovat. Nejhorší je, že se mnoha starším lidem žilo v minulém režimu velice pohodlně a ti náctiletí si nedovedou vůbec představit, jaké mělo důsledky projevit svůj názor a postavit se proti režimu. Brzezinski (kterého jsem spolu s Reaganem obdivoval už na gymplu) měl asi na mysli právě tu demokracii, která důsledně netrvá na dodržování zákonů a právě toho my se dopouštíme tím, že tolerujeme komunisty a extremisty, kterým je demokracie trnem v oku a rádi by zase zkoušeli různé třetí cesty. Sami neumějí definovat jaké, ale tenhle systém by přesto rádi zlikvidovali. Jinak díky.
0/0
22.10.2002 22:36

gpx

Re: Re: Ahoj pro Dan(1)
Ty vole, tys chodil s Reaganem na gympl? TAK TO JE SLUŠNÝ!!!
btw. V naší demokracii se maj nejlíp bezpáteřní svině. Možná to tak ale je všude. Třeba to je něco jako dar, genialita - bejt svině. Jo, tak to určitě bude.
0/0
29.10.2002 7:02

Hnidopich

Re: Ahoj pro Dan(1)
Osobně se připojuji k Vojtovi ze Mlýna, s příspěvky Dana(1) rovněž vesměs souhlasím.
0/0
23.10.2002 10:29

no jo 28 a 75 to ho moh pred dvaceti lety v sakristii jako ministranta vosahavat
0/0
22.10.2002 20:33

H.

Re: no jo 28 a 75 to ho moh pred dvaceti lety v sakristii jako ministranta vosahavat
Mohu jen doufat,že jste si spletl(a) adresu.Váš nechutný příspěvek mi nahání kůži.Otce jsem znala,jde vidět,že vy ne.
0/0
22.10.2002 20:44

To ale neni zaruka toho ze to tak nemohlo byt, tako svet stvoril Buh, ja ho navymyslel
0/0
22.10.2002 20:59

Erich Cviertna

Kněz
byl to kněz.
0/0
22.10.2002 20:01

Vojta M.

Copak jsme v Kolumbii nebo v době komunistů?
To by se u nás přece stávat nemělo! Od ranní tragédie máme v nebi nového mučedníka, ať se přimluví za všechny, kdo nosí v srdci nenávist, odsuzují druhého slovem nebo dokonce zavraždí člověka (toho, který po světě běhá, i toho, který ještě nevykročil).
 
0/0
22.10.2002 19:27

Carlos

:-(
Dubsky farar vzdy rikal : Jestli ze po tobe nekdo hodi kamenem oplat mu to chlebem! A to se mu vymstilo! 
0/0
22.10.2002 18:48

Karel

obvineny
Neudelil jiz pan Havel zadrzenemu milost? Mozna se tak chysta ucinit, jen co si precte noviny (nebo mu nekdo zpravu sdeli).
0/0
22.10.2002 18:29

Tom

zamyšlení ...
Nejsem věřící, ale jsem slušně vychován. Kostel a víra je pro spoustu lidí útočištěm, kde se snaží oprostit od každodenních problémů. Na Moravě, kde taky žiju, je spousta věřících. Když někdo ztratí své útočiště, víru, tak je na dně. Pana faráře jsem neznal, neznám ani moc víru (katolickou, ani žádnou jinou), ale jakmile ztratíte místo, osobu, nebo jen situaci, za které se cítíte dobře a v bezpečí, tak to je rána pro každého. Kde je vina? V rukách vraha, ale ruce ovládá mozek. Za své chyby jsme zodpovědný každý sám. Pokud je onen vrah stále při smyslech, tak nedokáže dál žít. Pokud není, tak nemá smysl ho odsuzovat. Potřebuje pomoc, které se mu evidentně nedostalo dřív ....
0/0
22.10.2002 18:23

