Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Anonym hrozil letišti i metru

Policie po ročním pátrání dopadla muže, který loni hrozil výbuchy na ruzyňském letišti. Mobilním telefonem na lince 158 také vyhrožoval, že do pražského metra vypustí nervový plyn sarin. Osmadvacetiletého mladíka z Kladna už vyšetřovatel obvinil z šíření poplašné zprávy. Nyní odborníci zkoumají, zda není duševně nemocný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kparmel

Náhoda
Kladeňák a Brňák volají že v Praze je bomba.To je náhodička!Možná jenom chtěli trochu pražákům znepříjemnit život.Když čtu některé příspěvky"mimopražských" tak se už u nich vůbec ničemu nedivim.Takovou nenávist vůči pražákům už někteří z nich musí nějak ventilovat!
0/0
11.10.2002 17:37

old

Re: Náhoda....nenávist k pražákům???
Nejprve k věci-anonymní hrozby letišti:mělo se mnohem tvrději zashovat proti jakýmkoliv výhrušným anonymům-zvláště když se podaří jej vypátrat.Minimálně izolovat v psychiatrické léčebně na delší zkušební dobu.Na to však máme mírné zíkony.Takže s tímto nepohnem.
Za druhé: Nenávit vůči pržákům-zvláště u mimopražských příspěvků.
Obecně já,byť jsem z Ostravy proti pražákům nejsem zaujatý .Ake trošku si za svou pověst mohou sami.
Několik postřehů:1.Když mne někdo na silnice kdekoliv v republice předjíždí a pokud možno riskantně je to vozidlo s SPZ    A.  .  -  nějaká Praha.2.Když jedu disciplinovaně v obci kolem 50,spíše 55km/hod,jsem předjížděn opět vozidlem s SPZ Prahy,ještě v našem okolí KI......Takže pražáci a karviňáci mají pověst hovady na silnici.A kolem Ostravy a v Ostravě pražskýchj aut jezdí hodně.3.Ani v samostné Praze jsem nepostřehl,že by pržáci nějak vážně brali předepsanou rychlost pro obec-tedy 50km/hod.Přijede-li tam někdo s autem s jinou SPZ,je považoán za "vesničana" a milí pražáci-znalí poměrů,kdy a kde se zařadit a zabočit mu ani v nejmenším se nesnaží situaci ulehčit.Spíše naopak.3.Byl jsem na vojně s několika pražáky.Všichni jsme se snažili se nějak "zašít"-jako každý vojček.Ale pražáci byli mistři nad mistry v zašívání.Někdy to hraničilo až s velkou nezodpovědností.Šli směle do toho.Jinými slovy,když byla na obzoru nějaká práce,kde by museli "zabrat" snažili se vycouvat.Nápadů na výmluvy (musím uznat,že některé byly dobré a přiváděly nadřízené k pozdnímu poznání a následné zuřivosti)-měli vždy v zásobě dost.
To jen na vykreslení  osobně poznaných projevů pražáků.Zdůrazňuji,že to není zaujatost,ale je třeba si dát vždycky na většinu pražáků pozor.
Doufám,že se Kparmel neurazí.Chci trošku naznačit,že za mnohé si mohou pražáci sami.
Již jsem viděl,že po republice jezdí auta s pražskou SPZ (nepřepisuje se  při koupi) a u toho dodatkou tabulku informující pocestné: NEJSEM Z PRAHY.Něco to vypovídá o pražácích,ne?To není nenávist- ale zkušenost!
 
 
0/0
13.10.2002 10:40

GhorX

Re: Re: Náhoda....nenávist k pražákům???
To s těmi SPZkami je pravda a asi to nikdy nebude jinak. Je to částečně pro to, že Praha má opravdu dost mizerný (poddimenzovaný) systém silnic a pražáci, kteří jezdí pravidelně auty, se velmi rychle naučí jezdit rychle a bezohledně. Jinak to snad ani nejde. Cesta přes Prahu se může opravdu hodně protáhnout, když pojedete výhradně slušně a opatrně a pro mnoho místních je doprava autem jediná možnost - z východu na západ trvá pomocí MHD cesta 2 - 2,5 hodiny, násobte 2x pro zpáteční cestu. Autem jde o poloviční dobu. Nemluvě o tom, že ve špičkách (uvažuji normální stav, ne současný) je hromadná doprava vytížená na 100%. Samozřejmě, mimo Prahu by si tito lidé měli uvědomit, že ostatní řidiči na "frajeřinky" nejsou zvyklí. Je to hodně o úctě k ostatním, v Anglii se taky přispůsobí a budou jezdit podle místních zvyků a pravidel (tj. vlevo). K vtipálkům, hrozícím bombou: seřezat, zavřít a nechat zaplatit škodu. Ti blbečci vůbec nechápou (nebo chápou ?), co všechno se může stát, kolik lidí tím ohrozí, o škodách ani nemluvě. Doufám, že toho zmetka chytí a doufám, že cestou do vyšetřovačky párkrát "upadne v koupelně".
0/0
13.10.2002 13:07

Via

Re: Re: Re: Náhoda....nenávist k pražákům???
Za normalnich okolnosti to 2-2,5 hod netrva pomoci MHD ani ze sidliste Rohoznik na Zlicin, ani z Kralovic do Dolnich Chaber, ani z Ruzyne do Komoran (osobne vyzkouseno)! Je to kec. Je to tak jedine ted po povodnich, kdyz nejezdi metro A ani B.
0/0
14.10.2002 11:03

Najdete na iDNES.cz