Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pithart: Prezidenta zvládnu

Lidovci mají problém. Chtějí jako příštího prezidenta prosadit šéfa Senátu Petra Pitharta, ale nemají dost poslanců a senátorů, aby se jim to podařilo. Nejsilnější politická strana, ČSSD, si totiž vybere svého vlastního "prezidenta" a KDU-ČSL nemá ve sněmovně a v Senátu dost sil, aby Pitharta dostala na Pražský hrad. Lidovci proto chtějí přesvědčit ostatní strany, aby pro Pitharta hlasovaly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Maja

On vážně nelže, vždyˇuž toho zvládl tolik:
 -budování socialismu - v letech padesátých kdy mohl  studovat jen málokdo, 
 - pobyt ve vysokých funkcích  do tuším do r. 1968
 -letité přátelství se soudruhem Castrem - což zvládl jen málokdo , což ale  má v dnešní době své výhody-vždyť  může na státní útraty zachrňovat spasitele Kubánců - když se nedopatřením dostanou do vězení
 nebo si to pletu a to vše byl neznámý jmenovec či dvojník????? 
0/0
11.10.2002 20:12

Užměznaj

Zůstaň sedět kde jsi Péťo.
Máš sice ambice, ale ty se bohužel neshodují s požadavky. Teď máš ten správný ďůlek na který máš a ve kterém můžeš nejvíc prospět (při vší té mizerii). Vykašli se na prezidentování!!! Byl by si ostuda a dělal by si škodu jako tehdy když jsi byl ve vládě. A hlavně se snaž, aby to nechytli Václav s Milošem. Uvolněte místo mladším a hlavně jiným.
0/0
11.10.2002 9:45

demokrat

volte dvojdomkového levharda
Moje paměť zatím neselhává. Dobře se mi vybavuje Pithart - levhart z dob svého působení ve funkci předsedy české vlády: slyšel trávu růst, navrhoval dvojdomky, před každým setkáním s mečárem  si bral čisté pampers a po ukončení hovoru si je musel měnit. Takovýto chrabrý junák se mi jeví jako prezidentský kandidát prvotřídní kvality. I jeho další politický růst nepostrádá pozoruhodných peripetií: různorodá cokoliv okořeněná kubánskou misí a závěrečný koitus s lidovci. Skutečně bude lépe -  než takového prezidenta, lépe transformovat  státní zřízení na konstituční monarchii a do role krále instalovat Bolka Polívku, alespoň by byla sranda.
0/0
9.10.2002 22:50

Martin

Láska a pravda pokrytce
Pam Pithart by neměl být našim prezidentem. Proč? Nemá být prezidentem člověk, který bude příkladem nám všem? Po přečtení všech zatím došlých příspěvků si myslím, že tím člověkem není. A pro mne osobně je příkladem pokrytectví. Kdysi na ČT 2 běžel dokument o dělení republiky a o Dubčekovi. Poté, co p. Pithart sdělil kameře, že Vlado ho podvedl, když mu sdělil, že je pověřen Slov. parlamentem k jednání a vyhlášení "částečné" samostatnosti, p. Pithart mu to sbaštil a začal vystrašeně jednat s Vladem a poté , když už balvan dělení spustil, zjistil, že ho Vladko oklamal (p. Pithart se nenamáhal si Mečiarovo "pověření" ověřit). Tehdy jsem zapochyboval o kompetentnosti a možná i IQ p. Pitharta. Po vyjádření p. Pitharta, že zvolení p. Dubčeka do čela Federálního shromáždení bylo potupou a plivnutí do tváře demokracie (protože v 1969 za Dubčeka ve FS byl schválen "pendrekový zákon"), jsem byl zhnusen. Zaprvé byl to p. Pithart, který se rád objímal po revoluci s Dubčekem a rád se hřál v jeho slávě, a zadruhé, že takto vystoupil až po Dubčekově smrti. Zářný příklad statečnosti a boje za pravdu, které má p. Pithart plná ústa. Styděl bych se někdy vysvětlovat svému synovi, že na prezidenta nemusí být člověk jeden z nejlepších, ale stačí aby byl pořádná s...ě, resp. p. Pithartem.
0/0
9.10.2002 22:38

