Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lichva vyhání slovenské Romy do Česka

Stále více Slováků se snaží usadit v Česku legálně i "načerno". Mnozí utíkají před lichváři. Místní romští poradci a předáci z toho nemají radost. Přestože ještě žádný Slovák nedostal v České republice azyl, žádostí v poslední době přibylo. Jde v drtivé většině o Romy. Tisíce dalších slovenských Romů žijí namačkány v bytech svých příbuzných v Ostravě, v Ústí nad Labem a dalších městech na dlouhodobých návštěvách, které jsou někdy na celý život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan Jonáš

Pro samou averzi nechceme či nemůžeme hledat řešení
Každý z nás, v to počítaje i Romy, přinejmenším tuší, že bez nějakého pozitivního kompromisního řešení akceptovatelného a realizovatelného majoritou i minoritou (= Romy) nás čeká stále horší a horší situace, od tohoto poznání se musí odvíjet naše společná a vzájemná vůle to změnit. To je základ , na kterém se musíme shodnout a dohodnout.  Pak se musíme shodnout i na tom, že to nepůjde bez: obnovení vzájemné důvěry,  bez vzájemné spolupráce, bez společného hledání řešení.  První co se musí podařit udělat, je najít na obou stranách partnery a navázat dialog, začít spolu mluvit, začít hledat řešení problém je, že na řešení tzv. romské otázky parazitují jak příslušníci majority, tak i zástupci Romů - poberou platy, příspěvky, fondy, ale efekt z toho není žádný. K zásadní změně nedojde v horizontu jedné generace, ale začít se musí - je nutno udělat systémová opatření v řešení vzdělávání Romů, jejich pracovního uplatnění, jejich sociální a společenské adaptability...atd. Je nutno začít u mladších generací - najít způsob, jak je dostat z těch bídných podmínek. Budete mi asi nadávat do snílků a bláznů, ale věřte, víc jak 28 let stále pracuji společně s Romy, za komunistů tzv. u lopaty a nyní, když mám již fajnovější práci v docela vážené firmě, tak i v ní, i když je pravda, že v této firmě Romové vykonávají různé práce obslužného charakteru - stěhování, odpadové hospodářství, úklid garáží, chodníků, navážení materiálu do skladu atd. Jejich pracovní morálka je výborná a co dostanou za úkol, tak splní, opakované, pravidelné úkoly není nutno stále kontrolovat - hlídají si sami. Umím - respektive jenom si myslím, že se umím vcítit do jejich mysli, když čtou nebo slyší, co si o nich jako celku myslíme. A jyk asi myslí na budoucnost svých dětí? Jeden z Romů, jejich parťák, kromě práce u nás, ještě taxikaří a jeho syn studuje úspěšně v 2. ročníku gymnazia. Koupil mu dokonce počítač. Takže nebuďme jednostranní a nespravedliví.OK?
0/0
11.10.2002 17:59

karel

Re: Pro samou averzi nechceme či nemůžeme hledat řešení
Běž to vysvětlit 95 procentům cikánů... A taky těm občanům, kteří pro příšerné zkušenosti s cikánským hovadstvím, kriminalitou a parazitismem tyto již nemohou ani vidět. Prvním krokem může být jedině zastavení populační exploze cikánských parazitů a kriminálníků které již nyní uživit je pro společnost obrovská zátěž (cca 100mld. ročně!!!) Jak asi vychovají své početné na socku vyrobené potomstvo typičtí parazitičtí cikáni?.
0/0
11.10.2002 18:21

