Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kavan se ukryl do New Yorku

Kdyby se dnes poslanec ČSSD Jan Kavan dostavil jako ostatní zákonodárci do sněmovny, zažil by asi perný den. Musel by čelit mnoha otázkám a vysvětlovat své aféry. Jenže dnešní Kavanův den bude nejspíš poklidný: zůstává v New Yorku, kde předsedá Valnému shromáždění OSN.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lada

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
13.9.2002 21:35

Venca

Tahaj nás za nos stbáci.
Bohužel s tím nic nemůžem udělat, tudíž si jdu dát mašli.
0/0
13.9.2002 15:42

Krut'as

Co porad vyrejvate proti Kavanovi?
Takova pocta pro CR, ze nasinec je riditelem sveta a vy budete furt vyrejvat! Koho zajima, ze je podvratak, STBak, vozralej boura zaparkovany auta (jeste stesti, ze byla zaparkovana a ze ho vcas chytili), je namocenej v kdejakym podrazu atd.  Ale je to prece nasinec a musime byt na nej hrdi, ne???  A taky mu musime platit jeho poslanecky plat! Co natom, ze ho snemovna jak je rok dlouhy neuvidi!  My prece na to mame a my jsme prece svetovi a co nam do toho budou zas**ni emigranti kafrat!!!
0/0
13.9.2002 13:02

Krut'asová

Re: Co porad vyrejvate proti Kavanovi?
mazej k ovcím nebo tě přetáhnu lopatou, lásko!
0/0
13.9.2002 15:35

Krut'as

Re: Re: Co porad vyrejvate proti Kavanovi?
Podivej Honziku, ja se ti to pokusim jeste jednou vysvetlit, ale uz doopravdy naposled a napisu ti to cervene at tomu rozumis
Je mi nesmirne lito, ze uz jsi tak stary. Byt mladsi tak byla jeste nadeje, ze te mohou vyklestit  a zabranit tak przneni lidstva, takhle je uz pozde! Mne strasi a nemohu v noci spat samou hruzou, kdyz si predstavim, ze nekde pobihaji s kusem kuze kolem beder tvoji potomci a dal se mnozi! Pokud pobihaji v te vasi divocine, tak je to sice take hrozne, ale tam je aspon neni tak videt. Horsi by bylo kdyby pobihali a prznili rasy nekde jinde po svete, nebo nedej Boze u nas, treba chran panbuh v Modrych horach , to je svetem chranena oblast! Takze si Honziku vem k srdci ma slova na rozloucenou s tebou, protoze od teto chvile te uz budu doopravdy ignorovat. Ty jsi tupce zacal valku ja ji prokazatelne vyhral! A ted bych nerad vypadal, ze jsem stejny blb jako ty a nerad bych nudil dopisovanim si s tebou ostatni! Klidne si ale muzes zase sem tam zasteknout, ja jsem s tebou dnesnim dnem vyrizeny!
 
0/0
14.9.2002 3:26

Sarka

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
12.9.2002 18:31

Henoch

Kavan se neukrývá v New Yorku!
Kavan se neukrývá v New Yorku,on je tam ,ty blbečku,předsedou OSN!
OSN,pro toho hlupáčka novináře, je Organisace Spojených Národů a pan Jan Kavan je tam jejím předsedou!
Ukrývat by jsi se měl ty,co píšeš takové voloviny!
0/0
12.9.2002 17:23

Dan(1)

Re: Kavan se neukrývá v New Yorku!
Soudruhu, Kavan není žádným předsedou OSN. Být vámi, také bych někam raději schoval a nenadával nikomu do blbečků.
0/0
12.9.2002 17:33

