Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vězni vymění thajské mříže za české

Dva čeští pašeráci drog, věznění už více než šest let v Thajsku, dostali definitivně možnost návratu do České republiky. Šestadvacetiletý Emil Novotný a třiatřicetiletý Radek Hanykovics měli původně strávit padesát let v thajském vězení. Začala totiž platit mezinárodní dohoda o výměně odsouzených, kterou po pěti letech složitých jednání uzavřeli s Thajskem čeští diplomaté a letos ji schválily parlamenty obou zemí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Anne

S potěšením zjišťuji, že si dokážeme vyměnit názory i slušně a bez agresivity :-))))))))))
0/0
25.9.2002 7:29

Toník

Re:
S potesenim zjistuji, ze muj prvni odhad vasich intelektu nebyl nikterak vzdaleny realite. Pokud jsem si precetl reakce na Vase "vylevy", tak z valne vetsiny nejsou ani agresivni, ani neslusne! Tak co nam to tu pisete?
Navic bych si dovolil pozanmenat, ze jista mira agresivity by v boji s lidskou hlouposti je pripustna. Proto akceptuji i ty "agresivni" reakce na Vase nazory ...
0/0
25.9.2002 9:03

Anne

Re: Re:
Toníku,já jsem ale nepoukazovala na to, že by reakce konkrétně na mé příspěvky byly vulgární a agresivní – upozorňovala jsem, že vulgární a agresivní příspěvky tu jsou, a dle mého užívat vulgarismy není třeba.
0/0
25.9.2002 9:43

Zira

sance??
Bravo ,Klemo!Konecne vecny a strucny nazor!Myslim, ze davat takovym" lidem" jeste jednu sanci,je festivalem ztraceneho casu.Kam az se to  da "dotahnout  s tou dalsi",nam nazorne predvadeji komuniste!!My se asi nikdy nepoucime ,ze?
0/0
24.9.2002 16:40

Klema

pro Anne
Souhlasim se zacatkem vaseho prispevku.Ve vetsine diskuznich prispevku postradam  argumentacni prvky!75% diskutujicich,zde  vyuziva tento prostor pro "vylevani si" svych soukromych pocitu.K problemuu:Drogy,jako samotne tema,je na sirsi polemiku.I jako humanista,se nemohu smirit s tim,ze by lide zabyvajici se distribuci drog v jakekoliv forme, meli dostat jeste sanci!?!V tomto smyslu,by mel mit kazdy jen jednu.Jina cesta, totiz  tudy nevede!!!               
0/0
24.9.2002 16:30

Anne

Lidi, nechme té agresivity a sprostých výrazů – jde přece o diskuzi a o vyslovení vlastního názoru každého z nás……..názor je názor a těžko se posuzuje, který je správný a který špatný. Přiznejme, že všechno má své pro a proti. Mám dojem, že si z každého příspěvku vyberete jen to, co chcete…..já se ty dva hochy nesnažím omlouvat pro “mladickou nerozvážnost”, či dokonce pro neznalost tamních zákonů – souhlasím s tím, že jistě věděli, co je čeká, ale riskli to – a za risk zaplatili. Dle mého názoru dost, dle vašeho málo. Ale nesrovnávejme distrubuci drog s vraždou – mezi tím je přece jeden obrovský rozdíl…….drogy člověk bere dobrovolně. Jistě, těžko se vysvětluje dětěm, které jsou nejvíce ohroženy, jak moc jsou drogy nebezpečné, když to nedokážeme vysvětlit ani některým dospělým, ale mám dojem, že v této diskuzi jsme označili všechny drogově závislé za oběti dealerů, ale oni se pro svou závislost rozhodli sami. Na dotaz “Kruťase”, zda jsem viděla umírat nějakého “feťáka”, odpovídám: Ano, viděla. Ztratila jsem tak svého příbuzného a po pár letech, které od této tragické události uběhly mohu říci, že to byla předevšim jeho volba. Jistě – dealeři mi ji usnadnily, a za to je nutný postih. Jak důsledný a intenzivní by tento postih měl být je věcí názoru, ale dle mého byl měl být hlavně individuální záležitostí a před tím, než vyřkneme my nebo soud tak tvrdý ortel, měli bychom dokonale poznat okolnosti případu a charakter obviněného. Když i přes všechna varování zjistíte, že vaše dítě je drogově závislé, co uděláte? Určitě budete vyhledávat pomoc všude, kde se dá a uděláte pro jeho záchranu vše, co bude ve vašich silách……A co uděláte, když i přes všechna možná varovní zjistíte, že např. zrovna vaše dítě se pokusilo převést přes hranice drogu? Řeknete si, dobře mu tak? Jen ať je mu v jednom z nejtvrdších žalářů, co nejhůř? Někdo tu napsal, že Novotnému a Hanykovicsovi by to nemělo projít už proto, že to třeba nebylo poprvé……..třeba ne, a o to by měl být jejich trest tvrdší, ale třeba ano, třeba to bylo poprvé, a i když to není důvod pro to, aby jim bylo odpuštěno, měl by to být důvod pro mírnější trest nebo chcete opravdu odsoudit 19ti leté dítě k doživotnímu žaláři? Jistě namítnete, že toto “dítě” převáželo přes hranice heroin a máte pravdu, ale jen se ptám…..opravdu by si nezasloužili ještě šanci??
0/0
24.9.2002 15:57

