Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

S Klausem už ne, říkají jeho kolegové

Jen s Klausem to už nepůjde. Ale úplně bez něj také ne. Není to jednoduché dilema, které právě teď řeší ODS. Ještě nikdy v jedenáctileté historii ODS se tak otevřeně nedebatovalo o budoucnosti otce zakladatele a jediného předsedy v historii ODS. Už tři ze čtyř Klausových místopředsedů - Ivan Langer, Petr Nečas a Miroslav Beneš - otevřeně říkají, že strana potřebuje ve svém čele změnu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michal

Klaus může být ještě ODS velmi užitečný, byť ne jako předseda
     Jako člen ODS se poslední dobou (zejména po volebních výsledcích) zabývám i já otázkou, kteří lidé by měli do budoucna stranu před veřejností reprezentovat. Pravdou je, že současný předseda Václav Klaus již nemůže strhnout masy lidí na svou stranu a dovést tak pravici, dnes již tvořenou pouze ODS, k volebnímu vítězství. A to říkám zcela jednoznačně, avšak radost z toho rozhodně nemám, jelikož naše země tím přichází o člověka, který by pro ni mohl ještě mnoho vykonat. Záchraně pravice a jejích hodnot by mělo být podřízeno vše, a to i za cenu takových obětí. I tak jsem však přesvědčen, že současný "leader"  V. Klaus může pro ODS ještě řadu let odvádět kvalitní práci jako její čestný předseda. Člověk jeho úrovně, jež je uznávaným odborníkem i mezi nositeli konzervativních přístupů, a to zejména představiteli tzv. Chicagské školy, by si měl ponechat vliv na chod strany a pomáhat jí, aby nesestoupila z cesty moderního pravicového uskupení. Proto je třeba, aby se rozhodujícím způsobem podílel na tvorbě volebního programu a svým kritickým myšlením přispěl k dosažení jeho vysoké odborné úrovně. Dále by měl v souladu s neustálým vývojem liberálně-konzervativních teorií usměrňovat a aktualizovat principy tohoto prohlášení. Za závěr této úvahy lze tedy považovat následující výrok : "ODS musí vést do dalších voleb nový leader, avšak ten může být úspěšný pouze s pomocí a podporou starého předsedy".
                                                          Michal Stieber, člen MS ODS Zbraslav     
 
 
0/0
8.10.2002 22:58

Jarda

Re: Klaus může být ještě ODS velmi užitečný, byť ne jako předseda
Nejak porad nemuzu pochopit, co maji lzi, podvody a korupce spolecneho s pravicovou politikou.ODS je strana lidi touzicich si nahrabat a jakekoli idealy, at uz pravicove ci jakekoli jine jsou jim naprosto lhostejne.
0/0
8.10.2002 23:52

Vasek Hanus

Re: Klaus může být ještě ODS velmi užitečný, byť ne jako předseda
Uplne do cernyho ! ODS je strana podnikavych klientelistu, kteri prvni pochopili ze na transformaci ekonomiky lze nahlizet jako na podnikatelsky zamer.
0/0
10.10.2002 11:13

GhorX

Re: Klaus může být ještě ODS velmi užitečný, byť ne jako předseda
Rád bych Vás upozornil, že ten Váš milovaný führer svojí arogancí, bezzásadovostí, neschopností uznat chybu a odmítání osobní zodpovědností za zničenou ekonomiku i hospodářství už naštval tolik pravicově smýšlejících lidí, že jestli ho nevykopnete, a to včetně jeho nejbližší gardy, budete si moct nechat o vládě jenom zdát ještě hodně dlouho. Vaše současné skóre volebních výsledků od r.1992: výhra, výhra (demise), prohra, prohra. Jestli nechápete, že pod tímto vedením směřujete do pekla, nemáte na podíl na moci nárok, protože jste příliš hloupí. Jistěže má Klaus i dobré vlastnosti; to mají ovšem nepochybně i masoví vrazi. A mimochodem, lezete do zadku nesprávnému profesorovi - ČRo zrovna informoval o tom, že Klaus předsedu už dělat nebude (za to se ovšem rozhodl "přijmout" kandidaturu na prezidenta, ach bože...)
0/0
10.10.2002 14:38

Středočech P.B.