Bubák1

Zvláštní změna charakteru.
Jan Kavan strávil většinu svého aktivního života v Británii. Za tu dobu navázal spoustu užitečných kontaktů, přispěl nemalou měrou k pádu komunismu u nás (narozdíl od pisálků z našich novin). V Británii tento člověk požívá značné vážnosti, jinak by se za něj těžko britská vláda zaručila. Přesto je tento člověk, stále terčem urážek a štvavých kampaní organizovaných lidmi, kteří odvahu udělat něco proti komunistickému režimu neměli. Kavan v OSN není naší ostudou, tu ostudu si vyrábíme sami, tím jak se k němu chováme. Pochybuji, že by se charakter tohoto "beskrupulózního člověka" během pár let strávených v ČR změnil natolik, že se nyní nehodí ani na hnůj.
Trochu mi to připomíná kampaň proti bývalému řediteli televize Hodačovi. Také přišel z Británie. Neprovinil se ničím jiným než, tím, že byl řádnou komisí, řádně jmenován jako ředitel ČT. Štvavá kampaň jej přivedla až k fyzickému kolapsu, poté radši opět emigroval.
Podobně jsme se však chovali k lidem přicházejícím ze zahraničí (obzvláště z Británie) i  v minulosti, takže v tom máme asi dobrou praxi.
0/0
12.9.2002 17:18

Dan(1)

Kam se hrabe Kříženecký
Jako neúnavný obhájce veškerých estébáků byste mi mohl odpovědět na otázku, co myslel gen. Lorenc poznámkou ze svého služebního zápisníku z roku 1989, že pokud Kavan nebude souhlasit, odhalí ho a způsobí jeho vyhoštění z GB. A proč byl od šedesátých let veden jako agent? O čem hovořil Kavan v listopadu s důstojníky StB? Může to, že si někdo natře záda francovkou, způsobit, že naryje do několika zaparkovaných vozů? Kdo podepsal smlouvu o pronájmu Českého domu? Kdo se ptal při přijímání do NATO, jak z aliance vystoupit? Porušil Kavan zákon při dovozu svého auta z GB? Mohl a měl vědět, kdo je ve skutečnosti šéf jeho sekretariátu? Proč je plně placen za funkci, kterou vykonává jen občas? Kdo používal v minulosti slovní spojení "štvavá kampaň?" Kdo jsou ti, kteří se tu za něj a za Srbu rvou jako lvi? Jakou mají motivaci dělat vše proto, aby další levoty levice nepraskly?
0/0
12.9.2002 17:47

Bubák1

Re: Kam se hrabe Kříženecký
Co má v zápisníku generál Lorenc to opravdu nevím, a už vůbec nic nevím o tom, že by Kavan byl z Británie vyhoštěn. Ba naopak britská vláda se jej zastala v aféře s vyzrazenými zásilkami tiskovin pro tehdejší disidenty.
Kavan sice byl veden ve svazku StB ale nespolupracoval vědomě (potvrzeno soudem). Navíc nechápu jak mohl být Kavan StB v Londýně užitečný. Podobně byl například veden i V. Havel nebo Mejla Hlavsa (prohlásil to v pořadu "Krásný ztráty"). svazky byly vedeny na kdekoho, avšak jen některé měly spatřit světlo světa. Proč? Vyhoštěn z GB (pokud je tím myšlena Velká Británie a ne KGB). Smlouvu o Českém domu možná podepsal ale pochybuji, že jako ministr připravuje privatizaci takové "prkotiny" jako nějaký dům v Moskvě.
Proč se ptá jak vystoupit z NATO? Vy vstupujete do nějaké organizace aniž znáte veškeré její stanovy? Doba vlezdoprdelismu vůči Velkému bratrovi už skončila. Kavan se jako prozíravý člověk a představitel suveréní země může zeptat na co chce, není na tom nic divného. Divné to jenom našim ideologům (co si soudruzi v Moskvě pomyslí?).
Kavan neporušil zákon při dovozu vozu, žaloval ČT pro pomluvu a soud vyhrál. To však jaksi zaniklo v dalších podobných aférách. Zpráva o tom byla na Britských listech ale možná i jinde. 
Kdo jsou ti co si listují deníkem gen. Lorence? Jakou má kdo motivaci za každou ceenu Kavan očerňovat, pravidelně, absurdními obviněními. Asi bude něco pravdy na tom, že Zieliniec opravdu novináře uplácel. Jejich chování tomu více než nasvědčuje.
0/0
12.9.2002 18:02

Dan - 2

Re: Re: Kam se hrabe Kříženecký
Jen piš, piš Bubáku, už jsem se dlouho tak nepobavil
0/0
12.9.2002 18:13

Dan(1)