Toník

Re:
Jiste je jedno: Sance, ze po padesati letech v Thajskem zalari, pokud to prezije, se tento clovek pokusi pasovat drogy, je skutecne miziva. A tuto sanci vitam a tuto sanci si vsichni zaslouzime!
0/0
24.9.2002 17:41

GhorX

Re:
Závislost na drogách začíná často ve věku, kdy budoucí feťák nemá možnost objektivně posoudit rizika, do kterých ho dealer dostává. Zde dobrovolnost nehraje absolutně žádnou roli. Právě lehká manipulovatelnost dětí je důvodem, proč se na ně dealeři zaměřují. Za první dávku perníku 13tileté dívky může výhradně výrobce a dealer. Ne ona, ne rodiče. V určitém prostředí ani puritánská výchova nezabrání "učenlivé" povaze porušit všechny zákazy a pravidla. Naproti tomu v 19ti letech má být člověk minimálně obeznámen s tím, co obnáší trest smrti za pašování drog. Měl by rozeznat, jaká rizika je možné akceptovat a jaká mnohonásobně převyšují okamžitý zisk, zvlášť, když má přístup k velmi přesným informacím. Jsem přesvědčen, že by ti dva měli strávit život ve stejných podmínkách, jaké čekají mnoho dětí z těch, které se podle Vás *dobrovolně* rozhodly umřít na předávkování nebo AIDS, zničit si mozek, stát se šlapkami a/nebo pravidelnými hosty kriminálu. Žádná nová šance - pokud to přežijí, vylezou z nich stejné trosky, jaké pomáhali udělat z jiných.
0/0
24.9.2002 18:14

mami

Re:
Souhlasím. Kromě toho se v trestním řízení snad také prokazuje úmysl, společenská nebezpečnost, možnost nápravy pachatela,  atd. On je přece jen z hlediska nápravy trochu rozdíl, zda drogy převáželi s úmyslem zlikvidovat část populace nebo z blbosti (s ohledem na jejich věk celkem pochopitelné) se prostě chytli možnosti si vydělat peníze a neuvědomili si pořádně důsledky (pokud o nich vůbec přemýšleli).
0/0
25.9.2002 15:37

Jiří Lukáč

To je utlocitu pro pašeráky drog.
Škoda,že se pro pachatele trestných činů kolem drog nepoužívají stejné tvrdé tresty jako v Thajsku.On by si dal každý pozor takové svinstvo šířit mezi mládeží!
0/0
24.9.2002 7:34

