Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Trest pro ostřelovače vyměří Virginie

Dvojice mužů, podezřelá ze série vražd v okolí Washingtonu, stane nejdříve před virginským soudem. Virginie patří ke státům USA, kde může padnout trest smrti. "Je přiměřené a nanejvýš důležité, že krajní tresty bude možné uplatnit na těch, kdo spáchali tyto zločiny," prohlásil americký ministr spravedlnosti John Ashcroft. John Allen Muhammad a 17letý syn jeho přítelkyně John Lee Malvo letos podle státních zástupců zabili během měsíce deset lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JBart @ Jasonwille/Maryland/USA

Jo, lidi...
Všechno je to nějaký divný. Babička pořád říkala že bude hůř... Je to bordel, ale at je oddělaj. Ale ne úřady. Když středověk v zákonech, tak i v reálu. Navrhoval bych pranýř. At je umlatej normalni lidi. Ale to je zřejmě méně humánní než injekce... Ach jo....
0/0
9.11.2002 10:43

madla

Je zajímavé, že při rušení trestu smrti u nás jsme se odvolávali na nejdemokratičtější zemi na světě, USA, kde je trest smrti jen v některých státech. Jak je vidět, když se jedná o opravdové zrůdy, umějí to využít, a odsoudí je prostě tam, kde to jde. U nás zrůdy živíme. A nepiště mi o justičních omylech a osvobození trestem smrti, u usvědčených pedofilů, sadistů a podobných napodobenin člověka je mi jedno, jestli se mu jeho osud smrtí ulehčí, důležité je, že nehrozí nebezpečí návratu tohoto individua mezi lidi.
0/0
8.11.2002 15:38

-ešte ffunguje

mádl -tisi dnéska sa mydlárše? nášel sem po dedkovi brousekk..
0/0
8.11.2002 16:12

madla

Re: mádl -tisi dnéska sa mydlárše? nášel sem po dedkovi brousekk..
Bruno, pošli. Tohle je ohne sranda, jisté týpky mají perfektní krčky.
0/0
8.11.2002 19:49

šťoura

Problem
Lidí je hodně..... to není vyjádření něčeho zlého, ale prostý fakt. Kdyby na této planetě bylo tak sto milionů lidí, byla by to pohoda,alespoň co se týká zdrojů surovin. Jenže lidí přibývá, stoupá životní úroveň ve spoustě států, což vede k větším a větším nárokům na en. zdroje, včetně ropy a ta dojde. Je otázkou, zda bude globální konflikt, nebo zda se podaří alespoň částečně nahradit tuto vzácnou surovinu a proběhne vše v klidu. A bude to brzy, tak kolem roku 2010 vyvrcholí ropná krize, možná i dříve a potom se ukáží všechny mocnosti v tom pravém světle a myslím si, že USA budou mít vždy dostatek zásob teroristů, i kdyby si je měli vyrobit, stejně jako přimhouřily oči nad hrozbou Al Kaidy a nechaly to záměrně vyvrcholit trgédií. Je to všechno hra a jde o moc a peníze. Hodné Spojené státy by ale přeci nikdy nic zlého neudělaly, vždyť je tam taková demokracie a svoboda.....
0/0
8.11.2002 13:01

davesi

Spravedlnost je slepá
Trest smrti je menším trestem než doživotí v nejhorším žaláři. Trest smrti je osvobozením,společnost se tak zbaví zrůd, které údajně vraždí!Ale co justiční omyly,kterých není málo!Je to na miskách vah,které drží slepá slečna Spravedlnost!Její meč však může utnout nesprávnou hlavu... Soud ukáže,zda je ovlivněn společenskou zakázkou rychle potrestat viníky!
0/0
8.11.2002 11:55

cool

Re: Spravedlnost je slepá
Plne souhlasim! Nezabijel bych je. Zivot jsme jim nedali a ani jim ho nikdy nemuzem vratit (co kdyz to nebyli oni? tu zbran mohl prece taky pouzit nekdo jiny!). A i kdyby. Pro lidi by bylo mnohem uzitecnejsi soupnout je na do smrti do uranovych dolu, nebo k nejake jine ,,krasne" praci !
0/0
8.11.2002 13:12

pucifuk

Re: Re: Spravedlnost je slepá
Když jim nevezmeš život, dosáhneš jenom toho, že ONI ho vezmou dalším lidem. O to bohužel jde. Tady nejde o nějakou mstu, ale čistě o ochranu nevinných budoucích obětí.
0/0
8.11.2002 14:57

