Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Praze tramvaj převrátila sanitku

Na pražském náměstí I. P. Pavlova se srazil vůz záchranné služby s tramvají. Sanitka se po nárazu převrátila, tramvaj vykolejila. "Při nehodě byli zraněni dva muži ročník 54 a 69. Oba byli v sanitce," upřesnil mluvčí pražské záchranky Jan Škoula. Kvůli podezření na zlomeniny končetin a tržným ranám byli převezeni do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0/0
3.10.2002 10:13

phate

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.10.2002 17:05

no

Re: Test cenzorů
23:53 Nechtěl jsi napsat etiku ????? (vole...)
0/0
2.10.2002 23:50

phate

Re: Re: Test cenzorů
ne nechtěl... debile.
0/0
3.10.2002 17:28

Jakub Tříska

Asi přestanu jezdit tramvají.
Asi přestanu jezdit tramvají.  Objevil jsem tramvajácký stránky www.frt.cz. Jestli je toho půlka pravdy, kupuju si kolo. 
0/0
2.10.2002 15:24

frk

Praha je dopravně v prdeli...
ale alespoň jsem se dnes prošel pěšky přes centrum. Nejvíce mi vadila auta.
0/0
2.10.2002 15:21

chytrak

tramvajaci taky bouraji, ale ne tolik...
kdo uz zazil na vlastni kuzi alespon jednou (ne-li vickrat) zbytecnou bouracku - potlucene auto, zlomena ruka a tak... tak by v zadnem pripade nemoh tvrdit, ze tramvajaci nebo kdokoliv jiny bouraji snad schvalne. proste nestoji za to, si kvuli tomu komplikovat zivot a plytvat casem a penezi. samozrejme jako vsude existuji vyjimky... taky jsem slysel dost hodnoverne zpravy o uchylnem tramvajakovi, ktery takove ty "male" bouracky - odstaveni auta z koleji, delal schvalne... ale ocekavam,  ze kdyby se mu to prihazelo moc casto, tak by asi dojezdil. ale mluvme o te vetsine normalnich tramvajaku - neni mozne plnou tramvaj (dva vozy) ubrzdit na 20, 30 nebo i 50 metrech. tento tyden kdyz jezdim tak nic, ale minuly - auto zaparkovane na kraji silnice vyjelo, dostalo se na kolejiste a tramvaj mu totalne zborila kolo. predminuly - auto jelo asi 100 m pred tramvaji, najednou zpomalilo a vjelo na koleje - podle zakona zachovani hybnosti letelo dobrych 10 m zpatky na silnici. vsechno male a zbytecne nehody, kterych zazivam v tramvajich nekolik do roka. nerikam, ze i tramvajaci nejsou lide a tedy delaji chyby, ale maji k nim mnohem mene prostoru + mnohem vice zkusenosti. a krom toho - rozjeta tramvaj je rozjeta tramvaj a vyplati se drzet se dal ;-)
0/0
2.10.2002 15:16

DP

Jenom doplňení!
Jenom k objasnění nehodovosti tramvají.Tramvaják má po každé nehodě automaticky tři dny volna na zotavenou a zvláštní příplatek.Takže předejít jakékoliv nehodě není v jeho zájmu,naopak!
0/0
2.10.2002 14:36

Lojza

Re: Jenom doplňení!
A pak jsi se probudil s nohou v nočníku viď. Ja jsi na to přišel?
0/0
2.10.2002 14:39

tramvaják

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.10.2002 14:42

malecek

Re: Re: Jenom doplňení!
Na tramvaj nemusis mit ridicak.Tak ti ho asi nemuzou ani sebrat.Takze toho vlastne moc nevis!
0/0
2.10.2002 14:52

tramvaják

Re: Re: Re: Jenom doplňení!
Asi toho vlastne moc nevis ty, na tramvaj mas ridicak jako na vsechno jiné.
0/0
2.10.2002 14:56

malecek

Re: Re: Re: Re: Jenom doplňení!
To sem cekal.Na tramvaj musis mit jenom zakl.vzdelani a dvoumesicni skoleni DP.Muzes si to overit
 