NosmoKing

Re: To je utlocitu pro pašeráky drog.
No jo, ale to by nejdřív musela něco začít dělat naše sqwelá policie. Když to vidim večer na staromáku nebo na nádraži nebyl by problém sehnat jakoukoliv drogu. Myslím z těch tvrdých. Naši olicisté pracují tak horlivě až jim ukradnou 600 metrů lešení v Karlíně!! Kde to jsme??
0/0
24.9.2002 13:01

GhorX

Re: Re: To je utlocitu pro pašeráky drog.
Je moc věcí, které mě na českých policajtech štvou, ale divil by ses, kolik dealerů chytí a pak musí pustit. Soudci jsou zavalení nedodělanými případy, takže pokud to nebije do očí, dlabou na to a neschválí ani vazbu, takže za pár hodin je dealer zase na svém místě. Problém je taky v tuposti nebo lenosti zákonodárců, kteří převedli větší část práce na soudce a navíc jim dali naprostou svobodu, aby (podle své vytíženosti nebo nálady) například označili 30 dávek heroinu za malé množství drogy (tedy nikoliv "větší, než malé"). Skoro mám pocit, že novelu protidrogového zákona si u poslanců zaplatila drogová mafie. Nedivil bych se.
0/0
24.9.2002 16:03

Toník

Pro Supervisora teto diskuze
Jsem rad, ze jste ohodnotili muj vyraz "polodementni" jako nepripustny, zatimco " jak kouříš šikmovokejm péra o oni tě prcaj do prdele" je zcela pripustne. Tim samozrejme nechci cenzuru pro jine prispevky. Chtel bych jen poznamenat, ze pokud je nutne cenzuru v jakekoli podobe delat, tak bych prosil o trochu premysleni. Snazte se vyhodnotit, co je opravdu zavadne a co je nutne v kontextu prispevku!
Lide bdete! Cenzura je nesmrtelna. I byvali komuniste - cenzori musi neco delat ...
0/0
23.9.2002 18:30

Krut'as

Re: Pro Supervisora teto diskuze
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tohle tem cenzorum
0/0
24.9.2002 2:41

Hunter

Humanistům
Šli do rizika a chtěli vydělat na smrti v zemi kde se tento byznys trestá smrtí. (Jsou pouze 2 směry v boji s drogami: 1. Smrt 2. Absolutní uvolnění a volný prodej např. v lékárnách) Thajsko je země, kde na to již přišli. Člověk může být občanem odkudkoli, ale v té a té zemi platí taková a taková pravidla. Tak co tady brečíte. Správně si mají odsedět co mají bez milosti a basta. Ti co mají něco společného z návykovými látkami a navíc je prodávají a způsobují ostatním neštěstí jsou pouhý lidský odpad, který si nezaslouží slitování.
0/0
23.9.2002 13:17

Anne

Re: Humanistům
Jistěže - zaslouží si trest, ale jsou občany ČR, tudíž by se měl jejich trest řídit podle zákonů ČR a oni si svůj trest již odpykali...Jak sám tvrdíte, ti co mají něco společného s návykovými látkami nezaslouží slitování - s Novotným a Hanykovicsem slitování také nikdo dlouhých šest let neměl....Tak jim dejme alespoň šanci na důstojné "odsloužení" jejich trestu....tresty mají mít výchovný účinek......lidé se mění, a proto by měli občas dostávat druhé šance. My, co jsme si Thajské vězení nezkusili, nemůžeme vědět, co s člověkem udělá a jak ho změní, a tak nevyslovujme tak tvrdý ortel........:-)
0/0
23.9.2002 13:52

GhorX

Re: Re: Humanistům
Máte logiku dítěte - proč by měli sedět v ČR, když tady nic neprovedli ? Zákony porušili v Thaisku, tam byli i odsouzeni a tam by měli být potrestáni. Podporu prodeje tvrdých drog řadím nebezpečností mezi masovou vraždu a genocidu. Nesouhlasím s přeložením jejich trestů, každý by měl být potrestán tam kde porušil zákon, pokud jej skutečně porušil a nejde-li o věc ve většině světa legální (např. hraní jakýchkoliv el. her v Řecku je dnes trestné, dokonce i na m.t.).
0/0
23.9.2002 14:10

