Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ředitelka si brala děti jako rukojmí

Starosta Bezděkova nad Metují před nedávnem definitivně poznal, že s výběrem nové ředitelky místní školy šlápl vedle. Když se ji po stížnostech rodičů rozhodl odvolat, ředitelka vyzvala děti, aby šly protestovat na obecní úřad a zachránily tím školu. Poté, co její záměr nevyšel, pohrozila krajskému úřadu, že pokud bude odvolána, někteří žáci vyskočí na protest z okna obecního úřadu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zara

Učitelé to nemají jednoduché, ale nic je neopravňuje k takovému činu....tohle je další důkaz toho, jak se většina kvalitních pedagogů raději škvolství vyhne, než by se dřeli za pár korun a ještě si oddělali nervy......
0/0
26.9.2002 11:41

Saša

Bavily se tři ženské.
Jedna byla blbá, druhá byla kráva a ta třetí byla taky učitelka.
0/0
26.9.2002 9:53

Milan

To jsou věci !
Ředitelka školy magor, chemikovi vybouchne připokusu výbušnina a zraní děti. Kdybychom věděli všechno, co se na školách stalo,určitě bychom svorně požadovali pro učitele přidat aspoň 25% a nejenom 9, jak jim vymohla paní ministryně - asi za to, aby se na ni nezlobili že dala svou dcerušku na privátní školu!
0/0
26.9.2002 8:58

GhorX

Jestli je to pravda,
tak ta "učitelka" patří na psychiatrii. Z vlastní zkušenosti vím, jak dokáže vyšinutý pedagog poznamenat děti.
0/0
26.9.2002 8:13

Tomáš

Na učitele platil pouze Pilip
Kolik odpracují učitelé ve srovnání  s ostatními státními zaměstnanci hodin týdně?
Promiňte, ale dělá se mi z toho špatně.
0/0
26.9.2002 6:07

Tom

Re: Na učitele platil pouze Pilip
0/0
26.9.2002 7:30

Tom

Re: Re: Na učitele platil pouze Pilip
Na učitelé určitě víc !!!
0/0
26.9.2002 7:31

pavel

Re: Na učitele platil pouze Pilip
Skutečně dobrý učitel(ka) odpracuje týdně VÍC hodin než průměrný státní zaměstnanec, bohužel se jich nedostává. To je ale problém i u ostatních státních zaměstnanců. Jako rodič velmi oceňuji učitele, který zjevně strávil mnoho času přípravou na vyučování, mimo jiné i účastí na kurzech rozvíjejících jeho vzdělání, které se často konají mimo pracovní dny. Zároveň jako rodič propadám zoufalství nad tím, kdo si také může říkat učitel, a třesu se při pomyšlení, že by mohl být přidělen k mým dětem. Problém výše platů bych spíše viděl právě v tom, že nejsou nebo se nepoužívají nástroje, které ze školství vyženou učitele, kteří odpracují pouze počet hodin rovný úvazku, a které přitáhnou opravdu dobré učitele.
0/0
26.9.2002 7:37

vlk

Re: Na učitele platil pouze Pilip
Nejúžasnější je, že každý idiot chce nejvíc žvanit o věcech, o kterých nic neví. Napřed si přesyp piliny, pak se zkus někde informovat, jaká je realita a pak teprve můžeš žvanit.
0/0
26.9.2002 7:51

Jirka

Re: Na učitele platil pouze Pilip
S tim Pilipem to snad nemyslíte vážně. Jediný ministr, ktrerý se nedokázal učitelů zastat. Jájsem učil 9 let na střední škole a teď už skoro 6 let pracuji na informatice beru skoro dvakrát tolik a při tom si myslím, že je to daleko méně náročné, než učit. Můžu se vší zodpovědností prohlásit, že 10 hodin práce (nemyslím fyzické) je méně náročné než 5 hodin učit. Pokud se má učitel (hlavně začínající) zodpovědně připravit na hodinu, tak mu to okolo těch čtyřiceti hodin týdně zabere taky. Výše uvedený případ je názornou ukázkou, že kvalitní učitelé chybí. A pokud si někdo myslí, že učitelé pracují málo, tak ať si to aspoň dva roky zkusí. Já o návratu do školství neuvažuju ani omylem (možná tak za 30 tisíc měsíčně).
0/0
26.9.2002 9:44

DeCourcy

Re: Re: Na učitele platil pouze Pilip
Mladej ucitel ma urcite hodne pripravy, ale ty stary padesatnice co jsem mel na zakladce jen papouskovaly co mely za ty leta papouskovani nauceny.
0/0
27.9.2002 13:09

Najdete na iDNES.cz