0/0
2.10.2002 14:58

tramvaják

Re: Re: Re: Re: Re: Jenom doplňení!
Po dvouměsíčním kurzu děláš zkoušku z linkového vedení - musíš znát všechny zastávky nazpaměť a všechny linky, zkoušku z obsluhování radiostanice podle zákona o telekomunikacích, zkoušku z pravidel silničního provozu před policistou nebo dnes civilistou, zkoušku z nauky o vozidle - musíš znát všechny druhy možných závad, dále zkoušku z vyměňování pojistek na 600 V, a nakonec děláš před komisí z magistrátu zkoušku jízdy. Z 30 lidí kurz dokončí tak 10 lidí. Na každé vozidlo je extra řidičák. Na T3, na T6, na KT8, na RT6, na historické vozy. Na všechno musíš opakovat stejnou procedůru a k tomu najezdit spoustu hodin. Po ukončení kurzu pak ještě řidič jezdí s dalším řidičem.
0/0
2.10.2002 15:08

malecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenom doplňení!
No vidis to!A kde je ten ridicak?
0/0
2.10.2002 15:11

tramvaják

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenom doplňení!
Když se učíš jezdit s autem? Nejdřív jezdíš s instruktorem a pak děláš testy z pravidel silničního provozu, že? A pak. No a co přijde potom? Hádej? Je to tak těžké? Ještě ti napovím, když úspěšně uděláš zkoušky, tak pak dostaneš....No a jestli jsi správně odpověděl, tak u tramvajáků je to stejný.
0/0
2.10.2002 15:15

Bohouš

Re: Re: Re: Re: Re: Jenom doplňení!
A na řidičák na auto musíš mít maturitu?
0/0
2.10.2002 16:37

Jirka Karasek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenom doplňení!
Hezke teda ze by byli po nehode automaticky 3 dny volny to nevim a jestli to pravda je tak sem o nej uz 2x prisel :-))))))))))))))))))))))) jo jeste jste trochu zapomeli dodat ze kdyz ma ridic tramky zavinenou nehodu ze v 70 % prijde  nikoliv papiry ale o opravneni pro prazskou sit
0/0
4.10.2002 19:55

Agent 007

Re: Jenom doplňení!
Kecáš blbe, ne tři dny ale celý týden ZDARMA !
0/0
4.10.2002 22:09

Marcela

tramvajáci
Jezdím tramvají každý den do práce i z práce. Zde se sice kritizují (většinou) tramvajáci za styl jízdy , ale kam se hrabou na řidiče aut ( jenomže oni ti kritizující jsou převážně z řad řidičů automobilů, že ?). Praha je zacpaná auty, které se cpou klidně do kolejí ( předjedou tak frontu aut, že ?) , brání v jízdě tramvajím, přejíždějí koleje na poslední chvíli, takže tramvaj brzdí co může atd. To zažívám skutečně denně a to jedu jen do práce a z práce. Takový řidič tramvaje ovšem těch jízd přes město má podstatně více, má tedy i mnohem více zážitků s "kvalitními" řidiči aut.  Dle mého názoru nejsou řidiči tramvají ani zdaleka takovým problémem (aby to odpovídalo vašemu vyjadřování - nejsou takovými prasaty či dobytkem ) jako řidiči aut.
0/0
2.10.2002 13:04

Nasraný cestující

Re: tramvajáci
Děkujeme dámě za hodnotný příspěvěk, takže je vlastně všechno v pořádku, bouračky-nebouračky, přecpané tramvaje-nepřecpané tramvaje.  V Praze bourají i jiní, tak proč by nemohli jednou do týdne pořádně nabourat i tramvajáci. V Praze je opravdu možné asi všechno. Ale pro jistotu jsem rád, že taková tramvaj nemůže z kolejí taky někam odbočit. Možná je ale trochu rozdíl i v tom, že řidič auta má tu dopravní zácpu skutečně na každém metru, zatímco tramvajáci jsou jakýmisi pány kolejí.
0/0
2.10.2002 13:37

tramvaják

Re: Re: tramvajáci
Děkujeme pánovi za hodnotný příspěvek, jen prosím používejte: tramvajáci jsou jakýmisi otroky kolejí.
0/0
2.10.2002 13:56

Nasraný cestující

Re: tramvajáci
jenomže ty koleje jsou také součástí silnice!
0/0
2.10.2002 13:44

honza

Re: Re: tramvajáci
No to teda nejsou, to je zásadní omyl vás řidičů. Podle vás je všechno, co je v rovině se silnicí, její součástí a vy si tak děláte nárok se tam jako na silnici chovat. Bohužel si to myslíte i o chodnících, které vám slouží jako parkoviště.
0/0
2.10.2002 13:56

