Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Havlovi věří rekordně málo lidí: 45 procent

Ještě nikdy na tom nebyl Václav Havel s popularitou tak zle. Prezidentovi dnes důvěřuje pouhých pětačtyřicet procent lidí, tvrdí data, která minulý týden zveřejnila státní agentura CVVM. Přitom byly časy, kdy Václavu Havlovi věřilo osmaosmdesát procent obyvatel. Rekordního výsledku dosáhl v únoru 1990, krátce poté, co se stal prezidentem Československa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Eman

Nevdecnost
Kdyz si to zde vse tak procitam, tak musim rici, ze ta Olga mela zatraceny stesti, ze tak brzo odesla. Dovedu si zive predstavit, jakou psi hlavu by jste ji dnes umeli nasadit.
Mili krajane, velmi rychle zapominate, jak jste si na vasich chatach cpali bricha, zatim co Havel sel za svoje presvedceni do kriminalu. Kdo tam nikdy nebyl, at se zdrzi diskuse. Pochybuji, ze se tehdy zabyval myslenkama na to, ze jednou dostane zpet zkonfiskovany majetek. 
Jedno je jiste: Nebyt Havla, tak jste si dnesni starosti mohli usetrit! Na hrade by hnil jeste stale Husak a UV by vas vedl primou cestou do raje.
Mozna je to skutecne skoda, ze se tehdy nenasel zadny cesky Pinochet.
Kdo se neciti potrefen nemusi reagovat! 
0/0
23.10.2002 16:10

Ferenz Farkáš

Re: Nevdecnost
Pane, za to vyhrožování PINOČETEM jste u mě pěkný dement.
0/0
23.10.2002 18:11

národní zájem

Což tak se tu někde napřed domluvit,
co je vlastně nějaký společný národní zájem? Je vůbec nějaký anebo jste jen sešlost rozmanitých klik? Jestli to druhý, pak ti, co nevládnete, nenadávejte, myslite že se vám křivdí? A ti co si myslíte, že vládnete, vězte, že každej chvilku tahá pilku. Jinak totiž v celku to tu pak vypadá spíše než sešlost neovládajících se zdivočelých individuí jako sešlost absolventů pomocné školy.
0/0
23.10.2002 13:28

bruno

No mousu auf Veschkrna
Šame li kousi v Kumani und Veschkrna stein kamo šišo!
0/0
22.10.2002 13:43

bruno

Re: No mousu auf Veschkrna
herr nomo us píšte prosim onetso rosumneic-ne umim to pšelo u skát...servus
0/0
22.10.2002 14:55

bruno

Re: Re: No mousu auf Veschkrna
Jsa to chlopy to jascha shek, uplny toho vado, tělat to inteligentny mutrc, ale sem thotal ny tschu rakve likanskej.
0/0
23.10.2002 15:24

Spiteful Evilman

Havlíček, Havel
Je to svině, byl svině a bude svině. Nenávidím ho od samého začátku. Bratříčkoval se s komunisty anikdy neuměl mluvit.
Pozorně jsem četl jeho projev při návštěvě USA, o Česku tam nebylo skoro nic. Celý projev hnusně smrděl sebechválou, tak že jsem okamžitě měl chuť vyskočit z letadla ( četl jsem to z Lidovek, zdarma rozdávaných při letu ) najít venku lešenářskou trubku a VH ji strčit do konečníku, tak se mnou vztek lomcoval.
Je pravdou že nám toho .... venku závidějí. Přiletěl jsem do Běloruska a tam mi říkali jak máme fajn presidenta, že by hó brali hned. Já bych jim ho zase poslal exprasně, ale toho jejich výměnou nechci.
0/0
22.10.2002 11:40

XX-ZZ-36

Re: Havlíček, Havel
Málo sprostoty, přitlačte vážený pane !!!
0/0
22.10.2002 11:54

pjotri

Re: Re: Havlíček, Havel
Zase jednou padny argument! Inu, inteligent...
0/0
22.10.2002 12:54

XX-ZZ-36

Re: Re: Re: Havlíček, Havel
Nevím, co tu chcte argumentovat, když někdo nadává prezidentovi, že je svině ... To jste opravdu tak hloupý ?
0/0
22.10.2002 13:01

Jan

Re: Re: Re: Re: Havlíček, Havel
pořád schází ten protiargument. To bude asi tou vaší zamlčenou chytrostí!?
0/0
22.10.2002 13:34

