Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tošenovský: ODS má příliš vyražený dech

Objevil se jako první, kdo měl sílu postavit se a říci: Já budu konkurovat Václavu Klausovi. Hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský oznámil, že se bude v prosinci ucházet o místo předsedy Občanských demokratů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tak

Tošenovský byl vždy vůči Klausovi loajální
Pokud teď ohlásil svoji kandidaturu, statečnost v tom rozhodně není. Jen má více informací než my a jistě požehnání (zatím neveřejně) od samotného Václava Klause (který už má vyhlédnuté únikové cestičky na jiná vlivná místa).
V této diskusi zatím mlčí fanatičí stoupenci Václava Klause. Všichni ti Modří ptáci, jany kleerové a spol. Kde jste ? Došel Vám dech či čekáte na pokyny z centra ?
0/0
24.9.2002 12:58

občan

Re: Tošenovský byl vždy vůči Klausovi loajální ...ale no tak.....!
0/0
24.9.2002 15:14

olympic

Ono to bude trochu jinak.
Klaus cítí, že by měl skončit, ale sám to nedokáže. Namlouvá si, že ještě není ta správná doba. Oddálil to tedy tím, že se prý rozhodne až po komunálních a senátních volbách. Po těchto (eventuálně) prohraných volbách skončí a bude mít jistotu, že se nic jiného nedalo udělat (a bude mít pravdu). To by ovšem byl konec nejen jeho předsedování ODS, ale i možné kandidatury na presidenta. Takže jistě bedlivě slídí, kteří lidé jsou ochotni proti němu kandidovat. Jakmile ucítí silného protikandidáta, rozhodne se nekandidovat. Teď se hraje o to, aby se možní kandidáti přestali bát to vůbec pustit tu zprávu do světa. Pokud by Klaus po listopadu posílil, byl by s nimi ámen! To si umějí dobře spočítat. Proto např. pan Zahradil hrdinně vykřikuje, že proti Klausovi nikdy. Posera... Z tohoto úhlu pohledu je počin Tošenovského víceméně hlasem člověka, který se Klause až zas tolik nebojí.
0/0
24.9.2002 12:45

tak

To Moravák a spol.
To je ten nový styl politiky ?! Označovat někoho, kdo má jiný názor "socanskými psy" ? Upozorňuju, že já se socany nemám nic společného. Vy všichni, co voláte "Viva Tošenovský" apod. jste neskutečně naivní. Celá léta Tošenovský byl zticha, poslušně kýval Klausovi a najednou se mu chce "statečně" postavit, když vidí, že Klausovy dny v politické kariéře jsou sečteny a beztak sám zvažuje odchod.
Máte-li někdo konkrétní příklady, kdy Tošenovský veřejně kritizoval Klause ( a že by těch důvodů bylo) - sem s nimi.
Slušní lidé už z ODS dávno odešli (samozřejmě neplatí automaticky, že každý, kdo odešel, byl slušný) a slušní lidé se tam už dnes nehlásí.
0/0
24.9.2002 12:27

Sisko

Re: To Moravák a spol.
Jednoznačný souhlas  Slušní lidé řekli ve volbách jednoznačné NE tunelářům z ODS , volbou ČSSD a KSČM  Silná levice musí vytvořit vládu bez přívěšků (US a KDU) a začít trestat podvodníky z ODS
0/0
24.9.2002 12:46

tak

Re: Re: Tak pozor Sisko
to si nerozumíme, ODS a ČSSD patří do stejného pytle a KSČ(M) měla být dávno zakázána.
Jak už víckrát zaznělo, velké strany selhaly a tak aspoň v komunálních politice by více prostoru měla dostat místní seskupení lidí, kteří chtějí věcně řešit problémy.
0/0
24.9.2002 12:52

Sisko

Re: Re: Re: Tak pozor Sisko
jedinou alternativou oslabené a rozhádané pravice je silná levice !! ČSSD a KSČM musí ukázat že si zaslouží důvěru, kterou jí lidé dali ve volbách !!! Musí vytěsnit "pseudostraničky " typu US a dorazit ODS v její smrtelné agónii !!! Nadějí tohoto národa je silná levice !!!
0/0
24.9.2002 12:58

tak

Re: Re: Re: Re: Tak pozor Sisko
Jsi fakt takový tupec nebo provokatér z řad ODS ?
Tahle země jako každá země, která chce být slušně fungující právní demokracií, potřebuje jak seriozní demokratickou pravici tak seriozní demokratickou levici.
ČSSD staví na postkomunistech (v některých regionech jsou bývaí komunističtí aparátčíci v čelných funkcích), KSČ(M) ani komentovat nebudu - její existence je ostudou demokracie.
0/0
24.9.2002 13:04