Středočeši vyhlašují anketu na podporu profesora V.Klause.
Všichni slušní členové a příznivci ODS ve Středních Čechách s velkou nelibostí sledují špinavou a zákulisní hru proti pracovitému,skromnému profesoru V.Klausovi ze strany intrikánů a karieristů ve vedení strany a ve vedení moravských regionů ODS.Což může mít za následek roštěpení ODS. Odmítáme snahu novinářů , kteří tuto nechutnou kampaň proti V.Klausovi rozpoutaly v novinách za peníze zrádců a rozvračečů ODS. At´žije profesor Václav Klaus. Podporujte V.Klause! Svojí podporu zasílejte dle možnosti do sídla ODS v Praze ,telegramy, E-mialy, a to ihned.
0/0
8.10.2002 14:59

Jan Jonáš

Re: Středočeši vyhlašují anketu na podporu profesora V.Klause.
Buď dobrá provokace nebo dobře míněná kravina.
0/0
8.10.2002 15:10

Boris

Jirko Lukáči
Tyto skutečnosti, které uvádíš, musí být jasné každému, kdo se o danou problematiku trošku zajímá. Bohužel nejsou jasné těm, kteří si nepřečtou noviny jak je týden dlouhý nebo nedej bože nějakou knížku. Takoví lidé se stávají ideálním materiálem pro takové strany, jako je KSČM nebo ODS. Způsob jejich vyjadřování ukazuje, že se jedná o stejnou krevní skupinu. Voliči se odvracejí od ODS nikoliv kvůli její rádoby pravicové politice nebo kvůli Klausovi, ale proto, že se neztotožňují s amorálnosti politiky ODS a s amorálnosti jejich výše či níže postavených představitelů. Proto raději volí jiné strany i když se s nimi příliš neztotožňují. To, že bude ze strany odejit VK na situci nic nemění. Zůstává tam řada jeho pohrobků Langrem počínaje a Nečasem konče. Jedině rozkol strany a odštěpení čistého křídla ODS může v očích voličů, kteří na férovou pravicovou politiku čekají, přinést pozitivní změnu.
0/0
8.10.2002 13:49

taky občan

Re: Jirko Lukáči
0/0
8.10.2002 13:51

Boris

Klause mumifikovat
Nejenže by měl být profesorisimus Václav Klaus doživotním čestným předsedou ODS, ale měl by být po smrti i balzamován a vystaven na Vítkově v proskleném sarkofágu, aby i příští generace měly možnost shlédnout idiota, který svojí kuponovou privatizací a dalšími geniálními činy, připravil republiku o hodnoty v řádu stovek miliard korun.
0/0
8.10.2002 13:15

VitaminA

Re: Klause mumifikovat
Pane, jste vůl s plnými ústy špinavých výkalů. Pravý bolševik, vychovaný bolševickými předky. To se pozná.
0/0
8.10.2002 13:19

taky občan

Re: Re: Klause mumifikovat
To je jen optikou / v tom neobolševickém hnoji tu rozkoší frkáte akorát Vy.
0/0
8.10.2002 13:53

Jiří Lukáč

Re: Klause mumifikovat. Ale Borisi měl jsem tě za chytřejšího.
To nevíš,že se kuponová privatizace povedla.Nebyla plánována pro tebe ,mě a ostatní.Ale pro politcko-ekonomickou mafii tj. v rámci federace 1600 až 1680 rodinných klanů.Ty měli dostat podle zpracovaného plánu v progňosťáku do nejpodrobnějších detialů veškerý majetek do rukou.A také jej převážně dostali!A zlikvidování průmyslu a zemědělství bylo v roce 1990 V.Klausovi nadiktováno z venčí a on to poctivě splnil.Tak ho neurážej.On pro cizinu splnil slib bezezbytku.Mafie si mlaská a on bude obětován nám plebsu
0/0
8.10.2002 13:38

