Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Premiér Špidla hrál o všechno

Premiér Vladimír Špidla musel přesvědčovat svou stranu, že má smysl nechat si ve vládě Unii svobody. Proti němu a jeho lidem stáli příznivci expremiéra Miloše Zemana, kteří trvali na menšinovém kabinetu bez unie. Post Vladimíra Špidly coby předsedy nejsilnější strany byl v úterý, čtvrt roku po volbách, velmi vážně ohrožen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Krut'as

Nesem vam noviny poslouchejte, vy z ceske doliny rozjmejte!!!
   
Pri poslednim zasedani EU, ktere projdnavalo prijeti novych clenu unie bylo rozhodnuto nasledujici: Prijeti CR do EU za predpokladu splneni poslednich nekolika podminek.
1) Zmena nazvu CR na CZVTEEaPMS. CiganskoZlodejskVietnamskoTunelarskeEmiratyEvropske a Protektorat MoravskoSlesky.
2) Nastoleni krale Vaclava Jedineho Jesitu Prvniho "Klause" Velikeho a kralovny Miluse Zemanovny Prvni na CZVTEEaPMS trun. Kralovne bude po ukonceni starovekeho ceremonialu "Objimani Stromu na Vysocine", provedena operace zmeny pohlavi. Jen tak, lze zajistit potrebnou stabilitu Emiratu, pred jejich prijetim do EU. Ze spolu umi kralovat a domluvit se, dokazali behem poslednich 4 let.
3) Zruseni hlavniho mesta Prahy a prestehovani sidla vlady do obce Hrdlorezy a prejmenovani Prahy na Magorov. Brnane aspon prestanou zavidet Magorovu status hlavniho mesta a lepe bude vystizena dana situace!
4) Prestehovani Velke ceny CR a BVV do Magorova, Magorovsti aspon prestanou zavidet Brnanum suche z nosu a bude klid! Aby ale Magorovsti neprisli o vsechno suche, bude toto 1x tydne dodavano do Magorova a spravedlive rozdelovano Magorovskym.
5)Zmena statni vlajky CSSR za novou vlajku CZVTEEaMSP. Velky zluty kosoctverec s tunelem uprostred a rudou zari na jeho konci. Vse predesle uvedene vyjadrujici zbabelost obcanu vytunelovane diry a jejich vysnenou budoucnost. 6) Povinne nenavideni USA, obcany CZVTEEaMSP. 7) Povinne nenavideni Madaru, Rakusaku, Nemcu, Polaku a vzduchoprazdna na vychod od  hranic MoravskoSleskeho Protektoratu. (At' nas ti Slovaci nesejou!) 8) Zavedeni povinneho 5x denniho modleni se k Velkemu Allhovi s modlitbami predrikavanymi samym Sadamem Husajnem v pripade nemoci nahradi Velky Jusaff Araffat. 9) Odkloneni toku Vltavy od pramene smerem na jih, aby jiz nemohla ohrozovat Metro v obci Magorov. 10) Emiraty za vydatne a neunavne pomoci EU dohoni 21 stoleti, ze sveho stredovekeho Status Quo. Po splneni techto podminek nema EU namitek, proti prijeti Emiratu do EU
0/0
19.9.2002 5:14

taky občan

Re: Nesem vam noviny poslouchejte, vy z ceske doliny rozjmejte!!!
nekecejte, kde jste to čet? Já čet něco jinýho, o jakési Krutomorně s Kruťákem I. Udatným v čele.....A nenávidět se prý bude všechno, včetně sebe....
0/0
19.9.2002 12:03