Pavel Janek

Vážme si dobrých lidí, dokud žijí
Jako ředitel základní školy vnímám to, co se stalo, i jako neúspěch výchovného procesu, jehož součástí je i škola. Krutost těchto lidí má své kořeny a jedním je určitě televize. Sám jsem musel v minulých dnech několikrát přepnout telvizi před dětma na jiný program. To, co je možné vidět ve vysílání (hlavně na TV Nova), přímo nabádá k neúctě k životu. Toho, kdo se mnou nesouhlasí, mohu umlčet, zabít, ... Krev teče z obrazovky a my to moudře odbudeme slovy "však se na to ta mládež dívat nemusí"! Vrcholem pro mne byly hlavní zprávy na Nově, tuším minulý pátek, kdy se po teroristickém útoku ukázaly na obrazovce roztrhané oběti. Cíl je jediný - zvýšit sledovanost, ať to stojí, co to stojí. Jen ať se lúza nasytí. Po kladných vzorech všedního dne, kterým tento farář určitě byl, ani zmínka. Tisíc rostoucích stromů v lese slyšet není, ale jeden, který spadne, ano. Kdo z nás si všímá obětavých farářů, sousedů, spolupracovníků,...? Nejsou podle nás jen nezajímaví blázni?
0/0
22.10.2002 18:02

Kropáčův Vrutec

Re: Vážme si dobrých lidí, dokud žijí
Máte pravdu, v telce dou strašný hustoty. Tuhle třeba ukazovali na Nově jednoho ředitele základní školy a byl to fakt hnus. Z toho by moje děti mohly mít měsíc halušky. Honem jsem to musel přepnout na německé zoofilní porno.
0/0
22.10.2002 18:28

Pilat

Re: Re: Vážme si dobrých lidí, dokud žijí
Myslis ze to bylo vtipne?
0/0
22.10.2002 19:36

Kropáčův Vrutec

netykej mi ty <|>
:) relax!
0/0
23.10.2002 2:20

djdave

Re: netykej mi ty <|>
projev typickeho pubertalniho flinka, z nudy placajiciho a delajiciho nepredvidatelne nesmysly (cmarani na zdi, kopani do vseho mozneho). Typicky priklad nulove krestanske vychovy v rodine . (rodice zrejme byvali komunisti)
0/0
23.10.2002 9:43

Kropáčův Vrutec

trefa! Jaks to uhod?
Po zdech cmaram strasne rad a kopu uuuuuplne do vseho (ale nejradsi stejne do duchodcu a kojencu!). A s tema rodicema je to uplne presny: tata byl Mao-ce-tungovec a mama Polpotovka. Jo puberta se mnou dost clouma tak bud prosim trochu shovivavey.
0/0
23.10.2002 17:30

Vepřelec

Re: Re: netykej mi ty <|>
S přimhouřenýma očima se s tím dá souhlasit, ovšem s předpokladem, že ta fráze o křesťanské výchově byl šibeniční humor. Lepší kopat do popelnnic, či co, než osahávat chlapečky v kostele, na zahradě si upalovat čarodějky, a na dovolenou jet někam do džungle násilně rozvrácet poslední zbytky svobodných kultur. Neříkám, že to každý křesťan dělá, ale tím, že se ke křesťanství hlásí to fakticky schvaluje.
0/0
25.10.2002 19:08

Mirek Dušín

Re: Re: Vážme si dobrých lidí, dokud žijí
Mně to teda připadá vtipný a to dost.
0/0
23.10.2002 11:57

JDR&jf

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
22.10.2002 19:03

Pilat

Re: Re: Vážme si dobrých lidí, dokud žijí
Ty budes asi dement ze zvlastni skoly. Premyslej pred tim nez neco napises!
0/0
22.10.2002 19:38

Dan(1)