Jan Jonáš

Re: Re: Pro samou averzi nechceme či nemůžeme hledat řešení
Řešním není stupňování averze a nesnášenlivosti - to poškodí ve finále obě etnika. Kromě osvěty - vysvětlování jsou nutná systémová opatření, účelně vynakládané prostředky - ne šmahem komukoliv zacokoliv, ale selektivně, podle dosažených výsledků - máš vůli, chceš se z toho s naší spoluprací a pomocí dostat, nejdřív ukaž, jak to myslíš vážně, tady máš první šanci a podporu - vyšlo, máš výsledek, pokračujeme s tebou dál - pomůžeme ti sehnat práci, dáme za tebe záruku, přispějeme podnikateli úlevami, podpoříme tvé dítě od malička, aby mohlo obstát ve škole - a stále zdůrazňovat i to, žr výsledky jednoho pomáhají všem - nám všem. Kdybychom na takovéto účely vydávali jenom zlomek prostředků, které jdou do sociálních dávek, tak by se nám to rozhodně mnohonásobně vrátilo. Musíme to alespoň zkusit, ale ne prospěchářským žvaněním pánů politiků přes romskou otázku. Je to jako s narkomanií - musíme dostat "stritworkery" mezi Romy, ideální by byli sami úspěšní Romové. Ksakru já vím, že to vypadá neschůdně, ale alespoň se o to musíme pokusit než si zoufalství na jedné straně a nénavist na straně druhé začnou vybírat svou krutou daň. Když to dělají v JIžní Africe, když dokázali zlomi dědictví otrokářství v Americe, tak proč se o to nepokusit u nás s Romy. Nemluvit, ale racionálně jednat a hledat každou skulinku k úspěchu. OK?
0/0
11.10.2002 20:17

GhorX

Re: Re: Re: Pro samou averzi nechceme či nemůžeme hledat řešení
A jak vyřešíte extremní a sebedestruktivní fertilitu cikánských klanů ? 99% "původních" cikánů plodí potomky proto, že je to zábava, nebo aby byla náhrada za ty, co zemřeli, často aby získali podporu státu, případně věří, že alespoň někteří z nich je budou živit ve stáří. Cikáni vykrádají, vyžírají, ničí, jak chcete, aby je tady někdo přijmul ? Viděl jste poslední dobou Chanov ? Necikáni, vážený, se k sobě z větší části chovají slušně, věšina přistěhovalců je schopna se tady taky chovat slušně - a až na pár vyjímek, tvořených vypatlanými skinheads nemají problém ani černí, ani žlutí, ani [doplňte dle představivosti]. Některým dokonce jejich morálku můžeme závidět. Cikáni ve střední Evropě "žijí" více, než 700 let a stále patří k etniku, které prostě v normální společnosti n-e-f-u-n-g-u-j-e. A než začnete plakat nad rasistickými náladami, ujasněte si, zda jsou cikáni jsou vůbec rasou, protože podle mně ne. Streetworkers Vám nepomůžou, věřte mi. Nemohou pomoci tam, kde stát uznal, že nevládne - nad povinností vzdělávat děti, povinností hledat si práci, povinností udržovat zásady hygieny. Stát to vzdal, pane, cikáni se stali uzavřenou komunitou, chráněnou vypatlanými humanisty, mateřskými instinkty přestárlých feministek a pozitivní diskriminací, nařízenou unavenými vládními úředníky. Současný trend vytvoření "multietnického" státu Čechů, Moravanů a Cikánů vede do pekla. Omlouvám se Slezanům. A taky Horňolhoťákům. A panu Novákovi.
0/0
11.10.2002 21:01

