Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Izrael chystá únos Arafata

Palestinský předák možná skončí někde v poušti. Izraelští vojáci prý připravují jeho deportaci. Cílem operace, o níž píše telavivský list Ma´ariv, je vyhoštění palestinského vůdce mimo autonomní území. Deník neupřesnil, do které cizí země by vojáci Arafata odvezli. Omezil se na informaci, že nejde o Jordánsko ani Libanon. O deportaci se hovořilo už během desetidenní blokády Arafatova sídla v Ramalláhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JigalAmir

http://www1.webpark.cz/~jigalamir~85a3511f8a9c446bcc6bc37c5157f3fe/jigalamir/pokus7.html
0/0
4.10.2002 16:31

JigalAmir

PALESTINSKE LZI!!!!
Milion Palestincu bylo vyhnano Israelem v letech 1947 az 1949!!!*****Palestinci opustili sve domovy v letech 1947 az 1948 z mnoha duvodu.Tisice bohatych Arabu odeslo,protoze ocekavali valku,velke mnozstvi jich reagovalo na vyzvy, ktere presvedcovaly Araby at odejdou,protoze tak usnadni postup arabskych armad,hrstka jich byla vyhnana,ale nejcastejsim duvodem uteku bylo vyhnuti se krizove palbe mezi armadami.Mnoho Arabu tvrdi,ze 800 000 az 1 000 000 Palestincu se stalo uprchliky v letech 1947 az 1949.Posledni scitani lidu bylo provedeno Brity v roce 1945.Scitanim se zjistilo,ze v Palestine zilo priblizne 1 200 000 Arabu trvale zijicich na uzemi CELE Palestiny.30 listopadu 1947 OSN hlasovala pro rozdeleni,celkovy pocet Arabu v hranicich statu Israel(jak byly stanoveny primerim v roce 1949),byl 809 100!!!V roce 1949 provedla israelska vlada scitani lidu a zjistilo se ze na uzemi Israele zilo po valce 160 000 Arabu!!!!To znamena ze nemohl byt pocet uprchliku vyssi nez 650 000!Zprava zmocnence OSN pro Palestinu dospel k jeste nizsimu cislu ,a to k 472 000.Trebaze se mnoho mluvi a publikuje o neprijemne situaci palestinskych Arabu,malo se mluvi o Zidech,kteri byli nuceni uprchnout z Arabskych statu.Jejich situace byla velmi slozita.Behem rokovani OSN v roce 1947 Arabsti vudcove tato jednani ohrozovali.Napriklad Egyptska delegace oznamila Valnemu Shromazdeni:"ZIVOT MILIONU ZIDU V ISLAMSKYCH ZEMICH OHROZENY ROZDELENIM!!!"Pocet Zidu prchajicich z Arabskych zemi do Israele v letech po vyhlaseni Israelske nezavislosti se zhruba rovnal poctu Arabu opoustejicich Palestinu.Mnoho Zidu si smelo vzit jen nekolik kusu obleceni do svych zavazadel.Tito uprchlici netouzili byt repatriovani.Malo je slyset o tom,protoze Zidovsti uprchlici uprchliky nezustali nadlouho.Z 820 000 Zidovskych uprchliku bylo 586 000 usidleno v Israeli s velkymi naklady a bez zadne kompenzace od Arabskych vlad,ktere konfiskovaly jejich majetek!!! Israel tedy pocital,ze o kompenzacich palestinskym uprchlikum se da uvazovat pouze v pripade,ze budou odskodneni i Zidovsti uprchlici z Arabskych statu!!!Do dnesniho dne Arabske staty odmitly zaplatit odskodneni statisicum zidovskych uprchliku,kteri byli nuceni opustit svuj majetek v techto Arabskych statech!!!Rozdil mezi prijetim Zidovskych uprchliku v Israeli a prijetim palestinskych uprchliku v Arabskych zemich je jeste vetsi kdyz uvazime rozdily v kulturnim a geografickem rozmisteni dosazenem u techto dvou skupin.Vetsina Zidovskych uprchliku cestovala stovky,nekteri tisice kilometru do male zeme jejiz obyvatele hovorili odlisnou reci.Vetsina Arabskych uprchliku nikdy neopustila Palestinu!!!Cestovali nekolik kilometru na druhou stranu linie primeri,kde zili uvnitr obrovskeho Arabskeho naroda,jehoz byli casti jazykove,kulturne i etnicky!!!
0/0
4.10.2002 16:24