XX-ZZ-36

Re: Re: Re: Re: Re: Havlíček, Havel
Já položím otázku, co chcete argumentovat ? A Vy odpovíte, že scházi protiargument. A komu schází ? Vám ? Já přeci nevyvracím žádný názor, neuvádím protinázor. Já jen vyslovuji nespokojenost s urážkami prezidenta.
0/0
22.10.2002 13:43

melah

Re: Havlíček, Havel
 Vážený zlomyslný pane,soudě podle Vašich vstupů do kauzy "farář" jste slušný člověk.Vaše naladění vůči Havlovi sdílím.Jenom úplně na začátku jsem byla ještě tak natvrdlá, že jsem za toho parchanta podepisovala petice(za totáče). To, že je to v podstatě ubožák, bych vydejchala,ale  jeho mediální imidž mi tak silně připomíná lehce zmodernizovaný kult osobnosti, že se mi z toho pravidelně zvedá kufr. Jo a navíc je to svině,byl svině a bude svině. Ovšem vyhraněný názor je zde non akceptabilis.Tady je poptávka po upatlaně neučitých pindech, jejichž lait motiv je představit vysokou intelektualní a etickou úroveň autora příspěvku.Tato se obsahové manifastuje tak , že věc je sice taková a taková.....(následuje jakýsi popis),což by mohlo znamenat.....(následuje výčet možných resultátů), ale......... následuje velice intelektuální zpochybnění většíny nebo rovnou všech resultátů. Výsledek je sice velký h...o, ale intoš je uspokojen. Jako "oponenti" jsou tito krasoduši mimořádně otravní a vlezlí.To už jsou lepší drsoni, co to vedou via latrína.Zdravím Mel              
0/0
22.10.2002 14:47

Spiteful Evilman

Re: Re: Havlíček, Havel
Díky Melah. Já sice přeháním zvláště se způsobem podání, nicméně je velice smutné, že člověk neslyší ve zmiňovaném projevu asi toto:
ano, Česká republika je standardní demokratickou zemí, s běžnou politickou stabilitou, a díky souhře mnoha okolností je skvělé a mimořádně výhodné u nás dlouhodobě investovat. Nevěříte-li mi, přiďte k nám pobýt a prohlédnout si, že se ve svém hodnocení nemýlím. Moje slova jsou Vám zárukou, jako že se Havel jmenuju.
Bohužel nic takového, ani vzdáleně podobného jsem tam nenalezl, proto mě vcelku po právu rozčílilo, když máme celou dekádu presidenta, slušně placeného z našich daní za to aby ve světě místo propagace Česka prováděl self promotion.
Proto jsou má slova tak drsná, neboť je to výraz mé občanské bezmocnosti.
V otázce pana Havla je to dlouhodobá bezmoc provázená skřípáním zubů.
Bohužel pro nás všechny. My můžeme jen slyšet, jakého že to máme skvělého pana presidenta. Já říkám: máme za presidenta silně egoistického, rádobyinteligentního mizerného dramatika.
Spiteful Evilman
0/0
23.10.2002 10:23

XX-ZZ-36

Re: Re: Re: Havlíček, Havel
Dovolím si reagovat. Kritizujete, že prezident prezentuje hlavně sebe a nikoliv stát, který reprezentuje. Podívejte se na hokejisty v Naganu. žádný z nich nepřijel a neříkal: "já jsem z ČR, u nás máme vynikající hokejovou základnu, vynikající výchovu a trenéry, máme metody jak pracovat s mládeží a vychovávat si nástupce atd." Vždy předváděli svoje umění, maximálně prezentovali dovednost týmu cca 25 hráčů. Svoji slávu tam ukazovali. A výsledek ? Zviditelnili celou ČR !! Svými osobními kvalitami reprezentovali ČR. Analogicky tak i náš prezident ...
0/0
23.10.2002 10:39

Spiteful Evilman

Analogie ???
Žádnou analogii v tom nevidím. Prezident je placen za propagaci země, hokejisté jsou placeni taky mimo jiné za propagaci země.  Jenže hokejisté propagovali Česko, ale pan Havel je ani nezmínil.
 
 
0/0
23.10.2002 11:43

XX-ZZ-36

Re: Analogie ???
To je škoda, že jí tam nevidíte.
0/0
23.10.2002 12:39

melah

Re: Re: Re: Havlíček, Havel
 K tomu nemám co dodat.A to je u mě co říct (jsem děsně ukecaná).Stejné premisy, stejný soud.Rovněž můj styl je výrazem téhož pocitu.Navíc (only for you) ačkoliv a právě proto,že money, závist a příslušnost ke komančům(můj původ je velice feudálně-buržoazní-soudruzi)   opravdu nejsou můj trouble, mě s..e, že na opravdové chudáky (staří lidé, diskvalifikovaní na trhu práce,plaváčkové atd.) ty usoplený,nedožraný reprezentanti v čele s Havlem totálně s..ou(já na to lepší výraz nemám).Mějte se Mel 
0/0
23.10.2002 12:20