Bill

Re: Re: Re: Pro samou averzi nechceme či nemůžeme hledat řešení
Plně souhlasím s GhorXem. Krásné myšlenky o porozumění budou fungovat u každé jiné skupiny obyvatel, která je schopná jim alespoň porozumět. Obávám se ale, že právě cikáni nejen že neporozumí, ale ani nechtějí (!) měnit svůj způsob života, protože neustálé stěžování si, jak jim většina národa ubližuje a nestará se o ně, je základním mottem jejich existence. Těch pár, které uvádíte, že pracují, jsou bohužel právě tou vyjímkou, která potvrzuje pravidlo. Tady se ale nebavíme o vyjímkách, ale o té drtivé části, která se změnit nemůže a nechce. Připusťme, že komunisti se moc o začlenění cikánů do normální společnosti nestarali. Dali jim k vybydlení byty v centrech měst a tím to skončilo. Ovšem co tzv. vyspělá Evropa? Např. v Řecku jim dali na výběr, aby se buď chovali jako ostatní lidé, pracovali, posílali děti do škol a plnili základní občanské povinnosti. Pak by mohli bydlet ve městech, dostávat byty, sociální dávky atd. Nebo ne a pak budou bydlet ve svých táborech daleko od měst a od státu nedostanou nic. Asi nemusím říkat, jak to dopadlo. Podobná situace je ale v mnohých jiných státech, např. ve Španělsku nebo v Německu. A tam to také zkoušeli, že? Tak se spusťme z nadoblačných výšin vznešených myšlenek na zem, OK? 
0/0
12.10.2002 6:22

Jan

Re: Pro samou averzi nechceme či nemůžeme hledat řešení
stejné podmínky, stejné možnosti, stejná práva ale především stejné povinnosti, stejná pravidla a zákony - nic víc nic méně
0/0
12.10.2002 10:54

Pepa z depa

A co dál!
Teď se k nám nastěhují dlužníci a potom za nimi přijedou jejich věřitelé.Mne zajímá,co bude dál.Na západ od hranic se nedostanou a ostatní směry pro toto etnikum nejsou dostatečně atraktivní.Kdy už skončí tyto věčné problémy s cikány?Co nás ještě čeká?Budeme je muset postřílet,aby bylo po problému.
0/0
11.10.2002 16:54

zofka

Mozno Jurasek je Rom
Videl uz niekto z vas romskeho obcana pracovat v banke,vo firme jedoducho v akomkolvek zamestnani!
Som ucitelka na zakladnej skole(rocnik5az8)ale este nikdy sa nijaky Rom nedostal vic nez do siedmej triedy!
Jednoducho iny ziju uplne inym zovotom a nemaju ziadne ciel,ambicie,sny(akurat mat deti vo dvanastich)ani ja niesom rasista ale stve ma,ze okradaju stat a potom,ked uz nemaju co a zkoho brat,tak zacnu ziadat o azyl aalebo ako v tomto pripade utekaju do Ciech a zevraj pred lichvou!ha.Len ich z tade vyzente predtym nez bude neskoro a potom sa tam zazeru a vas zozeru.Len ich neposielajte naspat.mOzno na Sibir by bolo lepsie.Dik.
0/0
11.10.2002 15:57

JH

Ale hoši?
Nějak jste se nám rozohnili! Je vidět, že tak docela vám nění jedno co se děje okolo vás. Mě to není taky jedno, ale někdy se pozastavím jak málo lidé vědí, a neznají problematiku celé romské populace. Tito lidé žijí svým životem, co jediné je tíží je to, aby jejich děti měli co do pusy, a je mi smutno z toho jak píšete o jejich početném rozmnožování. Všiml si vůbec někdo z vás, že většinou žije několik romských rodin pohromadě a je jasné že když se to zhrne dohromady vydá to trošku větší populační článek. Znám hodně romů (jak žijících v přepychu tak obráceně) a ti žijí tímto způsobem, líbí se mi jejich přesvědčení, jejich kultura, jejich jazyk, ale to už odbočujeme od tématu. Je mi líto že jste ve svém životě potkali více chudčích a práce neschopných romů (to by mohlo být téma klidně na celý týden), ale pozastavil se někdo nad tím, že jenom mezi gádži se vraždí a znásilňují děti ve velkém měřítku!!!!
0/0
11.10.2002 15:28