Pilat

Re: PALESTINSKE LZI!!!!
Nejak mi uniklo proc je nazev Palestinske lzi a ne Israelska pravda. Dale nevim k cemu je prispevek zameren? Ke scitani lidu? a pak mi neni jasne proc teda ti co tehda uprchli s israele nemohou se vratit? Dostali odskodneni nebo se israel zachoval stejne jako arabsky svet k zidum. tzn. kompenzace majetku zip atd.? Odskodni israel rozborenou infrastrukturu palestincu dojde li nekdy mazi vami k dohode?
0/0
4.10.2002 17:02

Josef K

To CUMI
Píšete : Tvrzení o zvrhlosti islámu apod. jsou pouhé nemysly.
Jak chcete vysvětlit situaci v indecké části Kašmíru a mnoho dalších konflktů v jihovýchodní Asii a v Africe. Valná část konfliktů současnosti je mezi islámem a zbytek světa. Osobně mi to připomíná situaci v Evropě v 17. století, kdy se pod záminkou náboženství vyvražďovali katolíci a protestanti.
Řešení jsou asi dvě, počkat až se islám dostane ve společnosti pouze na duchovní úroveň z mocenské (jako např. katolíci v Evropě) což ovšem může trvat třeba 200 let, nebo až dojde Arabům nafta.
0/0
4.10.2002 12:02

Glosator

Re: To CUMI
Nerozumím - naftu potřebuje svět resp. civilizace nebo islám - proto aby existoval? Pochopil jsem správně, že islám je obětí nafty - jako potřeby části světa?
0/0
4.10.2002 13:13

Glosator

Re: To CUMI
Problém je v mocenských zájmech - naftě né v islámu.
0/0
4.10.2002 13:15

Josef K

Re: Re: To CUMI
Pokud by arabské státy neměly ropu, jejich vliv na dění ve světě by byl dnes asi podstatně menší, protože nemají další možnosti jak "jednodušše" získat peníze a domnívám se, že Islámské náboženství ve své dnešní podobě příliš neumožňuje rozvoj společnosti - vzdělání , výzkum, věda, kultura, sport atd. A bohužel v těchto státech je stále náboženství příliš spjato s mocenskými státními strukturami. Příkladem můžou být i palestinci, kteří by chytřejší politikou (a zhruba před rokem k tomu měli velké šance) mohli z Izraele i světa "vyždímat" mnohem více - ovšem po stránce ekonomické a "společenské".
Pokud myslíte, že v islámu není problém, pokuste se mi vysvětlit, že je můj názor chybný, když přirovnávám islámskou náboženskou nesmiřitelnost k obdobné situaci v Evropě v 17.stol.
0/0
4.10.2002 13:52

Glosator

Re: Re: Re: To CUMI
První odstavec - na tom něco je. Ne toliko věcně - spíše pocitově usuzuji - proč by se měla společnost rozvíjet v měřítku té nejrozvinutější na této planetě proto aby nebyla pohlcena - okupována...? jak krásná je / byla / kultura indiánu - dovolím si tvrdit, že zanikla právě z důvodů o kterých hovoříme... ... není planeta plná klonovaných lidí a kultur - pohlcených a stejně rozvinutých společností - nudná a degradovaná? Nicméně řeč tu byla hlavně o tom, zda je správné vyhostit Arafata - zde mi není zřejmý Váš postoj.
Kontext k přirovnání resp. k situaci v  Evropě v 17.stol. mám nedostatečný - přiznávám - nemohu argumetovat.
0/0
4.10.2002 14:04

Josef K

Re: Re: Re: Re: To CUMI
Nepsal jsem ,že by se společnost měla rozvíjet podle té nejrozvinutější, spíše jsem chtěl naznačit spojitost mezi "levnými" penězi tj. ropou a "nesmiřitelností" islámu.
Nevím, zda vyhoštění či likvidace Arafata něco vyřeší - nejsem natolik v obraze konfiktu mezi palestinci a Izraelem. Nemyslím si však že izraelci potažmo Saron jsou hlupáci a že nad každým dalším krokem zvažují co jim to přinese. Je možné, že "likvidací" Arafata by se docílilo toho, že by museli zájmy palestinců začít oficiálně hájit jiní lidé, s kterými by na jedné staně byla dohoda z hlediska Izraele možnější, nebo by se naopak konflikt více vyhrotil do, z hlediska Izraele, otevřenější války a jasněji "vymezeného nepřítele" . Podle mého soudu Arafat jen prodlužuje agónii vztahů mezi Palestinci a Izraelem a není schopen přijít s něčím novým či zásadním, kromě opakování demagogických proklamací. Ale to je jen moje domněnka. 
0/0
4.10.2002 14:31