Anne

Re: Re: Re: Humanistům
Logiku dítěte? Prostě se domnívám, že každý občan má právo na spravedlivý trest – tudíž je potřeba se jeho případu věnovat, tj. vypracovat mimo jiné lékařské posudky z oblasti psychologie, (tak jak je to zákony ČR umožňují) v kterých odborníci přiblíží, zda je obviněný schopen nápravy nebo zda je pro společnost lepší, aby “zmizel”....netvrdím, že jsou oběťmi justičního omylu a v žádném případě se z nich nesnažím udělat hrdiny – jsem jen toho názoru, že je potřeba zabývat se jejich případem více, než se jím zabývali v Thaisku, zda pro povahu odsouzených stačí k nápravě 6 let nejtvdšího žaláře nebo 50 let...Netroufla bych si, odsoudit mladého člověka s čistým trestním rejtříkem k 50ti letému vězení, aniž bych znala okolnosti případu….Takto vysoké tresty je potřeba velmi dobře zvážit.
0/0
23.9.2002 14:49

Toník

Re: Re: Re: Re: Humanistům
To porad nechapete, ze kazda ze zemi sveta ma pravo na vytvoreni si vlastniho trestniho zakoniku? A kdyz prijedu do Thajska a pasuju drogy a zrovinka v tom Thajsku jim to vadi tak, ze za to je trest smrti, popr. dlouholete pobyty ve vezeni, pak si bud dam pokoj, nebo riskuju. A jim ten risk nevysel. A co kdyz jim predtim nekolikrat vysel? A ted poprve je chytli. To maji byt opravdu zvyhodneni jen proto, ze je chytli poprve?!?
0/0
23.9.2002 14:56

GhorX

Re: Re: Re: Re: Humanistům
To je asi ten rozdíl - já považuji napomáhání distribuci drog za podporování genocidy. Podle mě ten, kdo (navíc dobrovolně) umožní šíření drog, vedoucích k tak obrovským počtům mrtvých, nebo doživotně poznamenaných lidí, ztrácí lidská práva; tady nejde o výchovu, ale o izolaci tvora, který nemá právo na nic ! Proti trestu smrti v tomto případě jsem jen proto, že může dojít k omylu. Rozumíte ? Já nepovažuju ty šmejdy za lidi. Představte si, že budete soudit člověka, který pro peníze zabije 500 lidí a dalších 20000 zmrzačí (zhruba tohle tohle by měli na svědomí ti dva zmetci, kdyby je nechytli). Dáte mu 6 let ?
0/0
23.9.2002 20:52

Krut'as

Re: Re: Re: Re: Humanistům
Anne jsi tak naivni nebo jen tak provokujes. Pokusim se ti to vysvetlit i kdyz jsem to udelal jiz jednou, ale pani cenzori mi prispevek smazali s tim, ze obsahoval nepripustne vyrazy. Podivej se dole co mi tam potom nechali. Nuze: Prvni vec co uvidis pri svem vztupu do Thajska, at na letisti nebo v pristavu, jsou obrovske cedule varujici, ze za pasovani drog je v Thajsku trest smrti. Ten take jejich obcane dostanou, dostlao ho take par Australanu, touzicich po baliku penez a misto baliku penez dostali drevene spacaky. Takze ti vasi parchanti z toho vyvazli pomerne lehce, nezhoupli se! Co je podle tebe spravedlivy trest za pasovani drog. Videla jsi nekdy chcipat fetaka. Ti neumiraji ti chcipaji, nebo jsou tak dobrymi herci!!! Mas docela pravdu, ze by se pripadem meli podrobne zabivat, proste primo na fleku kulkou mezi svetla. Nebo jsi ochotna platit dane na to, aby jste je 50 let opatrovali? Bud ujistena, ze se v Thajsku zabyvali jejich pripadem dostatecne! Jejich kultura ma podstatne delsi tradici, nez Ceska a proto vedi co delaji!!!
0/0
24.9.2002 13:11