Re: Re: Kam se hrabe Kříženecký
Já jsem nenapsal, že byl vyhoštěn, nýbrž to, že Lorenc plánoval užít nějaké kompro, pokud Kavan nebude poslouchat. Nestihl to. Kavan nebyl žádný kandidát, ale byl veden jako spolupracovník důvěrného styku. Na dotazy o vystoupení z NATO měl snad dost času; při slavnostním přijímání to je mírně řečeno nediplomatické. Kolem toho pána je tolik nejasností a tajemna, že v politice nemá co dělat. V politice totiž, na rozdíl od občanského života, v civilizovaných zemích platí presumpce viny.
0/0
12.9.2002 18:29

Bubák1

Re: Re: Re: Kam se hrabe Kříženecký
No nevím jak moc je generál Lorenc důvěryhodný, možná je to zrovna on kdo na Kavana něco vytahuje. Stejně to co říkáš nějak nedává smysl: proč by šéf StB vytahoval něco na svého agenta? A co nestihl? Než do nějaké organizace vstoupím, tudíž podepíšu nějakou smlouvu, zeptám se jak se z ní dá vystoupit, potom už je pozdě.
Chtěl jsi asi napsat, že v politice neplatí presumpce neviny. Ano to možná, ale Kavan zatím nebyl z ničeho ani obviněn, pomlouvačný článek novinářů je hodně chabý důvo k odstoupení. To by potom šlo lehce odstranit jakéhokoliv člena vlády jenom blbým, zmateným článkem. Novináři tady soudí kdekoho, aniž k tomu byli povoláni. Opírají se pouze o slepou důvěru lidí jako Ty.
Jak už jsem psal jinde: proč nejsou a nebyly zveřejněny svazky ostatní? Proč jenom Kavan? Kdo si s ním vyřizuje účty a kdo má a měl přístup ke svazkům tak aby je mohl využít proti němu. Proč to skara, nikoho nezajímá? Vždyt v těch obviněních je tolik logických rozporů !!!
0/0
12.9.2002 18:39

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Kam se hrabe Kříženecký
Marjápano, nestihl v říjnu 1989 použít to kompro. Co měl Kavan udělat, to já nevím, proto se na to ptám. A jací novináři? Ten policajt, co se nadýchal etanolových výparů, když Kavan otevřel nedaleko sněmovny dveře od auta, to byl snad novinář? Aby bylo jasno: když je na smlouvě o pronájmu můj podpis a zjistí se, že díky smlouvě přijde stát o 100 melounů, tak se stáhnu z politiky - ono se dá snad pod sebe hrabat i jinde. Novináři nesoudí, ale informují. Jak se kdo dostal ke svazkům, na to se zeptejte Vachalovského, já to nemohu vědět. A proč? Na to odpověď znám: protože se žádný jiný člověk s tak temnou minulostí necpe do nejvyšší české a světové politiky. A ještě jednou věcí je Kavan hrozbou pro ČR: ona totiž někde MUSÍ existovat skupina lidí, která ví, čím chtěl Lorenc Kavana vydírat. Skupina kolem Šloufa tvrdě prosazovala Kavana na funkci ministra zahraničí a Havel se tomu do poslední chvíle bránil. Proč asi? Nemůže existovat někdo, komu bylo jasné, že bude-li Kavan ministrem, bude přinejmenším držet hubu, mnohem spíš ale bude krýt všechna svinstva vlastním tělem a imunitou? A kdopak je dalším Šloufovým kámošem? Není to náhodou Kájínek Srba?
0/0
12.9.2002 19:17

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Kam se hrabe Kříženecký
Trochu si protiřečíš: kdyby byl Kavan agentem StB proč by jej StB chtěla kompromitovat. Druhá věc, která mě na tobě udivuje, je že Ti vadí nějaký málo významný agent StB ale generál StB je pro tebe důvěryhodná osoba. Pokud StB Kavana chtěla kompromitovat, bylo to jenom proto, že jí byl nepohodlný. Stejně to také udělali s Hlavsou (podle jeho verze). Kdyby byl agentem a aktivním, těžko by se ho StB snažila zkompromitovat. Takže existtuje spíš skupina StBáků, co se jí Kavan nehodí do krámu, spíš je to však iniciativa některých jeho politických oponentů.
Ještě s tím alkoholem: Kavan neměl v krvi alkoholu moc, pokud by nehavaroval, byl by to pouze přestupek řešený pokutou ale zaráží mě jaké požadavky jsou v naší, k drogám tolerantní společnosti, kladené na politika.
0/0
12.9.2002 19:25