Honza

Češi jsou ve své podstatě socialisté
celé dvacáté století vykazuje český národ velké zalíbení v idejích socialismu a komunismu, naší kulturou první republiky počínaje, přes politické preference po druhé světové válce až k vítěznému únoru, kdy se zde zcela BEZ PRÁCE komunisté chopili moci. Potom český národ čtyřicet let /poté co nás v polovině bratři vrátili na správnou cestu/ budoval socialismus. Nikdo mu ho příliš nevnucoval, dělal to sám a dobrovolně. Akorát v tom osmašedesátém chtěl k tomu ještě i trochu demokracie, po tradici.
Díváme se na historii špatnou optikou. Mysleli jsme si, že celé dvacáté století pro nás bylo omylem, a pouze devadesátá léta reforem tím správným a pro nás náležitým obdobím. Nikoliv. Omylem byla devadesátá léta a zbytek doby v socialismu je pravdou. Češi jsou většinově socialisté.
Klausova odvaha přijít do této země s pravicovými idejemi a hodnotami se v tomto kontextu jeví snad jako šílenství. Zřejmě i Klaus se díval na situaci špatnou optikou, když si myslel, že národ chápal socialismus jako omyl a zlo. Češi mají socialismus rádi; rozumí mu a cítí se v něm dobře. Je pro ně problém si představit, že by se o svůj život měli tvrdě starat sami, a slovu sociálnost dát jiný, nešpidlovský rozměr - solidarita v rodině, mezi příbuznými, v komunitě, v obci.
Myslím, že stejně je třeba se i dívat na problém emigrace. Tradiční nástroj pro mnoho Čechů, jak se vyrovnat s nešťastností tohoto teritoria, již od 16. století. Dvacáté století je pro Čechy, stoletím nejen socialismu, ale i stoletím emigrace. První emigrační vlna na začátku války, s vizí dočasnosti. Druhá vlna po válce, další vlna po komunistickém převratu, dále celá padesátá léta, znovu po osmašedesátém, zesílená vlna v osmdesátých letech. Devadesátá léta pokračuje odchod Čechů do ciziny, část se vrací, část se nevrací. Nemám v rukou statistiku, vím jen, že značná část mých kámošů se nachází po celé zeměkouli od Austrálie po USA. Nikdy se nevrátí.
Podle mého názoru, vzhledem k tomu, že Češi se vracejí politicky do kolejí dvacátého století, se nám nepodařilo zlomit svoji vlastní historii. Tendence, které v ní jsou, budou pokračovat, bez ohledu na to jaké máme občanky a pasa a peníze, a jestli jsme nebo nejsme v Evropské Unii. Tyto tendence nazývám - socialismus a emigrace.
0/0
8.10.2002 11:47

VitaminA

Re: Češi jsou ve své podstatě socialisté
Bohužel je to tak. A nám ostatním zbývá koukat se na dění doma(v Čechách) z velké dálky za hranicemi.
0/0
8.10.2002 11:57

taky občan

Re: Re: Češi jsou ve své podstatě socialisté
...a nerozumět a nerozumět - každý svého štěstí strůjce. 
0/0
8.10.2002 13:55

taky občan

Re: Češi jsou ve své podstatě socialisté
...tak už tam chzbí jen husiti.  A Viklef byl určtě Čech. Ale ne, problém je v tom, že místní češi a emigranti zažili úplně rozdílné věci a tak zřejmě přikládají rozdílnou váhu rozdílným aspektům. Už se opakuji, ale upozorňuju, že návštěvy ze Západu v 60-80 letech mnohým tady nutně musela připadat jako naivní....zřejmě proto, že neměla příležitost si prožít, co se prožívalo tady. Zřejmě jsem nucen připustit, že ma jim asi také tak nějak. Tohle pádem totality nemohlo zaniknout. A tak Čech dneška bude velmi háklivá například na to, když nové panstvo pod jinou idelologií se buce chovat jako to dřívější (neb co jiného  bylo budování socialimu než ovládání populace úzkou skupinou těch nej... pro svůj vlastní prospěch pomocí takového či makové myšlenkového žonglování...). Ale to se přece netýká jen bývalého Východu a Západu, obdobné rozdíly jsou mezi Evropou a USA, nebo anglickými, německými nebo slovanskými ...dějinami?  
0/0
8.10.2002 12:17