Josef

Fair play a volba prezidenta!
Podle názoru ministra kultury porušuje Vladimír Želený, toho času senátní kandidát, svým vystupováním v pravidelném pořadu televize Nova zákon. Jsou možné přinejmenším dva výklady. Buďto se rozhněvaný ministr odvolával na vidinu de lege ferenda, tady na představy o budoucím, lepším uspořádání psaného práva, nebo vycházel z obecněji sdílené představy o fair play, která však, bohužel, začasté s psaným právem tak úplně, totiž beze zbytku nekoresponduje. Tak či onak, odborníci – a velmi přesvědčivě – vysvětlili, že Vladimír Železný psané právo neporušuje. Milan Šmíd (Louč, 11. září 2002) pouze připustil, že by Vladimír Železný mohl v rámci fair play od svého pořadu na předvolební dobu upustit.
K dnešnímu dni je oficiálně znám pouze jediný kandidát na úřad prezidenta republiky, momentálně křesťanský demokrat Petr Pithart. Je otázkou, zda by také on neměl – v rámci fair play – upustit od všech projevů a veřejně prezentovaných činů, které by bylo možné pokládat za součást volební kampaně navíc hrazené z prostředků nás všech, za projevy využívající (a netvrďme rovnou, že zneužívající) vysokou ústavní funkci, kterou zastává. Tedy jestli by své projevy a veřejně prezentované činy také on neměl omezit pouze na míru nezbytně nutnou pro výkon dočasně svěřené funkce.
To vše ale platí pouze za předpokladu, že si chceme i v postmoderní době smyl pro fair play uchovat. Že luxus zvaný fair play si chceme dovolit alespoň při volbě prezidenta, státního úředníka číslo jedna námi všemi placeného, který nás všechny také chvilku bude reprezentovat.
0/0
9.10.2002 19:12

Jan

Neshodneme se na nikom.
Všichni, kdo se objevili jako kandidáti na prezidenta, byli zasypáni nadávkami a označeni za blbce. Nezbude než nás zařadit mezi země Britské koruny a uznat Alžbětu, jako naši královnu. Vládcové se nám potom budou rodit a nebudeme je muset vybírat. Obávám se ale, že bychom mohli svými nadávkami a výlevy žluče ohrozit i stabilitu britské monarchie.
0/0
9.10.2002 17:31

Alois Petrlík

Prezidenta zvládne každý trouba, takže žádný problém.
Když jej zvládl pan Havel, tak pro by jej nemohl zvládnou pan Pithart - exkomunista.
0/0
9.10.2002 17:05

Deveroux

Přátelé..
To tam nemáte menšího Vola?
0/0
9.10.2002 14:33

Pavelk

Havel bude vladnout dal:
Zvolen bude samozrejme Pithart ,protoze to je nejprijatelnejsi kandidat pro Havla.Ten zrzavej skutr, totiz sistematicky rozestvaval politickou scenu az ji dostal tam kde je a jsou u moci lide, kteri mu jsou loialni a Pitharta prosadi a tim pravda a laska bude vladnout dal.Takze po zednarskem prezidentovi budeme mit zidovskeho.
0/0
9.10.2002 11:37

Marcela

Re: Havel bude vladnout dal:
Pavelku, nejseš Ty náhodou naprostej hňup??!! Podle Tebe asi Havel rozhoduje o svém nástupci, což je pro mě novinka. Nikdo Tě nenutí, aby se Ti všichni v politice líbili, ale nemusíš je hnedka urážet. A dále doufám, že o tom nerozhoduje náboženství. Měj se hezky Pavelku!!!
0/0
9.10.2002 11:48

Marie

Pithart
Já nevím, ale z čistě ženského hlediska, nemělo by se přihlédnout také na to, jak náš budoucí president bude vypadat ? Samozřejmě, že mimo jiné. Tento pán nejenže vypadá jako čuně, ale nemá ani to " mimo jiné ". Samozřejmě, že si ho někteří přejí a je jasné proč. Protože jako tvoreček bez vlastního názoru jim odsouhlasí každou krávovinu. Lidovci vždy věděli s kým, proč, kde a za co !Proto pan Pithart operativně nakonec zakotvil u nich. Jenom mě mate UNIE, že jim to baští.
 