Nasraný cestující

Re: Re: Re: tramvajáci
ale jsou, vedou po silnicích, přes křižovatky a ne přes pole, dokonce jsou i přímo určené přejezdy tramvajových kolejí, někdy je potřeba přejet přes koleje z různých jiných důvodů na nejrůznějších místech, (nebudu je jmenovat) zkrátka i řidič tramvaje musí duchapřítomně reagovat na to, co se na vozovce děje a ne reagovat až na poslední chvíli nebo vůbec.
0/0
2.10.2002 14:13

Šmoula

Re: Re: tramvajáci
Není to náhodou třeba tak, že auta jezdí po kolejích.
0/0
2.10.2002 13:58

Kokin

dění
Jěště že se něco děje. Snad by jinak nebylo ani na co nadávat.
0/0
2.10.2002 12:52

Lucie Krsková

Taky mne jednou nabrala tramvaj.
Je zvláštní, co se tady strhlo za diskusi . Taky to do mně jednou narvala tramvaj. Zezadu, když jsem vyjížděla od chodníku a já si myslela, že byla dost daloko na to, aby to ubrzdila. Ale popravdě řečeno, ten tramvaják si nemůže dovolit to zašlápnout tak, aby se mu vevnitř pomlátili lidi. Ještě bych platila někomu nemocenskou a nedej bůh, že by se některému staršímu člověku, kvůli mé nepozornosti, něco stalo! Jejich práci jim vůbec nezávidím. brzdná dráha naprd (hlavně teď, když jsou tramvaje přplněné) a nadávky lidí na denním pořádku. Neobhajuji je všechny. I mezi nimi se najdou takoví, kteří jsou ničemní. Ale házet je do jednoho pytle?! V každé profesi jsou lidi normální a šmejdi.
0/0
2.10.2002 12:32

Rush

Tramvaj nebrzi...
...tramvaj cinka! Toho jste si nikdy nevsimli? :-)
0/0
2.10.2002 12:31

Lojza

Re: Tramvaj nebrzi...
Víš proč tramvaj cinká? To ti tramvaják říká, že když upadneš v kolejišti, tak budou k dispozici ledviny, játra, srdce.
0/0
2.10.2002 12:35

HONZÍK

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.10.2002 12:25

Chorche

Re: ZA TO VŠECHNO MŮŽOU KOMUNISTI !!!!!!!!
Komunisti to postavili dobře, jinak by to spadlo už dávno. Metro se posralo díky tomu, že se nechalo zaplavit lidma kerý to maj neska na starosti. To vědí všichni, jenom se to nigdy nepřizná.
0/0
2.10.2002 12:28

djdave

Re: Re: ZA TO VŠECHNO MŮŽOU KOMUNISTI !!!!!!!!
Spadls z Rude hvezdy nebo co. Slendrian tam byl na kazdym rohu - dvere ktery mel byt siroke 60cm byli jen 10 atd atd. Na cela dalnici D1 pocitujeme dodnes jak komunisti budovali lepsi zitrky ... A co bratri soveti ? jejich vozy metra mely pojistky v papirovych obalech !!! Ukazte me nekdo komancskou stavbu ktera by se nerozpadala ...
0/0
2.10.2002 14:47

Metráček

Re: ZA TO VŠECHNO MŮŽOU KOMUNISTI !!!!!!!!
Jseš si jistej, že za všechno můžou komunisti. Voda do metra vnikla na dvou místech. O obou místech Dopravní podnik prokazatelně věděl, vše byly špatně zajištěné stavební jámy. (Holešovice, Invalidovna) Pak voda pokračovala tunely přes talkové dveře, které údajně byly zavřené v každé stanici. Jak je možné, že se obklady ze stanice Náměstí Republiky dostaly až na Smíchovské nádraží?. To ostatní byl sice šlendriján Metrostavu, ale kdyby Dopravní podnik nezanedbal údržbu, pak by se tam voda nikdy nedostala. Možná máš pravdu v tom, že vedení DP jsou stejně bejvalí komouši převlečený včas za ODS.  
0/0
2.10.2002 12:30

