Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Marvanová: Mám rok porážek, ale to přejde

Někteří viní Hanu Marvanovou z toho, že vyvolala vládní krizi. Jiní ji proklínají, že ohrozila jejich vládní posty. Další říkají, že otevřela dveře komunistům k moci. Ona vzdoruje. Rozhovor s poslankyní, která se v pátek rozhodla hlasovat proti zvýšení daní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
18.9.2002 9:24

Karel

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
18.9.2002 9:24

Vlada

Nazor Marvanove - zodpovednost a kvalifikovanost ..?
Rika-li M. ze slibila nezvysovat dane, asi si plne neuvedomila ze nevi o cem mluvi, a verim tomu ze ji to stale jaksi nedochazi. Pokud chce byt zodpovedna a volicum k necemu platna tezko toho dosahne tim ze bude skalo pevne trvat na vyrcenem slovicku - tak to v zivote nefunguje.
 Direktiva EU rikaji cosi o prechodu na jednotnou sazbu DPH - a to opravdu nejde pouze snizovanim, spodni sazba se musi zvysit. I v ostatnich oblastech navrhovanych uprav jde o naprosto zadouci upravy - snizeni firemniho zdaneni, zvyseni progresivity dane z prijmu - to vse je v souladu s trendy EU.
 
0/0
17.9.2002 18:46

učitel

Re: Nazor Marvanove - zodpovednost a kvalifikovanost ..?
Studente Vláďo, z demagogie máš opět za jedna!
0/0
17.9.2002 21:51

Josef

Marvanová vyjádřila svůj názor - proto ji potrestejme!!!
Ale to už tu přece bylo! Nebo je 12 let tak dlouhá doba, že si to nepamatujeme?? "Kdo nejde s námi, jde proti nám." A proto ho zavřeme do vězení nebo do pracovního tábora! A vy ostatní páni poslanci ... bu, bu, bu,... doufám, že jste se z toho poučili. Svůj vlastní názor a postoj vždy raději konzultujte a buďte loajální, chcete-li zůstat u svého korýtka. Svým přesvědčením ale asi pak jen těžko změníte něco k lepšímu. A svědomí?? Nebude při pohled na výplatní pásku důležité... P.S. Souhlasím s Pavlem.
0/0
17.9.2002 10:07

Pavel

Proč se nemluví o dalších poslancích, kteří byli proti?
Všichni dnes omíláme Hanu Marvanovou. proč? Protože hlasovala proti, ačkoli DISCIPLÍNA STRANY ji zavazovala hlasovat pro. Ale nějak si neuvědomujeme, že dalších 90 poslanců TAKÉ nehlasovalo pro tyto zákony a tudíž i JEJICH HLASY SE NA TOM NESCHVÁLENÍ PODÍLEJÍ. Proč se nemluví také o nich? Pokud by opravdu ten "povodňový balíček" byl tak naléhavý a nutný, proč tu nutnost kromě paní Marvanové nepochopilo DALŠÍCH DEVADESÁT poslanců, proč alespoň jeden z nich nezvedl svůj hlas pro zákony? Mám z toho smíšené pocity. Asi to nebyl zákon tak jednoznačně dobrý, aby donutil i politické odpůrce ho přijmout. A ČSSD se místo vysvětlování spolehla pouze na stranickou disciplínu a na sílu, kterou měla. Ano, jsou chvíle, kdy je potřeba silou něco prosadit. Ale byla to opravdu ta chvíle hlasování? A znovu: když to bylo tak nutné, proč si ČSSD nepojistila vítězství tím, že by nutnost zákona vysvětlila jednomu opozičnímu poslanci? Kdyby opravdu byla menšinovou vládou, tak by to prostě udělat musela ....
0/0
17.9.2002 9:41

Kominík

Re: Proč se nemluví o dalších poslancích, kteří byli proti?
...protoze jen jeji hlas stacil na to, aby to proslo vy bambulo. O ostatnich se vedelo, ze pujdou proti.
0/0
17.9.2002 13:14