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kam se hrabe Kříženecký
Co je na tom za protimluv?????? On si prostě zapsal, že pokud Kavan s něčím nebude souhlasit, něco na něj vytáhne. To je tak těžko pochopitelné? To je jako když malý syn říká tatínkovi - jestli mi nekoupíš to autíčko, řeknu mamince, že ses v parku líbal s tou blonďatou slečnou. To je KOMPROMITUJÍCÍ MATERIÁL, slangově kompro. Kavan nebyl žádný důstojník a důvěrníky bylo třeba občas přitlačit ke zdi. Oni většinou to, co dělali, nedělali z přesvědčení a dobrovolně. A Lorenc tehdy neměl důvod k obavám, že by se jeho služební sešit někdy mohl dostat do cizích rukou. Vy víte, kolik měl Kavan promile? Já ne, ale vím, že když se napiju (k fetování jsem se prozatím nedostal), za volant nesmím. Nedělejte, že mi nerozumíte, je to nedůstojné.
0/0
12.9.2002 19:52

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kam se hrabe Kříženecký
Pořád mi ale není jasné proč je pro Tebe (radši bych přešel na tykání - obousměrně), nějaké Lorencovo (prolhaného StBáka) tvrzení, tak věrohodné. Já tento příběh ostatně slyším prvně, do listopadu 1989 jsem ani nevěděl kdo Lorenc je. Nechápu jak mohl Lorenc Kavana někam tlačit? Kavan byl britským občanem a nějaký Lorenc mu mohl být naprosto ukradený, kdyby měl máslo na hlavě mohl zůstat v Británii. Britové, kteří organizovali pomoc našim disidentům, na níž se Kavan podílel, jistě Kavanovy styky prověřili.
Ono s tím alkoholem to není úplně tak jednoduché, protože ve většině evropských zemí je takové množství alkoholu tolerováno (tuším, že to bylo někde kolem 0,5 promile), tím ovšem neříkám, že je přístup těchto zemí lepší. Nedělal bych z toho však pomalu hrdelní zločin, je to pořád jen přestupek (do 1 promile) a je za něj trestán jako každý jiný občan. Mimo jiné posílení přestupkové imunity poslanců odhlasovali poslanci jiných stran než ČSSD.
0/0
12.9.2002 20:03

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kam se hrabe Kříženecký
Vždyť to nebylo žádné tvrzení, byla to víceméně osobní poznámka. Polopatě: Lorenc si poznamenal, že když Kavan neposlechne, zničí ho tím, že na něj něco vytáhne. Viz znovu příklad s tátou a synem. Chlastat za volantem se nemá. Lhát se taky nemá a to Kavan dělá neustále. Pro mne je ten člověk prostě krajně nedůvěryhodný a pro drtivou většinu lidí také, což je patrné z toho, že se ho tu zastávají maximálně dva lidé. Věřím, že někteří lidé se odváží říci více, než doposud a že se téhle prolhané kreatury co možná nejdříve zbavíme.
0/0
12.9.2002 20:29

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kam se hrabe Kříženecký
Taky to třeba na něj vytáhl teď, ale já tomu stejně moc nevěřím. Drtivé většině lidí je možná nedůvěryhodný po tom co si přečtou v novinách a věří tomu. Není však nedůvěryhodným pro jiné, pro ty co ho zvolili do čela VS OSN, není nedůvěryhodný pro britskou vládu a ta s StB určitě nespolupracovala. Proč všichni věří slepě tomu co napíší noviny i když je to zjevná blbost? Jak může být násilně otevřen trezor ministra na základě tvrzení sekretářky? Kavan nemusí vysvětlovat kde se vzaly peníze v jeho trezoru. To že se to předhazuje veřejnosti jako nějaký jeho hřích je podle mě jenom štvavá kampaň, důvody proč si to myslím, jsem už uvedl jinde. Přemýšlej trochu, takhle přece můžeš obvinit každého z čehokoliv.
Chlastat za volantem se opravdu nemá, je to opravdu přestupek ale copak každý kdo takový přestupek spáchá je navždy odepsán? Podívej se na aféry v zahraničí, které tak rádi používáme jako příklad. Například francouzského prezidenta ochránila před stíháním jenom jeho imunita. to znamená, že vyšetřování prokázalo jeho vinu, to se ale v Kavanově případě nestalo (s trezorem), a vsadím se, že ani nestane. Na nezdaněné sponzorské dary se nedá usuzovat z nějakého nálezu z trezoru, jenom z daňového přiznání a účetnitcví, všechno ostatní je jenom spekulace, vydávaná médii za pomalu nezvratitelný důkaz.
0/0
12.9.2002 20:44