chytrak

Re: Re: ZA TO VŠECHNO MŮŽOU KOMUNISTI !!!!!!!!
ve zprave o zaplaveni metra stoji, ze k vniknuti vody doslo na 5ti mistech, z toho nektere byly prurazy, takze nebyla sance tomu zabranit... mozna kdyby vsechny dvere zavreli vcas, tak mohla byt skoda podstatne nizsi... nicmene neverim tomu, ze by nekdo pred povodnemi (aniz by vedel ze prijdou) byl schopen proverit metro prave na takovou situaci - to si nikdo nedokazal predstavit. metro bylo prece nad-dimenzovana stavba, ktera vydrzi vsechno... az na to, ze se naslo 5 slabych mist + lidsky faktor a pulka ho byla zaplavena... rek bych, ze budem chytrejsi.
0/0
2.10.2002 15:00

makoto

Re: ZA TO VŠECHNO MŮŽOU KOMUNISTI !!!!!!!!
A kdo to metro asi postavil?Honzíčku
0/0
2.10.2002 14:41

HONZÍK

HURÁ METRO
0/0
2.10.2002 12:16

gogo

doprava
Oni vůbec všichni velkoměštští řidiči čehokoli jezdí jako prasata. Ale Praha vede.
0/0
2.10.2002 12:10

Ali

Re: doprava
Jo ale drsne ji slape na paty Karvina :)
0/0
2.10.2002 12:29

Ja osobne mam ridice tramavaji moc rada.Je pravda,ze obcas ty dvere zavrou kdyz vidi,ze nekdo dobiha,ale kvuli tomu se snad nemusite hned tak rozcilovat.Nechte je laskave na pokoji!!!!!!!!
0/0
2.10.2002 12:04

tramvaják

Nervozní řidiči
Jak vypadá týden tramvajáka. Ráno vstane ve dvě ráno. Běží na noční autobus nebo tramvaj. Ti šťastnější mohou použít služebák. V půl čtvrté ráno si přebírá ve vozovně vůz, který musí zkontrolovat a připravit k výjezdu. Často je na voze spousta závad, které musí nechat odstranit, protože se depo na to vykašlalo nebo vyjede se závadou. Často běhá po vozovně, aby vůbec sehnal nějakého bdělého mechanika a pokud možno střízlivého. Pokud vyjede pozdě, každá minuta ho stojí stovku. Vyjede ve čtyři ráno. V pět začíná špička a pak to přijde. Na každé druhé křižovatce auto postavené na kolejích. Občas ho tam někdo postaví těsně před tramvají a ještě nezapomene zdvihnout prostředník. Lidi v tramvají padají a nadávají tramvajákovi. A teď se tramvaják rozjel ze zastávky o 3 vteřiny dříve než měl. Jde na něj služební hlášení a bude ho to stát 50,- Kč. Rozjíždí se do kopce na křižovatce a někdo mu roztrhne dveře, tramvaják ztrácí kontrolu na tramvají a musí použít záchranou brzdu, aby nenacouval na auta za ním. Na další zastávce vysvětluje někomu, jak se dostane přes Prahu. Sám to ani neví, protože ode dneška platí nové linkové vedení. A přichází výpadek proudu, každý druhý cestující se ptá co se děje. Tramvaják zastavuzje auta a umožňuje lidem vystoupit. Právě se podařilo nahodit měnírnu jede se. Lidé z chodníku se snaží zoufale nastoupit a vrhají se mezi rozjíždějící se tramvaje a auta. Tramvaják přijede na křižovatku, nikde ani živáčka. Čeká tři minuty na volno, přitom už má zpoždění deset minut. Na konečnou zabrání třem srážkám s auty a jedné s chodcem. Na konečné mu někdo přinese nález. Vyplňuje k tomu papíry. Protože přijel pozdě zaběhne mezi vozy se vyčůrat a rychle odjíždí, protože každá minuta zpoždění při odjezdu z konečné ho stojí 100 Kč. Začíná pršet. Každá druhá výhybka bude zablokována, takže si jí bude muset jít přehodit ručně nebo jí bude muset ještě vyčistit. A první výhybka. Tramvaják vylézá do největší průtrže, celý mokrý se vrcací do vozu. Cyklovač stěračů si tramvaják dělá ruční přepínáním knoflíků. Za chvíli má zapocené zrcátko, čelní sklo utírá ručníkem, aby viděl na trať. Na konečnou přijíždí opět zpožděný. Řeší dilema zda na záchod nebo to vydrží na druhý konec. Pak raději jede. Konečnou jen promete. Ještě udělá zoufale jedno kolo. A konec ranní části směny. Má čtyři hodiny, aby si došel do bufetu na jídlo. Domů se mu to nevyplatí. A odpoledne to začíná na novo. Končí před devátou. V deset dorazí domů. A druhý den je stejný jako den předchzí a den další. Rodina? Spánek? To jde stranou. A pak se divte, že je tramvaják nervozní.  
 