BRR

Re: Ale hoši?
Myslím , že populační exploze Romů není optický klam, ale důsledek sociální politiky státu.Statistiky jsou zavádějící, neboť většina "Romů" se jimi oficiálně neprohlašuje.Kdyby je tížilo,jestli mají děti co do úst,neměli by jich tolik (rekord v SR-17).Naopak přídavky spolu se sociálními dávkami zajistí obživu i rodičům.To,že své děti znásilňují méně než bílí,jim chválím,i když tyto čas od času otěhotní.
0/0
11.10.2002 15:57

demokrat

Re: Ale hoši?
Ano, jsou i cikáni žijící v přepychu. Zpravidla jde o cikánské pasáky, kteří svá stádečka pasou podél dálnic v příhraničních oblastech. A to, že neznásilňují své děti ?  No, samozřejmě! Přece si nebudou ničit svoje výrobní prostředky, vždyť pedofilové platí mnohem více než běžná klientela ! Pamatujete si na r. 2000, kdy byla německými novináři dokumentována praxe pedofilní prostituce cikánů v Chebu a jak vše tiše vyšumělo ?  Pane JH, nenechte  se vysmát ! 
0/0
12.10.2002 8:42

Chorche

Dopadne to jako v jugošce
Dyš se srbové nasrali na albánce. Albánci sou podle mýho vo něco agresivnější cikáni. Pustili se do nich a pěkně je rospustili. No a pak přišli amíci a bylo to zas v prdeli.
0/0
11.10.2002 15:26

Nekdo

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
11.10.2002 14:45

Lunetic

Proc Cesi maji platit za Romy
Tento clanek nam poskytuje vysvetleni k Romskemu problemu. Diky Romum, kteri se nechteji ci nejsou schopni prizpusobit zadnemu statnimu, pravnimu a policejnimu radu jsou rostoucim problemem nejen v Cesku ale jak vidime i na Slovensku. Cesti obcane jiz kvuli Romum maji zneprijemneny zivot, ozyva se obraceny rasismum, vizova povynost do Uk kde se nedelaji rozdily mezi cechy a romy a tak cesti obcane musi platit za Romy. Tato situace pokud ji vlada nebude razne resit muze donkonce ovlivnit vstup Ceska do Evropske unie. Myslim si ze policie by mela razne zastavit tento prival nelegalnich mozna i nechtenych pristehovalcu, protoze ze skusenosti od romum kteri jsou ceskymi obcany vime ze oni pracovat a tudiz prispivat k rustu ceske ekonomiky na 80/90% nebudou, budou u nas zit na socialni davky ketrych neni dostetek pro nase starecky a starenky. At se udela razie v romskych osadach v Ostrave ... a vsechny nelegalni neregistrovane romy ze slovenska se deportuji zpet. Mame zakony ktere nam to umoznuji a je to v souladu s EU. proste se musime zacit chovat tak jako UK emigracni oddeleni byt razni a dusledni jinak na to doplatime.
0/0
11.10.2002 14:32

Vlčice

Konec populační explozi
Před rokem 1990 měl na výplatu přídavků na děti nárok jen rodič pracující na plný úvazek. Stačila jedna neomluvená absence a výplata za daný měsíc byla bez nich. Tento systém je účinnný a a bez nástinu diskriminace míří správným směrem.
0/0
11.10.2002 13:29

Cikáneček

PROČČ
se podporujou cikáni jako parazité? Protože ti nahoře jimi také jsou a přece nepůjdou proti sobě, co kdyby se to obrátilo...
0/0
11.10.2002 13:25

Honza

Sráčům navzdory
Milé bílé, vylízané palice. Skočte do zdi. Sami se vylučujete ze společnosti normálně uvažujících lidí. Vaše bába žila na stejné úrovni jako Romové dneska. PODÍVEJ SE DO DĚLNICKÝCH - CHUDÝCH ČTVRTÍ NA SEVERU, KTERÉ JSOU PLNÉ BÍLÝCH OŽRALŮ, ROZHLÍDNI SE PO JAKÉKOLI HOSPODĚ, CO JE TO ZA EXISTENCE:::. FAKT SRÁČI, TAKOVÉ BÍT, BÍT, BÍT - A STEJNĚ NIC NEPOCHOPÍTE....
0/0
11.10.2002 13:23