Honza

Konečně
Nevím jestli renomé,které Havel po tzvn.Sam.rev.měl nás nestálo až příliš.Republiku rozeštval nejvíc on svými výpady proti všem,až na své chráněnce a různé amnestované kamarády a kamarádky. Dokud žila opravdová První dáma tak to ještě šlo,ale ta komediantka mu vysála mozek z hlavy.Myslím,že poslední volební období tam být již neměl a proto říkám konečně.Doufám,že příštího prezidenta si zvolíme sami a žádné hadovité strany nás nevyšplouchnou.
0/0
21.10.2002 22:31

Re: Konečně
Málokdo si totiž uvědomuje, že před revolucí bylo jméno Václav Havel jen krycí jméno pro skutečnou osobnost - paní Olgu Havlovou. S jejím odchodem zmizel i ten obdivovaný Václav Havel, a zbyl jen ješitný a sobecký člověk, jako je většina z nás. Jenom s větší možností promenovat se po světě.
0/0
22.10.2002 14:36

Spiteful Evilman

Re: Re: Konečně
U right!!!
0/0
23.10.2002 10:25

melah

Rajtování na mrtvým koni...
 Hele Šídlo, já vím, že si to dostal úkolem.Mohl by si laskavě šéfikovi tlumočit, že tohle utahaný dmuchání do skomírajícího vohýnku začiná bejt docela únavný. Je fakt, že se tu sešlo dost příspěvků, ale je to takový bez jiskry.Celkem mi uniká, vo co Vám jde.Veškrna jde do kopru, tak si poplačte.Trafiku dostane.Další volební období stejně by stejně nevydržel. Ten Vaš "výzkum veř. mínění" je co do položeného dotazu  nejen nekorektní(to Vám nikdy nedělalo problém, že),ale je už nudný a zcela zbytečný.O tom, že jste si to čísílko vycucli z prstíku se pak jistě nemusíme přít.Vys...e se už na to.Dyť ten nešťasnej jouda začína  nezjímat už i mně.A to jsem si s ním užila něco srandy.     
0/0
21.10.2002 18:30

Gimli

Zhruba 6000 amnestovaných z jeho velkoplošné amnestie spáchalo trestný čin v době, kdy ještě měli být ve výkonu trestu. Z čehož vyplývá několikerá škoda. Za prvé přímá škoda, kterou "vytvořili" tito zločinci. Za druhé náklady na vyšetřování a soudní řízení a za třetí škody vzniklé zahlcením soudů (zpoždění dalších případů). Jak vůbec někdo může věřit člověku, který je toho "původa".
0/0
21.10.2002 15:59

Jiri

Havel nemel nikdy za nic odpovednost!
Delal same seky a lidi poucoval pres svoji hlasnou troubu Spacka! Je to opravdu zbytecne draha legrace mit presidenta a jeste ho snad volit lidove! Zrusit ten urad a muze ho vykonavat predseda vlady!
0/0
21.10.2002 15:56

Marek

Kdyby blbost kvetla, byl by samý květ
Po revoluci hlásal:-budu chodit ve svetru -jezdit trabantem -NIKDY NEBUDU VLÁDNOUT PROTI VŮLI NÁRODA A dnes? Už je tam téměř dlouho jako Gustav Husák. A chce ho tam někdo? Teď je spíš otázka kdo po něm?
0/0
21.10.2002 15:34

ZLODĚJ Klaus

OSD KRADE ví to každý novinář a NEPÍŠE proč?
Zlodějům z ODS a jejimu vůdci Vendušulínovi Klaunovi věří asi 2.5% což je 18 x méně než prezidentu Havlovi. Tak kde máte novinářští patolízalové problém? Raději se zaměřte na zloděje a podvodníky z řad ODS, tam se v případném usvědčení dá dosáhnout určitých pozitivních výsledků pro český stát. Pouhé tlachání o popularitě prezidenta spíše svědčí o tom, že někteří "totálně závislí" novináři mají nasráno v trenkách a tak se statečně trefují do těch, kteří jim nikdy neublíží.
0/0
21.10.2002 15:07

Petr

Re: OSD KRADE ví to každý novinář a NEPÍŠE proč?
To je tedy divné, kde získali tolik volebních hlasů.
Vámi uváděné procento by nestačilo ani pro vstup do zastupitelstva Horní Dolní, natož pro vstup do sněmovny.
0/0
21.10.2002 15:12

