Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Platy učitelů ...

Dnes jsem si v MF přečetl tabulku s učitelskými platy. Nechápu už vůbec o čem je pořád tolik řečí. Podle mého názoru jsou platy naprosto dostatečné a odpovídající. Sám pracuji ve státní správě jako informatik a správce sítě. S VŠ vzděláním, patnáctiletou praxí v oboru, s odpovědností za 70 počítačů, celý informační systém a další technická zařízení je můj plat na úrovni učitelky základní školy. Přesto nemám dojem nějaké enormní nedoceněnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Peterka Jiří

Není to legrace?
Nedělají si z nás pedagogové legraci? Každý má ve škole syna, dceru, vnuka nebo vnučku a proto se moc lidí neozývá. Ale věřte, že když někdo promluví a zvyšování platů státních zaměstnanců,měli by si všichni ostatní uvědomit na čí jsou lodia objevit se v ulicích, nejlépe před ministerstvem financí. Když vezmeme v úvahu, že pedagog pracuje 9 měsíců v roce, 4 hodiny(45 minutové) denně a za to dostane 14 měsíčních platů(byť jen lehce nadprůměrných) tak nelze o nějakém nedocenění vůbec mluvit.
0/0
20.9.2002 21:11

Jitka Lacigová

Re: Není to legrace?
Ano, každý má ve škole syna, dceru, vnuka nebo vnučku a proto si myslí, že školství rozumí. Pro takto vysoce informovaného odborníka pak není problém napsat, že pedagog pracuje 9 měsíců v roce a ještě jen 4 vyučovací hodiny denně. Ono je těch hodin víc, k tomu dále patří i příprava na ně, opravy sešitů (moje denní dávka - čtyři hromady po sedmadvaceti sešitech; ty se nedají "sfouknout" během pár minut, jde o hodiny soustředěné práce), dozory, doučování, kroužky, další vzdělávání, provozní a pedagogické schůze... když se to sečte, vydá to za slušně naplněný pracovní den. Suďte, prosím, jen to, čemu skutečně rozumíte.
0/0
21.9.2002 0:20

Najdete na iDNES.cz