Pavlus

Re: Re: Proč se nemluví o dalších poslancích, kteří byli proti?
Otázkou je proč nebyl navržen takový balíček průchodný i pro zbytek sněmovny. Zvlášť když jde o takovou klíčovou věc. Ale to Špidla bohužel neumí - hledat kompromis.
0/0
17.9.2002 14:25

straka123

A jak hlasoval Kato ??
Proc je stredem pritomna pani Marvanova, ktera navenek drzi stejnou linii (coz je normalni)? CSSD by si mela udelat poradek u sebe.
0/0
17.9.2002 8:27

Anna, Brno

Marvanova slibila volicum nezvysovat dane. Slibila jim taky, ze nebudou povodne? Kdo to ma teda zaplatit, kdyz ne ani bohati ani chudi ?
0/0
17.9.2002 0:02

Pavel

Re:
Všichni. I bohatí, i chudí, každý svým procentem. Ale protože povodeň je mimořádná událost a neopakuje se každý rok v tak velké míře, neměly by se kvůli ní trvale zvyšovat daně a měly by se použít rezervy, které na nepředvídané účely má každý mít. *** Stejně se nevyhneme zvýšení daní, stejně se DPH bude zřejmě muset změnit, ale to souvisí hlavně s tím, na co se peníze vydávají v běžném roce, proč to spojovat s povodněmi?
0/0
17.9.2002 9:32

Ferda

Re:
Vyhořel mi barák... Kdo mi to zaplatí???
0/0
17.9.2002 21:55

Ben

Hana Marvanová vystřídá Grebeníčka
protože hlasovala stejně jako komunisti, takže jsou si zřejmě názorově blízcí. Velkou otázkou zůstává, proč vlastně lezla se svojí pidistraničkou do vlády, proč tedy nesetrvala na svých pevných postojích, jak je prezentováno níže??? A ještě otázka pro všechny - může sem někdo napsat aspoň přibližné počty platících členů jednostlivých stran, především ČSSD, ODS, US, KDU ČSL, KSČM??
0/0
16.9.2002 20:21

Koldak

Re: Hana Marvanová vystřídá Grebeníčka
Jasně, a protože Franta s Pepou jedou stejnou tramvají, vyplývá z toho, že oba fandí Spartě... Teda, máš logiku na úrovni pětiletého dítěte... jak to, že umíš psát? Nebos to diktoval mamince do klávesnice?
0/0
17.9.2002 22:07

GhorX

Komedie
12 let to "tak nějak" funguje, lidé jsou ujišťováni o tom, že jim politici přejí jen to nejlepší a jakmile se JEDINNÝ politik zachová čestně a hlasuje podle svého přesvědčení - a hele, vládní krize. Koruna oslabuje, nejchytřejší profesor je na koni (čemuž se ani nedivím) a nabízí pomocnou ruku, premiér uráží poslance, nabízí ministerská křesla za hlavu té neposlušné... Jojo. Co teprve, kdyby z US zvedli ruku proti DVA poslanci. To by asi začaly krachovat banky.
0/0
16.9.2002 19:15

Rony

Jak dál US?
US vznikla z přetlaku mocenských ambicí Pilipa, Rumla a dalších včetně Marvanové, kteří viděli, že v ODS nahoru půjdou jen těžko. Využili první možnosti rozkolu pravice a to pouze z osobních zájmů a osobní nenávisti k V.K. Zkusili na pravici nahradit ODS, což nevyšlo a nyní stojí před absolutním krachem. Ten už signalizovali voliči v posledních volbách. Myslím, že těchto tzv. pravicově smýšlejících lidí nebude žádná škoda. Ani pro pravici, ani pro českou politiku. DĚKUJEME ŽE ODCHÁZÍTE!
0/0
16.9.2002 18:38

Pavel

Koho volit?
Hana Marvanová je asi jediný politik, snaží se dodržet to co slíbila před volbami.  Zcela jistě musela nyní odolávat obrovskému tlaku a přesto hlasovala tak jak považovala za správné. Naprosto jasně také ukázala, že stojí za svými názory a tato zásadovost je pro ni vyšší hodnotou, než funkce. V krátké době opustila pro názorové neshody funkci předsedkyni strany a místopředsedkyně parlamentu.  Žádného jiného takového politika neznám a hluboce si ji za to vážím a mimo jiné jsem ji volil. Jenomže mezi slizouny, kariéristy, podrazáky a převlečkabáty je takové jednání k ničemu. Výsledkem je značné posílení pozice komunistů a Unie Svobody v troskách. Absolutně nevím koho mám volit. O lhaní komunistů se není potřeba šířit, ČSSD s ODS nám ukázaly, jak jsou nesmiřitelní nepřátelé opoziční smlouvou, o zásadovosti lidovců se vykládají vtipy a Unie Svobody vyhání ze svého středu jediného člena, který se drží důsledně programu strany. Dokáže mi někdo poradit ?
0/0
16.9.2002 17:14