Bad Boy

Re: Re: OSD KRADE ví to každý novinář a NEPÍŠE proč?
Porad jsou ale druzi a ztraci:-))))
Taky ale musime brat ohled na televizi NOVA ktera v podstate neprimo podporuje ODS.Napriklad uplne smesna cast poradu Strepiny alias "Volba prezidenta nanecisto".Pokud chcete videt skutecnou STUPIDITU a mate rychly pripojeni podivejte se na to:http://www.nova.cz/tvarchiv/?period=2002-10-06..2002-10-07&prog=STREPINY
0/0
21.10.2002 17:12

Mrtvý Klaus

Klaus krade
A kde jsi na to přišel? Komunisti měli také 100% volební účast, když byli u koryta. Těď jsou tam klauni z ODS a podvody s kámoši socíkama a komoušema dělají stále dál. Nejsme stát demokratický, ale stát podvodníků, zlodějů. Prim drží komouši z ODS a spol.
0/0
21.10.2002 22:58

Vlk

Re: Klaus krade
Pane kolego kandidujte. Zatím jste předvedl pouze kydání špíny jinam. To je holt mentalita našeho národa, řvát v hospodě nebo jinde, ale jakmile jde o práci držím hubu a snažím se být velmi nenápadný, aby náhodou nezbylo i na mě!
Že???
PS. Jsem zvědav, kdo se najde první (pokud je vůbec nějaká naděje na Váš úspěch) a jak Vás v nadávkách nazve!
0/0
22.10.2002 8:16

Inkvizitor

Re: prosím Mr. Havla
No to se dovoláváte toho pravého......
0/0
21.10.2002 15:59

Tom

trochu od veci
zajimalo by me, kolik cizich lidi, kteri by vuci me citili i silnou antipatii, bych dokazal nashromazdit treba za rok. takovou otazku by si mel polozit kazdy a pak srovnavat jestli je 45 hodne nebo malo, protoze jaxe to pozna? Z 1000 lidi odpovi ano 450 ??? Trochu to pripomina volby atd.
Jeste k osobe p. Havla. Obcas mi jeho mentorovani vadilo, ale asi nic a nikdo nezmeni muj nazor, ze to mohlo byt jeste horsi a pokud se vymeni s p.prof. tak to bude teprve ta prava soda, a nebo treba ne a prezidenta Vaclava II. si oblibime, jako spravni masochisti. Takze vsichni do kuze.
0/0
21.10.2002 14:18

Zdeněk J.

Už aby Havel z Hradu vypadl !
Jak by taky mohli lidi věřit člověku, který se omlouvá sudeťáckým gaunerům, vyhlašuje amnestie hlava nehlava, dává milosti otcovrahovi Odložilovi, nebo třeba cyklistovi Šimůnkovi, který způsobil smrt tří lidí, atd. atd. Já mu nevěřím ani to že je tráva zelená.
0/0
21.10.2002 13:30

bruno

Re: Už aby Havel z Hradu vypadl !
zdenjeku-maš recht-trafa jeditski tmafje motra-ále ne vim protš bi ty to mjeli vjéršit sudetgaunerši...
0/0
21.10.2002 15:11

Satelit

Vzbudte se vazeni z te porevolucni letargie!! Nebo bude pozde
http://www.inforamp.net/~jwhitley/
0/0
21.10.2002 12:50

Lamin

nevěřím a níkdy nebudu vzpomínat v dobrém
Stále to nechápu, on pustil několik vrahů na svobodu, on okradl své příbuzné o Lucernu, on a jeho rodina jsou jediní kolaboranti s nacistama, kterým byl vrácen majetek, on nedodržuje zákony, on nechal schátrat a vyhořet svoji památku UNESCO a takto lze pokračovat dál a dál. A pořád dokola se opakuje to je spravedlivý a správný člověk - jestli tohle je Váš vzor pak jsme opravdu jen národ zlodějů a tunelářů.
A vzpomínat v dobrém, to že příjde po něm někdo ještě horší mě nedonutí řící a takovém špinavém dacanovi, že byl super. Ještě, že je to tak vzdálený příbuzný, že se za něj nemusím stydět 24 hodin denně.
Za celou dobu o něm vím jediné: Ideál na jazyku a podrazácký čin navenek.
0/0
21.10.2002 12:45

bruno

Re: nevěřím a níkdy nebudu vzpomínat v dobrém
laminate-tfoje fsrušeny jefelmi saji mafe-dyvymse-ták sitlifje nástafeni laminatofi mosetšek--delaš to topše! apropo-ják mots je ten hável ot tebe fsdale nej onkel? ti si opraftu pšišel o lutserna?...chutatšku...
0/0
21.10.2002 15:18

