Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Výjimky pro motoristy končí, budou nové

I po zrušení stavu nebezpečí v hlavním městě koncem října budou někteří motoristé zvýhodněni výjimkami pro průjezd uzavřenými mosty a ulicemi. Karty však budou nové a změní se systém jejich vydávání. "Definitivně by se o tom mělo rozhodnout v pondělí na krizovém štábu," řekl primátor Igor Němec. Radnice o tom uvažuje kvůli velkému množství povolenek a jejich snadnému falšování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr

Neoprávněné zvýhodňování
Tak mám pocit, že si úředníci pro sebe zajišťují zdroj úplatků. Podle mého názoru by u nás měly platit rovné podmínky pro všechny. Proč tedy taxikář do centra může a někdo jiný ne? Nebo mají na magistrátu strach, že taxikáři zablokují třeba magistrálu? Co kdyby to třeba udělali pro změnu ostatní řidiči? Ale v tomto případě se pravděpodobně sází na to, že chybí organizátor. Zajímalo by mě, na jakém právním podladě toto vše funguje. Mám pocit, že to je jak omezování svobodného podnikání a zvýhodňování některých skupin, tak i omezování osobních svobod.
0/0
16.10.2002 10:20

Uzz

Podělali to tak i tak
 Bude to ještě horší 
0/0
13.10.2002 15:31

Jiří Hanák

Proč
Už je jasné jaké škody povodeň zanechala. Takže by opravdu měl někdo vysvětlit, proč je centrum zavřené a jak dlouho bude zavřené. A chtěl bych znát konkrétní osoby, které nesou odpovědnost za zavření centra. Zajimá mne toho mnohem více, ale to je jiná kapitola. Ale třeba : nepřetržitě hlídá 7 policistů jednosměrnost Chotkovy silnice (od Belvederu na Klárov = kontrolují povolení. Ale z druhé strany po nábřeží se tam smí bez povolení. No já nevím, 7 stojících policistů asi něco stojí, a taky mám pocit, že tam dole v Karlíně chybí nějaké peníze na opravy baráků a silnic. A taky proto chci znát konkrétní jména, kdo za to má odpovědnost a kdo vysvětlí ty miliony Kč vydané za hlídání jednosměrné ulice. A tak bych mohl pokračovat... (Nebo je to grant od EU ?)
0/0
12.10.2002 0:14

Pavel Kočiš

Chtějí zabít centrum, parchanti?
Může mi někdo vysvětlit, proč je vlastně centrum stále ještě zavřené? Proč už dávno nejsou otevřené všechny mosty? Vždyť přes ně stejně jezdí stovky aut a tramvaje. A jestli je něco skutečně poškozené, tak ať to magistrát řekne nahlas. Formulace "domníváme se, že by to mohlo být poškozené" je dva měscíe po povodních směšná. Připadá mi, že úředníkům je vhod, že mohou z vjezdu do centra dělat milost. Také už jsem slyšel, že skutečným důvodem všech uzávěr je summit NATO a snaha zklidnit takhle Prahu a stížit pohyb radikálů. Všechny moje zahraniční známé fascinuje, jak tuhle byrokratickou šikanu a úřednickou zlovůli Pražáci a Češi vůbec klidně snášejí. Zajímalo by mě, co by musel magistrát potažmo vláda udělat, aby vznikl skutečně lidový protest, který by smetl snahy udělat si z povodní záminku pro omezování osobních svobod.
0/0
11.10.2002 14:58

Josef

Co,další povolení!?!?!?
ĎEKUJEME.ODEJDĚTE.POVODNĚ SKONČILI!!!ZRUŠTE ZÁKAZY!!!
0/0
11.10.2002 13:37

Franta Buchar

???
....společnosti se sídlem v těchto místech.... to znamena ze kazda firma dostane tolik pololeni kolik ma zamestnancu??? To jsme tam kde jsme byli!
0/0
11.10.2002 13:14

Najdete na iDNES.cz