Richard

Re: Koho volit?
 Jenže politika je prvotně o tom, jak nalézt kompromis mezi i diametrálně odlišnými politickými subjekty jenž hájí svůj volební program. To co udělala H.Marvanová není ničím proč by ji měl někdo obdivovat, už jenom proto že tímto falešným gestem ničeho nedokázala, pouze podtrhla své stranické kolegy. Pro V.Špidlu nebude problém zvýšení daní prosadit a najít politickou podporu u KSČM, či ODS dle zásady něco za něco. Pakliže bylo pro H.Marvanovou osobně nepřijatelné pro tento povodňový baliček hlasovat, stačilo se hlasování nezúčastnit . S tou zásadovostí a čestností bych byl asi opatrnější a nesoudil člověka poze podle jeho gest, či slov ale skutků.
0/0
16.9.2002 18:32

Roman Válek

Re: Re: Koho volit?
Falešným gestem? Hana udělala přesně to, proč jsem ji já a ostatní lidi volili - reprezentuje zájmy svých voličů a ne těch blbečků, kterým jde nikoliv o lidi, ale o svoje ubohý korýtka... ten druh politiky, jaký máte na mysli, je politika pionýrského tábora - držet hubu a krok a nekazit hru, i když je naprosto dementní.
Hana je první osobnost v parlamentní politice této republiky, které můžu věřit a vážím si jí - dělá politiku z lásky k věci, je inteligentní, věrná (principům, nikoliv volům) a kašle na manipulačně komunistický manýry ostatních pseudopolitiků -  bohužel většina národa má v sobě ten komunistický komplex, kdy se bojí čehokoliv, co je příliš těžké pochopit. Například že politika je něco, co má sloužit lidem, a ne mediím nebo politikům.
Sorry, ale tohle je otázka IQ.  Kdo vidí dál než na úroveň pravice Klaus - levice Špidla, vidí skutečnou autenticitu politiky Hany Marvanové. Chce to trochu vyšší IQ, to je vše. 
 
 
 
  
0/0
16.9.2002 19:28

Libor

Re: Re: Re: Koho volit?
Trochu méně emocí. Také jsem volič Koalice a ptám se, co Hana Marvanová svým gestem pro své voliče dokázala. Zatím nic pozitivního nevidím.
0/0
17.9.2002 7:14

Lokitka

Re: Re: Re: Re: Koho volit?
Co? Třeba to, že tu šaškárnu s něma hrát nebude. Kdyby všichni v parlamentu hlasovali stejně, tak jich tam ani tolik nepotřebujeme, co myslíš?
0/0
17.9.2002 12:54

ivan

Re: Re: Koho volit?
Doporučuji přečíst "Profily odvah"  od J.F.K
0/0
17.9.2002 11:16

Ferda

Re: Re: Koho volit?
KOMPROMIS - víš vůbec, o čem to slovo je, ty mentále? Rozhodně ne o arogantním diktátu člověka, opilého mocí. Už jen to, že se o "balíčku" hlasovalo jako o celku. Mohlo projít aspoň něco z toho. Mimochodem, stačilo by nenakupovat Grippeny...
0/0
17.9.2002 22:00