Vlčice

Re: Sráčům navzdory
Honzíku, těch bílých ožralů je taky fakt všude dost, ale ti se tak rychle nemnoží a občas si na to svoje pivo i vydělají. Je to hnusný problém, ale jiná kapitola.
0/0
11.10.2002 13:42

Gulliver

Re: Sráčům navzdory
Moje bába si na sebe tvrdě vydělávala bezmozku. Než být  s tebou v tzv. společnosti normálně uvažujících lidí, tak to radši skočím do zdi
0/0
11.10.2002 14:17

Bill

Re: Sráčům navzdory
Milá černá vylízaná palice (když už jsi použil ty barvy). Podívej se na tom severu taky do cikánských čtvrtí, třeba do Chánova. Rozdíl je v tom, že ty se do dělnických čtvrtí podívat můžeš, ale kdyby ten "bílý ožrala" vlezl do cikánské hospody, tak když už nepřijde o život rovnou, tak ho jak přesně píšeš budou cikáni jen bít a bít a bít. A tak jsi vyjádřil moc hezky postoj cikánům k ostatní většinové části obyvatelstva, která vás živí.
0/0
11.10.2002 20:55

demokrat

Re: Sráčům navzdory
Honzíku, ani snad nemusíš skákat do zdi. Nech si radši vyhulit brko od nějaké cikorky v Bílině, možná že ti udělá službu zadarmo, když jsi takový advokát našich drahých romských spoluobčanů. Beztak díky povodním přišly o kšeft, takže se tě ujmou s láskou a pozorností.
0/0
13.10.2002 1:27

Vlčice

Referendum
Kdyby bylo vyhlášeno referendum o zaslání Cikánů na Sibiř, by byl národ jednotný jako nikdy. Odhlasovala bych i finanční spoluúčast na letenku. 
0/0
11.10.2002 13:19

Pepa z depa

Re: Referendum
Taky bych přispěl!!
0/0
11.10.2002 16:32

karel

Jak dál?
Tzv. "rómský problém" nebo "problematika se soužitím s rómy" a další politicky korektní žvásty stejně jen potvrzují to, že kde se zvyšuje počet parazitických hovadských cikánů - tam podle lidsko-cikánskoprávních humanitariáriofašistů jsou Češi rasisté a xenofóbové. Skutečný problém je ale přeci neúměrně štědrá všestranná "sociální" podpora a umožnění pohodlného parazitického života právě pro cikány množící se jako krysy!!!
 
Zde není řeč o těch tzv slušných cikánech, je jich tak málo a většinou se k těm většinovým nechtějí vůbec hlásit. CIKÁNSKÁ POPULAČNÍ EXPLOZE JE TO HLAVNÍ ZLO!!! 
 
Proč třeba v Itálii je jen 20 tisíc cikánů? V Ústí nad labem je dnes téměř 15% obyvatelstva cikánské "etnikum". K tomu přidejte dalších mnoho tisíc těch ze Slovenska co jsou tam na trvalé "návštěvě" u příbuzných. V Ústí je temno... A za pár let bude temno v mnoha dalších městech. jen co doroste přepočetná generace cikánů zplozených po "něžné socka revoluci".
 
