Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Krize nejen vládní

Vracejí se komunisté k moci? To je nejnaléhavější otázka vyplývající ze současné vládní krize. Odpověď zní: Zatím pravděpodobně ne. Ale pokud se politika takzvaných demokratických stran nezmění, určitě se vrátí. Vládní krize je v běžné zemi běžná věc. Jako když kašle člověk nakažený rýmou. Jenže někdy je příčinou kašle i mor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Honza

Moc a US
Je mi nazvracení. Když jsem ráno slyšel pod co je ochotna se podepsat US kvůli udržení se u moci na třech bezvýznamných ministerstvech,nevěřil jsem. Doufám,že voliči této strany jim to nezapomenou. Čtyři roky křičeli jak ukejhané husy ohledně op.smlouvy,ale co udělali teď se s tím nedá ani srovnat.Ať žije politický turista a převlékač kabátů pan Pilip.Doufám,že paní Marvanová se nevzepřela naposled.
0/0
18.9.2002 19:49

R.D.Bidlo

Kteří komunisté?
Vracejí se komunisté k moci? Musíme se ptát, kteří komunisté? Ti, co rychle změnili kabát a nalezli do jiných, i pravicových stran a co si zprivatizovali státní podniky nebo dnešní členové KSČM? Ti první u moci jsou. Bavme se tedy realisticky o těch druhých. Totálně se k moci vrátit nemohou, nikdy nezískají parlamentní většinu. Mohou tedy případně v nějaké koalici částečně prosazovat své socialistické názory, ale nějaký návrat k předlistopadu je nesmysl a je směšné tím strašit. Antikomunisté by si spíše měli položit otázku proč KSČM přibývají hlasy a hledat chyby především u sebe. Viz příspěvek p. Dohnala "Kdy budeme žít..."
0/0
18.9.2002 14:57

Peter

Vracejí se komunisté k moci?
Vazeny pane Komarek, zijete v CR? Pokud ano, tak by vam melo byt jasne, ze se komuniste (Grebenickovci a Spidlovci) nebo transformovani komuniste (vsechny zbyvajici politicke subjekty) moci v CR nikdy nevzdali. Samozrejme je jen otazkou casu (pristi volby) kdy Mirkovi (Grebenicek) rudi dervisi ziskaji vetsinu ve snemovne (samozrejme za prsipeni vsech transformovanych bolseviku).
0/0
17.9.2002 18:12

Diplomat

Tak už tomu Komárkovi konečně tu jeho Unii svobody zvolte, a ještě ať má nejmíň 90% hlasů, jinak od tý jeho plamenný kritiky nebude pokoj... Copak nevidíte, že ten chlap je těžce závislej a ostře straní jisté části politického spektra - ostatně jako skoro celá MFD? OK, ať si to dělaj, ale ať to natvrdo píšou do záhlaví - Tento list vyjadřuje názory hradního křídla... Co si normální Komárek odnese ze včerejšího dne? Loupež 100 miliónů - může se stát všude, děje se běžně, kolikrát jde i o 100 mil. USD, je dost těžké klást za to vinu vládě... Stíhání šéfů spořky - konečně se jim začalo šlapat na paty, v poslední době je toho čím dál víc, je to pozitivní signál, že se to těm syčákům vrací, zdar policii! Pražská doprava v agónii - za to může vláda asi stejně jako občan Komárek. A tak by se dalo pokračovat.
0/0
17.9.2002 14:32

Michal

Re: Diplomat
Změň si přezdívku, k pitomečkovi se nehodí. A když tě podobné články na MF tak iritují, nečti je a pusť si na TV Novu.
0/0
17.9.2002 17:25

Honza

Re: Re: Diplomat
Má pravdu,pitomeček jseš tak akorát ty. MF čtu už léta,ale - irituje - mě akorát Komárek,jinak namám problém. Řekl bych,že je buť agent Hradu nebo US ?!?!
0/0
18.9.2002 20:14