Muki

Re: Spravedlnost je slepá
Zajimave. ze kdyz jsem jednou cetl o pruzkumu mezi odsouzenci k trestu smrti,  tedy, mensimu trestu nez dozivoti, jak pisete, drtiva vetsina jich byla proti trestu smrti. Proc tyto lide chteji vetsi trest, je mi zahadou. Kdyz chytili "unabomber" tedy masoveho vraha a dostal dozivoti, tak prohlasuje, ze si tak dobre jeste nezil. Pred tim zil v chate z prken, bez eletriky, vody, topeni a ted ma pohodli se splachovacim zachodem, teplou a studenou vodou, klimatisaci, televisi, posilovnu, dobre jidlo a knihovnu k disposici.
0/0
8.11.2002 20:34

Francesco from Czech rep.

USA spravedlnost
Ať je to celé jak chce... Amerika potřebovala rychle viníky a vůbec si myslím, že spojit tento případ se subjektivním pohledem na islám, Al-Kajdu a nevím, co ještě, je přesně to, co Američané vždycky potřebovali slyšet, vidět: symbol absolutního zla. A jelikož teď USA v podstatě tiše válčí s islámem, proč si nepřihřát doma polívku? Všimněte si, jak se vždycky v USA hledají důvodu pro vykonání toho či oného zásadního kroku v zahraniční politice... vždycky se tu objeví něco, co všechny přesvědčí. A budou-li tito odstřelovači (čistě náhodou :-) zrovna také mohamedáni, je jasné, že budou nenávidět USA a obdivovat teroristy... Fk
0/0
8.11.2002 10:52

Re: USA spravedlnost
Co to blábolíš ty prasomrde
0/0
8.11.2002 11:16

Francesco from Czech rep.

Re: Re: USA spravedlnost
Nemáš nějakou vadu? :-) Myslím, že Ti něco chybí, možná bys měl začít věřit Bohu...
0/0
8.11.2002 12:03

dan

Nejlepsi rubrika na idnes je stejne "Kaja radi" !!!
0/0
8.11.2002 10:50

šťoura

Údiv
Ještě že ,,tatíček,, Bush už nemá těžkou hlavičku z toho, že mu nějací šmejdi nebudou střílet občany jak králíky. Ještě by mohl vyřešit problém s drogami ve své zahrádce a mohl by mít radost několikanásobně větší, protože v USA umírají na následky požívání různých návykových látek desetitisíce lidí. Taky by mohl už konečně ovládnout další Irák, je tam dost ropičky a další země, kde se nachází tohle černé zlato, vždyť je na tom se svými kamarády přímo finančně zainteresován. Občané USA jen musí hezky vydělávat a platit daně, protože armáda USA spolyká stovky miliard dollarů a ty se někde musí sehnat. Bude to docela sranda, ropa dochází a USA potřebují nová naleziště a také nová odbytiště, pro svoje výrobky. A my v ČR jsme přeci k mocnostem nanejvýš loajální už od dob dávno dávno minulých... Leťte se do USA podívat, je to docela zážitek, ale chce to trošku procestovat a zjistíte, že je vše malinko jinak, než je obecně prezentováno. Viděl jsem sídliště podobná těm našim, akorát v oknech byly místo záclon noviny, také kousek od Washingtonu mě těžce šokovaly kolem silnice hory odpadků a špína. Samozřejmě jsem viděl i velmi krásná místa, ale všudypřítomní policisté a byrokracie byla všude. A taky kamery a hodně obézních lidí, ale to už tak bývá, potraviny levné,relativní nadbytky pro střední třídu... Té je asi tak 50%, ale je to jako u nás-zadlužení domácností je katastrofální a vše se kupuje na úvěr, nebo převodem z účtu- v drtivé většině úvěrového. Na druhou stranu, při zakládání účtu, se moc ani nevyptávají na příjmy, legislativa funguje a kriminálů je tam dost. Kdo dluží, odpracuje si, to tady v ČR chybí, ale zase vás v USA mohou zavřít za pro evropana přestupek. Chce to tam dávat pozor, jinak je velmi snadné se dostat do konfliktu s často absurdními zákony. Ale jedno se nedá američanům upřít: fanatická věrnost státu, takový neškodný nacionalismus, vtloukaný lidem na každém rohu od malička. Naprosto ukat astejné jako v muslimských zemích, jen jiná slova a relativně větší svoboda názoru....ale pozor, s demokracií to není taky tak horké, poslední dobou je hitem stíhat lidi a dávat jim nálepku terorista, protože strach z teroru je obrovský a pravidelně živen médii. Vždyť kdo se bojí poslouchá a toleruje své vládě ,,ochranitelce,, i agresi vůči jiným státům a ignorování mezinárodních dohod. USA nebudou respektovat rozhodnutí RB OSN, pokud se ji nepodaří odzbrojit Irák, ale malinko zapomněli, že to byli právě oni, kdo bránil vytvoření silových částí jednotek OSN, které by mohli účinně ,,odzbrojovat,, ...
0/0
8.11.2002 10:45