JAK DÁL??? Ti kreténi politicky korektní rádoby humanističtí žbrndalové v politice i ve sdělovacích prostředcích to nechají vyhnít až do průseru rozměrů občanské války, místo aby účinně - finančním hákem, přitáhli cikány k tomu, aby se nemnožili jako krysy a programově neparazitovali na občanské společnosti.
0/0
11.10.2002 13:05

Re: Jak dál?
Problematika je dobře zpracována na www.geocities.com/ociganoch
0/0
11.10.2002 14:23

Hanz

Úroveň státu
Co je to za stát když tenhle "cajk" potkáš na ulici a nemůžeš to zastřelit.
0/0
11.10.2002 12:55

marcello

cesi jsou rasisti
A opet se ukazalo ze cesi jsou rasisticka particka, cesi my vas v EU nechceme!
0/0
11.10.2002 12:42

Neo

Re: cesi jsou rasisti
Ehm...kdo jsme "my"?
0/0
11.10.2002 12:54

marcello

Re: Re: cesi jsou rasisti
obcane EU :-) dokud budete rasisti do evropy nepatrite, doufam ze policie monitoruje vsechny zde zaslane prispevky a ti kteri pisou rasisticke state budou obvineni a potrestani!
0/0
11.10.2002 13:58

Neo

Re: Re: Re: cesi jsou rasisti
Precti si prispevek od Jana z 14.31...je to hned pod timto...tak nejak to taky vidim...:) nemame si co vycitat.
0/0
11.10.2002 14:35

yan

Re: Re: Re: cesi jsou rasisti
Do EU vstoupime v roce 2004,nemusis se bat.Potom se z tebe stane velky "rasista" a to po romske emigracni vlne ze stredni Evropy napr. do bohatsich zemi EU. Pak v zapadni Evrope vsichni pochopi cesky "rasismus".Je nam srdecne jedno,ze jsou romove cerni,at jsou treba puntikovani,napr. cernosi nam nevadi(s vyjimkou skinu),ti totiž v ČR nekradou,neziji ze soc.podpory,pracuji-studuji,nervou se v tramvaji,nepachnou,chodi slusne obleceni,neohrozuji ostatni.......atd. !omlouvam se slusnym romum!At uz sme v EU!!!
0/0
11.10.2002 14:47

Snek

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
11.10.2002 13:05

Jan

Re: cesi jsou rasisti
Jste to vy EU Marčelo náš vzor. Konkrétně kdo? Upřesni to ty náš nedostižný vzore! Británie? Kde házejí po prvňácích šutry, kde válčí mezi sebou gangy bílých a barevných a pochodují oranžoví proti bleděmodrým, protože před 300 roky vyhráli nějakou válku a kde nerasistické hlídky stavějí až na Ruzyni? Nebo  Itálie? V té zaslíbené zemi Rudých Brigád, různých mafíí a bombových útoků? Už to mám pomatený Marčelino, tys myslel Španělsko, kde sem tam někoho zastřelí nebo mu pod prdelí odpálí taky bombu. Možná jsi měl na mysli Francii s útoky v metru a teroristy na Korsice. Už to mám, žes ty komiku myslel Německo, kde s oblibou vypalují azylové domy pro uprchlíky? Co kdyby sis ty šašku počmáraný šel dělat srandu někam jinam?
0/0
11.10.2002 14:31

Rudý zvon

Juráskovy plány....
Už dlouho jsem se nenasmál jako při čtení Juráskova plánu A. Ctěl bych připomenout, že Cikáni jsou v Evropě 1000 let. (Pro "jurásky" raději slovy - tisíc let.) Zcela normální lidský jedinec dosáhne asimilace s neznámým prostředím během 1-5 let. V přírodě za normálních podmínek přežívá pouze a jedině pouze ten přizpůsobivější. Jakýkoli živočišný druh se přemnoží v případě výskytu vhodných podmínek. U nás se díky pozitivní diskriminace k cikánům přemnožil druh, který nemá zájem na přirozené evoluci. Jde o druh parazitů, který vysává svého hostitele. Parazit vždy vymře, změní - li se mu prostředí. Tak mi tady vy "juráskové" nevykládejte pohádky. Nechť každému je měřeno stejným metrem. Zprvu se sice projeví vedlejší negativní efekty jako zvýšená kriminalita tohoto druhu a náklady spojené s jeho izolací, případně likvidací, ale v konečné fázi dojde k rovnováze ku prospěchu nás všech.
0/0
11.10.2002 12:41