 
0/0
9.10.2002 11:13

Vasek Hanus

Re: Pithart - doufam ze se tam dostane.
Ta UNIE te mate asi proto, ze patrne nejsi kompatibilni s kulturou a civilizacnimi hodnotami ktere v UNII prevladaji. Ostatne tve nazory by tomu odpovidaly.
0/0
9.10.2002 11:31

Marie

Re: Re: Pithart - doufam ze se tam dostane.
Zlato, myslela jsem Unii svobody-DEU. Zdravím Lidovce.
0/0
9.10.2002 12:48

Vasek Hanus

Re: Pithart - doufam ze se tam dostane - omluva
Bejby, ja se ti omlouvam , ze jsem to spatne pochopil. Nicmene myslim, ze navzdory pozmenenemu vyznamu slov muzu ponechat svuj prispevek v nezmenene podobe. A co ti lidovci? ..ale proc ne? Ja je take zdravim...
0/0
9.10.2002 13:10

Jan

Re: Re: Pithart - doufam ze se tam dostane.
Venouši, nech si svoji agitku pro EU až bude referendum. My bychom ty tvoje chytrosti o civilizačních hodnotách zatím mohli zapomenout.
0/0
9.10.2002 13:28

Marie

Re: Re: Pithart - doufam ze se tam dostane.
Ještě jednou RE: Asi opravdu nebudu kompaktibilní s kulturou a civilizačními hodnotami UNIE, dokud mi někdo nevysvětlí, jak je možné, že se z člověka židovského vyznání může stát komunista a poté  křestˇan ? Jestli jsou tohle Tvoje civilizační hodnoty, tak já je sdílet nebudu. Stát se může, že člověk přestoupí na jinou víru, ale Pithartovi schází snad jen to, že nebyl muslim, ale co není může ještě být, že? Takže ty Tvoje rádoby moralistické řeči si nech pro svoje kompaktibilní soukmenovce.
0/0
9.10.2002 13:56

Vasek Hanus

Re: Pithart - doufam ze se tam dostane. - nejmensi zlo
O techto klubovych prestupech u P.P. nic nevim. Samozrejme pri volbe se ridim podle toho co vim. Jsem presvedcen ze u tech ostatnich kandidatu by se mohli objevit ruzne sousedky a byvale kolegyne ktere by mi mohli vyjevit i o nich ruzne drby. Prekvapuje me ze P.P. je vubec verici. ...vzhledem k jeho politickemu presvedceni v minulosti. Ta se mi take opravdu moc nezamlouva. Ale pri vyberu kandidatu na prez. volim nejmensi zlo. A navic nabozenske presvedceni povazuji za natolik intimni zalezitost, ze je mi ukradeno jake kdo ma a co s nim dela.
0/0
10.10.2002 9:45

strýček

pozor
Romane, moc to tady ani nikde jinde nevykřikuj, nebo bude p. Havel zvolen ještě jednou, když jedno volební období tam seděl protiústavně..... :-)))) Tady je totiž možné vše.... a hlavně ta jeho pravda a láska... ta zvítězila na celé čáře, ale asi někde jinde   . Je to smutné...
0/0
9.10.2002 11:00

JSI

ten by mohl být presidentem zeměplochy...
Ješitnost je neskutečná ale on to nepozoruje, on si myslí že uvažuje konsistentně jako právník, je pravda, že připomíná trochu Háchu, ale ne svými pravicovými názory ale svou úřednickou mentalitou.
0/0
9.10.2002 10:50