Šťoura ( jinej )

Re: Údiv
Skutečně je pravda, že není zlato vše, co se třpytí. A věřte, že v USA zdaleka nevypadá vše jako v amerických filmech. V těch je totiž nenásilnou formou ukazováno především to, jak by Amerika MĚLA ideálně vypadat. Je to vlastně plíživá hollywoodská cenzura. Ve skutečnosti jsou tam ( také ) chudáci, bezdomovci, na mnoha místech neuvěřitelné hory odpadků, špína a nepořádek. A souhlasím s tím, že některé zákony jsou nepochopitelné. Jako ve středověku. Myslím si, že pokud USA chtějí někoho poučovat o lidských právech, měly by si nejprve trochu zamést před svým vlastním prahem. Ale globálně vzato - je to tam trochu lepší než v Rusku. 
0/0
8.11.2002 11:13

Re: Re: Údiv
Ty seš taky pěknej magor
0/0
8.11.2002 11:18

odk

Re: Re: Údiv
A proč tam ty magore lezeš? Nebylo by ti líp v Mongolsku? Tam jsou jistě všichni v pohodě a vysmátý. Na špínu tam nenarazíš a žebráka nevidíš.
0/0
8.11.2002 11:25

Šťoura ( jinej )

Re: Re: Re: Údiv
Kupodivu - v Mongolsku jsem byl před dvěma roky, takže mohu srovnávat. No, a jestli jsem magor, to vážně nevím. Pokud však magoři dokáží být slušní a jestli se dokáží vyjadřovat bez vulgarizmů - tak v tom případě asi magor jsem. Vážený odk, nebuď , prosím, tak sprostý a rozčílený. Krátí to život a stresuje to. Přeji Ti hezký víkend.
0/0
8.11.2002 11:50

Petr Urban

?
Bylo by zajímavé, kdyby autor článku vysvětlil, podle čeho budou podezřelí z vraždy souzeni kdesi ve Virginii a jaká je raxe amerických soudů. Zdá se, že i v tomto je americké právo jiné než to naše a zásada místní příslušnosti zde neplatí. Ví to třeba někdo z tohoto diskusního fóra ?
0/0
8.11.2002 10:30

dan

Re: ?
Ja myslim, ze to maj stejny, jak tady: rozhodujici je misto spachani tr. cinu. A tech mist bylo vic.
0/0
8.11.2002 10:51

jerry

Re: ?
Pokud je mi známo tak obžalobu může dát prokurátor kteréhokoli státu, kterého se potenciální trestný čin dotkl a navíc může být stíhán federálně. V podstatě .... pokud občana Utahu zabije Texasan v Kalifornii může věc vyšetřovat kalifornská nebo federální policie, ale obžaloba může přijí navíc z Utahu.
Zásadní problém ameriky je v tom, že všude platí VELMI rozdílné zákony a děsí mě jak se k tomu amerika (v tomto případě) hrdě hlásí. Je neuvěřitelné, že státní moc může ve státě, který se chlubí tím, že je jedničkou v demokracii, říct: "my už se postaráme o to, aby jsi byl souzen tam kde tě čeká nejen spravedlivý, ale navíc nejtěžší trest."
Než se do mě za tento názor někdo pustí .... jsem pro trest smrti, ale nelíbí se mi možnost používání trestních sazeb různých států jedné země podle toho jak se komu hodí.
0/0
8.11.2002 11:28