Josef Vrba

Krize by pokračovala kdyby havel nebyl v USA
Nevím jak vy, ale ja si myslím, že Havel dal Špidlovi jasný ultimátum - "Jedu do USA ať ani nenapadne vyjednávat s komunisty. US a můj informator Mlynař zůstane ve vládě, prostě žádný demise před a během mý cesty do USA." - Jen si představte jak by asi disidentovi Havlovi bylo kdyby přiletěl do USA a v novinách by psali jak v ČR vyjednává premiér s komunisty o podpoře vlády, to by měl Havel těžkej průser a to si při svý poslední cestě do USA nenechá líbit. Až se vrátí z USA a přijde další neschválitelná srágora-zákon z vlády do parlementu, tak se teprve těšte na krizi, pak teprve vykone "demokrat" Špidla US z vlády a zbratříčkuje se s komunisty, KDU-ČSL do toho půjde taky stejně už s KSČ vládli 41 let.
0/0
18.9.2002 13:48

občan

.....aby mu z toho nepřeskočilo.....
,
0/0
18.9.2002 12:19

eno

Divadýlko
Tak nám to divadýlko pomalu končí. Předem bylo jasné, že Špidla to musí dotáhnout do vítězného konce. Přesto je pro mne nepochopitelné, proč pan premiér nezaúkoloval příslušné ministry, aby se víc snažili a sehnali peníze i jinou cestou, vždyť proti byla půlka parlamentu. Místo práce se soudruzi hašteřili a snažili se mi dokázat, že demokracie je v úzkých.
0/0
18.9.2002 12:10

Krut'as

Karbanik Spidla.
Co to tady zase ctu za ptakovinu?  Vod kdy se rika v Cesku "korytu" vsechno, nebo vsechnu "koryto"? To mate zase nejaky novy citanky? Zase jste museli vystrihovat Stalina a Gottwalda, nebo co?
0/0
18.9.2002 12:02

taky občan

Re: Karbanik Spidla.
...hele, Vy jste takovej přesvědčivej, nechcete to tu náhodou vzít (třeba si Vás dáme i do čítanek)?
0/0
18.9.2002 12:09

Krut'as

Re: Re: Karbanik Spidla.
Jo, kdyby prisel panbicek a nadal mi do volu, tak bych o tom treba zacal uvazovat!
0/0
18.9.2002 12:17

taky občan

Re: Re: Re: Karbanik Spidla.
...když Vám nestačí, že hlas lidu = hlas boží, stačilo by Vám to ode mne (prý jsem skoropanbu)?
0/0
18.9.2002 12:48

Krut'as

Re: Re: Re: Re: Karbanik Spidla.
Ne, no, nicht, nicevo, no way José, nie, no ve vsech dalsich recech  kde to znamena stejne, absolutne nesnasim nahrazky!  Hlas lidu = hlas volu, to mam z Ceska vyzkouseny! A furt se vo tom presvedcuju
0/0
18.9.2002 15:08

taky občan

Re: Re: Re: Re: Re: Karbanik Spidla.
no vidíte, přece shoda, i když jako u ODS a komančů, takže se můžeme těšit, budete tu jako mezi svými ....jej, co to říkám, myslel jsem zaostalé pastevce z horských strání. Ale ten buš si tady neplánujte, tady by mohl být jen v rezervacích, jinde se mu nedaří.
0/0
18.9.2002 15:38

zb

Pro občany ČR by bylo nejlepší kdyby tato vláda podla.
Včera je pozdě.
0/0
18.9.2002 11:41

hanka

vzpomínka
Snažím se být člověk optimistický a vidět i v politice a směřování státu dopředu především to dobré. Ovšem to, co dělají a říkají naši představitelé teď...
Zkuste si všichni představit, co by se dělo v období vlády ODS, kdyby Klaus
požadoval po Josefu Luxovi a ODA písemný závazek souhlasného hlasování
v parlamentu. Myslím, že by ho chtěli nejméně pověsit.
Z nezakryté touhy po moci ztratili v US a KDU  veškerou soudnost a sebeúctu.
Lépe se o věci veřejné už nezajímat.
0/0
18.9.2002 11:34