Muki

Re: Juráskovy plány....
Pravda parasit je zlikvidovan, pokud nema hostitele. Takze v dlouhodobe perspektive Cesi, jako vymirajici narod zaroven resi i cikanskou otazku, protoze az vymrou, Cikani nemaji nadeji zit.
0/0
11.10.2002 18:16

Spiteful Evilman

Hej more, co mate na cikány
Co mate za problémy, mate porad nejaký problémy vy gadžové. Vytahnu z kapsy skládací kosu a uvidíte.
Svyně býlý rasystycký.
:-))
0/0
11.10.2002 11:34

Alex

Potřebují šanci,
jsou to občané jako ostatní a musí dostat příležitost ukázat, že jsou v podstatě vzdělavatelní, ukáznění, prácemilující etnikum, které přestane na pokyn krást a změní svůj staletí zažitý styl života. Vzkaz pro ALEXE II a ostatní: Je fakt hrozný, jak se pořád ten druhý ALEX vydává za mě a píše takové primitivní názory, asi patří mezi tu skupinu 5% na genový výzkum (viz.moje názory cca 3 strana).
0/0
11.10.2002 11:18

Neo

Re: Potřebují šanci,
Ehm...a oni tu prilezitost do ted nemeli?
0/0
11.10.2002 12:56

Pavel

Re: Re: Potřebují šanci,
Ale jo,měli,ale za totáče ji vždycky prošvihli maroděním a teď ve frontách na sociální podpory.
0/0
11.10.2002 14:59

prorok

Rakovina
Lichva prý vyhání cikány do ČR a nás jednou vyženou cikáni z ČR
0/0
11.10.2002 11:13

Inkvizitor

Re: Rakovina
Doufejme, že budete "špatným prorokem"....
0/0
11.10.2002 11:20

Diblík

Romové do Česka!Pohroma!
  Slovensko je demokratická země a slovenští romové mají zůstat tam kam patří.V Čechách máme té pakáže dost vlastní.Dělat nechtějí jen krást a chodit si pro podpory,které hned propijou ,kradou,kradou a kradou.Doufám,že ty kteří se sem dostali pošlou naše úřady hned zpět,tak jako to dělají ve Velké Británii.Plné kriminály jsou jich a já na ně daněmi přispívat nechci.Ať táhnou do Indie odkud přišli.
0/0
11.10.2002 11:03

Big Boss

Re: Romové do Česka!Pohroma!
Já souhlasim. Proč nazývat rasistama nás, kterejm se prostě nelíběj lidi, který dělaj bordel a nemakaj. Ať táhnou zpátky na Slovensko, nejlíp i ty, který odtamtud pocházej. klidně budu mít vízovou povinnost s Británií, jen kdyby si tam ty cikány vzali všechny...
0/0
11.10.2002 13:24

Inkvizitor

Měli bychom
zcela vážně něco s tou lichvou na Slovensku udělat. Nestane-li se nic, budeme tady mít té pakáže mnohem více než stačíme uživit.
0/0
11.10.2002 9:57

Petr C.

Výza
Zavedl bych výzovou povinnost specialně pro romy. A kdo znich by tady byl načerno, okamžitě bych ho poslal zpět. Nevím proč bychom měli tady ty příživníky a nemakačenka živit z našich daní. A pokud by nás někdo chtěl nazvat rasisty, tak by to samé musel říci o Anglii nebo Kanadě. Tady vůbec nejde o barvu pleti, ale o to jak se tito lidé tady chovají. A to víme všichni ne!
 