Sisko

Re: Re: Re: Re: Re: Tak pozor Sisko
Tak to si asi nerozumíme , chlapče. Kdo je podle tebe seriózní demokratická pravice ? Tuneláři z ODS ? Političtí turisti z US ? Nebo fláterníci a zrádci z KDU ? Evropa volí levici, ČR volí levici !!!
0/0
24.9.2002 13:25

tak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak pozor Sisko
V ČR není zatím seriozní demokratická pravice ani levice. Aspoň v komunální politice by proto co nejvíc měla být preferována seskupení nestraníků. Howgh.
0/0
24.9.2002 13:43

Sisko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak pozor Sisko
Politický idealista ! Zřejmě člen strany ČT-věc veřejná.
0/0
24.9.2002 13:53

Ivan

Re: Re: To Moravák a spol.
A co podvodníci z ČSSD?
0/0
24.9.2002 13:00

Moravák

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
24.9.2002 14:11

kelt

šance
Poslední šancí ODS je výměna pánů Klausů, Langerů, Zahradilů ap. Pány typu Tošenovského! Možná by se pak přidalo ke skalnímu jádru ODS ještě pár normálních voličů (nefanatiků). Proto VIVA Tošenovský.
0/0
24.9.2002 12:05

Moravák

Vy socanští psi !
Tošenovský je opravdový a férový chlap. Ten se nikdy nezůčastnil pletich kolem Klauze, ale dělal férovou "apolitickou" politiku pro lidi, pro pracující lidi ! Ne pro nefachčenky a flákače ! Tomu brutální rozhazovač a přerozdělovač Špidla nesahá ani po lem ponožky! Tošenovský tvrdě stojí na zemi a ukázal, že bez velkých keců lze udělat obrovský kus práce! Práce! Ne kradení peňěz z kapes daňových poplatníků. Moraváci budou stát za ním a doufám, že i pár rozumným čechům  dojde, že politici pražského ražení raděj kecají a málo dělají a poohlédnou se po krajích po lidech, za kterými zůstává práce! A že konečně vykopeme od vesel socany a komouše a začne se tu vytvářet opradu prosperující stát, kde soudy budou soudy a banky bankami a kde ten, kdo pracuje, za to dostane i zaplaceno a koupí si i lepší byt a káru než snědý otec 15-ti dětí ze sociálky!  Evžene ! Držíme ti palce, nevíš jaká kvanta lidí ti tu věří !
0/0
24.9.2002 11:34

Věra

Re: Vy socanští psi !
Já se k Vám všem přidávám. Neznám ho, ale působí věrohodně. A držím mu pěsti - protože, kolik PĚSTÍ - TOLIK ŠTĚSTÍ!!!!
0/0
24.9.2002 11:41

PM

Re: Vy socanští psi !
A co členství v dozorčí radě České spořitelny v letech 1996-1999 ?
0/0
24.9.2002 11:57

Moravák

Milý šťourale !
Činnost v dozorčí radě je víceméně formální záležitostí, není to práce na "celý úvazek". Je to práce odpovědná, ale závislá na práci jiných - auditorských firem a účetních.  Dozorčí rada pouze schvaluje podklady zpracované - těžko může fyzicky kontrolovat tuny papíru - na to jsou auditorské firmy a státní bankovní dozor! Takže tady bych nějakou "kaňku" na cti rozhodně neviděl!
0/0
24.9.2002 12:22

PM

Re: Milý šťourale !
V tom případě nebude žádný problém, aby pan Tošenovský zveřejnil celkovou výši odměn, včetně naturálních požitků, které za svou "formální záležitost" od České spořitelny obdržel.
0/0
24.9.2002 12:45

Boris

Re: Re: Vy socanští psi !
To rozvášněnému davu slepců, který se chytá Tošenovského jak tonoucí stébla, nevadí. Davu byl předhozen další Velký jednooký Vůdce a dav ho bude slepě následovat. Opět do pekel.
0/0
24.9.2002 12:28