Pink Panther

Re: Zvláštní změna charakteru.
Zeleniec, Štiřín, lidi kolem Srby, becherovka za volantem, Český dům, 300.000 nezdaněných sponzorských korun v trezoru... a čeští novináři se ho ne a ne naučit mít rádi... Ó, Kato, to jsem nečekal...
0/0
13.9.2002 1:09

Bubák1

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
13.9.2002 9:27

vis maior

Re: Re: Re: Zvláštní změna charakteru.
to je primitivní vysvětlení Kavana... zbytek souhlasí
0/0
16.9.2002 15:56

zv

Re: Zvláštní změna charakteru.
A co pripad Reznicek?
0/0
13.9.2002 8:02

Saša

Co je vlastně OSN?
V Mitrochinově archivu jsem se dočetl, že nejvíce agentů měla KGB a StB mezi úředníky a delegáty OSN.
Takže Kato Kavan je tam mezi svými
0/0
12.9.2002 16:49

Jana

Re: Co je vlastně OSN?
A ono to samzřejmě dává smysl.
0/0
13.9.2002 1:05

Ivo

Ještě douška...
Název zprávy "Kavan se ukryl v New Yorku" je opravdu skoro "rudoprávnický". Titulek silně připomíná záhlaví sdělení o útěku nějakého gangstera, nejméně Kajínka!
0/0
12.9.2002 14:34

rsc

Re: Ještě douška...
No a co jde.Kavan je dle svého jednání a chování na úrovni toho ganstera možná ještě hůř.
0/0
12.9.2002 14:45

Novak

Re: Ještě douška...
....útěk gangstera?   NO VŽDYŤ JO      Nechápu, co se Vám na tom nezdá. Stbák Kató je jedním z největších gangsterů v ČR, konkurovat mu mohou maximálně pánové Stehlík, Kožený, Železný a další podobní vykukové.
0/0
12.9.2002 14:47

frank

Re: Ještě douška...
U Kájinka měli pochybnosti dokonce i význační socani. U Kavana je snad ani nikdo mít nemůže. Rudochovi rudé zacházení.
0/0
12.9.2002 15:21

Ivo

Re: Re: Ještě douška...
O Kavanovi si myslete, co chcete, ale to opravdu necítíte tu manipulativnost titulku. Takové noviny se Vám líbí?
0/0
13.9.2002 17:08

Ivo

Mediálně špinit neumělo pouze Rudé právo
Nejlepší je, když lidé odpovídají v anketě bez náležitých znalostí. Víc než 20:1 vítězí názor, že by měl J. Kavan odejít z PS pro svou funkci předsedy VS OSN. Nikoho asi nezajímá, jaká je praxe, jak tomu bylo v minulosti. Že VS předsedali i předsedové vlád. Dále se ukazuje, že u nás sílí izolacionismus. Když český diplomat předsedá shromáždění vlastně všech zemí světa, je to většině proti mysli. Asi se lidem stýská po úplné bezvýznamnosti naší země a národa. Uznávám, že Jan Kavan není zdaleka bezesporná osobnost a že na své představitele máme být nároční. Zde se však vede proti Kavanovi letitá kampaň médií. Z jejich přístupu se odvíjejí i názory mnohých lidí. Nikdo dnes nereferuje o pro ČR historickém zasedání v New Yorku, navíc rok poté. Místo toho jsou roněny krokodýlí slzy nad absencí poslance ČSSD v PS. Kavanův hlas asi nepostrádá tolik jeho vlastní strana, jako její kritici. Velmi zajímavé.
0/0
12.9.2002 14:28

