Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Karlínští mají problémy s majiteli domů

Obyvatelé karlínského domu v Křižíkově ulici mají po povodních problémy s návratem do svých bytů. Soukromý majitel domu odmítá opravit byty, které poškodila velká voda. Nájemníci požádali radnici Prahy 8 o náhradní byty, ale neuspěli. Na žádosti musí být podpis vlastníka domu. Domácí se ale odmítá podepsat. Starosta Prahy 8 Josef Nosek nájemníkům doporučuje, aby spor řešili soudně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Z Karlína

Souhlasím s tím, že problém je i jinde
Osobně jsem se setkal se situací, kdy správce soukromého domu zařazeného do kategorie C splnil všechny podmínky dané úřadem a statiky, opravil dům a když žádal o jeho statické posouzení a přeřazení do kategorie B, aby v něm mohli nájemníci opět bydlet, bylo mu na Městském úřadě sděleno, že to se bude dělat nejdříve na jaře. Opravdu divná politika a přístup MÚ Prahy 8. Mě osobně současná situace v Karlíně připadá tak, že Městská část nemá až tak moc zájem, aby se do určitých částí lidé vrátili :o(((
0/0
16.10.2002 19:13

Via

Problem je jinde
Karlinsti maji predevsim problem se svymi uredniky, to jest s neschopnymi byrokraty na radnici Prahy 8. To ze jim nejakej magor, shodou okolnosti majitel domu, nepodepise papir, by nic nemuselo znamenat, kdyby urednici pouzivali lebku nejen jako zasobnik razitkove barvy. Nevim, proc byrokrate potrebuji podpis majitele pro potvrzeni, ze lide v dome bydli, kdyz kazdy clovek musi mit evidovane trvale bydliste. To eviduje urad mestske casti, a zmenu bydliste nemuzete nahlasit bez toho, ze mate potvrzeno, ze byt je vas, nebo potvrzeno od opravnene osoby, ze souhlasi, ze budete v byte bydlet (pritel, manzel ap.). Takze ted po povodnich by stacilo otevrit sanony a overit si, ze zadatele maji v dome trvale bydliste, ze si treba nezfalsovali obcanky.
0/0
14.10.2002 17:58

Gaston

Re: Problem je jinde
Ne, ne. Ten problém je ve stupidních zákonech. Asi se opravdu bude muset některý majitel vyplaveného domu a dotáhnout věc až do konce. Nechat se odsoudit a odvolat se a znovu se nechat odsoudit a ... až se dostane k soudu ústavnímu a ten by možná mohl dostat rozum. Možná, že by se také dalo vycházet z toho, že v občanském zákoníku je i paragraf o tom co se stane s nájemní smlouvou v případě zániku pronajaté věci a soud by mohl usoudit, že tento obecný paragraf platí i pro zdegenerovanou část zákona o nájmech bytu. Celý ten problém je opravdu jenom a jenom důsledkem regulovaného nájemného. Úředníci totiž nepotřebují mít podepsáno, že ti lidé v příslušném domě bydlí. Oni potřebují mít od majitele podepsáno, že si nejpozději do roka vezme své parazity zase do své péče za regulované nájemné a nenechá je městu na krku!
0/0
15.10.2002 12:19

Jan Hlinák

Sorry hlupáčci,
ale v Praze a Čechách vůbec nelze získat NÁJEMNÍ byt za vcelku obvyklých podmínek jako je platba smluvního nájmu. Za smlouvu na dobu neurčitou a "tržní" nájemné se platí zatraceně slušná NEDANĚNÁ suma do kapsičky majitele.
Takže promiňte, ale neštvěte mě s idiotskými argumenty "tak si nájem sežeň jinde". Pokud budou platit v západním světe obvyklé podmínky i u nás, budeme v tomto asměru všichni v pohodě a opravdu si to bydlení SEŽENEME jinde.
JH
 
 
0/0
14.10.2002 16:02

Gaston

Re: Sorry hlupáčci,
Co si představujete za větou: "Za smlouvu na dobu neurčitou a "tržní" nájemné se platí zatraceně slušná NEDANĚNÁ suma do kapsičky majitele." Nějak ji nechápu.
0/0
15.10.2002 12:22

ŠošolákX

A proč si neseženou byt sami ? Je jich u nás dost !
Majitel domu by musel být naprostý idiot, aby za statisíce či spíše miliony korun (které si navíc musí půjčit) opravoval byty pro parazity, kteří si říkají regulovaní nájemníci. Tuto investici mu bez jakéhokoliv zisku mu nezaplatí ani za dalších sto let parazitování na cizím majetku a z cikorek už nedostane vůbec nic, nebo max. další havarijní výměr na svůj vlastní dům. Proč si tito chytráci neseženou sami nějaký byt ? Noviny jsou přece plné inzerátů nabízejících tisíce různých až nejrůznějších bytů k nájmu. Ne ovšem za podmínk, že dotyčný nájemník neplatí skoro nic, zato nárok má na vše a to na dobu neurčitou, rozumněj na věčné časy. Takže : NÁJEMNÉ JE TŘEBA DEREGULOVAT a REGULOVANÉ PARAZITY NASMĚROVAT NĚKAM POD MOST !
0/0
14.10.2002 13:28

ŠošolákX

Re: A proč si neseženou byt sami ? Je jich u nás dost !
 A proč by jim měl dávat náhradní byt majitel domu ? On povodně nezavinil a tito lidé dostali dekret na byt od OPBH. Tak ať jim nástupce této organizace, kterým je byťák OÚ Praha 8 dá nějaké jiné byty. Žijeme stále v hlubokém komunismu.
0/0
14.10.2002 13:45

Najdete na iDNES.cz