Honza

to není forum, ale hnůj
stále dokola tvrdím, že nenávist vůči ODS a Klausovi osobně, není ničím jiným než léčením si osobních komplexů a frustrací. Pokud člověk ovládá elementární matematiku, a spočítá si objektivně prohřešky, průsery a finanční škody, způsobené tou či onou politickou stranou, nemůže ODS vyjít jako nejhorší, možná právě naopak.
Čechům je v socialismu dobře; vychovávali je tak zhusta několik desítek let. Klausova vize byla založena na tom, že lidé se musí namáhat, a najednou se umět postarat sami o sebe. Za to dostávají větší míru svobody, neboť jsou schopní, samostatní, a tudíž mnohem silnější. Cesta trnitá.
Špidla, pokud má vůbec nějakou vizi, tak pouze tu, že všem slíbí, že vše bude jako postaru, každý podle svých možností, a každému podle jeho potřeb. Tlustí pracháči to zaplatí. Líná prasátka se dále mohou rýti ve svém voňavém socialistickém hnoji, a nebát se o své žrádlo. Jsou příliš hloupá, aby věděla, že musí přijít porážka.
0/0
24.9.2002 11:27

Mila

Re: to není forum, ale hnůj
správný názor a díky za něj,ale takových lidi co takto uvažují je v naší společnosti poskrovnu a proto máme co máme a nic lepšího si zatím nezasloužíme a je mě z toho moc smutno
0/0
25.9.2002 15:09

Pepuska

Re: to není forum, ale hnůj
Souhlasim, to byla samozrejme nejvetsi chyba p. Klause, ze jasne rikal co je potreba delat, vcetne utahovani opasku. Ale o tom, ze je treba pracovat, dnes nikdo nechce slyset, jen natahovat ruku a zavidet tem, kteri maji, protoze pracuji. A doba tunelu je davno pryc, vsichni se je az moc dobre naucili na to, aby si jeste troufli je delat.
Nedavno jsem byl na slovensku, bylo pred volbami a jeden reklamni billboard nesl nasledujici heslo: "Podnikani dava lidem praci". Je treba, aby si to vsichni uvedomili, bez podnikani umrem hlady. A to podnikani by melo byt ciste, ale vsichni vime, ze v ramci preziti firmy se delaji mensi ci vetsi ustupky, protoze danove zatizeni firem je tak velke, ze by proste vetsina zkrachovala. To stejne plati pro radove obcany, celkove 70% danoveho zatizeni je velmi tvrde a to jeste vlada ma zajem pritvrzovat. Kdyby k tomu byl alespon rozumny duvod, ale jen z duvodu ziveni podvodnicku mi to prijde skutecne spatne rozhodnuti.
0/0
26.9.2002 8:49

FH

Mirek Dušín v Bratrstvu kočičí pracky ?!
Jen si to představte, celá léta byl u nich, ale teď už mu to opravdu, ale skutečně opravdu, začalo vadit...
0/0
24.9.2002 11:12

Berta

Reformovat ODS je stejné, jako reformovat KSČ. Pařez zůstane pařezem a vůl volem, jak by řekl Petr Vok z Rožumberka. Záchranářské akce typu pana Tošenovského je jen mrhání silami. Správnou cestu ukázali v minulosti pánové Pilip, Ruml, Zielenec a později pan Kasal. Zatím se setkávají jen s nepatrně lepším výsledkem jako soudruzi, kteří se distancovali od KSČ a založili Klub demokratické levice. Vyhnat lidi ze zákopů totalitního myšlení ODS a KSČ není lehká práce, ale snad se najde charismatická osobnost, která pohne i těmi nejzarytějšími a bude založena skutečně férová pravicová strana bez vazby na lidí z devadesátých let.
0/0
24.9.2002 10:51

Berta

Re:
Samozřejmě Kasl.
0/0
24.9.2002 11:12

FH

Místní regionální strany
by neměly být v komunálních volbách stranou zájmu. Při řešení místních problémů lze od nich čekat více věcnosti než od korytářských velkých stran.
Šokuje mě naivita, s jakou tu řada lidí radostně přijímá kandidaturu Tošenovského. Je to jen promyšlený marketingový tah, jak zlepšit image ODS, aniž se změní její podstata. Skutečnou moc budou nadále soustřeďovat ve svých rukách lidé typu Klause, Langra, Zahradila, Římana, Benešových, ať už budou formálně jejich funkce jakékoliv. V pozadí budou nadále různé podnikatelské lobby a úzce skupinové zájmy. A propos : ten "slušný a čestný" člověk Tošenovský si snad svou současnou pozici nevybudoval mlčením k neslušnostem ODS a bezvýhradnou loajalitou k Václavu Klausovi ?!
0/0
24.9.2002 10:32