Zbyněk

Re: Mediálně špinit neumělo pouze Rudé právo
Že média dokážou pošpinit téměř kohokoli je jasné. Stejně tak je ovšem soudnému člověku i bez pomoci médií jasné, že Kavan je naprosto bezskrupulózní člověk pohybující se mnohdy na hraně zákonů. Jistě budou všichni rádi, když bude náš diplomat předsedat VS OSN. Pro republiku je však spíš ostuda, že je to Kavan.
0/0
12.9.2002 14:50

Bubák1

Re: Re: Mediálně špinit neumělo pouze Rudé právo
Odkud je ti jasné, že je Kavan " bezskrupulózní člověk", znáš ho snad osobně? Předpokládám, že nikoliv, tudíž je ti to zase jenom jasné z médií.
0/0
12.9.2002 17:02

Dan(1)

Re: Mediálně špinit neumělo pouze Rudé právo
Nikomu nevadí, že český diplomat předsedá VS. Lidem vadí, že VS předsedá grázl, mnohokrát chycený při lži. V tom je nynější zasedání VS vpravdě historické a to nejen pro ČR. Já jsem nehlasoval pro jeho odchod z PS. Rád dám peníze ze svých daní, aby jeho hlas jeho socialistickým kumpánům občas chyběl. Když už, měl by zmizet z obou funkcí, zmizet do politické žumpy a zavřít za sebou dekl.
0/0
12.9.2002 15:30

Don

Poslanec Kavan
V záplavě otevření trezoru jste jaksi všichni zapomněli, že tady jde hlavně o to, aby Kavan odstoupil z funkce poslance. Pamatuji si výroky nejen jeho, ale i socdemáků, kteří tvrdili, že nevidí žádný problém, jak tyto dvě funkce sloučit. Momentálně jim jde pouze o to, aby prosadili stůj co stůj svoje, bez ohledu na potřeby nás všech. Jinak si myslím, že sedět na, v jeho případě minimálně dvou židlích, je neúnosné, zvláště pokud jsou v cestě tisíce kilometrů. Kavan ale neodstoupí, je to lidskej hajzl!!!
0/0
12.9.2002 14:12

Bubák1

Re: Poslanec Kavan
Jestli je tady někdo "lidskej hajzl" tak jsou to ti co jim stačí pomluva v novinách aby člověka odsoudili a ti co tyhle pomluvy vytvářejí. Znovu upozorňuji, že Kavan z ničeho nebyl ani obviněn a pochybuji, že je pro něco vyšetřován.
0/0
12.9.2002 17:46

taky někdo

Re: Re: Poslanec Kavan
To, že Kavan nebyl z ničeho obviněn ještě neznamená, že skutečně je nevinný. Na rozdíl od Vás nemám v naše soudnictví důvěru, je prokazatelné, že i v soudnictví stále pracují lidé, kteří tam pracovali už za komunistů a mají větší vliv než si dovedete představit.Matně si vzpomínám, že svého času, Kavana obvinil novinář právě z Anglie a osočil Kavana, že to je lhář. Proč to asi říkal, co myslíte? I kdyby byl jen zlomek pravdy na tom, z čeho je osočován, nemá takovýto člověk v politice co pohledávat. Nakonec, Vám se zdá normální, když jsou svědci na to, že v trezoru měl údajně 1,5 mil. Kč a člověk, kterého se to týká, si vůbec nepamatuje kolik tam měl? Údajně 250.000,- Kč. Že by jako poslanec pobíral takový plat, že nějaký ten meloun v trezoru si ani nepamatuje? Pobírá plat poslance a ani se neúčastní jednání. Řekněte, máte Vy třeba takového zaměstnavatele, který by Vám trpěl absence v zaměstnání, zatímco Vy byste poletoval někde v cizině a to ne v zájmu svého zaměstnavatele a ještě by Vám za to platil? Na reprezentaci v OSN si myslím, že by se našel jistě někdo ne tak problematický, jako je právě sporná postava poslance Kavana.
0/0
12.9.2002 18:34