0/0
11.10.2002 9:55

receptor09

Re: Výza
ver tomu, ze za ty co jsou tu 'na cerno' platit nic nebudes! (pze jsou tu 'nacerno' :))
0/0
11.10.2002 11:19

Rudý zvon

Re: Re: Výza
Z textu:"Nedávno dorazila další velká skupina Romů do uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku."
Jo, a cikány v úprchlickém táboře financuješ ze svého, že? A ti cigoši co jsou tady ze slovenska nekradou, ani nepáchají jinou trestnou činnost, tudíž ani policie, placena z našich daní, není zaměstnávána jejich tradičními činnostmi.
0/0
11.10.2002 11:32

jurasek

toomas ci jak si rikas
 
On Vás ten fundamentalismus už začíná stravovat, vidíte věci příliš černě či bíle.  Navíc "LOL!" rozhodně není tak pádným argumentem, jak se domníváte. Ale radši přejděme k věci. Mě rozhodně nevadí Rom jako člověk. Kdyby v Estonsku nějací žili, klidně bych některého uvítal jako kolegu. Problémem nejsou jacíkoli Romové. Problémem jsou romské komunity s vysokou mírou kriminality, obrovskou nezaměstnaností a naprostou neúctou k obvyklým společenským normám. Pokud jste svobodomyslný člověk jistě uznáte, že svoboda jednoho končí tam, kde začínají práva jiného. Ale tento princip zmínění Romové neuznávají, a to je prapříčina všech problémů.
P.S. K poslední části Vašeho příspěvku: Obávám se, že je to v praxi neproveditelné.
-------------------------------------------------------------------------------------
pokud ti nevadi rom jako clovek, jak ti muze vadit komunita romu? ta se sklada z jednotlivcu a uplatni se princip tveho prohlaseni, ze jako lide ti nevadi...jiste, ze ti nevadi nebo by nemeli, mezi tebou a jimi, z hlediska lidskeho principu neni rozdil.....ty dokonce  jsi jeden z tech, ktery ani nebydli v jejich blizkosti, ale protoze jsi typicky predstavitel maleho cesstvi, tj. doposud do mne vsichni kopali, ted ale prisla svoboda a s tim i klise, ktere ja mam tak rad :ze svoboda konci tam kde zacinaji prava jineho, coz je nelogicky bullshit (uz jsou tady moderatori a zacnou vymazavat, ale kupodivu nevymazavaji cizojazycne sprostarny), pres ktery jsme se davno jako civilizovana spolecnost dostali diky vzajemne toleranci ...tedy predpokladane vzajemne toleranci....takze ted ja mohu konecne zacit kopat do druhych, ponizovat, urazet, a to nejsou jenom cikani, ale kazdy, kdo prijde z vychodu, rusove, ukrajinci, arabove.....tato mentalita je typicka pro lidi s nizkym sebevedomim, prumernym vzdelanim a mizernou vychovou....romove maji odlisnou mentalitu danou jejich odlisnou historii, to, ze nejsou jako my neznamena, ze jsou zver...je na nas se s nimi naucit zit, to je vsechno....
ps.: nepocital jsem, ze se ti podari ten akrobaticky vykon, presto prvi cast meho doporuceni plati
0/0
11.10.2002 9:53

tomiik

Re: toomas ci jak si rikas
Jak je na nás naučit se snimi žít?? Snad oni se musí přizpůsobit a naučit se žít s námi, podle našich pravidel a morálních kodexů...
Kdy jste naposledy viděli nějaké romy pracovat, nemyslím u výkopu, ale normálně .. např. prodavačky v krámě, nebo řidiče tramvaje.. dokud se nestanou normální součástí našeho života nemají šanci na integraci, otázka je, jestli oni sami to chtějí... já být rok doma na podpoře, tak asi taky zleplovatím (ovšem pravdou je to, že bych se musel hanbou propadnout být na podpoře jen jeden den, prostě kdo chce pracovat, práci si najde)
0/0
11.10.2002 10:09

jurasek

Re: Re: toomas ci jak si rikas
panove, ctete muj plan A
dalsi plany mohu predlozit, mam vsak podminku, ktera se zda byt nedosazitelna
0/0
11.10.2002 10:16

Najdete na iDNES.cz