Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Praze začal souboj o primátora

V metropoli se naplno rozjela kampaň před listopadovými komunálními volbami. Politické strany přitom věnují velký důraz propagaci svých kandidátů na primátora. Kampaň se tak více než v předchozích letech spojuje s konkrétními osobnostmi. Uchazeči o primátorský post se v rámci předvolebního boje utkají i na serveru iDNES. Připravili jsme totiž pro vás seriál on-line rozhovorů, během nichž budou lídři stran čelit vašim otázkám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Občan

Pražská radnice je víc než ministerstvo
Jen málo ministertev má větší rozpočet, než hl.m.Praha. Přátelé, volte pečlivě, koho k těmto penězům pustíte. Mnoho kandidátů je bez minulosti, bez názoru, bez programu a bez skrupulí.Nezávislí jsou bývalí stranící vyhození z jiných stran, kterým místní politika chutná, protože je anonymní. Straníci mají sice většinou program na papíře, ale řídí se neomylně pravidly zkorumpovaného bratrstva. Občánek-posránek je dobrý jenom k tomu, aby hlasoval. Ale pozor - určitě jděte k volbám, jinak to totiž nejde. A ptejte se i těch snaživých z plakátů, i těch bez programu, co pro vás udělají. Ptejte se, co konkrétního pro Vás udělali, kromě řečí. Nevolte tlučhuby a podvodníky, kteří nejsou schopni ani říci, kde přišli k penězům na volební kampaň.
0/0
24.10.2002 16:02

Stealth

Kasl?
Právě jsem si přečetl on-line s tímto Pavkou Korčaginem české politiky a nestačil jsem se divit. Probíhalo to ve stylu: ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím. Takže asi ve stylu chvalte, chvalte, ale nepřechvalte. Tenhle bezpáteřní jidáš si ještě dovoluje někoho kritizovat. Jen kecal a nic neudělal. Pak ten šašek z dalších odpadlíků založil srandapartaj. Když půjdete okolo jejich stánku, za povšimnutí stojí název. Není to totiž "Evropští demokraté", ale "Demokraté Jana Kasla". To je po Republikánech Mirdy Sládka druhá taková partička - týmová práce nade vše.
0/0
11.10.2002 12:32

martan

koho?...nevolit není řešení
I když v tuto chvíli nevím, zdali vůbec patřím do "volebního okrsku", kde se bude rozhodovat, nicméně koho bude mít Praha na radnici mne docela zajímá. Z nabídky těchto kandidátů bych zřejmě volil Kasla, ale je to spíše o nelibosti k ostatním, než nějakém přesvědčení v jeho schopnosti.
0/0
10.10.2002 11:36

Laf.

Re: koho?...nevolit není řešení
Kasla?! To snad nééé....
0/0
17.10.2002 15:38

Posleda

Re: koho?...nevolit není řešení
Z této sestavy vidím jedinou rozumnou možnost. Pana Štěpánka.
1. má poměrné rozumné názory (byť samozřejmě ne ve všem se s ním mohu stotožnit) a vůbec působí inteligentním dojmem (inu vysokoškolský pedagog);
2. není spjat s žádnou parlamentní profláknutou partají;
3. jeví se, že nemůže mít žádné vazby na zkorumpované šéfy magistrátních odborů - nemělo by u něj tolik hrozit "hrabání pod sebe", "jánabráchismus" a další "vymoženosti a výdobytky" dosvadního vedení radnice.
Kasl je postava do Prodané nevěsty. Dnes žvaní "co by  kdyby", ale když seděl v primátorském křesle, co udělal proti nešvarům, proti kterým brojí? Dělal ukřivděného, nehledal spojence pro prosazení svých záměrů, vyvezl si milenku za magistrátní peníze do ciziny( a pak si ji pro zlepšení mediálního obrazu vzal).
Kasl není perspektiva.
A s předchozím příspěvkem o přivlastnění si celé strany naprosto souhlasím. Transformace "Evropských demokratů" v Sládkovy (pardon Kaslovy demokraty) mi připomíná starý vtip o rozdílu mezi demokracií a lidovou demokracií (pro ty méně pamatující: rozdíl je takový, jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou). "XYovi demokrati" je stejný protimluv jako "demokratická oligarchie".
Klaus je hodně velký ješita, ale udělat z ODS oficiálně KODS se nepokusil (alespoň se to neprofláklo).
0/0
22.10.2002 18:36

Najdete na iDNES.cz