Miki

Re: Češi jsou ve své podstatě socialisté
Nezbývá než s vámi celkem souhlasit
0/0
8.10.2002 18:18

občan

....byly volby pro ODS opravdu neúspěch ?
, Nenechejme si vnutit názor, že jsme ovce a ODS jsme volili jenom kvůli Klause ! Mnozí z nás hodnotili politický program ODS jako smysluplný, činnost všech poslanců a politiků....
0/0
8.10.2002 11:27

Martin

Klaus jako viník všech běd
komunismem zparchantělý český národ má problém v tom, že jakmile se ukáže někdo kdo jej přesahuje o tři hlavy, snaží se ho zlikvidovat. Češi jsou takové malé bestie plné komplexů, které si léčí na těch, kdo jsou schopní a dávají to najevo. Na Klausovi si komplexy léčí všichni dohromady, ostatními politiky počínaje, novináři konče. Klaus má alespoň úroveň, a to se v Čechách neodpouští. V Čechách se odpouští ubohost a směšnost současných vládních představitelů jako Špidla, Součková, Škromach, Zaorálek a celá řada dalších, kteří lidem nemilosrdné zrcadlo elitnosti nijak nenastavují. Jsou totiž zcela bez úrovně. Proletářský národ si žádá proletáře. Ještě že je ČR tak malá a hranice tak blízko.
0/0
8.10.2002 11:16

občan

Re: Klaus jako viník všech běd
, ....bohužel velmi výstižně a pravdivě napsáno..!!
0/0
8.10.2002 11:21

taky občan

Re: Klaus jako viník všech běd
a Vy jste zparchantělý čím, jestli to není tajné?
0/0
8.10.2002 11:30

VitaminA

Re: Re: Klaus jako viník všech běd
Takyobčane, jděte se vycpat. Svěřte se svému Grebeníčkovi, ale nemluvte do věcí, kterým naprosto nerozumíte, vy holoto darmožroutská!
0/0
8.10.2002 11:39

taky občan

Re: Re: Re: Klaus jako viník všech běd
...výstižný projev .... a tahle osobnost hodlá posuzovat ostatní. Že vy jste Grebeníčkův příbuzný a snažíte se nahánět mu ovečky do stáda?
0/0
8.10.2002 12:28

VitaminA

Re: Re: Re: Re: Klaus jako viník všech běd
O jedné ovečce bych věděl, říká si "takyobčan" a umí perfektně nenávidět. Dobrá vlastnost pro třídní boj.
0/0
8.10.2002 12:35

taky občan

Re: Re: Re: Re: Re: Klaus jako viník všech běd
...to víte, že jo, že mám svý zkušenosti s třídním bojem (mimochodem, hádejte. kdo ho vymyslel...). A to Vás, zdá se, nejvíc prudí, že ty Vaše zkušenosti (knihy nebo VÚML?) nestačí, že?
0/0
8.10.2002 12:54

Milan D.

Re: Klaus jako viník všech běd
děkas, konečně vím, co jsem zač!!!
0/0
8.10.2002 11:31

Boris

Re: Klaus jako viník všech běd
Martine, patříte k malému zbytku lidí, kteří stále ještě neprohlédli, že král je vlastně nahý.
0/0
8.10.2002 11:41

Vlastimil ZADAK

Re: Klaus jako viník všech běd
To že Češi jsou bestie tvrdil "velmi pravicový" zastupující říšský protektor, generál police, Reinhard Heydrich. On ještě dodával adjektivum "smějící se".
P.S.
Po listopadu 89 se v Čechách objevilo nebývalé množství antikomunistů. Je signifikantní, že v ODS téměř každý papalášek je dnes antiklausovec
0/0
8.10.2002 11:59

VitaminA

Re: Re: Klaus jako viník všech běd
Výraz "české bestie" Vám vadí, ale klidně přirovnáváte Klause ke komunistům. Trochu se upřesněte v názorech.
0/0
8.10.2002 12:07

taky občan

Re: Re: Re: Klaus jako viník všech běd
... a pořád ještě nerozumí .....Nikde není nic o tom, že by někomu ten výraz vadil (s Vaším pominutím). Jen naznačena jistě jen náhodná podoba výroků pana Martina a říšského protektora, ne? Ale Klaus je neokomunista každým coulem (filosofie reálného budování socoalismu v Čechách je: "co je tvoje, to je moje, a co je moje, do toho ti nic není", nevyzstihuje ho to skvěle? Jo, nesmí dát jen na jeho řeči.....ale taková akumulace, to bylo pošušňání).
0/0
8.10.2002 14:01