Karel

Pilip je perfektni politicka svine !!!
0/0
16.9.2002 14:48

Karel

Cela povolebni frska je o tom ze soc. dem. bude kupcit s kscm !!!
Jen musi pripravit pudu u hloupych lidi apotom vzhuru za svetlymi zitrky do prdele
0/0
16.9.2002 14:46

gegorius

podpora
Hanko, držte se! Budou Vás vláčet tím jejich bahnem, ale nevzdávejte to. Nejsem Váš volič, ale v téhle chvíli cítím, že Vám musím složit poklonu. A díky Vám za to, že to svinstvo nebylo schváleno.
0/0
16.9.2002 12:25

občan

Jak tak čtu příspěvky, pokladnu s morálním kreditem US drží pí.Marvanová...měla by si ji odnést sebou !
0/0
16.9.2002 11:51

vurstik

Re: Jak tak čtu příspěvky, pokladnu s morálním kreditem US drží pí.Marvanová...měla by si ji odnést sebou !
Pokladnu s moralnim kreditem opravdu drzi jenom pani Marvanova a myslim,z e jako jedina z cerpa....zel, ale jsem rada, ze politice se nasela aspon ejdiny clovek...mimochodem, do jiste doby jsem mela pocit, ze pan Karasek a Pani Fiserova byli nezavisli...a moralni kredit jsme jim jeste docela edavno prikladala docela vysoky............................ 
0/0
16.9.2002 12:29

občan

Konečně občan, který se chová jako politik a zároveň politik, který se chová jako občan
0/0
16.9.2002 11:46

občan

Nejprve co by Trojský kůň, nebo spíše lodní panna na přídí lodě US, využitá a zneužitá, nyní jediná pevná, plovoucí a nepotápějíí se troska US na rozbouřeném moři politického dění v ČR...Ti, kteří mají na sobě několik kabátů politických stran se již
0/0
16.9.2002 11:43

Larry

Volny mandat
Nedokazu pochopit, ze v demokraticke zemi muze dojit k necemu podobnemu, jako nutit poslance opustit svuj mandat kvuli odlisnemu nazoru.Mame prece tzv. volny mandat, kdy se ma poslanec ridit svym svedomim. US je velmi trapnou ubohou pokryteckou stranou a jako volic KDU CSL musim konstatovat, ze tuto stranu sem volil naposledy a pana Svobodu povazuji za bezpaterni svini!
0/0
16.9.2002 11:11

Karel

Re: Volny mandat
Jak, demokratická země? Spíše demokreaturická! Tady není svoboda! Výsledky voleb neurčují voliči, ale masmédia. Většina voličů má z "bedny" v hlavě lečo.
0/0
18.9.2002 9:27

Zdenek

nezklamala jste mne, volič
není co dodat
0/0
16.9.2002 11:08

Petr

Haní, drž se
Paní Hanička  Marvanová je hrdinka. Nejen,že je nejkrásnější ženou v parlamentu ale patří i k těm nejchytřejším. Haničko,držíme ti palce, nevzdávej to. V tuto vážnou chvíli se přece rozhoduje, zda si udržíme v naší milované vlasti demokracii.  
0/0
16.9.2002 11:04

obdivovatel

Re: Haní, drž se
Nejen, že je nejkrásnější a nejmravnější ze všech českých žen, (kam se na ní hrabou takzvané královny krásy a jine celebrity) ale její vysoká prozíravost a mravní čistota odhalila všem občanům této země, ba možno říci celé Evropy, co říkám celé zeměkoule, hnusné pikle socialistkých zaprodanců, kteří pod záminkou pomoci takzvaným povodňovým obětem se pokoušeli zvýšit daně. Takových členů parlamentu by mělo být více, myslím že naše Hanička by se měla domluvit s genetickými odborníky, zda by ji nemohli naklonovat. Jak krásně by se udržela demokracie v naší vlasti, kdybychom mohli volit samé takové hrdinky!!!!!
0/0
16.9.2002 11:50

bradley

A co Kavan ?
Přátelé, v tomto všeobecném křiku kolem HM se nějak pozapomnělo na p. Kavana. Pokud vím, tak chyběl jeden hlas. Z vládní koalice však chyběli poslanci dva. Matematika nám tudíž říká, že i Kato nehlasoval pro nové daně. Na rozdíl od HM, však nikoliv z přesvědčení, ale proto, že moderuje OSN. Paradoxně si tedy tato figurka rovněž nepřeje vyšší daně.
0/0
16.9.2002 11:03