Re: Vážme si dobrých lidí, dokud žijí
Pane řediteli, ona ty rozervaná těla s detaily, včetně vyhřezlých vnitřností a utržených hlav mohou mít i efekt výchovný. Zdepřítomná cynická mládež, pro kterou je terorismus a smrt zdrojem vynikající zábavy, si možná uvědomí, že to není film, ale realistické zobrazení skutečnosti, která se může týkat a jednou se dotkne i nás. Také to zavře ústa těm, kteří si neodpustí jedinou příležitost napsat, že vraždy se dějí jen v USA. A co se týká filmů, v dobách samurajů TV ani biografy nebyly, ve středověku, kdy lapkové zabíjeli pro lup a inkvizice mučila a upalovala, také ne, Al Capone se žádným filmem také neinspiroval. Souhlasím, že TV určitý návodný vliv má, ale spíše marginální, než rozhodující. A ještě něco pro pubertální hlupáky, kteří mají radost, že Washington zažívá hollywoodský film na vlastní kůži: my zažíváme barrandovského Majora Zemana, konkrétně díl Studna. Kdyby někam napsal nějaký Američan, že vražda faráře je důsledek čs. filmové tvorby, poděláte se do pampersek.
0/0
22.10.2002 19:27

Pilat

Re: Re: Vážme si dobrých lidí, dokud žijí
V zasade nemuzu s tebou az tak nesouhlasit, az na nekolik vyjimek. Pomineme-li  ideologickou rozdilnost filmu rady Zeman a hollywoodskych akcnich krvaku, dostaneme naprosto jiny obraz. Jeden je zivotni realita se vsemi dusledky a druhy bezhlave vrazdeni a zabijeni bez dusledku. Tudiz, chybi pravo a trest, chybi moralni pouceni. To je mily priteli velky rozdil ve vychove. Samozrejme ukazky zmasakrovanych tel muzou pusobit informativne take i vychovne, pokud jsou zarazeny do programu citlive s ohledem na kategorie posluchacu, kteri sleduji televizi (mam na mysli denni dobu)  Na ruzne vekove kategorie je maji tyto zpravy rozdilny efekt.
0/0
22.10.2002 19:51

Dan(1)

Re: Re: Re: Vážme si dobrých lidí, dokud žijí
Včera jsem psal juraskovi, že nevím, proč se lidé rádi dívají, jak druhý umírá, a filmy, podobné americkým, se točí třeba i v Asii. V Americe víc, protože tam na to mají víc prostředků. Komerční televize vysílají jen a pouze to, co lidé vyžadují. Morální poučení najdeme v pohádkách, na které jsme se dívali všichni, dříve je dětem vyprávěly babičky a přesto jsme všichni bestie, někdo menší, někdo větší.
0/0
22.10.2002 20:07

Pilat

Re: Re: Re: Re: Vážme si dobrých lidí, dokud žijí
To je ten problem zevseobecnovani, kteremu jsi podlehl. Myslim ze tech babicek k vypraveni pohadek zese tolik nebylo. Nova days najdi mi rozumnou pohadku ve televiznim vysilani americkych spolecnosti ha ha , good luck. Nehlede k tomu ze americke babicky sve vnoucky vesmes sni neznaji. Amerika neni rodina a vira v Boha jak Vojtou obdivovany Reagan kdysi prohlasil. Amerika je dost velka parnerska tragedie. V zasade si manzele a paru spolu zijici moc neveri a kazdy buduje svoje zlate vejce na svou pest. Kazde druhe manzelstvi je rozvedeno a jaky to ma dopad na deti je vseobecne znamo. Tudiz kdyz se rika A musi se rici i B,C...... Brzezinskeho znam taky tolik obdivovany ale nicim moc vyznamny hardliner ktery ne jednou s Breznevem privedl svet na pokraj katastrofy. Uspech Reganovy politiky byl zavisly na opozitni strane, takze diky Gorbacovovi. Ale to uz je jina historie. To si necham pro sve vnoucky az se jich jednou doziju he he. 
0/0
23.10.2002 18:42

Mráček Petr Biskupice

Byl to vzácný člověk. je mi smutno
0/0
22.10.2002 17:23

René

Nechci být poslední diskutujicí
Posledního kousne pes. Je nádhera, že internet umožní každému říci svůj názor. I když s ním nesouhlasím budu bojovat aby ho mohl říci. Nějak tak to řekl Voltair. Je ovšem pravda, že forma a rodný jazyk u mnohých snižují možná správnou myšlenku. Jsem rád, že žiji v zemi kde se můžeme zabývat smrtí jediného muže. Tisíce neviných mrtvých nás ale také nemohou nechat chladnými. A smrt tisíců se chystá ve jménu odstranění jediného diktátora. Je jedno zda to provedli komunisté nebo chtějí provádět demokraté.
0/0
22.10.2002 17:11