Glosator

Re: spojitost mezi "levnými" penězi tj. ropou a "nesmiřitelností" islámu
Možná se pořád hloupě točím dokola - pak se omlouvám - ale peníze jsou problémem civilizace - civilizace platí ropu a potřebuje jí ke své existenci - zatímco islám (v moci kuplířských peněz civilizace) přestává být vyznáním a začíná být vykonstruovanou ideologií politické garnitury, která je zas překážkou "civilizivanému" světu. Pak ale ten problém nepodněcuje "nesmiřitelnost islámu", ale civilizace, která se znaží civilizovat islám k obrazu svému - místo aby civilizovala své neúměrné potřeby resp. spotřeby (surovinového bohatství).
K deportaci Arafata jsem se už vyjádřil níže. Neříkám, že Váš pohled nepřináší něco nového (pro mne), ale v zásadě se s ním nemohu ztotožnit (zejména z důvodů plynoucích z mého příspěvku zde: viz. Re: Primární axiom ! (Glosator , 3.10.2002 19:22).
0/0
4.10.2002 15:28

Deveroux

Konečné řešení.
Hoďte na palestinská sam. území jadernou bombu a bude pokoj.  Holt musíme se smířit, že některé národy jsou prostě pakáž, která neumí vytvářet žádné hodnoty, ale jenom je těm ostatním ničí. Mávat Ak-74 umí každý vůl, ale makat nebude nikdo. Palestina, Somálsko, Zimbabwe, Libanon, Irák...tak se s nima přestaňme mazlit a udělejme radikální řez a ten nádor vyřízněme
0/0
4.10.2002 11:46

předseda

Re: Konečné řešení.
Souhlsím s tím, že by se ten za to zodpovědný "nádor měl vyříznout", ale nádor nejsou lidi, ale jejich špatná mentalita, ideologie či náboženství. To se musí změnit, aby to mohlo být lepší, dle mého poznání.
0/0
4.10.2002 12:00

Glosator

Re: Re: Konečné řešení.
špatná mentalita, ideologie či náboženství?? - napiš nám něco o své mentalitě, ideologii či náboženství... a představ si, že by ji chtěl někdo označil za špatnou a chtěl ji měnit nebo vyhladit? - v měřítku národa vlastně páchat genocidu ... myslím, že by ses bránil a přitom právě taková obrana je tím co ty kritizuješ a dokonce označuješ za mentalitu, ideologii a náboženství - doktrínu národa
0/0
4.10.2002 13:02

předseda

Re: Re: Re: Konečné řešení.
A co kdybys nám napsal třeba něco Ty o Tvoji "ideologii či náboženství" ? Nebo jaké řešení tohoto problému vidíš Ty - když chce někdo vyhladit teroristy - nesouhlasíš, a když chce někdo změnit jejich mentalitu, tak taky ne. Takže by mě teda zajímalo Tvoje zajisté geniální "třetí řešení" problematiky terorismu. Zkus si třeba ve volných chvílích Tvého života přečíst něco z Koránu.
0/0
4.10.2002 13:30

Glosator

Re: Re: Re: Re: Konečné řešení.
Je třeba nalézat a odstraňovat příčiny terorismu (ty nejsou ani v mentalitě ani v teroristech). Snaha vyhlazení čehokoliv nebo snaha o změnu mentality je nejen nesmysl, ale i morální přečin...
Řešení tohoto problému jsem zde (viz. níže) nastínil - stručně - rozhodně není v násilí. Prosím prostuduj si nejdříve související příspěvky. Vítám věcné argumenty - bez emocí.
Korán nestuduji a přiznávám, že je mnoho dalších věcných informací k této problematice, které bych uvítal - vyjadřuji se zde třeba právě pro jejich nalezení, třeba právě pro pochybnost a vratkost pravdy. 
0/0
4.10.2002 13:50