Petr Urban

?
Bylo by zajímavé, kdyby autor článku vysvětlil, podle čeho budou podezřelí z vraždy souzeni kdesi ve Virginii a jaká je raxe amerických soudů. Zdá se, že i v tomto je americké právo jiné než to naše a zásada místní příslušnosti zde neplatí. Ví to třeba někdo z tohoto diskusního fóra ?
0/0
8.11.2002 10:30

Majda

Re: ?
Mám ten dojem, že federální právo řeší jen přesně vyjmenované zločiny, jinak si vše ostatní řeší státy unie, na kterých se zločin stal, a ty mají různé tresty , přičemž funguje anglosaské právo. Proč dostala ale přednost Virginie je nasnadě. Protože to je jediný stát, kde půjdou pod oprátku oba obvinění.
0/0
8.11.2002 10:38

Majda

Re: ?
Mám ten dojem, že federální právo řeší jen přesně vyjmenované zločiny, jinak si vše ostatní řeší státy unie, na kterých se zločin stal, a ty mají různé tresty , přičemž funguje anglosaské právo. Proč dostala ale přednost Virginie je nasnadě. Protože to je jediný stát, kde půjdou pod oprátku oba obvinění.
0/0
8.11.2002 10:38

Majda

Re: ?
Mám ten dojem, že federální právo řeší jen přesně vyjmenované zločiny, jinak si vše ostatní řeší státy unie, na kterých se zločin stal, a ty mají různé tresty , přičemž funguje anglosaské právo. Proč dostala ale přednost Virginie je nasnadě. Protože to je jediný stát, kde půjdou pod oprátku oba obvinění.
0/0
8.11.2002 10:38

Martin Horák

Re: Re: ?
Analýza asi sedí, jen upozorňuji, že alespoň mně to není třeba vysvětlovat 3x.
0/0
8.11.2002 14:12

DRUHÁ DÁMA

Dotaz
Prosím pěkně, vysvětlí mně někdo, co je to za náboženství, které, na rozdíl od křesťanství, hlásá nenávist a smrt ?   
0/0
8.11.2002 9:43

demokrat

Mentálové
Bude mi ještě někdo vyčítat, že jsem označil muslimy za mentálně postižené ! Jsou to skutečně zamindrákované kreatury s ručníky na hlavě  a smradlavým plnovousem na držce, líní jako vši a agresivní jako kyselina sírová. Kdekoli na světě je bordel, vždycky na tom mají základní vinu. Hajzlové ! Jejich Aláh jim nedovoluje řadu normálních aktivit, takže jsou zaostalí a v důsledku toho frustrovaní z civilizované společnosti, tu pak napadají pod demagogickými hesly. A nechápu, že mají u nás řadu obdivovatelů a sympatizantů. 
0/0
2.11.2002 9:39

barbudo

Re: Mentálové
Ty se považuješ za muslima?
0/0
2.11.2002 23:21

bruno

Re: Mentálové
Ajvajvaj ti mas ta kovou ochrom nou praaavdu!
0/0
4.11.2002 22:32

Rozumbrada

Re: Mentálové
DEGENERACE, PRIMITIVISMUS, FANATISMUS - tak vnímám ty, kteří nejedí vepřové. Dejte si chleba se sádlem, knedlo, vepřo, zelo a vepřový řízek a bude pokoj. Třeba se budete smát, ale je možná souvislost mezi nedostatkem vepřového masa a fanatismem.   
0/0
8.11.2002 9:17