bradley

Dobře, že se tak stalo.
Paní Hana Marvanová poslala v této etapě "povodňový" balíček k čertu. Když vezmu v úvahu důvody odmítnutí nových daní ODS a KSČM, tak je HM asi jediný poslanec, který upřednostnil svůj individuální rozum před kolektivním stranickým. A jsem tomu upřímně rád. Poprvé se mi zazdálo, že byl konečně vyslyšen můj voličský hlas pro US-DEU, pro to, co já osobně považuji skutečně liberální pohled na politiku. Celá taškařice kolem nových daní hodně vyčistila arénu, na které se stranický boj odehrává a konečně vyjasnila opravdové motivy jednání. Ano, opravdu se může stát, že si socialisté padnou do náručí s komunisty a také se může stát, že si to US-DEU škaredě od Špidly odskáče, ale udržovat vnější dekorum vzájemného pochopení dvou neslučitelných politických názorů mi připadá asi jako udržování a ukazování vycpaného Lenina v Kremlu. Někde jsem četl přirovnání HM k dítěti z pohádky, které volá, že je král nahý. Je to možná naivní, ale přejme si více takových dětí. Děkuji Vám, paní Marvanová.
0/0
16.9.2002 10:53

Saša

Haničko, drž se.
Jako advokátka musíte přeci být schopna bojovat a bojovat. V žádném případě neresignujte na post místopředsedkyně. Jen ať Vás Špidla zkusí odvolat - aspoň bude ve Sněmovně příležitost popovídat si o poslanecké morálce. Aspoň to pro své voliče ještě udělejte.
0/0
16.9.2002 10:34

Pavel Němec

Díky paní Marvanové, díky i ostatním za procitnutí...
Paní Marvanové nezbývá než poděkovat za to, že plní sliby, za které dostala své hlasy.
A mnohým ostatním děkuji za prozření. Jestliže v příspěvcích tolik lidí považuje zásadovost a plnění slibů za blbost, bezcharakternost, infantilnost, atd., musím bohužel konstatovat, že jsme národem bezcharakterních, připo..., poslušných ovcí. Doporučuji příště volit rovnou komouše. Vsaďte se, že mezi nimi se nenajde žádný, který by při hlasování projevil vlastní názor nebo dokonce splnil své sliby. A vy se nebudete muset rozčilovat, že někdo porušil "stranickou disciplínu".  Parlament, který by chtěl vybudovat nynější premiér, nemusí mít 200 členů. Stačí čtyři zástupci příslušných partají a hlasovalo by se ceduličkou, na které by bylo číslo, vyjadčující počet mandátů. Tím by bylo zaručeno, že hlasování jednotlivých stran by bylo jednomyslné. Žádná poslankyně Marvanová se svým svědomím (někteří možná tušíte, co to je) by nenarušovala klid vlády. Tito čtyři "superposlanci" by si jistě konsensuálně odhlasovali, že jejich platy budou navýšeny o zbývajících 196 ušetřených platů. (To aby zvládli zaplatit zvýšené daně - pokud by se nedomluvili na poslanecké daňové imunitě.)
0/0
16.9.2002 10:24

jsi

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
16.9.2002 11:03

Marcela z Karviné

Vážím si Vašich postojů
Přestože jsem nevolila Unii. Souhlasím s Vaším postojem a vůbec si
nemyslím, že tím nahráváte komunistům. Vaši kolegové  rádi kdykoli
převlečou kabát, jen aby neztratili své postavení. O infantilitě by se
snad dalo hovořit u některých členů vlády, ne o Vás. Také se domnívám,
že Vás shazují proto, že jste žena. U nás jsou ženy diskriminovány,
ať si říká kdo chce, co chce.
 
0/0
16.9.2002 9:43

Libor

Re: Vážím si Vašich postojů
Marcelo, Vy tady hovoříte o postojích, ale já nevím přesně o jakých. Bavme se raději o konkretních politických řešeních. Nebo třeba o tom, kdo zaplatí povodňové škody. Věřím, že v tom nechcete ty postižené ponechat. Co k tomu říká paní Marvanová? Jim nepomůžou její zásady, ale konkretní pomoc. Takže co?
0/0
16.9.2002 10:13

moon

Re: Re: Vážím si Vašich postojů
a to si myslíte, že jediné řešení je zvednutí daní??? a co všechny peníze získané z privatizace? co kdyby třeba vláda místo zvýšení daní snížila počet gripenů? (nebo je úplně vyškrtla, ty nás totiž stejně nespasí!)
0/0
16.9.2002 10:31