0/0
2.10.2002 11:54

phate

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.10.2002 11:57

tramvaják

Re: Re: Nervozní řidiči
Někdo to dělat musí. To, že tramvaják chdák jsi řekl ty.
0/0
2.10.2002 12:01

phate

Re: Re: Re: Nervozní řidiči
Nezlob se, ale "někdo to dělat musí" není argument. Pokud něco dělám jako "službu lidstvu" protože z toho co si napsal to tak vypadá, tak to přeci nebudu omlouvat tím, jak je toho na mě moca že mě všichni kolem serou. Nikdo mě přeci nenutí abych tu práci dělal. Každej si může vybrat jestli bude pracovat tady nebo jinde, nebo jestli bude nezaměstnanej.
0/0
2.10.2002 12:11

Ali

Re: Re: Nervozní řidiči
Nekdo musi vozit takovou zumpu jako jsi ty, hnupe. ;)
0/0
2.10.2002 12:33

phate

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.10.2002 12:48

tramvaják

Re: Re: Re: Re: Nervozní řidiči
Nejsi náhodou jeden z těch sobců, co si myslí, že když má auto, tak bude jezdit všude, kde se mu líbí? Otravovat lidem vzduch smogem, hlukem a blbejma kecama jak tramvajáci neuměj jezdit a jaký ty jsi machr, když to šoupneš pod tramvaj.
0/0
2.10.2002 12:59

Vlčice

Re: Re: Re: Re: Nervozní řidiči
MHD také téměř nepoužívám, ale jsem přesvědčena žes ní jezdí mnoho lidí, kterým Ty nesaháš ani po kotníky. Jsi King, když máš auto, které dokonce i jezdí a to ti stačí, protože dál těžko dohlédneš.
0/0
2.10.2002 13:07

phate

Re: Re: Re: Re: Re: Nervozní řidiči
:-))))))))))))))))))))
0/0
2.10.2002 13:16

phate

Re: Re: Re: Re: Re: Nervozní řidiči
Víš jezdil jsem před 10 rokama z Proseka autobusem.  Můžu ti říct, že to byla opravdu lahůdka. Namačkaný jak prasata v dobytčáku, na takovej autobus stačí 5 lidí co típnou cigáro mezi dveřma a dalších 5 co jsou po vopici a nedá se v tom bejt. Jestli jsem sobec, že nepoužívám MHD jak psal tramvaják výše tak jsem rád. Jezdím do práce na okraji Prahy a bydlím na tom samým okraji Prahy. takže nevím proč bych měl jezdit MHD. Přes centrum projedu max. 1x do měsíce. Jinak, vážená vlčice, co se týče technického stavu mého dopravního prostředku, tak je naprosto v pořádku, což se nedá říci o většině autobusů MHD natožpak o 20 let starých áviích liazkách a tatrách, které Prahou brázdí bez ohledu na to jestli já pojedu MHD nebo ne. To je podle mě daleko větší zlo pro životní prostředí, než tisíce osobních aut. Jinak proti lidem kteří jezdí MHD nemám vůbec nic (jak se mi snažíš podsunout). Hodně věcí mám proti řidičům MHD, pamatuju si to z doby kdy jsem MHD jezdil (jezděj s lidma jako z dobytkem) a taky z toho jak je potkávám na silnici. Možná by byla zajímavá statistika zavinění dopravních nehod řidičema MHD ve srovnání s řidičema osobních aut a pak třeba přibrat řidiče náklaďáků a všechno to přepočítat na stejnou základnu. Myslím, že bysme se divili.
0/0
2.10.2002 13:28





Najdete na iDNES.cz