Majda

Re: Mentálové
Naprostý souhlas, je to na veliké zamyšlení a činy, zdali skutečně není v tom světě muslimském něco velmi zkaženého a jak to napravit. To není sranda a nebo počítačová hra. Na tomto problému musí spolupracovat všechny muslimské vlády, protože jinak se jim to vymkne z rukou a sežere je to.
0/0
8.11.2002 9:35

Dave

SLATANINA
ten clanek je pekna slatanina, vyjmout a vlozit ze starejch clanku text a slozit z toho novej umi snad i dite na zakladni skole :-(
0/0
1.11.2002 16:01

007

Smrt vsem lidem
clovek se upise a rty se z toho poseres......
0/0
1.11.2002 15:28

Kamil

Re: Smrt vsem lidem
Je zajímavé, kolik lidí se rodí bez mozku!!!
0/0
1.11.2002 15:48

bruno

Re: Re: Smrt vsem lidem
kamilku-ti musiš ási céli den sedjet s kálkulatškou apočitatapočitat... diš vinecham sepe--jáke numero maš za vislétek?
0/0
1.11.2002 15:57

ale ale

Masovi vrazi jsou jen "packalove"!
http://www.cassiopaea.org/cass/sitchin2.htm
0/0
1.11.2002 15:12

...

Re: Masovi vrazi jsou jen
už s tim di do řiti
0/0
2.11.2002 22:08

zero

zero
0/0
27.10.2002 17:42

bruno

zero
00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
0/0
27.10.2002 17:31

bruno

Re: zero
mili poZero--ták to bich ne tokasal...
0/0
27.10.2002 17:39

zero

zero
0/0
27.10.2002 17:27

007

SMRT VSEM LIDEM!!!!!!!
 
sadam je buh!!! alah akbar!!!! vy bezverci,poznate silu alaha!!!bin ladin,bin ladin! fandim mu! amerika je nejvetsi svetovy terorista-pod rouskou humanity a demokracie se sere tam, kde je ropa, popr.kde by mohl vest plynovod....doufam ze mi lide brzo vychcipame! to bude na teto planete krasne! par set let a priroda se vzpamatuje,cisty vzduch,voda,krasna priroda......jen at tu atomovku nekdo z tech blbcu na ose zla hodi americanum do klina a rozjede se masakr! mi lide uz jsme za zenitem, tak jak vychcipali evoluci stovky druhu zvirat, tak zaciname i my!KONECNE!!!Mi lide jsme nejvetsi svine na teto planete a je jedno jakou barvu a vyznani mame!!! (krom cigosu,skoda ze to hitler nedotah)
SMRT VSEM LIDEM!!!!
0/0
27.10.2002 15:03

zero

Re: SMRT VSEM LIDEM!!!!!!!
0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
0/0
27.10.2002 17:22

jirka

Re: SMRT VSEM LIDEM!!!!!!!
po M ve slove MY se pise tvrde Y ty jeden chytraku
0/0
30.10.2002 16:12

JDR&jf

Re: SMRT VSEM LIDEM!!!!!!!
nauc se psat a pak se bez obesit at podporis svou myslenku vyvrazdeni lidi...
0/0
1.11.2002 15:26

Honza

Re: SMRT VSEM LIDEM!!!!!!!
Zit a neshat zit!  Taticek Masarycek vsak rikaval:  Kdyz uz ma nekdo teda zemrit, proc to ma byt nevinny a ne zabijak?  Tohle neni valka proti mohamedanum, ale proti jejich vrazedne ideologii.  Tam je ten zakopany pes.  Buh nas stvoril, abychom uzivali zivota, ne, abychom se vrazdili a sebevrazdili.
0/0
1.11.2002 17:49

Laďa

Re: SMRT VSEM LIDEM!!!!!!!
  Ty si ale pošuk.Jestli chceš zabít všechny lidi, tak začni u sebe... 
0/0
1.11.2002 21:30

silvestr

nešlo by nějak udělat,
aby se příspěvky toho magora Bruna mazali automaticky. Zdržuje to od čtení, pořád to musím přeskakovat. A už je s tím trapnej, magoří tady už týden a většinou je to mimo téma.
0/0
27.10.2002 2:43

bruno

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
27.10.2002 16:40

Najdete na iDNES.cz