Jan

Tahle čísla
jsou dávno vymyšlená. Stejně vymyšlená, jako např. známé "fundované" předvolební odhady procenta voličů ODA, US atd. Z mého širokého okolí ho má naprostá většina za šaška, pokrytce a tlachala.
0/0
21.10.2002 12:15

Hnidopich

Re: Tahle čísla
Stran "tlachala" máte, bohužel, trochu pravdy. Odhlédneme-li od "milostí", Dášy a jiných poklesků, připomínám fakt, že Havel velmi rychle nabyl jistého stavu "snížené sebekritičnosti" a vydávaje se za "intelektuála" kázal různá filosofická "moudra". Ta byla tak katastrofální, že se nedala poslouchat. Na druhé straně zůstává ovšem faktem, že v zahraničí má dost dobré renomé a i jeho různá zahraniční vystoupení nebyla tak trapná, jako ta interí. A mohu-li mluvit za vlastní osobu, nemyslím si, že by byl charakterově příliš špatný (osobně ho ovšem neznám, takže můj názor není směrodatný). Co však je nyní aktuální - fakt, že ať tam přijde kterýkoli ze současných kandidátů, bude to jen horší.
0/0
21.10.2002 13:35

UncleSam

Re: Re: Tahle čísla
" Co však je nyní aktuální - fakt, že ať tam přijde kterýkoli ze současných kandidátů, bude to jen horší" - V Rusku se to leta rikalo o Jeltcinovi.
0/0
21.10.2002 13:58

pjotri

Re: Re: Tahle čísla
Podle mne je NEJDULEZITEJSI, jake renome a oblibu ma tady, v Cesku. Co si o nem mysli v zahranici je mi srdecne jedno. Blizsi je vzdycky kosile, nez kabat. Co mame z toho, ze ho zahranici bere? Tedy myslim POLITICKE zahranici? Ekonomicke zahranici, ktere je pro nas podstatne dulezitejsi,  se ridi uplne jinymi meritky, nez je obliba nejakyho prezidenta, notabene bez faktickych pravomoci. Pokud by mel cesky prezident totoznou funkci, jako treba v USA, kde je soucasne predsedou vlady, pak by to jiste svou vahu melo. Proto ani nemuzu souhlasit s tvrzenim, ze ted uz to bude jen horsi. Treba Vasek Klausu ma v zahranici taky lepsi renome, nez doma, je to pragmatik a jako reprezentant Ceska urcite dobre akceptovatelnej. Z dnes jiz znamych kandidatu je to jednoznacne spicka. NEMUZE to byt horsi, protoze jako prezident by nemel fakticky zadnou polickou moc, snad jen ty milosti a reprezentaci. Pochybuju, ze by se chtel zdiskreditovat udelovanim NEOPRAVNENYCH milosti a pokud jde o reprezentaci, je lepsi, nez Havel, uz jen treba z duvodu prefektni znalosti nemciny a anglictiny. Proto to muze byt JEN lepsi.
0/0
21.10.2002 14:08

bruno

Re: Re: Tahle čísla
chnytopichu-ja nefjedel še pišeš monografi i --hável...- to mam ti tfoje ršatki chapat jáko pro log?
0/0
21.10.2002 15:28

pjotri

Re: Re: Re: Tahle čísla
Co kdybys zkusil psat chvilku normalne? Rad bych si tvuj nazor precetl, ale odmitam si s tim lamat hlavu. A jestli si myslis, ze ses vtipnej, tak pardon, nejses.
0/0
21.10.2002 17:38

bruno

Re: Re: Re: Re: Tahle čísla
ot mitej ále ne o mloufej se...
0/0
21.10.2002 20:12

bruno

Re: Re: Tahle čísla
chnytopichu-ja nefjedel še pišeš monografi i --hável...- to mam ti tfoje ršatki chapat jáko pro log?
0/0
21.10.2002 15:32

Inkvizitor

Re: Re: Tahle čísla
A vo tom to je !! Ono v jeho případě platí :
Dej volovi moc a myslí si, že dostal rozum.
0/0
21.10.2002 16:01

bruno

Re: Re: Re: Tahle čísla
pišeš felmi ro sumne-chofatko....
0/0
21.10.2002 16:30

Inkvizitor

Re: Re: Re: Re: Tahle čísla
No to bych prosil !!!
0/0
22.10.2002 9:10

Vlčice

Re: Tahle čísla
Z mého okolí je to figurka s vysokými nemocenskými dávkami a nevyčerpatelným nárokem na dovolenou.
0/0
21.10.2002 14:04

Najdete na iDNES.cz