Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Unie chce společného kandidáta na prezidenta

Unie svobody-DEU navrhuje, aby se vládní koalice dohodla na společném kandidátovi na funkci prezidenta. Po sobotním zasedání republikového výboru strany v Hradci Králové to řekl předseda Ivan Pilip s tím, že o tom chtějí se sociálními demokraty a lidovci jednat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

DV

O.Motejl=E.Benes 2002
Motejl je prylis stary, nejlepsi je Pithart, ale to by socialiste neprekousli, ze si dovolil vstoupit do KDU-CSL.
Bures, Klaus, Sedivy, Zeman a spol., to je jenom vtip. Radsi zrusit funkci prezidenta...
0/0
6.10.2002 21:14

habaděj dobroděj

MARVANOVÁ FOR PRESIDENT
Myslím, že není lepší řešení, než přímá volba prezidenta a věřím, že v tuto chvíli není vhodnější kandidátka, než Hana Marvanová, která si snad jediná z těch bolšviků a korýtkářů nesedla na zadek ... samozřejmě taky vím, že právě pro ty kvanta bolševiků a o nemnoho menší kvanta korýtkářů je jako kandidátka na prezidenta nepřijatelná, protože by se snažila přispět k rozvoji demokracie ... Jen bych ji to nepřál jako ženský, protože si myslím, že jako ženská by byla prostě vyřízená.
0/0
6.10.2002 20:59

Brudra

Poníženost US-DEU
se opět projevuje. Jejich neschopnost předložit vlastního kandidáta jen dokazuje, jak hluboko tato pidistrana klesla. Hovoří sice o společném kandidátovi, ale je to jen zástěrka pro zvolení kandidáta socdem. Nic proti Motejlovi, ale skutečně chcete, aby nám vládl sedmdesátiletý stařec? Zeman by byl pravděpodobně tou nejhorší volbou. Už nám dokázal, jak umí diplomaticky vystupovat. Pithart? Člověk, který je tak otevřený názorům jiných, až svůj vlastní názor nemá. Vzpomeňte na jeho dvojdomek. Bureš? K smíchu. Nějak mu ten vzestup stoupl do hlavy. Klaus? Rozporuplná postava, která národ rozděluje na dvě poloviny, přesto z uvedených kandidátů asi nejmenší zlo. Dokáže plnit smlouvy, které uzavře.
Národ by si zasloužil nějakou skutečnou osobnost, ale takových osobností je nedostatek. S postupujícím časem budou přibývat až bizarní možnosti, koho na tento post ustavit. Nechtě začínám věřit tomu, že to nakonec bude Dáša.
0/0
6.10.2002 19:41

Jiri

Zeman bude presidentem, proto predal vladni koryto Spidlovi!
A jelikoz Zeman vsadil spravne na chude vrstvy zeme tak ma zajistenou podporu. Klaus vsadil na mensinu schopnych lidi a tim prisel o tuto moznost stat se presidentem.
0/0
6.10.2002 18:53

Jan

Fair play a volba prezidenta!
Podle názoru ministra kultury porušuje Vladimír Želený, toho času senátní kandidát, svým vystupováním v pravidelném pořadu televize Nova zákon. Jsou možné přinejmenším dva výklady. Buďto se rozhněvaný ministr odvolával na vidinu de lege ferenda, tady na představy o budoucím, lepším uspořádání psaného práva, nebo vycházel z obecněji sdílené představy o fair play, která však, bohužel, začasté s psaným právem tak úplně, totiž beze zbytku nekoresponduje. Tak či onak, odborníci – a velmi přesvědčivě – vysvětlili, že Vladimír Železný psané právo neporušuje. Milan Šmíd (Louč, 11. září 2002) pouze připustil, že by Vladimír Železný mohl v rámci fair play od svého pořadu na předvolební dobu upustit.
K dnešnímu dni je oficiálně znám pouze jediný kandidát na úřad prezidenta republiky, momentálně křesťanský demokrat Petr Pithart. Je otázkou, zda by také on neměl – v rámci fair play – upustit od všech projevů a veřejně prezentovaných činů, které by bylo možné pokládat za součást volební kampaně navíc hrazené z prostředků nás všech, za projevy využívající (a netvrďme rovnou, že zneužívající) vysokou ústavní funkci, kterou zastává. Tedy jestli by své projevy a veřejně prezentované činy také on neměl omezit pouze na míru nezbytně nutnou pro výkon dočasně svěřené funkce.
To vše ale platí pouze za předpokladu, že si chceme i v postmoderní době smyl pro fair play uchovat. Že luxus zvaný fair play si chceme dovolit alespoň při volbě prezidenta, státního úředníka číslo jedna námi všemi placeného, který nás všechny také chvilku bude reprezentovat.
0/0
6.10.2002 18:44

jarda

ideální president =
.... myslím Pilip, prošel tolika stranama že ho již všude znají a splnuje funkci ,,nadstranického presidenta,, navíc do zadku umí lézt taky když potřebuje perfektně, zavřený byl taky no a víc snad nepotřebuje jako kvalifikaci, navíc je vlastně dnes v politice zbytečný tak aspon bude někde umístěn  a víc škody než Havel v poslední době neudělá...... / tedy snad/ ........   ouvej ouvej kam spěješ český národe !!! J.
0/0
6.10.2002 17:45