Toník

Re: Re: Humanistům
Tak to pozor na to, co tu tvrdite. Kdyz v hypoteticke "Bananove" republice budou (i pravne) akceptovat vrazdu (napr. za cizolozstvi) tak jejich obcane budou moci "beztrestne" u nas vrazdit?
To jste vedle jak ta jedle a jsem za to rad. Kdyz jedu nekam do cizi zeme, tak si zjistim co tam je trestne a co ne. Je mozne, ze Vas zavrou nekde za to, ze se tam promenadujete v kratasech. A u nas, by se jen pousmali ... Tak co Vy na to?
0/0
23.9.2002 14:38

tygr

Re: Re: Humanistům
Prošel jsem si tu diskusi a mezi všemi agresivními příspěvky je jediná Anne normální :-))
0/0
24.9.2002 9:31

Toník

Re: Re: Re: Humanistům
Co je to normalni? A co je to agresivni. Projdete si tu diskuzi jeste jednou a pokuste se ji i precist. Pak teprve hodnotte.
Pokud Vam pripada normalni podporovat paseraky, prekupniky a dealery drog, pak jsem opravdu "nenormalni". Ja nezdilim Vase nadseni!
0/0
24.9.2002 10:28

mami

Re: Re: Re: Humanistům
Jsem stejného názoru.
0/0
24.9.2002 13:25

Krut'as

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
23.9.2002 12:23

Krut'as

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
24.9.2002 2:37

Krut'as

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
No vidite pani cenzori, ze to predtim nebylo tak zle!
0/0
24.9.2002 4:07

Anne

Pašovali drogy, dopustili se trestného činu, a je správné, že jsou ve vězení, ale svůj trest si již "odseděli" a za mnohem tvrdších podmínek, než je pro občana ČR zvykem - proto jsem ráda, že se nyní naskytla možnost jejich návratu do ČR a doufám, že Václav Havel udělí Emilovi Novotném i Radku Hanykovicsovi milost. Vždyť trest odnětí svobody má mít v prvé řadě výchovné účinky, a ty se u obou našich spoluobčanů jistě naplnily. Jsem si témeř jista, že Novotný ani Hanykovics do kontaktu s drogami již nepřijdou - po otřesných zkušenostech z Thajské věznice určitě ne. Dejme jim ještě šanci!!!!!!
0/0
23.9.2002 12:23

Toník

Re:
Bohapusta naivita a nezkusenost ... ja naopak nejsem naklonen, zejmena v techto dvou pripadech, tomu, aby za takovyto precin nekdo byl jakymkoli zpusobem zvyhodnovan. To, ze jsou v Thajsku "drsnejsi" podminky ve vezeni? Dobre jim tak, vzdyt oni pasovali tvrde drogy s vedomim, ze je neco takoveho muze potkat. Vzdyt take, kdyby se jim to povedlo, by dostali mnohem vice penez, nez tady. Jsem opravdu nemile prekvapen, ze nekdo muze uvazovat jako Vy. Asi nemate deti, ktere jsou "ohrozeny" prisunem drog, ze?
Jo, a to, ze se naplnili vychovne ucinky ... to zajiste. Ted maji temer jistotu, ze muzou kdekoli na svete pasovat drogy a kdyz je tam chyti a zavrou do "drsneho" vezeni, stejne je Ceska republika z toho vyseka a na par chvil je vsadi do veznic, kde trestanci jen lenosi a valeji se. Skutecne nerad slysim, ze tu budeme z nasich dani zivit dalsi kriminalniky! Ja jim sanci davat nechci!
0/0
23.9.2002 13:09

Diana

Re:
Jsi opravdu tak naivni??? Jak muzes vedet, ze to uz nikdy neudelaji? Absolutne s tim co se deje nesouhlasim, trest si maji odsedet v Thajsku a ne v Cesku. Kazdy kdo se trochu zajima o cestovani a vubec o deni okolo sebe vi, ze zrvona v Thajsku jsou takove zakony ohledne pasovani drog. Ti kluci to vedeli a presto sli do toho, tak at pykaji za to, co udelali. Zadnou milost.
0/0
23.9.2002 15:31

