Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

(Ne)oblíbený Havel

I tak by se dal vyjádřit fakt, že popularita Václava Havla je nejnižší od doby, kdy skoro jako hrdina z pohádky vlétl do veřejné sféry. Pohádka skončila a ze zázračného Václava je obyčejný politik. V průzkumech oblíbenosti ho daleko předčí mladí muži Gross a Tvrdík, kteří kromě toho, že se umějí mile tvářit, mnoho nedokázali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Miluska

Jo ta příroda
0/0
28.10.2002 1:11

kamo

Havel je výjimečná osobnost
A jako každá výjimečná osobnost je terčem přehnáné úcty i přehnané nenávisti. Václav Havel byl dobou vyvržen nahoru, stal se symbolem, nejen u nás, boje proti bezpráví a totalitě. Od té chvíle již přestal být osobním vlastnictvím, ale stal se takříkajíc vlastnictvím národa a to už je sakra velká odpovědnost. Podle mne svou roli zvládl, tu více, tu méně, důstojně a ve své funkci dělal chyby, jako každý normální člověk. V každém případě svou roli v globále zvládl na výbornou a zařadil se tak opravdu na roveň Masaryka v našich moderních dějinách. A nic na tom nezmění, že ne vždy se choval, jak by se od takové osobnosti očekávalo. Havel to ale nikdy nedělal ze zištných či černých úmyslů včetně jeho velmi problematických milostí. A jeho kritizovaná politická role v uskupení hanlivě nazýváných "uskupenství hradu" nebo jeho soukromí - nová manželka? A co byste chtěli? Aby byla tak výjimečná osobnost opravdu tak výjimečná, že bude naprosto apolitický, bez předsudků bez chyb či bez názorů a v oblasti soukromí, že bude jakýsi asexuální a nelidský inteligentní anděl? Né, ač výjimečný, pořád ještě je to především člověk, také proto si jeho práce pro společnost zaslouží uznání. Buďme za jeho osobnost rádi a poděkujme mu za jeho výjimečnou práci a taky mu poděkujme za oběti, které narozdíl od nás i kohokoliv jiného ze současných vrcholných politiků, přinesl před i po roce 89.
0/0
22.10.2002 9:51

Denis

Havel
To Petr. to jsi mě pobavil. Myslím, že Havel je ten poslední, který ztrácí poměr k "prostému lidu". Co naši poslanci, starostové větších měst, apod.
0/0
21.10.2002 23:44

Denis

Havel
Bohužel, není mi o 90 let méně, abych si pamatovala reakce na Masaryka. Ale myslím, že byly stejné jako nyní na Havla. Popravdě řečeno, jsme národ blbců, kteří si váží toho co měli, až když to není.
0/0
21.10.2002 23:41

Petr

Komárek to vystihl dobře
Havel nemá svatozář, ale to snad není udivující. Havla uznávám jako velkou osobnost, nicméně jeho vztah k "prostému lidu" je opravdu chladný. Žije trochu někde jinde. Možná hraje svoji roli i fakt, že nemá děti. Jeho popularitě asi hodně uškodil sňatek s Veškrnovou. To byl myslím šok pro mnohé (i pro mě). Ale je to jeho věc.
0/0
21.10.2002 12:59

ilona

Re: Komárek to vystihl dobře
Mas pravdu, Petre.  Nejsem politik, ale myslim si, ze mu snatek s Veskrnovou moc ublizil. A to nejen ve funkci politicke, ale i v jeho osobnim soukromem zivote.  Nebo ze by to byla opravdu tak velika laska ??? 
Anebo, ze  Veskrnove tak chybel ... ??? Kdo ... ???  No prece ten dum v Portugalsku !!!
0/0
21.10.2002 15:34

eno

?!
Jestli tu jeho (ne) oblíbenost nezpůsobila třeba média vtipně a vhodně načasovanými články.
0/0
21.10.2002 12:11

Saša

Ať už jde.
Jeho role skončila prvními svobodnými volbami.
Slíbil, že po nich odejde, a neodešel a straší tu už 12 let.
0/0
21.10.2002 9:03

lenka

Děkujeme...
Naprosto souhlasim s trefným vystižením strašení na Hradě. Prostě děkujeme, odejděte. Nadarmo se neříká, že v nejlepším se má přestat.
0/0
23.10.2002 21:17

Alena

Nesouhlasím
Dovoluji si nesouhlasit, nemohlo by být víc. To bychom nebyli Češi. Co by za to jiní politici na takhle exponovaném postu dali, kdyby měli 45%. Václav Havel nemá, co si zasloužil, ale to, co mu Češi přisoudili. Nesouhlasím ani s tím, že se chová jako monarcha. K čemu byste přirovnal bohorovné poslance a senátory?
Faktem je, že když nyní odchází, nikdo si nedovede představit, kdy by měl být jeho náhradou. A to už něco signalizuje. Nejsem zastáncem pana Havla, ale nesmírně si ho vážím. Zrovna jako mu naopak nezapomenu amnestii 1993. Otázka pro všechny ty, kteří zastupují těch 55% je: Co bychom byli bez Havla?
 
 
0/0
21.10.2002 8:37

Petr

Re: Nesouhlasím
Bez Havla by se nestalo nic hrozného. Prezident by se jmenoval jinak a pravděpodobně by těch jmen už bylo víc. Země by byla v NATO a chystala by se na na vstup do EU, jako řada dalších postkomunistických. Možná (?) by jsme se stále jmenovali Československo.
0/0
21.10.2002 14:24

Chaluha

Re: Re: Nesouhlasím
Bez Havla bychom nebyli v NATO a o EU bychom usilovali ve stejne linii se Slovenskem. Jemu vdecime za to, ze nas svet nepovazuje za balkanskou zemi. Stejne tak diky nemu prisla spousta investic, ktere by sem Klaus sam o sobe nikdy nedostal. Pro svet byl Havel zarukou demokracie. To se u nas ale bohuzel nevi a nepise.
0/0
21.10.2002 18:38

amík

Re: Re: Re: Nesouhlasím
Bodejť ne ! Vždyť ho ten západní svět celou dobu v období totality mohutně podporoval !!! I když o něm národ skoro nic nevěděl !
0/0
22.10.2002 20:20

Bogan

Re: Nesouhlasím
Myslela jste amnestii v roce 1990? Tu mu zase nezapomenu já.
0/0
21.10.2002 14:39

Najdete na iDNES.cz