Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sv. Václav se zelím

Svatý Václav přijel na bílém koni, vše dal do pořádku a zabil jej za to zločinný bratr. To je jedno pojetí české státnosti. Druhé: svatý Václav zaprodal zemi Němcům, byl za to sice bohužel, ale nicméně včas zabit bratrem státníkem. Jinak by nás Němci pohltili jako Polabany...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zajic

Pane Karle Steigerwalde - takovy blabol je vrchol ubohosti.
Jedine co jste nechtene clankem zachytil je jakesi pivnivni sebemrskactvi. Tkak uvazuje clovek kery se prezral husy, knedku a zeli a vydatne to zalil pivem. Nasledne krece zaludku pak mohou vyvolavat ruzne halucinace srovnatelne s vlivem LSD. A dale mluvite o narodu, jako by to by "jeden clovek" - blbec. Nastesti se kazdy narod sklada z nejruznejsiho typu lidi. Takovych typu jake jste vylicil je bohuzel neco v kazdem narode. Krome toho vsak existuji i normalni lide. Tak jako byli knizata a bratri Vaclav a Boleslav. Zili ve sve dobe, resili v ni svoje osobni i politicke problemy. Byli to lide schopni a komplexni, s dobrymi i spatnymi strankami. Zadna pimprlatka z loutkoveho divadla jak jste je vylicil vy.
0/0
2.10.2002 8:42

Martin

Re: Pane Karle Steigerwalde - takovy blabol je vrchol ubohosti.
Ano, zvláště Boleslav vyřešil jeden "osobní a politický problém" způsobem, který se v dětském divadélku skutečně obvykle nepředvádí. Jinak, slyšel jste o někom kdo žil někdy jindy než "ve své době"? Když tak porovnám váš příspěvek s článkem, hádejte dvakrát, co z toho mi přijde jako větší blábol?
0/0
2.10.2002 11:55

zajic

Re: Re: To Martin
Vidim ze neumite cist. Kritizoval jsem ono opakovene poposovani ceskeho naroda jako neceho podradneho a uboheho. Joko by kazdky Cech byl jen jakysi ubohy zmetek. To je pitomost a navic osobni urazka milonu normalnich slusnych lidi. Ten vyrok o Vaclavovi a Boleslavovi - "ze zili ve sved dobe" jsem myslel tak, ze v calnku jsou popisovani a posuzovani pravidly nasi doby - jako by zili dnes a ne pred tisici lety. Navic je videt ze se vubec nezajimate o ceske dejiny - tzv. vrazda Vaclava jeho bratrem Boleslavem neni historicky vubec prokazana. Tento udaje je pouze v cirkevnich legendach, ktere nejsou historickymi podklady, ale oslavou mucednika. Presne zpravy o politickem deni z te doby nemame. Vime jen ze knize Vaclav byl zavrazden. Ale kym, to se nedozvime. Spekuluje se, ze puvodcem vrazdy mohl by mocny rod Vrsovcu - a nebo nekdo jiny.
0/0
3.10.2002 0:27

Zdenek Šafár, Kardašova Řečice

Dotaz na pana redaktora
Milý pane redaktore, pokusil jste se Vaším příspěvkem interpretovat smysl tzv. -české otázky-.Protože sám víte, že se to nepodařilo ani panu Pekařovi, ani panu Masarykovi, či dokonce panu Třeštíkovi,  přehráváte celý problém do roviny žurnalistického vtipu. Leč , nevím , jak druzí druzi na Vašem chatu míní, já si myslím, že jste nic k věci neřekl.To Vaše zelí, rudé, modré, bílé... a ta americká krůta: ruku na srdce, pane redaktore, nechtěl jste Vaším příspěvkem naznačit, že by bylo lepší se připojit jako sedmdesátý osmý stát k americké unii?Či pochybujete o legitimitě českého národa doopravdy?
Pane redaktore, proč to nemůže říci člověk Vašeho formátu přímo? Proč si potřebuje vypůjčovat rekvizity z historických učebnic paní Magdalény Rettigové?
Vaříte také pro nějakého Franze (ne Kafku)?
Samozřejmě mi dovolte, abych vyslovil mou radost nad tím, že hledáte svým způsobem pravdu. Těch iluzí , dojmů a ideologických definicí bylo víc než dost. Čerstvá krev do českého těla, žádná tabu přece nemohou zvednout ducha české žurnalistiky, nebo?
S pozdravem
Zdeněk Šafář, bývalý profesor na UK, t.č. poradce ministra vnitra.
 
0/0
28.9.2002 20:15

A.B.

Re: Dotaz na pana redaktora
Pane profesore, styďte se, že kolaborujete se systemem podporujícím neschopnost - ČSSD.
0/0
28.9.2002 21:28

někdo

Václav?
Steigerwald, ňák si pleteš Václava s Martinem. Ten jezdí na bílým koni a slaví se husou.
0/0
27.9.2002 13:39

Zdenek Šafár, Kardašova Řečice

Re: vážené -někdo-
Škoda, že se nepodepíšete Vaším plným občanským jménem,ano původně byl Martin symbolem příchodu zimy, ale to od 11.sjezdu Komunistické strany Sovětského svazu neplatí. Berte to , prosím, jako doklad, že autor příspěvku o svatém Vaclavovi mluví pravdu.
Zdenda z Řečice.
0/0
28.9.2002 20:21