Karel

Re: Re:
naprostej souhlas. Nechapu, proc ja ze svych dani budu platit prvotridni vezeni pro dva kriminalniky, kteri vedeli do ceho jdou a navic udelali ostudu ceske republice. At se do cech klidne vrati, ale az po uplynuti spravedliveho trestu v thajsku. Zadnou milost, trest je zcela adekvatni a primereny. A primlouval bych se pro tvrdsi tresty pro kazdeho, kdo se podili na distribuci drog. 
0/0
24.9.2002 15:30

xxx

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
23.9.2002 23:27

3ax

Analogie
U nas jsou zakazane drogy a povoleny alkohol.
V nekterych zemich je to naopak.
Podle toho se lisi i tresty za pasovani drog a alkoholu.
Podle kterych zakonu byste soudili nekoho, kdo pasuje to (resp. ono) od nas (resp. k nam) a je chycen tam (resp. tady)? Kde by si mel odpykavat trest?
Dale v ruznych zemich se lisi nazory na prava veznu, na standard ve veznicich. Tim se necha clovek snadno ovlinit pri posuzovani predchozich otazek.
 
0/0
23.9.2002 12:07

Franta

Obeti?
Tady nekdo pise, ze jsou to obeti jakehosi "justicniho omylu". Podle mne jsou jen pitomci, kteri naleteli ma moznost snadneho vydelku. Kdyby to vyslo, tak jsou v klidu, no a ted musi fnukat a prosit.... Nedelam si iluze o tom, jak v Thajsku funguje soudnictvi, ale toto nema nic spolecneho s nevedomosti.  Snad se nakonec jeste vrati jako hrdinove a my vsichni to zaplatime. Vlastne platime i jine "uspechy" nasi postkomunisticke vlady. Treba vytunelovane banky a podniky, podporu socialne slabsim ( mam na mysli ty, co v zivote na praci nesahli, ne ty, co to potrebuji ) atd.   Takze je to vlastne jedno......
0/0
23.9.2002 10:40

saldo

Re: Obeti?
Nedělat si iluze o soudnictví v Thajsku je sice možné, ale kdo z nás ví, jak je to tam v tomto resortu doopravdy. Soudnictví není jenom represní zařízení, které tam asi opravdu nebude podle našeho gusta, (asi se tam vězni tak snadno nedostanou k mobilu, televizi, a jiným požitkům jako u nás), to ale neznamená, že tam měří falešným metrem. Aby to nebylo jako s tím "tureckým hospodářstvím", které Turkům v leckterém směru můžeme jen závidět.
0/0
23.9.2002 12:12

MarekL

Bezva, všechno je prostě bezva...
Tady nejsou peníze na platy učitelů nebo lékařů, ale na cestování pánů diplomatů, kteří jezdí extra vyjednávat mezivládní dohodu kvůli dvěma grázlům, co pašují drogy, to je fakticky prima. Jen tak dál...
0/0
23.9.2002 10:25

ufo

Re: Bezva, všechno je prostě bezva...
Jsi demagog! Za náklady na dva zločince mnoho krků neuživíš.
0/0
23.9.2002 17:18

Tyr

Re: Re: Bezva, všechno je prostě bezva...
Ufo, prosím tě, než něco napíšeš tak nad tím alespoň chvilku přemýšlej. Jinak raději zase odleť.
0/0
24.9.2002 7:44

Demolition Woman

Milost? A za co?
Nevidím důvod, proč by měli dostávat milost. Ty drogy pak dealeři prodávají u škol dětem. Kdybych někoho chytla u toho, jak prodává drogy mým synovcům nebo neteřím, jsem schopná mu vlastnoručně urvat koule a nacpat mu je do krku. Chtěli si vydělat, to je jasný. Jsou ale lidi, kteří vydělávají tak, že chodí denně, třeba 30 let do "kolbenky" a berou za to desítku. Ale to se pánům asi nechtělo, že? Tak kdo je tady ten hajzl???
0/0
23.9.2002 10:11