Glosator

Re: Konečné řešení.
Zhoubným nádorem tohoto světa jsou lidé jako ty. Dál komentovat je ztráta času.
0/0
4.10.2002 12:02

taky občan

Re: Konečné řešení.
a jéje, místní dlouhodóbý nácíček se probral, to se mne zase bude ptát lidí, proč mu tak říkám....Milý Nácíčku, neviděl jsem ještě národ jít po schodech, takže nevím, jak vypadá národ, co je pakáž. Ale lidi - to tu dokazuješ - hlavně některý, to teda pakáž uměj bejt
0/0
4.10.2002 12:52

Pilat

Re: Konečné řešení.
Nema cenu komentovat, tvuj a preseduv moralni kredit, je mozno vycist ve vasem vyjadreni k znasilneni devcat v Australii. Cimz jste se panove zaradili definitivne po bok Krut'ase.
0/0
4.10.2002 13:55

Krut'as

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
4.10.2002 14:50

taky občan

Re: Re: Re: Konečné řešení.
Vašeexcelence, je od Vašíjasnosti nemístné někomu radit zneužívat cizí majetek, zvláště když už je rezervován pro Vašískvělost....a pak vyčítat jiným poddaným, že se snaží o obdobné. Teta Kateřina říkávala, že ryba a universitně vzdělaný přemnožený králík skoro jistě smrdí od hlavy....
0/0
4.10.2002 15:44

Pilat

Re: Re: Re: Konečné řešení.
Fuck you asshole never ever talk to me again. You are fucken disgusting pig. You don't have honor, you don't have dignity at all. You are a sick person.
0/0
4.10.2002 16:02

Pilat

Re: Re: Re: Re: Konečné řešení.
Prspevek muze byt zrusen, obsahuje nepripustne vyrazy. Byl adresovan Krut'asovi
0/0
4.10.2002 16:22

JigalAmir

To Cumi:Vrah ma holt pistoli a policajt ji ma taky,tak je to v pohode???!!!
0/0
4.10.2002 11:04

JigalAmir

http://www1.webpark.cz/~jigalamir~85a3511f8a9c446bcc6bc37c5157f3fe/jigalamir/pokus7.html
0/0
4.10.2002 11:00

JigalAmir

Je snad Israel jediny stat na svete,pro ktery neplatilo a neplati mezinarodne zarucne pravo na obranu v pripade agresivni valky???
0/0
4.10.2002 11:00

Pilat

Re:
Tohle pravo israeli nikdo samozrejme nemuze vzit. V soucasne dobe je vsak jediny stat, ktery okupuje. Z toho hlediska ma Palestina stejne  pravo se branit vsemi dostupnymi prostredky. A je mi v teto situaci uplne jedno kdo lze vice nebo mene. Zde jsou fakta a ty ani zadny politik to neobkeca. Svet uz to nezere. Je informacni revoluce!!!!!!! BINGO!
0/0
4.10.2002 14:10

JigalAmir

nastesti ma i Ceska republika sve disidenty
Ve svobodne mysli,v A kontra,Solidarite.......najdes take monitoring "protipravnich" aktivit v CR!!!
0/0
4.10.2002 10:56

Pilat

Re: nastesti ma i Ceska republika sve disidenty
  "...take... ?"  Vcetne okupace a genocidy?  Takze israel a CR take!!
0/0
4.10.2002 13:59

JigalAmir

Nastesti i samotny Israel ma sve disidenty ---Jsou ted cesti revolucni marxiste,anarchisti,skinheadi cesti disidenti jenom protoze nesouhlasi s vladni politikou???
0/0
4.10.2002 10:51

Pilat

Re: disident:odstepenec,odpadlik,rozkolnik(politicky,nabozensky)
To jsem nevedel, ze ochranci lidskych prav v israeli se radi do skupiny se skinheads a anarchisty (rev. marxisty bych do toho netahal). Pokud to je jen tvoje zarazeni to jsi u me intelektualne hluboko klesl. A az to bude cist Jurasek to zase dostanes narez (mezi nami on si nebere servitky)
0/0
4.10.2002 14:31