jarret

ano
Je naprosto zřejmé, že pravé křídlo politického spektra je třeba zkonsolidovat a toto by mohla být cesta. Rád bych zase jednou vhazoval volební lísty do urny bez toho, abych mět zatnuté zuby.
0/0
24.9.2002 10:21

jarret

ano
0/0
24.9.2002 10:18

Bára

Ostravačka II.
Kandidatura Evžena Tošenovského je pro mě pozitivní signál a s jeho zvolením by získala ODS v mých očích mnohem lepší hodnocení než dosud. A je docela možné, že bych je i volila. Díky za naději.  
0/0
24.9.2002 10:17

vladimir

evropsky zapšklí socialisti
Posledních pár příspěvků je plně v duchu obav z výměny tak proklínané garnitury v ODS. Co házet na hlavu těm,kteří přicházejí s novým jménem? Kdo má možnost srovnat tento duch myšlení se svobodným duchem sebevědomých lidí jasně v tom vidí "evropskou zaprděnost", tak typickou pro socialisty.
KDYŽ NĚKDO PŘIJME VÝZVU V NEVÝHODNÉ POZICI A MÁ SÍLU JÍT DO BOJE - UŽ PŘEDEM KŘIČÍ ZBABĚLCI "KDE JSI BYL, KDYŽ JSTE VYHRÁVALI?"
Doba, kdy duch evropanství "dobýval" svět je dávno pryč a bolestínské nářky jsou typické pro závisláky na milodarech. Jsem rád, že alespoň v ODS jsou lidé s odvahou a ctí. V čsd ani u lidovců je nenajdete.
0/0
24.9.2002 10:09

Pavča

Ostravačka
Pan Tošenovský mě o svých osobních i manažerských kvalitách přesvědčil už ve funkci ostravského primátora a nyní i ve funkci hejtmana moravskoslezského kraje. Mluví za něj výsledky jeho práce, a proto si ho vážím. Je to slušný a schopný člověk a má mou podporu. Nevolila jsem ODS, ale kdyby ji vedl tento muž, jistě bych o tom uvažovala. 
0/0
24.9.2002 10:02

tak

ODS je navždy zdiskreditovaná
Jak může slušný člověk celé roky mlčky přikyvovat neslušným lidem (vedení své strany) ?!
0/0
24.9.2002 10:07

tak

Sv. Tošenovský - jen maska
Kde se vzal tenhle pan "svatý " ? Celé roky dřepěl ve vedoucích funkcích ODS (mimo jiné díky bezvýhradné oddanosti vůči Klausovi), nepozvedl hlas vůči nehoráznostem, dělaným touto stranou. Teď však větří šanci...
0/0
24.9.2002 9:51

Sisko

Re: Sv. Tošenovský - jen maska
Souhlas  Tošenovský patří tam , kam celá ODS - na smetiště dějin !!! Pan Špidla jasně ukázal jak se dělá politika : slušně a přitom efektivně !!!!
0/0
24.9.2002 10:04

Zdeněk

Re: Re: Sv. Tošenovský - jen maska
Co si mám myslet o člověku, který z lidí ale i z poslanců se snaží udělat poslušné ovce, které mají hlasovat na pokyn ÚV ČSSD nebo snad i KSČM. Pojem slušnost se mi v tomto a i v jiném nehodí. Vhodnější je diktatura a zneužití moci. Minulý týden byl příkladem demokracie s lidskou tváří v podobě Špidly. Jsem překvapen, co je to za drzost již na samém počátku jeho působení ve vládě.
0/0
24.9.2002 12:05

Pepák

Jenom bez Klause to nepůjde
Obávám se, že výměna Klause za Tošenovského bude málo. Ještě by měli vypadnout Beneš, Benešová, Langer a další - prostě všichni z vedení této strany. Teprve pak by se mohla ODS stát dobrou pravicovou stranou.
0/0
24.9.2002 9:25

Pepák

Re: Jenom bez Klause to nepůjde
A samozřejmě jsem zapomněl na převlečeného komunistu Tlustého...
0/0
24.9.2002 9:27