Rigga

Re: Re: Re: Vážím si Vašich postojů
Mozna by bylo jeste lepsi reseni. At kazdy kdo daruje vybranym organizacim nejakou sumu dostane potvrzeni (to muze dostat jiz ted) a ma moznost dat si tuto castku do ucetnictvi - snizit si danovy zaklad, ... atp. Stat prijde z kazde 100 maximalne tak o 25korun, ale lidem se dostane obrovsak suma penez. A navic verim tomu, ze organizace jako clovek v tisni, ck, atd. dokazou z prostredky daleko lepe hospodarit nez stat, uz jen pro hodne ale opravdu hodne prisny rezim kontrol a postupu jak s penezi nalozit.
Jenze tenhle postup by dokazal jedine, ze tu vladu az tak moc nepotrebujeme, maximalne jako zajimave divadlo na pul osmou ve zpravach.
0/0
16.9.2002 11:22

ivan

Re: Re: Re: Re: Vážím si Vašich postojů
A to jsme jěště zapoměli na naše zákonodárce, jejich poradce, vládu atd.  Jistě by snížení jejich platů dalo víc než zavedení milionářské daně.
0/0
17.9.2002 11:35

Libor

Re: Re: Re: Vážím si Vašich postojů
 Gripeny se nakupovat nebudou a peníze z privatizace jdou na sanaci neúspěšných privatizací předcházejících vlád. Takže kdo a kolik?
0/0
16.9.2002 12:40

Franta7

Re: Re: Re: Re: Vážím si Vašich postojů
Ale ale, za koho se ČR nejvíce zadlužila? Za ČSSD !. Jaký byl růst průmyslu když Klause vykopli? větší než 10procent. viz Český statistický úřad. Jinak neříkám že Klaus je nejlepší má svoje chyby. Nikoho ze současných stran jsem nevolil.
0/0
16.9.2002 13:22

Jindra

Re: Re: Vážím si Vašich postojů
Pane Libore,
ani já a pravděpodobně ani vy nemáme tolik informací, abychom mohli posoudit, jestli je zvýšení daní kvůli povodním opravdu nezbytné a je-li vůbec vhodné. Je to odborná otázka a jsou na ni různé názory. Vláda měla v úmyslu zvyšovat daně i před povodněmi , a tak se nemohu ubránit pocitu, že povodně teď propagandisticky zneužívá. Ten pocit zesílil nyní v souvislosti s děním kolem paní Marvanové. Ta má podle mne právo kvůli výše zmíněným pochybnostem proti zvyšování daní hlasovat. Pokud proti ní někdo v tomto odborném sporu používá emotivní argumenty zneužívající vášní povodněmi postižených lidí, je to nefér a pro demokracii nebezpečné. Tyto techniky likvidace protivníka jsou obvyklé v ideoligických diktaturách. Já osobně držím paní Marvanové palce ať už má z hlediska nutnosti zvyšování daní pravdu nebo ne.
0/0
16.9.2002 12:27

Libor

Re: Re: Re: Vážím si Vašich postojů
Jindro, někdo ty škody zaplatit musí, tak řekněte kdo a kolik. Jinak se bavíme stále jen o nějakých principech. Odborníci nic nevymyslí. Je tady škoda a nejsou tu peníze. Tečka.
0/0
16.9.2002 12:36

Jindra

Re: Re: Re: Re: Vážím si Vašich postojů
Pane Libore,
vláda má i bez povodní finančně náročný program (do značné míry kvůli problémům, které zdědila - např. škody kolem IPB jsou údajně výrazně vyšší (dle MF Dnes) než škody způsobené povodněmi). Peníze se samozřejmě z dlouhodobého hlediska nevezmou nikde jinde než z daní (krátkodobě je možné si různými formami půjčit). Objem vybraných daní ale nezávisí jen na výši daní, ale taky na výkonnosti ekonomiky a ochotě lidí a firem daně platit. Na tyto dvě posledně jmenované složky má bohužel výše daní negativní dopad. To je ten odborný problém, o kterém jsem se zmínil v minulém příspěvku a který tu my dva teď asi nevyřešíme.
0/0
16.9.2002 12:54

Najdete na iDNES.cz