JigalAmir

Re: Re: disident:odstepenec,odpadlik,rozkolnik(politicky,nabozensky)
ochrance "lidskych" prav zlocincu a teroristu bych zaradil do jeste horsi skupiny!!!----A az to bude cist Jurasek to zase dostanes narez ---mas na mysli Juraskovy kokainove blaboly???Najedu si o par dni nazad a prectu si jeho genialni myslenky!!!***Proc myslis,ze israelsti Arabove nechteji mit s Palestinci nic spolecneho???(az na vyjimky)Proc voli zidovske strany a ne arabske???
0/0
4.10.2002 16:30

Pilat

Re: Re: Re: disident:odstepenec,odpadlik,rozkolnik(politicky,nabozensky)
Zakon preziti. To je normalni. Vyskytuje se ve vsech narodnostnich skupinach.
0/0
4.10.2002 16:41

Pilat

Nastesti i samotny Israel ma sve disidenty
Ne vsichni v israeli souhlasi s okupaci palestinskych teritorii. Skupina " B'Tselem" -( ochranci lidskych prav v israeli) monitoruji israelskou armadu a militantni osidlence. Svymi zaznamy chteji zajistit, aby zadny z israelskych vojaku a militantnich setleru neunikl justici. Stejne zaznamy porizuji na palestinske militanty. Kdo by chtel vedet o tom vice bez na www.B'Tselem.org
0/0
3.10.2002 23:04

Frankie

Re: Nastesti i samotny Israel ma sve disidenty
Je to s podivem, ale i mezi Palestinci se najdou tací, kteří nesouhlasí s terorismem svých bratří a jsou přesvědčeni, že s Izraelem lze žít v klidu a míru.
Na rozdíl od podobně smýšlejících Izraelců však o sobě příliš vědět nedávají. Čím to je, to věru nevím, ale možná by k vyřešení této záhady mohl poskytnout vodítko občasný obrázek Palestince visícího na kandelábru hlavou dolů.
0/0
4.10.2002 12:24

Pilat

Re: Re: Nastesti i samotny Israel ma sve disidenty
Ja sicher, a rika se jim kolaboranti. Vyskytuji se v historii kazde okupace a nasledkem toho umiraji spousty lidi. Pokud nejsou odstraneni ihned, skonci vzdy na smetisti dejin. Za WWII k vuli takovym zahynulo spousty odbojaru, nevinnych lidi a zidu. Motivy techto lidi jsou vzdy ruzne,  vetsinou je to ale personalni profit. 
0/0
4.10.2002 13:48

Frankie

Re: Re: Re: Nastesti i samotny Israel ma sve disidenty
Aha, takže konečně v tom mám jasno. Těm umírněným se na izraelské straně říká ochránci lidských práv a na straně palestinské kolaboranti.
 
Díky za zdůvodnění, proč těm druhým patří psí smrt. Takoví kolaboranti asi opravdu představují pro palestinskou samosprávu ten nejvyšší stupeň společenské nebezpečnosti. Ono prozrazení takového jednoho zbrojního skladu zmaří spoustu poctivé práce a nemalé množství financí vynaložených na nákup jeho obsahu.
No a když takový kolaborant prozradí chystaný atentát, to už je úplně ohne sranda. Představa prozrazeného palestinského bratra vybuchujícího předčasně, aniž by s sebou vzal aspoň 10 nevěřících psů, je vskutku děsivá.
 
 
0/0
4.10.2002 14:41

Pilat

Re: Re: Re: Re: Nastesti i samotny Israel ma sve disidenty
Vidim , ze nechapes slovo okupace a okupacni mocnost. Nejspise ho nechces chapat jaky je rozdil mezi kolaboraci a monitorovanim lidskych prav, michas pojmy s dojmy jak ti to vyhovuje a pak se samozrejme nemuzeme domluvit. Pokud by palestina byla nezavisly stat a napadala israel, pak ten ma plne pravo se branit. V teto podobe je okupacni mocnost a podle toho se chova. dale uz bych se jenom opakoval co uz jsem napsal. Uzivanim raket s vrtulniku na assasinaci nepohodlnych lidi je prinjmensim neadekvatni. Svymi ciny israel se stavi na stejnou uroven jako vami opovrhovany terorista, a to se nazyva statni terorismus. to je asi to co se dovidam ze svetoveho tisku, ale uz dopredu vim ze se od tebe dozvim , ze jsme vsichni WRONG!!
0/0
4.10.2002 16:19