Pavel

Heynismus
Co to bylo za lidskou heynu ktera ho zabila????
TREST SMRTI BY BYL ASI NA MISTE (DEMOKRACIE NEDOMOKRACIE)!!!
0/0
22.10.2002 16:56

Neon

Re: Heynismus
Navrhujes stejny trest jako zlocin?  To neni zlocin?
0/0
22.10.2002 17:30

Jura

Re: Re: Heynismus
A neni zlocin, ze nekdo, kdo nekoho zabije si odsedi par let v base, vyleze z ni a za chvili zase nekoho zabije. Vseobecne bych rekl, ze je nase justice je prilis mirna, kdyz ne trest smrti tak dozivoti! A za kazdej zlocin vyssi tresty nez jsou ted, vzdyt se jim zlocinci musi smat. Sice nemam rad USA, ale z nich by jsme si mohli vzit priklad. A jeste jsem chtel zabrousit do delky soudu, ale to uz sem radsi montovat nebudu.
0/0
22.10.2002 20:47

ehm

Re: Heynismus
ehm Jak to souvisi s demokraciji?
0/0
22.10.2002 19:57

Tom Al-Luis

Výzva ke slušnosti
Tímto se přispěvatelé vyzývají, aby se zdrželi neslušných projevů, nebo bude toto diskusní fórum zrušeno, stejně jako byla zrušena diskuse k článku o zemřelém komunistickém poslanci. http:zpravy.idnes.czdomaci.asp?r=domaci&c=A020918_113202_domaci_has&l=1 Diskuzi u článku jsme vzhledem k hrubosti a společenské neúnosnosti značné části příspěvků zastavili. Omlouváme se všem slušným čtenářům. Redakce iDNES

Kropáčův Vrutec

he he :)
jo ho ho
0/0
22.10.2002 16:59

Michaela

je mi z vas zle
pre evilman,braindead(lepsie "brainwashed")ako takto mozte vykladat o smrti nevinneho cloveka!Ci na tom zalezi,ze bol krestan?Ako takto mozete pisat o niekom,koho surovo zavrazdili?Len aby vam tou sekerou niekdo neuhodil!!
 
0/0
22.10.2002 16:26

Caradoc

smrt
0/0
22.10.2002 16:22

GhorX

!!!
Vybodněte se na to, jestli to byl kněz, nebo masový manipulátor; na tom nezáleží. V jeho okolí se o něm lidé vyjadřují velmi pozitivně, byl pravděpodobně oblíbený pro své vlastnosti, ne proto, co hlásal (nebo ne úplně). Pro mě je každý ortodoxní věřící v rovině logiky a přístupu k realitě stejný hlupák (je mi jedno, je-li křesťanským knězem, nebo fundametalistickým islámským teroristou), ale to nic nemění na faktu, že slušného člověka, který jiným lidem poskytoval mnoho dobrého, sprostě oddělal nějaký vypatlaný dobytek, kterému touto cestou přeju trest dle litery Starého zákona. Samozřejmě za předpokladu, že onen zavražděný farář na činu neměl podíl, což bohužel zatím nelze vyloučit.
0/0
22.10.2002 16:21

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
22.10.2002 16:25

Toník

Re: Re: !!!
Kdybyste cetl pozorne, tak krome vyjimek, ktere nestoji za pozornost (ne, ze by jich bylo tak malo), tu vetsina lidi smysli stejne; proste, skoda slusneho cloveka ...
0/0
22.10.2002 16:35

Mirek

Re: !!!
"Pro mě je každý ortodoxní věřící v rovině logiky a přístupu k realitě stejný hlupák." Pěknej přístup, všichni kromě tebe jsou blbečci, že? A kdo je podle tebe ortodoxní? Ortodoxní křesťan, ortodoxní Čech? Anebo nahradíš slovo ortodoxní slovem poctivý? Meleš voloviny, ty pseudologiku.
0/0
22.10.2002 17:19

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.