Bubák1

Re: Re: Re: Poslanec Kavan
" To, že Kavan nebyl z ničeho obviněn ještě neznamená, že skutečně je nevinný." to je ale úvaha. Možná jste se narodil ve špatné době, inkvizice už skončila, padesátá léta, kdy se soudilo a psalo na objednávku, jsou taky pryč. Mimo jiné soudce jmenuje prezident, takže jestli máte pochybnost o jejich nezávislosti obraťte se jinam. Možná nejsou soudy úplně nestrané ale jsou pro mě rozhodně věrohodnější institucí než Komárkova banda svazáků.
0/0
12.9.2002 18:45

taky někdo

Re: Re: Re: Re: Poslanec Kavan
Řekla bych, že jste hodně naivní, klapky na očích a klasický beran. Přála bych Vám, abyste se dostal do rukou naší justice, pak byste možná změnil názor. Zatím mi jsou Vaše argumenty ohledně osoby pana Kavana k smíchu. Apropo, není to Váš příbuzný, že se za něj tak bijete? Pokud ano, tak mu, prosím, vysvětlete, že na dvou židlích se nedá sedět. A pokud mu chcete Vy osobně platit z Vašich daní, pak je to Váš problém. Já se toho potěšení ráda vzdám. Na jeho pozici bych raději viděla někoho důvěryhodnějšího než je právě jeho osoba.
0/0
12.9.2002 18:57

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Poslanec Kavan
Když jsou Vám moje argumenty k smíchu, jistě je dokážete v pohodě vyvrátit. Zeptejte se nějakého právníka nebo policistu, co se dá dělat, když někomu najdete v šuplíku peníze - nic. Není trestné (aspoň doufám), ani nemorální mít v trezoru peníze. Nemorální je cizí trezory otvírat a pak vykládat (samozřejmě v anonymitě) co tam bylo. Nejsem Kavanův příbuzný, ale ten člověk je mi od chvíle co se stal ministrem poměrně sympatický, jednak svým vystupováním, i svou schopností tuto funkci vykonávat. Neměli jsme dlouho lepšího ministra zahraničí, funkce v OSN to jenom potvrzuje. Proto mi vadí, že na něj pouze dokážeme kydat špínu.
0/0
12.9.2002 19:04

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Poslanec Kavan
Omlouvám se, že jsem se vůči Vám vyjádřil někdy trochu hruběji, ale domníval jsem se, že jste rodu mužského.
0/0
12.9.2002 19:07

taky někdo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poslanec Kavan
Víte, co, předpokládám, že jste mladý a skutečně se na vše ještě díváte moc růžovými brýlemi. Já Vám třeba můžu říct, že od mé velmi dobré přítelkyně, bratr byl velvyslancem v cizině, právě za doby, kdy ministrem byl výše uvedený Kavan na zamini. Mandátu se vzdal, prohlásil, že to, co se děje na ministerstvu nemá obdoby. Nevím, čím na Vás tak zapůsobila bývalá osoba ministra zhraničí, že jste tak ochotný se za ni bít, ale myslím, že pro naši generaci, která poznala, že stokrát opakovaná lež se nakonec stává pravdou, není až takový problém poznat, co je reálné a co ne, co může být pravda a co je jen blábol. A jestli můžu říct svůj názor, tak já bych se boxovala za někoho koho osobně znám a vím, že skutečně je slušný.
0/0
12.9.2002 19:28

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poslanec Kavan
Mladý jsem poměrně (35). Neboxuji jen za Kavana, boxuji za lidi, kteří jsou bezostyšně pomlouváni a osočováni médii (třeba jako byl před nedávnem Hodač). Je mi opravdu jedno o koho se jedná. Veškará "obvinění" proti němu jsou totiž často postavená na nesmyslných argumentech, třeba vazba peníze v trezoru - dar sponzorů(mimo jiné nevím jak na to MfD přišla, Kavan to nikde neřekl) - dokažte jestli ty peníze byly zdaněny. Jak to jde proboha dokázat, že zrovna tyto peníze jsou zdaněné? Dále se většina tvrzení v MfD opírá o svědky "kteří si přejí zůstat v anonymytě", "nejmenované zdroje" apod.. Pokud něco tvrdí politik, musí své tvrzení doložit, pokud něco tvrdí novinář, stačí mu uvést "nejmenovaný zdroj" a jeho informace je brána na veřejnosti mnohem věrohodněji než číkoliv jiná. Záleží jak se článek napíše. A o tom to celé je. Pokud si projdete všechny aféry, kterými nás MfD krmí a posoudíte nezaujatě všechny jimi předkládané důkazy, zjistíte, že jsou postavené na ničem.
0/0
12.9.2002 19:38