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Nastesti i samotny Israel ma sve disidenty
Podívej, nebudu se hádat o zabíjení civilistů v autobusech a na diskotékách. O tom jsem toho tu napsal něurekom a ani já se nechci opakovat.
Ty jednak chceš, aby každý vstřícnější Palestinec byl okamžitě označen za kolaboranta a exemplárně "vyřešen", a zároveň chceš po Izraeli, aby pochopil oprávěnost těch útoků, že při neexistenci státu Palestina nemá právo se jim bránit a musí se smířit s tím, že útoky nepřestanou, dokud nebude Palestina? To jako čekáš, že za těchto podmínek brzy dojde k mírové dohodě a Palestinci dostanou samostatnost?
Lze si představit, že Šaron s celým kabinetem dostal palicí do hlavy a v přestávce mezi dvěma útoky Hamasu urychleně zřídil samostatnou Palestinu, tedy nikoli po mírových jednáních, ale pod tlakem atentátů. Není těžké uhádnout, jakým způsobem by poté Arabové formulovali jakoukoli "žádost" směrem k izraelské straně.
0/0
4.10.2002 20:07

Cumi

AD
Rád bych připomenul, že odstranění Arafata je všechno možné jen ne řešení krize. Každý je nahraditelný a někdo jiný bude možná ještě s tvrdší linií pokračovat dál. Navíc to vnese další zlobu i do dalších okolních států a nevraživost vůči izraeli opět vzroste. Asi jako vzbuzuje velkou nevraživost záměr odstranit Saddáma vojensky (ono připusťmě si že Evropa je také daleko zranitelnější vůči následkům jakýchkoliv potíží v tomto regionu než např. USA a od toho se odvíjí i politická linie. Systém rozvrtej a nech být není pro evropu moc lákavý, což USA berou naopak).  Dohadovat se také o tom kdo byl na území dříve je holý nesmysl. Během staletí a tisíciletí se prostřídalo na mnoho území mnoho národů a začít hrát na notu, kdo tam byl dřív by mohlo otevřít pandořinu skřínku a poskytnout precedëns pro další konflikty ohledně území. Jak pak vysvětlíte, že co platí pro někoho jiného pro vás neplatí? Jinak co se sebevražedných útoků týče... někdo má tanky někdo zase maníka s náloží na těle. Výsledek je stejný ať se to někomu líbí nebo ne. Spíš by jste se měli zamyslet nad tím co tyto sebevrahy tak motivuje. Tvrzení o zvrhlosti islámu apod. jsou pouhé nemysly.
0/0
3.10.2002 22:40

Pilat

Re: AD
Rozumne, srozumitelne, jednoduche - naprosty souhlas.
0/0
3.10.2002 22:44

předseda

Re: AD
Když jsou tvrzení o islámu "pouhé nesmysly", tak proč se jím zaštiťují a mávají vždy Koránem v ruce, a ne třeba jinou knihou ? Zkuste si třeba něco z Koránu přečíst, a pak pište, jestli to jsou či nejsou nesmysly. Až si něco z Koránu přečtete, pak uvidíte, že antisemitismus je jedna z jeho hlavních doktrín a nauk... To se pak těžko hledá mírové řešení...
0/0
4.10.2002 12:05

Martin Kratochvíl

Primární axiom !
Primárním axiomem je : S TERORISTY SE NEVYJEDNÁVÁ !!! Arafat je terorista, to nemůže vyvrátit ani JURÁSEK a spol. A ke svému předřečníkovi : Izrael se NEBOJÍ. On se to už odnaučil. Nevím proč Arafata nezlikvidovali s jeho suitou v jeho "pevnosti". Začaly by se psát nové dějiny palestinsko-izraelských vztahů. Izrael léta vyjednává s člověkem, který se dohodnout nechce. Nevěřím, že mezi palestinskými vůdci by se nenašel alternativní vyjednavač. Pokud by jen o něco málo více držel dohody, bylo by to o mnoho procent nadějnější, než současný stav. A pro "sionistobijce" : Domnívá se někdo s trochou závitů v hlavě, že to Izrael opravdu baví, ten věčný boj a věčně být ve střehu ??? Tak na Stát Izrael neházejme všechnu vinu za status quo.
P.S.: Viděli jste někdo někdy nějaký třeba výrobek "Made in Palestina". Je tam nějaká pozitivní produkce nebo jenom šmelina se zbraněmi, popř. dalším podobným "zbožím" ???
0/0
3.10.2002 19:00