Paja

Raději Klaus než Špidla
Počkejte za pár let, všichni kdo jste volili ČSSD uvidíte zač je  toho loket. Budete muset žádat úřad když budete chtít vyjít z bytu na procházku. Bude to muset schválit úředník, pak ještě jeden a ještě jeden a ten poslední řekne že Vám v žádosti chybí "důvod návštěvy" a zase Vás vrátí k tomu prvnímu. Každý z těchto úředníků bude v té době brát již tak asi 40 tis korun měsíčně, bude mít definitívu, bude už pracovat jen v pondělí od 11.00 do 12.00,........ hlavně že pak budeme v uniii. Jen si vzpomínám, jak jsme se chtěli vzdálit slovu "centrální řízení ekonomiky" a uvědomuji si jak se k tomu zase se vstupem do EU vracíme :-)))
0/0
8.10.2002 11:07

Boris

Re: Raději Klaus než Špidla
Pajo,nestavěj strašáky. Tento kumšt ponech komunistům. A pokud si myslíš, že západní Evropa se svojí EÚ, kde ekonomická a životní úroveň tu naši dvakrát přesahuje je společností hlupáků, tak jaký hlupák musíš být asi ty, když chceš zakonzervovat systém, který tento stav zapřičinil.
0/0
8.10.2002 11:52

občan II. kategorie EU

Re: Re: Raději Klaus než Špidla
To je sice pravda, je třeba si ale uvědomit, že my nebudeme v EU nikdy členy první kategorie, ale jen "ta verbež z Východu", případně obslužný personál. Takže o té životní úrovni si budeme moct nechat jen zdát. A EU nejsou hlupáci, to rozhodně ne, myslím si že je to ještě horší, jsou to akorát tak ...  (raději to nebudu uvádět, cenzoři nikdy nespí). 
0/0
8.10.2002 12:12

Boris

Re: Re: Re: Raději Klaus než Špidla
Když jsou ti ostatní horší než my, nebude pro nás problém si obslužný personál udělat z nich.
0/0
8.10.2002 12:56

VitaminA

Díky Václavu Klausovi
V době, kdy jsme po roce 1989 nevěděli nikdo jak se dělá politika a kdy si většina národa naivně myslela, že existuje něco jako "třetí cesta", tedy kombinace svobody a bolševismu, VK pracoval na ekonomické reformě a ne na "vyrábění prázdných kydů". Nebýt toho, že vznikla ODS, nebyla by ani soc. demokracie. Bylo by tu jen plytké a upadající OF s politiky typu Pitharta a jeho dvojdomků proti komunistům. VK naučil část obyvatel ČR ctít hodnoty pravicového politického stylu. Stylu přijímání odpovědnosti každého za sebe a ne spoléhání na všemocný stát. Ne vše se povedlo, ale ti, kteří dnes nejvíce plivou na VK, jsou opět ti, kteří v osobním životě nedokázali nic a viníka hledají kolem sebe. Za sebe a doufám, že za dost lidí bych Válavu Klausovi vzkázal, že mu děkujeme a že pokud se rozhodne v politice pokračovat, budeme stát za ním. Pokud ne, budeme se snažit něco z jeho předchozí práce zachovat. Každopádně díky a hodně zdaru v politickém i osobním životě.
0/0
8.10.2002 11:07

VitaminD

Re: Díky Václavu Klausovi
Vitamini B a C varují - bratrský produkt A bývá jen někdy při smyslech...
0/0
8.10.2002 11:32

Boris

Re: Díky Václavu Klausovi
Přesně takto hořekoval tupý dav po smrti J.V. Stalina, neznající zvěrtva páchaná svým vůdcem. Tato zem se bude celá desetiletí vzpamatovávat z ekonomických hrůz, které spolu se spolupracovníky STB a nomenklaturními kádry KSČ této zemi připravil.
0/0
8.10.2002 12:02

