Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pákistán teroristu již brzy předá USA

Vysoký představitel teroristické sítě Al-Kajda, Ramzí bin Šibh, zadržený ve středu v pákistánském Karáčí, by mohl být již v neděli vydán Spojeným státům. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na pákistánskou rozvědku. Právě Šibh má patřit k hlavním organizátorům loňských útoků na Spojené státy a podle agenturních zpráv je zapleten i do vraždy amerického novináře Daniela Pearla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pllat

Reakce na odpověď pro Pilat/a
Ano uznávám, že Šaron už tam dávno neměl být. Ale uznej taky ty, že on intifadu nevyvolal. Tím, že někdo vylezle na kopec, přece nezpůsobí jinému takovou újmu, aby kvůli tomu umírali lidé. Ostatně "okupovaná území", rozuměj: území zabraná po válce s Izraelem, právě Izraelem. Jsou územní zisky Izraele, protože on tu válku nezačal < o:connecttype="rect" gradientshapeok="t" o:extrusionok="f"> Běžná odpověď na tuto větu je, že utlačovaný Palestinský lid si uvědomil svoji národní identitu a zahájil boj za svobodu a vlastní stát. Budiž mu to přáno. Ano mají mít právo na vlastní stát, třeba na vlastní verzi monarchie, demokracie, ... Zkrátka na vlastní verzi toho, co si vyberou. Ale nikdy při tom nemohou porušovat a znásilňovat práva jiných. Potom to bohužel nejpravděpodobněji  dopadne tak jako v tomto konkrétním případě. A pokud mě historie neklame,  byly na území Palestiny, která mimochodem byla pod Britskou korunou, založeny dva, co do kvality a rozlohy území, stejně velké celky. Proč právě na území bývalé Palestiny? Třeba proto, že Palestinci spolupracovali s nacisty a Arafatův děda byl "kamarád" s Hitlerem. Protože právě na tomto území žili před Palestinci Židé již cca 5.000 let. Protože toto území jim bylo přiděleno OSN, atd... To, že jeden stát se rozvíjel a vzkvétal, a ten druhý zrovna ne, je věc jiná.  Mohli bychom se přít proč. Zcela jistě tě napadnou desítky důvodů proč tomu tak bylo. Nechci o tom polemizovat a nezávidím nikomu kdo se bude snažit tento problém, který zde vznikl, rozmotat. Jen pro úplnost. Nemusím mít Židy, nesnáším je. Po půl roce živata v Izraeli, by jich měl dost asi každý. Ale už vůbec nechci Palestince. Bůh žehnej, že tady máme jenom Rómy. Třeba jsem se stýkal s odlišnými lidmi, ale nemyslím si, že by se dalo s Palestinci o čemkoliv vyjednávat. Svým přístupem: podvést, nebo jak se květnatě říká, ošálit nevěřící, vždy a za každých okolností? Rekrutuje se z jejich řad nejvíce teroristů na světě. Bohužel nemají pořádné vzdělání a tak se dají lehce ovládat. Pokud přisypeme trochu nacionalizmu a fanatiznmu, máme zde  neuvěřitelnou směs, podhoubí, kde základy terorizmu "jen kvetou". Ano Šaron by měl odstoupit, ale co ti druzí???
0/0
17.9.2002 16:33

kacenkin

nepřátelům američanů
  Ve všech komentářích, které se dotýkají USA, lze najít plno nenávistných protiamerických přispěvovatelů.
Vymýšlejí si stále bizardnější konspirační teorie, mezi vrcholy patří že 11.září si vyrobili sami !!?!
Z příspěvků se dozvídám že největší teroristé jsou američani, že jsou ovládání židy, komunisty i fašisty (záleží na orientaci přispěvovatele), že mohou za všechny světové konflikty, že napadají samé nevinné chudáky, že chtějí nadvládu nad světem(možná i vesmírem) prostě z příspěvků vyznělo, že jsou ztělesněním zla.
Nevím zda za tyto příspěvky může jejich stav mysli nebo jejich IQ nebo jejich stranická příslušnost.
V každém případě by se měli nad sebou zamyslet a uvědomit si, že v reálu jsou jejich názory k pousmání nebo k zavolání záchranky na odvoz do zařízení.
Za nejdůležitější považuji, že normální lidi neovlivní a hlavně nic nezmění na světovém běhu dějin.
0/0
17.9.2002 13:25

Dezo

joj
Dustbine se pry uci moravske narodni co zaslech:
tri dny ma nahanaliiiiiii este ma nedostaliiiiiii
a jeste tri dny buduuuuu preca ma nedostanuuuu
0/0
16.9.2002 12:46