pHa

O čem to tady tlacháme - takhle mluví lid:
TNS Factum: Volby by nyní vyhrála ČSSD 17.9.2002, 11:59 (ČIA ) Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrála by je sociální demokracie. Získala by hlasy 30,1 procenta voličů, tedy prakticky stejně, jako byl skutečný zisk této strany v červnových volbách. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu volební prognózy provedeného společností TNS Factum na přelomu srpna a září.
Druhá by skončila ODS se ziskem 28,4 procenta (skutečný volební výsledek byl 24,5 procenta) a třetí pak komunisté. Ty by nyní volilo 20 procent občanů, tedy o 1,5 procenta více než v červnu. Strany bývalé Koalice dnes již hodnocené odděleně by nyní volilo 8,6 procenta občanů v případě KDU-ČSL, respektive 5,4 procenta respondentů průzkumu v případě US-DEU. Volební zisk Koalice byl 14,3 procenta.
Obecně lze tedy konstatovat, že sociální demokraté, lidovci a unionisté si drží svou pozici získanou na základě červnových voleb do Poslanecké sněmovny, komunisté si mírně polepšili a ODS se vrací na úroveň zjišťovanou dlouhodobě před volbami. Na počátku září by se voleb zúčastnily téměř tři čtvrtiny občanů (72,6 procenta).
A jsme v prdeli, protože tam prostě chceme být a budeme tam dlouho...
0/0
18.9.2002 11:26

Barclay

Re: O čem to tady tlacháme - takhle mluví lid:
Když ani novináři z ekonomické rubriky mfDNES neumějí správně popsat, co znamená navržená daňová reforma, tak co se divíš...
0/0
18.9.2002 12:08

Vladimír

hurá do 19tého století - tam by byl špidla vizionář
O moderní společnosti toho ví špidla jako archeolog velmi málo. Teorie, že jedinec je nula a kolektiv vše, už odhodili (kromě Číny a Koreje) i ostatní socialisti. Jen špidla se dosud nevymanil zpod nánosů věků. Do EU by nás za současného stavu věcí dovedli i komunisti (viz Polsko). To jsou jen reklamní slogany o proevropské vládě. Jít někam jak trpěný outsider není výhra. O sebevědomém postoji (posměšně euroskeptik) se těm hrabošům z čsd, KD ani US nezdá ani v noci. Pokud by měl někdo z nich uspět jako jedinec na základě kvality, tak jsou v háji. Za oceánem by všichni myli nádobí v restauraci, protože s tou dávkou sebevědomí, kterou mají by se dál nedostali - a na svou úroveň chtějí stáhnout všechny. Jedinec je nepřítel - to je špidlův program. 
0/0
18.9.2002 10:21

taky občan

Re: hurá do 19tého století - tam by byl špidla vizionář
....lidi, jemu se snad o naší politické scéně i v noci zdá....
0/0
18.9.2002 10:28

Ipsum

Vysvětlení
Ty dvě údajně nepochopitelné ukázky o kterých se v článku mluví jsou přece v tom samém článku částečně vysvětleny. Špidla je pod tlakem zemanovců, kteří mají silnou pozici. To že se s nimi nedokázal ještě vypořádat je ale jeho problém.
Tedy k prvnímu příkladu. Zde se Špidla snažil využít celkově slabé pozice US ve svůj prospěch. Prezident je velkým(a současně jediným) podpůrcem US. A co potřebuje Špidla aby si udržel tvář jsou ústupky US. Hrozbou u prezidenta chtěl vyvolat prezidentův tlak směrem k US k vytvoření ústupků, aby mohla být zachována vláda v současné podobě.
Druhý příklad: výzva k opuštění vlády. US se z různých důvodů domnívá, že může přežít pouze poukud se bude alespoň trochu zviditelňovat ve vládě. Výzva má tedy současně uspokojit zemanovce a současně vynutit ústupky, které jediné mohou US ponechat ve vládní koalici.
To co vysvětluje Zaorálek je ale samozřejmě naprostý nesmysl. Pokud by ministři skutečně odstoupili nebyla by cesta zpět. Tvář by jinak ztratili úplně všichni a jednat znovu s US zemanovcům navzdory je neprosaditelné.
Špidla podle mě tuto krizi zvládá zatím mistrně, pokud se mu ale nepodaří zřetelně zvítězit nad zemanovci můžou se podobné krize opakovat jednou za dva měsíce.
Kdo má zájem o další diskuzi jsem přítomen na magic23@centrum.cz 
 