Saša

Re: Jenom bez Klause to nepůjde
Proč Beneš? To je přeci Klausův oponent a člověk z regionů. Vy jste neviděl, jak v televizi zářil, když chválil Tošenovského rozhodnutí?
Beneš je schopný člověk, který v parlamentu hájil zájmy všech obcí pro zájmům ministerských úředníků z Prahy.
Beneš by tam měl zůstat. A přibýt by měl JUDr. Pavel z Varů, hejtman z Ústí, primátor z Plzně a další regionální špičky ODS. Kdo by mohl být lepší, než starosta obce, jehož obec se ekonomicky nepoložila a přitom se tam občanům žije slušně? Kdo jiný než starosta, který čtyři nebo osm let musel dokázat, že se dokáže domluvit i s jinými partajemi v radě?
0/0
24.9.2002 9:50

Dr. Fe

Tošenfuck
Tak to je ten co s nim mel mit Klaus tu homosexualni aferu. To je teda vylepseni.
0/0
24.9.2002 9:02

Sisko

Dost bylo lumpů z ODS !!
Národ se rozhodl jasně pro silnou levicovou vládu ČSSD a KSČM !! Tato vláda potrestá všechny tuneláře z ODS a začne dělat něco pro obyčejné lidi !!!
0/0
24.9.2002 8:59

František

Re: Dost bylo lumpů z ODS !!
Toto není příspěvek, to je blábol. Zcela mimo mísu.
0/0
24.9.2002 9:16

Sisko

Re: Re: Dost bylo lumpů z ODS !!
Nazýváš blábolem jasný fakt ? Nevidíš pro co jsme jasně hlasovali ve volbách ? Že se konečně začne dělat pro obyčejné lidid a ne pro hrstku vyvolených tunelářů z ODS ? Až se ČSSD zbaví přívěšků z US a KDU , bude moci tvořit plnohodnotnou levicovou politiku !!! A nezmění na tom nic ani nějaký strejda z Ostravy !!!
0/0
24.9.2002 9:41

jarret

Re: Re: Re: Dost bylo lumpů z ODS !!
... pane Bóže, do čehos to dušu vrazíl ...
0/0
24.9.2002 10:00

Stealth

Re: Re: Re: Dost bylo lumpů z ODS !!
Hele Psisko, nech si své štěky na schůzi své bolševické smečky. Já levicovou svoloč nevolil a většina národa taky ne. Tvé levicové úchylnosti nepatří na normální web, ale snad do psychiatrické kliniky nebo na Kubu (to je skoro totéž). Takže koukej mazat makat, kůže líná!
0/0
24.9.2002 10:00

Giorgio

Re: Dost bylo lumpů z ODS !!
Pokud by vláda České socialisticko demagogické strany spolu s bolševiky chtěla potrestat opravdu všechny tuneláře, tak jsou rázem bez členské základny. Systém dvě tatrovky na stavbu, třetí na soudruhovu daču je dostatečně znám. A to, že zloději křičeli: "Chyťte zloděje!" se ukázalo záhy, co se socani dostali k moci, viz. min. financí Svoboda a co se dělo na min. zahraničí nepotřebuje komentáře!
0/0
24.9.2002 10:13

Ivan

Re: Dost bylo lumpů z ODS !!
ČSSD a KSČ dostaly ve volbách 28% hlasů zapsaných voličů. Nevím jestli je to jasné rozhodnutí národa pro levicovou vládu, ale demagog hold použije cokoli. Mimo jiné může mi někdo říct co ČSSD za 4 roky své vlády udělala pro obyčejné lidi. Zatím se se pouze dozvěděl co dělají pro sebe.
0/0
24.9.2002 10:51

Highlander

Re: 3x
Ty jeden zakomlexovanej levičáckej joudo, ty si objednen 3x denně teplou a studenou sprchu v Bohnicích. Kato a jeho parta na MZ to je grandtunel jako bejk, o tom co provedl potrhlý dědek Grégr (za účasti jistého pana B. zo Slovenska) s našim petrochemickým průmyslem se raději ani šířiti nebudeme. A mohli bychom snášet na hromadu další a další a další a další ........ Tož tak.
0/0
24.9.2002 11:16

zb

Re: Dost bylo lumpů z ODS !!
Nebyl bych tak přesvědčený o tom, že se rozhodl národ. Až se bude bilancovat doba hospodaření této vlády , pak budeme plakat všichni, protože střední ekonomická vrstva v ČR nebude existovat, peníze tedy nebude kde brát.
0/0
24.9.2002 12:14

Jirka

Konecne!
Konecne budu mit koho volit! Ja mam takovou radost! Drzim vsechny palce co mam, at Vam to vyjde, pane Tosenovsky. Vas verny volic z Ostravy.
0/0
24.9.2002 8:42

Najdete na iDNES.cz