M. Dohnal, Pardubice

Kdy budeme žít v civilizované společnosti?
Po chvílích euforie z krachu komunistické totality, přišlo desetiletí tvrdého procitnutí a nevidím žádné obzory spořádáné země. Spraví to vstup do Evropské unie?? Snad. Nahlédněme jen letmo na některé oblasti vývoje života v naší zemi. Prvním podvodem na našich občanech byla "velká" privatizace. Pan profesor si žádal, aby byla rychlá a bez právního ošetření. Na pár let se "zhaslo" a teď otvíráme oči nad pofidérními zbohatlíky. Když si přečteme jejich cestu ke kariéře a způsob získání majetku, je nám z toho nevolno. Nebudu uvádět jména známých kapitánů průmyslu, dokonce s oceněním "nejlepší" podnikatel. Kde jsou, jak uhradili defraudované peníze? Někteří jsou na Bahamách, ostatní,  i kdyby si to v chládku odsedili, už jsou za vodou. Rozhodl některý soud, že jim bude majetek vyvlastněn a všechno musejí uhradit? Ne, takové jsou naše zákony, a taková byla privatizace. Koncentrace kapitálu proběhla podle profesora perfektně.
Druhým podvodem byla vláda pochybných ekonomů. Co před tím řídili, jaké měli výsledky? V podstatě to byla parta rádobyexpertů z Prahy, kteří se vnutili ve správném okamžiku do rozhodování o státě. Nikdo je neznal, a tak pouliční křiklouni využili stádní psychologie a machiavelismu ke svému zvolení. O nic jiného jim nešlo, než o vlastní zisk.
Třetím podvodem bylo chování bank a vychytralých bankéřů. Zkrachovala IPB, Komerční banka, Pragobanka, Moravia banka, Forest banka, Spořitelna, Eurobanka a další. Když od lidí lákali finance, hovořili slavní bankéři o tom, jak kvalifikovaně nám je obhospodaří. Nestačili jsme se posléze divit. Který z bankéřu byl odouzen za neoprávněné zacházení se svěřeným majetkem a úhradě prošustrovaného kapitálu? Odpovím, žádný. Ještě vyfasovali Zlaté padáky. To se jim teď žije! Akce "čisté ruce," to byla jen bublina a chlácholení voličů. Stát to pak dodatečně zachraňoval našimi penězmi. Když to tak spočítáme, úhrada 600 miliard utopených korun činí na každého občana tohoto státu, včetně kojence, 60 tisíc korun. Potom mně škody z povodní, které opět mají z nás trvale tahat peníze, připadají směšné. Na kolik roků by z těchto poněz byl uhrazen rozpočet školství, zdravotnictví a kultury!
Posledním podvodem je výběr a chování ministrů, politiků obecně. Všichni manažují ministerstva, někteří neřídili ani referát. O odbornosti a kvalifikaci ani nemluvím. Mladý právník, který do praxe ještě ani nenastupil, řídí ministerstvo financí. Jistě známe kariérní postup dalších ministrů. Místopředseda vlády, který nebyl zvolen ani poslancem za svůj volební obvod, se zuby nechty drží svého postu. Totéž platí o předsedovi Valného shromáždění, který propadl ve volbách v Prostějově. Potom takoví ministři, které lze opít rohlíkem, musejí mít devět náměstků a spoustu placených poradců, které opět platíme. Např. senátor v USA musel v praxi prokázat své řídící schopnosti, je milionář a nezáleží mu na platu od státu. Chce jen hovořit do politiky. Většina našich poslanců a senátorů by k takovým platům a naturáliím nikdy nedospěla! A pokud se týká jejich pracovních výsledků, vidíme to na neustálých novelách zákonů. Tak kdyby pracoval soukromník, jsouce bez asistentů a poradců, už dávno zbankrotoval.
Kde se podíváme, samý šlendrián, povrchnost, podvody, defraudace, obohacování se a amatérizmus. Marnost nad marnost!
 
 
0/0
17.9.2002 11:14

Peter

Re: Kdy budeme zˇít v civilizované spolecˇnosti?
NIKDY!!! Vestine cechu bolsevicko-svejkovska monarchie zcela vyhovuje. >Kde se podíváme, samy sˇlendrián, povrchnost, >podvody, defraudace, obohacování se a amatérizmus. Ale ano, to jsou ZCELA TYPICKE vlastnosti cechu (tedy tech co neodesli z bolsevicko-svejkovske monarchie). Takze kdy civilizovana spolecnost? Az se tam vlady opet ujme nejaka velmoc (jako napr. Nemecko pred vice nez 60 lety).
0/0
17.9.2002 18:17

ivo

Komárek
má v tomto případě naprostou pravdu!!!
0/0
17.9.2002 10:32

Vlasta Kašpar

Děsné,
už i Komárek napsal něco, s čím mohu souhlasit. Nemám z toho radost...:-(
0/0
17.9.2002 8:29

jarek

mluv jen za sebe, co je pro tebe nejnalehavejsi otazka,
ostatnim to laskave neklad do huby. Diky.
0/0
17.9.2002 6:55

Najdete na iDNES.cz