0/0
18.9.2002 9:34

Zdeněk

Špidla sestavil proevropskou vládu,
odstavil ODS a komunisty, i když mohl s nimi v klidu vládnout. Proč ho všichni kritizujou, nechápu. Je to politik, který si získal obrovské renomé v zahraničí  viz. jeho návštěva v roce 2001 v USA. Vedle arogantního Klause a mnohdy drsného Zemana působí klidně a seriózně. Buďme rádi, že krizi zažehnal. Kdo nadává na Špidlu viz příspěvek Saši je naprosto "mimo mísu". Lepší by bylo zase pustit k moci Klause, Langra, Tlustého nebo na druhé straně Grebeníčka ? KSČM již uvedla, jaký chce podíl na moci, jaká místa na ministerstvech a ve fondech. A to že to Špidla odmítl je důkazem že je v čele Národní fronty ? Nechte je pracovat, tato vláda bude muset setsakramentsky každé rozhodnutí zvážit a projednat. Opravdu byste chtěli vládu ČSSD a KSČM se 111 hlasy ve sněmovně ? To by teprve Saša a jemu podobní koukali jak by ostatní byli převálcováni. Takže držím premiérpvi Špidlovi palce a celé vládní koalici také. Je to po letech změna, a naší zemi může jenom prospět.
0/0
18.9.2002 9:31

Jencek

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
18.9.2002 10:07

taky občan

Re: Re: Špidla sestavil proevropskou vládu,
...je zajímavý, jak ti komanči i antikomanči jsou si podobný: "my" a "naše zem" .....
0/0
18.9.2002 10:15

aňa

Re: Špidla sestavil proevropskou vládu,
Naprosto s tebou souhlasím.Inteligence a absence normální myšlenky z některých příspěvků je zřejmá. Doufám,že těch "chytráků"v téhle zemi není většina.
0/0
18.9.2002 10:21

taky občan

Re: Re: Špidla sestavil proevropskou vládu,
"normální" je od slova "norma". Původně se stanovuje tak, že se vezme průměná hodnota z celé populace, která se označí 100, a její jisté okolí - to se ozančí za normální. Všchno ostatní je v podstatě abnormální .... podle hlediska třeba i pod normou nebo nad normou. Co se týká inteligence moudrosti rozumnosti...a podobných mentálních atributů, historicky se zatím znemožňovali ti nejnormálnější, tj. genius průměru vedl k vývoji standardní společnosti kolem 1. světové jednak k režimům zaštiťujích se idejemi komunismu, jednak k režimům lakákajícm na nacionální ismy (fašismus, nacismus...), zřejmě proto, že to nebyla společnoast jaksi "pro všechny". 2. světová a poválečný vývoj byla zkušenost, která všechny poměrně "dobře" navzájem držela na uzdě. Tato motivace je teď v háji, a je vidět že nám roste nová generace které chybí "normální myšlenky a inteligence", no panbu potěš, to nás ještě čekají věci...  
0/0
18.9.2002 12:04

Pavelk

Re: Špidla sestavil proevropskou vládu,
pane Vy a Vam podobni jste obrovske nebazpeci a je treba si na Vas davat pozor uz kvuli budoucnosti nasich deti.Je me Vas hluboce lito ,ale zaroven se me z Vas zveda zaludek.
0/0
19.9.2002 12:04