Vladimir

Kdyz Pithart tak proč ne Pavel Kohout?
Pokud jsme pripraveni odpoustet chyby z mládí tak i jiným. Podle mě je ideálním kandidátem - zcela bezkonkurenčním, spisovatel a dramatik Pavel Kohout. Jeho renomé ve světě je zcela nezpochybnitelné a rovněž směrem domů nemá alternativu na stejné úrovni. V. Zoubek, Praha 4
0/0
9.10.2002 10:48

vendelín

PITHART = B O L Š E V I C K Á . S V I N Ě
ČLENSTVÍ V KSČ A KAJÍCNOST ??? A PROČ ??
0/0
9.10.2002 10:37

Pepa LIBE

on Vám to spočítá
Pan P., resp. jeho posluhovači si už teď zjišťují Vaše IP adresy u negativních příspěvků - komouš zůstane komoušem.
0/0
9.10.2002 10:27

Marcela

Tak jsem si přečetla Vaše příspěvky a v podstatě souhlasím. Jen by mě zajímalo, jestli si to p. Pithart přečte a co na to. Tento náš názor asi nebude většinový, ale ani zanedbatelný, ale já být Pithartem, tak mi bude hanba jít do toho. Ale vlastně takovéto věci se letos nenosí. Nicméně budu ráda, když se k našim názorům p. Pithart vyjádří.
0/0
9.10.2002 10:10

Roman

Slysim travu rust.......
Tato vehlasna veta pana Pitharta bohuzel sedi. Verim, ze tento "neskodny strejda" bude nakonec skutecne zvolen, protoze predstavuje pro vetsinu politickeho spektra nejmensi mozne zlo. Klaus je absolutne nepruchodny, stejne,jako Zeman, o ostatnich kandidatech nemluve. Takze po saskarne v parlamentu nakonec bude Pithart zvolen,protoze "nekdo to delat musi" a Pithart bude se svou neschopnosti nebo lepe receno schopnosti slyset travu rust, pro vetsinu poslancu nejvice prijatelny. je to sice desna predstava ale ma k realite hodne blizko. Pan Pithart si je toho samozrejme dobre vedom a proto dnes mluvi tak, jak mluvi.....Ale ono je to defakto skutecne jedno. Nikdo horsi, nez je nas "svaty vaclav" uz neexistuje takze mu to prejme. Co by si pocal, kdyby po ukonceni jeho senatorskeho mandatu musel pracovat...vzdyt nic jineho ,nez placat nesmysly o dvojdomkach a trave neumi......Blahoslaveni chudi duchem..... A jeste k Havlovi.tento pan NENI presidentem teto zeme, protoze byl zvolen v prikrem rozporu s ustavou, s kterou se tak rad ohani. Je-li mi znamo, pak tato ustava byla hrube porusena, kdyz jednomu poslancovi (bez ohledu na jeho prislusnost) bylo znemozneno odevzdat hlas. V tom pripade by pan Havel nesedel na hrade ale nekde na chalupe nebo v Portugalsku. je mi jedno, ze slo o Sladka, kteremu bylo znemozneno hlasovat, v kazdem pripade slo o poruseni ustavy, a proto podle teto ustavy nemuze byt pan Havel pravoplatne zvolenym presidentem . Ale to by prece neslo. A proto o tomto problemu nikdy nikdo vazne neuvazoval, nikdo jej neresil. Ustavni soud je slozen prevazne z osobnich pratel pana Havla a tak je nemyslitelne, ze by jeho volbu zpochybnil.......takze bude-li pan Pithart na rozdil od "svateho Vaclava" zvolen alespon v souladu s ustavou, pak , i kdyz se mi to nebude prilis libit, mi to nebude zas tak moc vadit. Tento clovek je predurcen byt pouhou figurkou. Byl figurkou vzdy- nekdy k pobaveni, jindy k placi.......
0/0
9.10.2002 9:52