Pllat

Má ještě vůbec západní civilizece - tak jak ji známe nějakou NADĚJI ???
V poslední době začínám mít dojem, že ne vše se daří tak, jak by se mohlo dařit. Dle mého názoru nejpodlejší a nejvíc západní Evropou po zádech poplácávaný terorista - Jásir Arafat, si brzy začne užívat zaslouženého důchodu. Neuvěřitelné, Palestinci začali dělat kejkle s vládou a západní Evropa, jim na to skočí.  Jako kdyby Evropští představitelé, včetně našich, říkali: "Vždyť on je jenom trochu terorista, a vlastně to bylo nerozvážné mládí, a ostatně se již usadil ..." Tak třeba konkrétně mě by zajímalo, v souvislosti s uplynulým rokem, kde jsou výsledky hledání ostatních členů tohoto teroristického bratrstva. Někam se nám vytratil mula Umar. Kde jsou jeho souvěrci? Na svobodě.  A místo, aby Američané tahali řemeny ze zad chyceným členům Al-kaidy, drží je sice stále ještě pod zámkem, ale informace skoro žádné, praktický dopad na ostatní, ještě nepochytané - doposud nezabité, členy této skupiny také žádné. Skupin je mnoho a bohužel mezi přistěhovalci se ukrývá početné společenstvo pěkných parchantů. Buďme však spravedlivý, i v Evropě je cosi shnilého. Co takový Garry Adams, terorista, který se pomalu dostal do kategorie politiků, a začíná mluvit o beztrestnosti a uvědomění si vlastního já (nemyslí tím národ, ale pouze sebe a jemu podobné).  Vždyť to byl pekař, a kdyby si z něj "naši" představitelé neudělali partnera k jednání, zůstal by pekařem i nadále. Pouze zatracovaný Izrael, se svým přístupem k terorizmu je snad do budoucnosti západní civilizace možnou nadějí. Ale jak to bude vypadat u nás, v České kotlině? Mají se snad moje děti učit arabsky, čínsky, či jazykem šárí? Máme ustoupit z našich hodnot a nechat si vnutit jejich pohled na svět? Nechci házet všechny do jednoho pytle. Chápu, že spousty utečenců má doma skutečné, faktické problémy jak přežít alespoň do zítřka. To ale niko z nich neopravňuje k tomu, aby se choval jako ...  Pokud chci někde být, je nutnost se naučit jazyk té země, ctít tamější zákony a snažit se dodržovat jejich morální hodnoty. Pokusit se získat práci. Aspoň nějakou. A pokud mám špatnou práci, tak také vzdělání, abych mohl získat lepší. Nemakačenky, příživníky a zloděje nepotřebují nikde na světě. Mají svých dost. Kdo věří, že vše se nechá vyřešit jednáním, nemůže přemýšlet o budoucnosti. Vždyť jednání podmiňují ústupky, a výsledek je vždy kompromisním řešením pro obě strany. My ale nemůže řešit problémy jiných. Můžeme jim podat pomocnou ruku, můžeme jim poradit, může jim ukázat jak se chytají ryby. Ale, chytat ty ryby musí sami. Pokud budeme postupovat jinak, tak to naši přehumanizovanou společnost zahubí.        (Omlouvám se za délku, ale muselo to být.)
0/0
16.9.2002 10:04

Pilat

Re: Má ještě vůbec západní civilizece - tak jak ji známe nějakou NADĚJI ???
Kdyz to na tebe prijde tak to da rozum, ze musis, jen kdyby to tak nesmrdelo Jeste me rekni, kdy skonci nerozvazne teroristicke mladi Sharonovi  Asi jeste hodne dlouho a bude tu jak Metuzalem 900 let. Pak se nedivim, ze ta itifada nikdy neskonci
0/0
16.9.2002 22:09

Jakub

Jen tak dál!! Al Kajda a všechna ta verbeš jednou skončí!!
0/0
14.9.2002 22:36

kacenkin

....
celkově by bylo vhodné přitvrdit v boji s terorismem.....
třeba začít tvrdě bojovat s narkomafií neboť to je jeden z důležitých zdrojů finanncí pro teroristy.
0/0
14.9.2002 17:51

barbudo

Re: ....
V případě Afghánistánu tím básník míní podporovat Taliban, který pěstování máku výrazně omezil?
0/0
16.9.2002 10:30

Dezo

Re: ....
nebo jeste jednoduseji - zlegalizovat narkotika, zdanit je, nechat chcipnout ty sracky, ktere se s tim neumi vyrovnat a usetrime za policii, odvykaci cetra, honeni arabasu kteri s tim kseftuji - nekolik hoven jednou ranou ... ne?
0/0
16.9.2002 12:51

takyCech

Pomalu, ale jiste!
Dalsi parchant zmizi ze sveta. Jen tak dal a houst! Skoda ze Usama uz to ma za sebou a nedocka se toho co si "vykoledoval".
0/0
14.9.2002 16:29

Jozka

Popravila??!!
Ja bych rekl, ze ta terorosticka banda novinare spise zavrazdila.
0/0
14.9.2002 15:45

doffy

?
Pokud se nemýlím,tak hlavní město Pakistánu je Islamábád a ne Karáči,jak ve svém příspěvku uvádí idnes.
0/0
14.9.2002 14:00

Mailer.

Ach ta cestina
Právě on měl patřit k hlavním organizátorům loňských útoků na Spojené státy a podle agenturních  správ  je zapleten i do vraždy amerického novináře Daniela Pearla.
Mailer.
0/0
14.9.2002 13:19

Krtek

Re: Ach ta cestina
Milý Mailere, ani se nenamáhej - už několikrát jsem na Idnes mailoval kvůli chybám a překlepům, ale oni se ani nenamáhají opravit ty chyby, na které je někdo upozorní. Natož aby se naučili čezkÍ JasIk. 
0/0
16.9.2002 8:50

Najdete na iDNES.cz