Daňový soumar

Dobře vyjádřená skutečnost
V současnosti jsme národ bez elit. Od roku 1620 tu pro ně není vhodné klima. Od toho roku se tu vlády ujaly práskači, udavači, fízlové a lůza. Ani budoucnost není růžová. Kdo má vzdělání, něco umí a má trochu odvahy hned pokukuje za kopečky. Někam, kde mu jeho schopnosti zaručí klidný a spokojený život, slušný životní standard profesní rozvoj. Nezmění se na tom nic, dokud tu práskači, udavači, fízlové a lůza budou stále vládnout.
0/0
27.9.2002 9:48

Zdenek Šafár, Kardašova Řečice

Re: Dobře vyjádřená skutečnost
To musím jen potvrdit, co píšete, pane Soumare, vyházeli nás v roce 1990 jako smetí, posílali nás na rekultivace výsypek Severočeského hnědouhelného revíru. Sázeli jsme stromky, ale pro koho? Cikáni je ve Velebudicích u Mostu vykáceli, jezdí tam dnes mercedesy jako Mika Hekkinen.. Pro koho?Vskutku , jak Vy píšete, dokud nám ti Vaši................ vládnou, nebudeme mít jiné příspěvky.
Profesor Šafář  s kolegou Makalem.
0/0
28.9.2002 20:30

Stealth

Re: Re: Dobře vyjádřená skutečnost
Tak za prvé, pane prófo, nepíše se Hekkinen, ale Häkkinen. A za druhé - jestliže vás v roce 1990 vyhodili, bylo to asi pro vaše členství ve zločinné organizaci bratrstva bolševické pracky - KSČ. To že vás dnes vaši kamarádíčci ze strany povolali zase do služby jako poradce člena Špidlovlády, to je problém, který si musejí vyřídit se svým svědomím oni. Voliči si to s nimi vyřídí, jak pevně věřím, už při první příležitosti. A vás zase pošlou tam, kam patříte, na smetiště dějin.
0/0
30.9.2002 10:38

Zdenek Šafár, Kardašova Řečice

Re: Re: Re: Drahý pane
Vážený pane Stealthe, děkuji za Vaš přátelské upozornění ve věci mého oblíbeného Miky.Chybička se vloudila, kdo už je perfektní?
Ostatek Vaší odpovědi, drahý pane, by se dal nazvat: dobrým odhadem, špatným soudem a o to horší předpovědí. Věřte mi, že není mým záměrem Vás kritizovat, váš lidský nevinný mladický rozlet brzdit , ne to ne. Vidím a čtu, že mám před sebou mladého člověka, který je pln touhy po spravedlnosti, repektive po jejím naplnění. Ač Vás to překvapí nebo ne ,je a byl tento princip mým kredem .
Pocházím  z rodiny , která už na počatku minulého století organizovala a pomáhala česko-slovenskému sjednocení v rámci tzv. Českoslovanské jednoty, prarodiče se stavěli důsledně proti appolonnyiovským maďarizačním zákonům, praděd organizoval tourneé tehdejšího pronásledovaného slovenského faráře Hlinky po Čechách. Přednášky pana Andreje: 2.listopad 1907-Žofín,Hořice, ˇUstí nad Orlicí, Moravská Ostrava.Víte tenkrát postříleli tzv. vladní demokratičtí četníci v Černovej u Ružomberoka asi dvacet lidí, kteří chtěli jen to , aby byl vysvěcen kostel nadaný panem Andrejem Hlinkou. Prarodiče brávali pak učně a studenty ze Slovenska na vyučení... atd. O tom se už dnes nepíše, že jsme Slováky zachránili od pomaďarizování. To už dnes není v módě.A co? Řeknete.., poslední dopis od pradědka je z Állami fogház-Vác-státní vězení ve Vácově (t.č.Maďarsko), píše ještě o nějakém Karlovi K.., zbytek cenzurou vymazán.Krmaář to byl, pane, Kramář, než ho převezli zase dál.
Víte pane Stealth, on ten můj pradědek si psával s nějakým panem Fr. Drtinou, profesorem, dneska by se řeklo borcem přes Komenského.
Z té doby se datuje začatek opravdu obrovského přatelství našich obou rodin.Děda zas, bohužel jsem ho nepoznal, páč zas ňáká cizí moc ho odkrouhla na základě udaní jistého pana Jerhota, staré jméno Čurda.já nevím , jak jste honěn v dějepise, Karel  Čurda z Out-distance-jeden bývalý britský parašutista, on znal mého dědu Šafáře z Benešovska.No a jaká smůla zase:Krajina v ÚVODU požádal dědka o propojení na Ziku a Honzu Černýho.Nikomu nevadilo , že to byli komouší.naopak.Komouší byli v květnu 1941 známi tím, že odgráblovali pár černých katanů. Lidi jim věřili.ˇK věci :děda Šafář měl propojit odboj v Čechách. To bylo jeho poslání.
Nebejt udavače Čurdy.Takhle to skončilo nějakou tou popravou na Pankráci (sekyrárna).S mým dědou odešli:farář Čikl, biskup Gorazd a předseda Rady starších čsl. pravoslavné církve Sonnevend.(17.červen 1941, Stealthe).
Musí teď čůrat, zbytek napíšu zejtra.
Už nejsem nejmladší. Milý Stealthe, nevěřte tomu, co všichni klabosí.
Váš Šafář Zdeněk, čestný člověk.
 
0/0
30.9.2002 15:03

Vladimír K.

Re: Re: Re: Dobře vyjádřená skutečnost
Pane Stealth,
v posledních letech mě šokují lidé, kteří bez jakýchkoliv nebo minimálních informací dovedou "zhodnotit" lidskou osobu. Buď jsou geniální anebo blbí. Mezi ty lidi zřejmě patříte, soudím tak podle vašeho příspěvku. Ale fakt nevím, zda jste geniální nebo blbý.
0/0
1.10.2002 22:38

Najdete na iDNES.cz