Dáša

Obyčejné vydírání
Pryč se Šmidrou a kdyby ti ubožáci Z KDU-ČSL a Unie Svobody tolik neprahli po moci a korytech,nechali ho v tom samotného bylo by to nejlepší a skončil by hned.To chce ale charakter a ten nemají nikdo,to je pro vrcholovou politiku předpoklad!
0/0
18.9.2002 9:30

Jan

Re: Obyčejné vydírání
Svatá pravda. A mohli by zase vládnout Václav s Milošem a Mirek Šloufů by jim radil.
0/0
18.9.2002 9:39

Jencek

Re: Re: Obyčejné vydírání
Se Špidlou do Šprdele
0/0
18.9.2002 10:13

taky občan

Re: Obyčejné vydírání
Správně. Já ho mám a proto já na jejich místo ... a všech, protože kdo jiný tu ještě má předpoklady?
0/0
18.9.2002 10:23

Dáša

Vyděrač premiérem.
Říká se,že bič z hovna nejvíc práská.A je to tady.Zdá se mi,že se to náramně hodí na Šmidru pošťáka.Plete si totalitu z demokracií , nemá na premiérském postě co dělat,protože nemá dost inteligence takovou funkci zastávat.Kdyby ti Svobodové a Pilipové za něco stáli, tak ho v tom nechají ať se spřáhne s komouši a byl by od koryta hned.To by ale chtělo mít charakter,který se ve vrcholové politice nenosí.No čekají nás strašné čtyři roky.Pomáhej si každý sám.
0/0
18.9.2002 9:24

kuratko

Re: Vyděrač premiérem.
To je to co si opravdu přejete? Aby se Zemanovci spřáhli s komouši
0/0
18.9.2002 9:27

pjotri

Re: Re: Vyděrač premiérem.
Musi se preci konecne PORADNE zdiskreditovat!!! Jak je videt, sprahnout se s obema pastranama - KDU-CSL a US - evidentne k zdiskreditovani nevede. Stejne tak ten hegemonickej zpusob "demokratickyho" hlasovani ve snemovne.
0/0
18.9.2002 13:22

Oswald

Je to ten pravý?
Musím se sám sebe ptát. Je Špidla ten pravý premiér? Vždyť i ve své vlastní straně má silnou opozici proti své osobě. Je to nepochybně velice chytrý a schopný člověk. Nemá ale sílu osobnosti, není to "rozený vůdce". To není o kultu osobnosti ani o führerství. Premiér by měl mít určité osobní charisma, měl by mít schopnost lidi zaujmout, přesvědčit, nadchnout. Ať se na mě nezlobí, na mě ale stále působí spíš jako Šmudla. Vždyť i to jednání, když je "nepochopen", tak začne kopat kolem sebe - jako malý kluk. Takových by se ve vrcholné politice našlo mnohem víc - kluci co vyhráli žákovský přebor, a teď předstírají, že hrají první ligu. Není to ale otázka věku. Jde o zkušenosti, které bohužel naší politici neměli kde načerpat. Zkušenosti se získávají po celé generace - našich skoro 13 let svobody není ani jedna generace zkušeností.
0/0
18.9.2002 9:20

Kominík

Re: Je to ten pravý?
NENI. Je to bambula, ktery nedokaze udrzet na voditku ani vlastniho jezevcika. Bez charisma nemuze sebechytrejsi clovek jako vladce, vudce nic dokazat a premiersky post, je prave takovy...Uz jen ty vtipy na nej, vypovidaji o tom, jak si ho lide vazi... A pak premier by se mel rekrutovat z elity a nemelo by to byt tak, ze se polovina obyvatel usmiva nad jeho neschopnosti resit situace, coz znamena nedostatek IQ(schopnost vyresit situace novym efektivnim zpusobem), porp. je mozne, ze chyba neni v inteligenci, ale ze je to skryty paranoidni psychopat....ti tisi maji vzdy nejaky problem...
0/0
18.9.2002 9:50

xfena

Re: Re: Je to ten pravý?
Nemůžu odporovat. Máme prostě za premiéra introblbečka.
0/0
18.9.2002 10:20

taky občan

Re: Re: Re: Je to ten pravý?
....no a jakej pán, takovej krám...
0/0
18.9.2002 10:26