VitaminA

Re: Re: Díky Václavu Klausovi
Vy jste naprostý debil, který neví o čem píše. Ekonomická hrůza pro Vás zřejmě je, když musíte chodit do práce a něco dělat. Protože jste jeden z mnoha hloupých, v komunismu vychovaných nesamostatných volů. K tupému davu patříte samozřejmě Vy, zařadil bych Vás do padesátých let, kdy se hledali viníci a volalo se po exemplárním potrestání. Copak neumíte vymyslet konečně něco sám a jenom citujete ty své Haló noviny?
0/0
8.10.2002 12:12

taky občan

Re: Re: Re: Díky Václavu Klausovi
člověče, Vy jste se minul dobou a povoláním, Vy jste mohl udělat v 50 nebo 70 letech kariéru, to i Fojtík si dával stím víc práce, tohle je tak styl argumentace Urválka...nebyl jste náhodou s "buržoasním nacionalistou" Husákem v jedný cele?
0/0
8.10.2002 12:35

VitaminA

Re: Re: Re: Re: Díky Václavu Klausovi
To spíš budete Vy ten oživlý Husák, co kolem sebe kydá hnůj a uráží slušné lidi.
0/0
8.10.2002 12:40

taky občan

Re: Re: Re: Re: Re: Díky Václavu Klausovi
...kde tu vidíte někoho slušného, koho urážím?
0/0
8.10.2002 12:55

Boris

Re: Re: Re: Díky Václavu Klausovi
K tupému davu patří i výkřiky tupců plné sprostoty a urážek, jako je tvůj. Jsi typickým vzorkem příznivce ODS, od kterého se stejně tak, jako od strany, musí každý slušný člověk distacovat. Vzbuzujete u mně pouze lítost.
0/0
8.10.2002 13:08

VitaminA

Re: Re: Re: Re: Díky Václavu Klausovi
Jsem slušný a netykám Vám, kreténe.
0/0
8.10.2002 13:17

Jiří Lukáč

Re: Re: Díky Václavu Klausovi,Borisi nesvádějte to jenom na V.Klause!
On byl totiž pro tuto dobu připravován už dávno před listopadem 1989.A to v ilegalitě připravovanou a vytvářející se politicko-ekonomickou mafií složenou vybranými kádry KSČ a SSM.Celkem v rámci federace 1600-1680 rodinných klanů.Ti V.Klausovi podkuřovali a vtloukali mu po listopadu 1989 jak je nenahraditelný a výjmečný odborník.Když se povedlo této mafii rozkráct majetek státu, tak Klause nepotřebují bude obětován a určen za viníka všeho špatného. Tak jak to dělali v KSČ.Mají v tom mnozí z nich velkou praxi!
0/0
8.10.2002 12:27

Laco

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
8.10.2002 10:53

Jiří Lukáč

Zbabělci, proč jste mu to neřekli před parlamentními volbami.Dobře placené korýtka nadevše že?
Vás by se měl kolegové Klause zbavit Evžen Tošenovský jako první.Jste karieristi, prospěcháři a nevypočitatelní! To byla chyba Klause,že si Vás držel po boku. A také na to dojel!
0/0
8.10.2002 10:46

občan

..opět zvítězí provinčnost a tzv. provincionální politika, která nás již trápí od rozpadu Rakouska-Uherska ! Přes chyby, kterrých se dopustil, je to jeden z mála našich politiků na evropské úrovni, bohužel....
0/0
8.10.2002 10:43

taky občan

Re: ..opět zvítězí provinčnost a tzv. provincionální politika, která nás již trápí od rozpadu Rakouska-Uherska ! Přes chyby, kterrých se dopustil, je to jeden z mála našich politiků na evropské úrovni, bohužel....
skutečně ale fakt skutečně  ...jsem to nebyl já.
0/0
8.10.2002 11:34

Livie

Klause
nahraď !!!
0/0
8.10.2002 10:39

Vašek

Nesouhlasím,nesouhlasím,nesouhlasí.Né,né,né nemáte pravdu.Hm.
0/0
8.10.2002 10:35

Najdete na iDNES.cz