Glosator

Re: Primární axiom !
Poněkud nevyvážený názor a horlivá argumentace - toť výbušná směs pro sebevražedné útočníky. Podmínky k teroru nevytváří přeci jedna osoba - Arafat. A jestli to někoho baví, nu, myslím, že ani jednu stranu (konec konců lze usuzovat z poměru mrtvých). Pro Izrael to má také - asi vedlejší a nechtěný efekt - uzemí se rozrůstá (rozloha pod správou Izraele je od založení státu Izrael téměř dvojnásobná- např. Golanské výšiny...). Podporujme myšlenku reformy a voleb v Palestině stejně jako změnu Izraelské politiky - protože se domnívám, že pokud má dojít k dialogu nelze počítat, že by kdokoliv získal mandát od palestinského národa k jednání se současnou Izraelskou garniturou, která se svým jednáním v očích palestinského národa znemožnila a dále znemožňuje. Zmíněné + vznik státu Palestina a mezinárodní uznání státu Izrael (v dané podobě) je předpokladem k jednání vedoucímu k ukončení Izraelské okupace a paelstinských sebevražedných útoků.
0/0
3.10.2002 19:22

předseda

Re: Re: Primární axiom !
Já osobně věřím, že pokud skutečně skončí sebevražedné útoky, pak skončí i ta okupace. Ovšem jak mají skončit, když Hamas &spol. prohlašují, že neskončí a budou pokračovat neustále proti "sionistickému nepříteli". Nebo snad uvedli nějakou rozumnou podmínku, aby s tím přestali, o žádné z jejich strany jsem zatím neslyšel, pokud ano, rád se nechám poučit.
0/0
3.10.2002 21:39

Pilat

Re: Re: Primární axiom !
Spravne jine reseni neni, nez samostatny palestinsky stat. Cim drive tim lepe.S kompletnim materialnim odskodnenim za spachane zlociny na tomto lidu a jejich majetku. Pokud by pak Palestina napadala Israel pak musi nest sve dusledky. Do teto doby je to partyzansky boj proti okupaci.
0/0
3.10.2002 22:51

hoblina

Re: Primární axiom !
necetl jsem celej clanek,ale je treba se zamyslet nad celou veci hloubeji,prijit nekam,udelat si tam stat,potom si zabrat jeste kus zeme je dost tvrdy...Myslim ze Palestincum nezbyva nic nez se branit a to cim koliv..Neni moc velkej rozdil mezi Palestinskou valkou a Izraelskyma tankama,statistiky ukazujou,ze Zidi zabili daleko vic lidi a civilistu,nez Palestinsky "teroristi",ostatne drive se tomu rikalo partizanska valka..
Navic je videet,ze se Zidi hodne naucili od Hitlera a dalsich diktatoru,chovaji se stejne jako oni.
At odejdou z okupovanych uzemi a budou mit klid..Asi by se nam taky nelibilo,kdyby si Romove chteli udelat svuj vlastni stat..
Jeste k tomu Made in Palestina.Pokud k nam vtrhnou tanky,vsechno zdemolujou a vybombardujou,pak asi nebudee ve svete nic s Made in Czech republic.
P.S.:ja nefandim ani jednej strane,ale myslim si,ze je vetsi zlo na Zidovskej strane
0/0
3.10.2002 22:45

Pilat

Re: Primární axiom !
Nevzdelane , hloupe, agresivni = rasisticke
0/0
3.10.2002 22:46

martin

publicita
Izrael se jen bojí, že jako vedlejší produkt neustálého ponižování palestinců vznikne - se obnoví mýtus Arafata, jako bojovníka za mír, mučedníka a oběť fašisoidního sionistického šílence... který je všeho schopný...
0/0
3.10.2002 17:25

Glosator

Re: publicita
To si protiřečíte. Právě hloupé pronásledování dělá Arafata tím čím pro palestiský národ je - mučedníkem a bojovníkem za ...
0/0
3.10.2002 18:26

VitaminA

Ten terorista
Arafat, ten terorista, tam patřil už dávno. Místo na poušť ale patří spíš před mezinárodní soud. Nebo na poušť a zahrabat co nejhlouběji do písku.
0/0
3.10.2002 16:26

Najdete na iDNES.cz