zab

Re: Milost? A za co?
Jen jednu radu, woman.Nezapomeňte urvat koule taky vašim neteřím a synovcům, jestli si to svinstvo koupí.
0/0
23.9.2002 10:52

smrtka

Re: Re: Milost? A za co?
Jen jedno povzdechnutí zabe. Někomu se jeho role pitomce nadosmrti prostě líbí.
0/0
23.9.2002 11:08

zab

Re: Re: Re: Milost? A za co?
Ja vzdycham nad tim, ze si pro pohodlnost a velkohubost někteří neuvědomují, že k obchodu musí být alespoň dva. Kdyz nechci koupit, tak mi nikdo neprodá. Je to jasné?
0/0
23.9.2002 12:19

Toník

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
23.9.2002 13:15

zab

Re: Re: Re: Re: Re: Milost? A za co?
A jestli nejsi dement ty a tve dite ve třinacti pobralo aspoň trochu rozumu, udělal bys líp, kdyby sis místo hledání dealerů před školou s tím dítětem sedl a vysvětlil mu , co to droga je. Věř, že to pochopí. Když dokážou v osmi letech kouřit, v deseti pít a ve čtrnácti souložit, vědí, co dělají. Třináctiletí už nejsou takové děti, jako to bývalo. A nadávat můžeš dál, tím nic nezkazíš
0/0
23.9.2002 15:09

Toník

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Milost? A za co?
Nadavani je vedlejsim produktem meho nepochopeni Vasich "osvicenych" nazoru. Jak jsem jiz napsal na jinem miste, tak trvam na tom, ze ochrana deti (zde se to tyka velmi nedospelych deti jiz od 9-10 let) neni postacujici pouze ve forme vychovy. Muzete si s detmi sednout a dlouhe hodiny jim povidat o skodlivosti drog, alkoholu apod. Ovsem jsou jiste praktiky, ktere obelsti dospele a vyspele jedince, natozpak deti. V tuto chvili musi nastoupit jina ochrana, a to je zakon, policie, restrikce a jine prostredky ... proto nesdilim Vase nadseni pro "volnou ruku" drogoveho trhu a jsem pro prisne tresty v teto oblasti prava. Zpetne se za nadavky omlouvam ... preju Vam mnoho deti, kteri poberou rozum!
0/0
23.9.2002 15:23

zab

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Milost? A za co?
Nevim, kde jste ode mě vyčetl nadšení pro volnou ruku drogoveho trhu. Ja jen zastavam nazor, že chytání dealerů je nekonečný a marný boj.Ani nejpřísnější tresty na tom nic nezmění. Bohužel. Proto si myslím, že jediná možnost, jak tento trh co nejvíce omezit, je omezit především poptávku po drogách. Důvodů, proč s nimi lidi začnou je hodně, ale vysvětlením a varováním můžete ,,uchránit" alespoň toho, kdo by s tím jinak začal jen z hlouposti.
0/0
24.9.2002 13:42

krtek

Re: Re: Milost? A za co?
100% souhlas
0/0
23.9.2002 20:03

Martin

Já si stejně myslím, že se ten jejich přesun nebude spoluvězňům líbit.
S jejich odchodem vyschne tok prachů z Čech, tak co s nimi. A ještě by měli vysmátý odejít? Docela bych si chtěl tipnout, že jim budou chtít spoluvězni zkazit radost, posledních pár hodin před transportem budou naši chlapci nešťastnou náhodou upadnuti na schodech a všechny zdejší debaty ztratí smysl.
0/0
23.9.2002 10:08

Guderian

Proč???
Jejich strašný "zločin" spočíval v tom, že se účastnili dobrovolného obchodu. Když si někdo chce začít s fetováním a ničit si zdraví, je to jen a jen jeho problém. Problém pro ostatní vyvolává až kriminalizace, která způsobuje, že cizí soukromá neřest nás náhle stojí čím dál tím víc. Proč jste se neopoučili z alkoholové prohibice v USA? Nevidíte, že princip i neblahé důsledky jsou úplně stejné?
0/0
23.9.2002 9:32

Najdete na iDNES.cz