Jana

Obyčejné vydírání
Politik, který nemá ponětí o principech demokracie , nedokáže politicky myslet a jednat a jenom sprostě vydírá z titulu svojí mocenské pozice nemá v premiérském křesle demokratického státu co dělat. 
0/0
18.9.2002 8:59

Saša

Špidla s námi ještě zatočí.
Teď získal naprostou poslušnost Národní fronty a jako její generální tajemník začne budovat lepší zítřky pro vlast pracujícího lidu.
0/0
18.9.2002 8:39

Pavel

Re: Špidla s námi ještě zatočí.
Špidla je první předseda vlády, který není "praktik" z výzkumáku, nebo banky. Odstavil bývalé komunisty uvnitř ČSSD. Snaží se vládnout prostřednictvím otevřené, většinové koalice.
0/0
18.9.2002 9:07

Jorgito

Re: Re: Špidla s námi ještě zatočí.
, Ještě nějakou pohádku prosím. Třeba něco o "praktickém" Špidználkovi.
0/0
18.9.2002 9:15

Pavel

Re: Re: Re: Špidla s námi ještě zatočí.
Tak jo. Poslední pořadí oblíbenosti politiků v ČR : 1-Gros, 2-Tvrdík, 3-Špidla, 4-Buzková. Asi Jorgito trávíte moc času před obrazovkou počítače a mále se množíte.
0/0
18.9.2002 9:26

Kominík

Re: Re: Re: Re: Špidla s námi ještě zatočí.
Skoda, ze nemame neco aktualnejsiho, ze!? Ono to vsak brzy prijde, nebojte. Vsadil bych trochu na propad, co myslite?:-), po tom fiasku v posledni dobe... A jeste ten bordel, co zanechal za sebou na ministerstvu prace....takovi jsou vzdy mezi lidmi oblibeni, co kradou z nasich penez, ze Pavliku socialisto? Oni totiz ti tisi nevypocitetalni introverti jsou vetsinou nejhorsi. Jsem rad, ze to narod vidi, jakou chybu udelal, kdyz mu pomohl dostat se k moci.
0/0
18.9.2002 9:37

Pavel

Re: Re: Re: Re: Re: Špidla s námi ještě zatočí.
Ano na ministerstvu si nakradl na byt v paneláku v Jindřichově Hradci a jeho manželka měla protekční místo a půjčovala knižky v knihovně.
0/0
18.9.2002 9:53

Kominík

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Špidla s námi ještě zatočí.
Nadrizeny je zodpovedny za sve pracovniky a jestli se stane podobny pruser, musi z toho vyvodit osobni dusledky, to jest odstoupit. Tedy slusni lide to delaji. Jak muze byt premier nekdo, kdo nevi a nedokaze zajistit spolehlivost vykonavatelu svych rozhodnuti....????Nemuze, prosim demisi kabinetu. A kdo vi kde ma penizky ulite na duchod... Kdyz kazdy dame stovku zaplatime nove volby a vyjde to levneji nez socialni spidlovlezdopenezenky!
0/0
18.9.2002 10:07

pjotri

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Špidla s námi ještě zatočí.
Klaus, o kterym se taky tvrdi, ze si poradne nakradl, bydli taky v panelaku...
0/0
18.9.2002 13:28

aňa

Re: Re: Špidla s námi ještě zatočí.
Pavle, vydrž! Je tady pravda velkej bordel, ale mám stejný názor jako ty.Lidi a priori už nevěří nikomu a ničemu, vidí jen ziskuchtivost a boj o moc. Myslím,že je tu pořád hrstečka těch, kteří mají snahu něco s tím dělat.!
0/0
18.9.2002 10:14