Milda

Musím se smát !
Nechápu, proč se straně, která je počty získaných hlasů naprosto bezvýznamná, dává pořád tolik prostoru v mediích.
0/0
6.10.2002 11:54

***

k tomu prezidentství
Prezident by se neměl bát mluvit pravdu, i když se to někomu nelíbí (doma i v zahraničí), a měl by mít v hlavě víc než novinářské žvásty. Proto novináři nemají Zemana rádi a píší o něm jen to nejhorší. Přímé diskuse s ním se však obávají jak čert kříže; když je k ní někde vyzve, okamžitě schovávají své mikrofony za záda, aby se jich probůh na něco nezeptal. Proto je to můj kandidát na prezidenta, chytřejšího člověka, který jediný opravdu dokázal, co si vytknul za svůj cíl, zatím nemáme.
0/0
6.10.2002 0:08

GhorX

Re: k tomu prezidentství
Zeman neříká pravdu, Zeman uráží svými vulgaritami nejen novináře (tam bych mu to ještě odpustil), ale i lidi, kteří mají na věci prostě jen jiné názory. Tým lidí, který sestavil jako premiér a z nichž polovinu vyhodil, nebo prodal za klid k vládnutí - snad až na 2 vyjímky (snad !) - představoval absolutní výsměch (zloděj /Svoboda/, estébák /hádej kdo/, idiot /Říman/, senilní megaloman /Grégr/, normalizátor /Zeman/, kašpárek /David/...). Taky si nechal radit od velmi zajímavých lidí, např. od pana Šloufa, jehož neuvěřitelně špinavou minulost zastiňuje pouze ještě špinavější současnost. Jeho nevymáchaná huba dovolila nejrůznějším zmetkům, aby se dostali výš, nebo si svoje pozice pojistili, když je potřeboval, aby mu jistili záda. Nevím, před ním jestli novináři schovávají mikrofony; jestli ano, pak možná proto, že by rádi to, co natočí, vysílali nejen po desáte večer.
0/0
6.10.2002 1:31

Milda

Re: Re: k tomu prezidentství
To je přece jednoduché! Pokud by se jich totiž Zeman na něco zeptal, mohlo by se projevit, že vlastně o všem jen hloupě kibicují a ničemu pořádně nerozumí. Výjevy redaktorů Dnes jsou toho jednoznačným důkazem .Větší bláboly, než v sobotním vydání  Dnes /5.10./jsem už dlouho neslyšel - viz //Antl podal demisi a stejně je mu to chytrolíny Slonkovou a Macháčkem vyčítáno,  hloupý článek na téma seriálu Žena za pultem-Verecký - seriál osobně nesleduji, ale to že zapomněli divákům sdělit, zda kolektiv plní plán tržeb, dle článku mi připadá méně zcestné, než většina amerických tzv. akčních filmů, kde jeden druhého nebo několik mlátí lešenářskou tyčí a ten druhý nebo rovnou několik bitých neustále se zvedá a nakonec souboj vyhraje.To jen pro vysvětlení! //Osobně totiž nechápu,  kde většina novinářů bere tu drzost , určovat, co má, či nemá ,kdo z nás dělat. A co je správné a co ne! Novinář má zaznamenat skutečnost a pokud možno neovlivňovat názor čtenářů.Kolik novinářů takto činí ????
0/0
6.10.2002 11:44

***

Re: Re: k tomu prezidentství
K tomu snad jen to, že před takto hanbatou Zemanovou vládou nám vládli geniové a mravně zcela bezúhonní "politici" (odborníci již říci nelze vůbec), jimž se jen neuvěřitelnou smůlou přihodilo, že za sebou zanechali dokonale vytunelovanou zemi. Bylo-li to jejich předem vytyčeným cílem, pak odvolávám, že jediný Zeman dokázal to, co si předem umanul.   
0/0
6.10.2002 12:51

Pepino

Re: k tomu prezidentství
Škoda, že ses nepodepsal, rád bych Ti vyjádřil souhlas s tím, cos napsal. Snad jediné bych Zemanovi vytkl - ŠLOUFA !!! Ale tam holt byl nějaká "chybička" z minulosti, jinak není možné, aby si ho držel přes všechny ty svinstva, které aparátčík prováděl. A že naházel do žumpy novináře a podobnou svoloč ? - to je nasnadě, protože to je skutečnost. Novináři jsou opravdu většinou pakáž nejhoršího kalibru a myslí si, že jejich "investigativní" bláboly jsou řídícími aspekty společnosti. Říkám při plném vědomí, že novináři jsou vesměs hnůj, póvl a žumpa společnosti. Tak jak to říká expremiér Zeman, budoucí prezident České republiky a člověk, který se nebojí říct Arafatovi, že je něco jako Hitler. A co blafou "humanisti", mne srdečně nezajímá ... Mám rád lidi, kteří umí držet slovo - a tím je i Miloš ZEMAN.
0/0
6.10.2002 20:52

jura-p

To docela chápu, že se budou muset k někomu přidat.
Oni Unionisti se už naučili říkat, když poslechnou své šéfy z ČSSD, že přistoupili na společný názor.
0/0
5.10.2002 23:20

taky občan

Re: To docela chápu, že se budou muset k někomu přidat.
že by jiří polák? že by ODS záviděla?
0/0
6.10.2002 1:10

jura-p

To
0/0
5.10.2002 23:17

Najdete na iDNES.cz