taky někdo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poslanec Kavan
To, že jsou peníze zdaněné, tak to se dá docela jednoduše prokázat a to daňovým přiznáním. A neříkejte mi, že je to takový sklerotik, že si nepamatuje, co přiznal a co ne. O trezoru pokud vím neinformovala jen MFD, ale i televize. Byl o tom asi 20 min. pořad, kde mluvili právě lidi, kteří se účastnili otevírání trezoru a pan Kavan, který byl dotázán, nedokázal zodpovědět, kolik peněz a za co je dostal. Není Vám to divné? Já osobně bych si jistě větší obnos v trezoru pamatovala a Vy doufám také. Bohužel Vám nepovím na kterém to bylo programu, to si opravdu nepamatuji. O tom, kdo má právo otevřít trezor a kdo ne spekulovat nehodlám, ale peníze tam byly a v zájmu bývalého ministra by mělo být objasnit jejich původ a vše co s tím souvisí. Víte na rozdíl od Vás je pro mne osoba pana Kavana naprosto nedůvěryhodná a tudíž i nežádoucí na místě, které zastává. Vy máte názor jiný, je to Vaše věc, jen je fakt, že spoustu lidí tím dráždíte, protože jak vidíte je zřejmě pro převážnou většinu víc nepřijatelný než žádaný. Takže na Vašem místě bych se raději rozčilovala kvůli něčemu užitečnějšímu než kvůli osobě p. Kavana. Pěkný večer, pětatřicátníku.
0/0
12.9.2002 19:57

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poslanec Kavan
Daňovým přiznáním asi těžko (asi nevíte jak vypadá), protože přiznání detailně nerozebírá příjmy a výdaje podle položek ale souhrně takže nikdo neví z čeho příjmy a výdaje sestávaly, k tomu slouží účetnictví a to by novinám předložil opravdu málokdo. Soudě podle článků v ekonomické rubrice MfD stejně pochybuji, že by se v něm novináři MfD vyznali.
Navíc Kavan není povinen přiznání zveřejňovat v novinách, stejně jako ostatní, jsou to prostě osobní údaje a kontroluje je finanční úřad, nikoliv novináři a to i u politiků.
Zmíněný pořad v ČT (nikde jinde ani takový pořad vzniknou nemohl) jsem bohužel neviděl. Nepřekvapuje mě to však. Manipulátoři v ČT jsou snad ještě lepší než ti v MfD, však si taky občas vypomáhají. Vzpomínám si na pořad o min. Fenclovi, kdy byla položená otázka jestli by měl ministr odstoupit, a vzápětí za ni sestříhané odpovědi (ovšem na co byly nikdo neví) "ano", "ano". Opravdu nemanipulativní a věrohodný dokument. Předpokládám, že ten o Kavanovi byl podobný. To nemůže napadnout nikoho soudného, na základě peněz nalezených někde v trezoru rozpoutat takovou kampaň, proti někomu. Vždyť z toho se vykroutí i malé dítě. Asi Kavanovi v ČT nemohou zapomenout ten prohraný soud s dovozem jeho auta.
0/0
12.9.2002 20:15

AllCapone

Kavan
Prospěchář, kterému na nás vůbec NEZÁLEŽÍ! Tzn: lhář, podvodník, zloděj a takový mají "poslaneckou imunitu". Je to všechno k smíchu!!!
0/0
12.9.2002 14:00

Pavel

Co má pro Kavana cenu ?
Vládní koalice ma převahu 1 hlasu. Jan Kavan se není schopen účastnit důležitých hlasování v parlamentu. Vládní koalici hrozí, že neprojdou její návrhy. Janu Kavanovi jde o prosazování politiky ČSSD, nikoliv o teplé místečko v parlamentu. Proto odstoupí. Anebo ne pane Kavane ?
0/0
12.9.2002 13:40

Rozarka

KAVAN
NO SUPER TO MAME TEDA REPREZENTACI V ZAHRANICI JEN CO JE PRAVDA JEN TAK DAL
0/0
12.9.2002 13:34

Rozarka

KAVAN
NO SUPER TO MAME TEDA REPREZENTACI V ZAHRANICI JEN CO JE PRAVDA JEN TAK DAL
0/0
12.9.2002 13:34

Najdete na iDNES.cz