Jirka

Copak Pithart
Zvládle jsem Fidela, zvládnu i prezidenta.)..)
0/0
9.10.2002 9:40

petr

Nevim proč, ale figura páně Pitharta mi strašně připomina jineho nestastnika našich dějin a to presidenta Háchu. Ne snad pro historickou paralelu. Ta je samozrejme naprosto jina ale ten oddany pohled, zjev a celkovy "feeling" z této osoby.
0/0
9.10.2002 9:18

Stealth

Re:
Mně spíš připomíná trpaslíka Gimliho z Pána prstenů. Ale ten je mi na rozdíl od pana (exsoudruha) Pitharta sympatický.
0/0
9.10.2002 10:20

Jirka

Re: Re:
Pane, vyprošuji si abyste urážel statečného trpaslíka Gimliho srovnáním s tímto skřetem!!!
0/0
9.10.2002 11:34

Oswald

A co prezident Zeměkoule?
Zvládnul by pan Pithart také pozici prezidenta Zeměkoule? Nepochybuji o tom, že skromně řekne že ano. Proč také ne? Jaké povinnosti má prezident? V naprosté většině případů jsou dány protokolem a možnosti něco o vlastní vůli ovlivnit jsou minimální. Pro mě ale není přijatelným kandidátem. Ať se na mě nezlobí, ale já neznám jeho názory, zásady ani charakter. Jediné co znám je jeho neutuchající snaha zalíbit se - komukoliv. Pokud je to jeho charakter, pak mohu pouze dodat: "Děkuji, tak tohle opravdu nechci."
0/0
9.10.2002 8:58

Sisko

Prezidentem bude ten, koho zvolí ČSSD ve spolupráci s KSČM !!
Žádný profesor od Modrých ptáků ani ubozí kandidáti příživníků z US a KDU !!!
0/0
9.10.2002 8:56

Baby

Re: Prezidentem bude ten, koho zvolí ČSSD ve spolupráci s KSČM !!
Což tak Grebeníček senior, ty levicovej úchyláku.
0/0
9.10.2002 9:40

Stealth

Re: Prezidentem bude ten, koho zvolí ČSSD ve spolupráci s KSČM !!
Už jsi tu zase? To mají v Bohnicích tak volný režim? Nebo jsi dostal opušťák a pan doktor doufá, že tě něco přejede?
0/0
9.10.2002 10:23

Jiří Lukáč

Re: Prezidentem bude ten, koho zvolí ČSSD ve spolupráci s KSČM a s ODS
To si Sisko opomenul napsat v nadpisu.Podmínka politické mafie přes ODS bude,že zvolený prezident bude amnestovat všechny ekonomické zločiny proti majetku státu, které se tu staly pod hlavičkou privatizace za vlády V.Klause od roku 1989.A to ODS té neslušné části zásadně jde!
0/0
9.10.2002 11:05

Sisko

Re: Re: Prezidentem bude ten, koho zvolí ČSSD ve spolupráci s KSČM a s ODS
Tunelářům z ODS už dochází dech !! Vláda ČSSD jasně deklarovala vůli vypořádat se s touto zlodějskou bandou !!
0/0
9.10.2002 11:16

Jiří Lukáč

Re: Re: Re: Prezidentem bude ten,............., ale Sisko snad tomu nevěříš.
Jen se podívej na městských radnicích jak většina pašíků z ČSSD včetně Prahy (rozuměj u dobře placeného korýtka) kde je ODS a ČSSD v koalici trpně mlčí k tomu co vyvádějí jeji koaliční partneři z ODS a ba mnozí z nich bezcharakterně konají , tak jak jim někteří velcí exoti z ODS pískají! Takže Sisko nevěř na pohádky! Už jsme tu měli velmi hezky proklamovanou akci "Čisté ruce" zeptej se pana Grose údajně nejpopulárnějšího politika kolik velkých zločinců sedí z řad ODS nebo ve vazbě na tuto stranu?
0/0
9.10.2002 14:31

free24

referendum
proc nemame referendum pro volbu prezidenta jako v kazde civilizovanw zemi.Hned bych volil pana Pitharta,nikdo jiny se mi nezamlouva
0/0
9.10.2002 8:49

braen

Fajn!
Pitharta jste vyřídili. Poprosil bych redakci o dalšího kandidáta prosím!
0/0
9.10.2002 8:47