Kominík

Re: Re: Re: Špidla s námi ještě zatočí.
Jasne mit pravicove idealy znamena nikomu a nicemu neverit? Jen pro info-moc a zisk jsou vysadou schopnych a inteligentnich, to plati jiz od stredoveku. Dalsi skupina lidi je podobna hippies, kteri nesnaseji politiku jako takovou at ji dela kdo chce a tedy nesnaseji rizenou spolecnost, jsou nezodpovedni anarchiste. Pak je jen spetka lidi jako treba Spidla, kteri ani nevi jak se k tomu dostali a taky to tak vypada. Nejhorsi je koukat se na to, jak ma hlupak stesti a k tomu nechat ho pokud mozno ve vysoke funkci rozhodovat o vlastnim osudu. Take dekuji obcanum socialistum zato, ze me a moje spoluvolice prehlasovali a protoze jsou neschopni, evidentne jich je vetsina z tech co sli volit, seberou mi kus meho platu na velkoryse socialni programy. Proc bych ja se mel mit dobre, kdyz vy se nemate, co? A natoz treba byt milionarem. Kdo se ma koukat na me nove Porse, kdyz jezdi ve 105ce, co?
0/0
18.9.2002 11:08

xfena

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
18.9.2002 10:26

míra

Re: Re: Špidla s námi ještě zatočí.
Pro socany mohl hlasovat jen posera,neschopnej postavit se na vlastní nohy.Taky máš asi dobrý zaměstnání (všechny výhody zaměstnance) a k tomu si hrabeš do kapsičky nějakým "podnikáníčkem".Nebuď pokrytec a přiznej si, že za svoje prachy bys nepodporoval flákače a cikány, kteří když nekradou, tak někde stojí s nataženou rukou. Jen tak mimochodem - to máš svůj vlastní net, nebo nám nalejváš za prachy tvýho zaměstnavatele?
0/0
18.9.2002 10:44

Jan Krejčí, Praha

Kolik je potřeba miliard nebo vody, aby špidlina splaskla?
Stehlíkova bublina splaskla pod jednou miliardou. Standard, kterého dnes dosahuje každý kampeličkář. Kožený měl ovšem lepší směsku. Kolik je potřeba přidat špidlitiky a kolik pilipiky, aby směs byla tak silná jako dnes, kdy vydrží několik stovku miliard ze schodku rozpočtu minulých let, miliardu nad zakon na ministerstvu socialních věcí (Je ten název snad spojen s osobními věcmi socialistů?), dálnici ne za dvacet, třicet, padesát, ale rovnou za osmdesát, letadýlka za sto a každý další rok minimálně stopadesát navrch. Kámoši Bolka Polívky by mohli závidět.
 Co dělají ekonomičtí experti opozice, které si také platímé? Doufají, zoufají si, pilipikují nebo si mnou ruce? Ani tabulku ani graf zisků ani ztrát od nich nevidíš a natož, aby se zmohli na organizovanější inteliodpor! Fuj! Mám si snad založit svoji stranu, aby vůbec něco zbylo?
 
0/0
18.9.2002 8:14

Fritz

Re: Kolik je potřeba miliard nebo vody, aby špidlina splaskla?
Založte si svoji stranu, anebo vstupte do nějaké velké, parlamentní, a v ní prosaďte svoje názory. Ani jedno ani druhé není vůbec snadné. Snáze se ovšem prosazují gauneři než slušní lidé. Třetí alternativa je dosti naivní. Najděte si svého arcigaunera, který se prosadí ve vrcholné politice (anebo už tam je), a pak zařiďte jeho "osvícení" a přerod na arcisvatouška, který bude hájit zájmy lidu.
0/0
18.9.2002 9:03

Najdete na iDNES.cz