Karel

Re: Fajn!
Já se hlásím. Prezidenta zvládnu. A myslím si, že nebudu ani tolik stát daňové poplatníky, jako současný i ten navrhovaný.
0/0
9.10.2002 8:52

Martin

Re: Fajn!
Toho nikdo nevyřídil, ten se, a už dávno, vyřídil sám!
0/0
9.10.2002 9:09

abcd

Re: Fajn!
Za to prachy to beru.
0/0
9.10.2002 10:45

braen

Fajn!
0/0
9.10.2002 8:45

Radek

Ať žijou dvojdomky!!!
0/0
9.10.2002 8:38

Buky

Levharta, to snad ne?
0/0
9.10.2002 8:32

Karel 4

Kam to kráčíš země Česká ???
Tedy : Táta Petra Pitharta byl v roce 1953 velvyslancem komunistického režimu v Bělehradě.(Tedy v dobách nejtvrdších represí) V roce 1968 velvyslancem v Paříži. Zde pan Pithart st. se dopustil diplomatického maléru, když požádal De Gaula o intervenci proti armádám Varšavského paktu, které vstoupily do do ČSSR. (Nemluvě o tom, že De Gaule pana velvyslance Pitharta staršího vyhodil). Následek, v procesu normalizace byl pan Pithart vyhozen z diplomatických služeb a zářná kariera Petra Pitharta svazáka a komunistu skončila. Tedy ne z jeho přesvědčení, ale z donucení. Petr Pithart byl do disentu vykopnut. Spolužáci pana Petra Pitharta vzpomínají, že nebylo agilnějšího pionýra, pak svazáka, který na každém školním shromáždění recitoval správné básničky, a do školy nechodil bez pionýrského šátku a později modré košile. Tedy měli jsme prezidenta zakladatele, pak osvoboditele, pak budovatele, později normalizátora, máme likvidátora, budeme mít prezidenta slimejše ? TO SNAD NE !!!
0/0
9.10.2002 8:24

333

Pithart: "Rozhodně říkám
ANO nebo NE".
0/0
9.10.2002 8:22

chose

Navrhovatele!
Uvedomme si, kdo vlastne tohoto kandidata navrhuje a kdo ho podporuje? Hovori to predevsim o nich. Zajimave ovsem je, ze ho zvolili take do cela senatu. Asi ta prezidentska funkce nebude zas tak narocna, kdyz i tento muz dokaze verejne prohlasit, ze to zvladne. Mimochodem, polozil na Sumave  venec i za padle ceske obcany? Jestli ne, tak je nam jasne, kterym smerem by se nase zeme ubirala.
0/0
9.10.2002 8:20

duch

Pithart...
Bože, to snad není možné, v této zemi může být prezident OPRAVDU KAŽDÝ!
Čím větší .... , tím větší šance, že bude zvolen. To je úroveň, češi!
0/0
9.10.2002 8:15

Pepe

Kde bere podporu?
Za normálních okolností by tato kreatura ani nepomyslela na něco takového, jako je prezidentská kandidatura ale zdá se, že má dosti velkou podporu některých stran, že by Bratrstvo kočičí pracky zase chystalo nějakou akci?
0/0
9.10.2002 8:10

Jirka

Jedna z nejhorších možných variant.
To už by bylo lepší vybrat někoho losem.
0/0
9.10.2002 8:06

krok

Proboha NE !!
Jak by mohl byt prezidentem CR clovek, ktery povazoval uz vznik CR v r.1918 za hloupost; clovek, jehoz vzorem je Emanuel Moravec; stavitel dvojdomku; obhajce narodnich zajmu - ale ne ceskych !!
0/0
9.10.2002 7:54

Najdete na iDNES.cz