Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Americká pohádka

Chci reagovat na názor čtenáře, který jste zveřejnili ve stejnojmenné sekci pod názvem "Americká pohádka" dne 10.9.2002 v 15:03. Autorem je Mgr. Špička. Nechápu, jak iDnes může zveřejnit takovou hloupost. Předpokládám, že vám není neznámý pojem "konspirační teorie". To, co napsal dotyčný pan Špička je jednou z takových teorií, které se po 11.9.2001 objevily. On zřejmě tomu, co píše, věří, ale rozhodně to není jeho vlastní (původní, chcete-li) názor. Co mě ovšem zaráží ještě víc, je fakt, že iDnes se rozhodne takový, s prominutím, žvást dát na svoje internetové stránky. Má to snad nějak přispět k "diskusi"? O tom si dovolím pochybovat. Navíc tím rozšiřujete naprostý nesmysl (nechci říct rovnou lež).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

David

........
Probuďte se! člověk, který odpovídá a přitom neví....to je většina toho co sem si tady přečetl......to, že se něco nedovíme z tzv. spolehlivých zdrojů (média apod.) neznamená, že to není pravda...USA dělají věci o kterých se nikomu ani nesní...bohužel intelekt vedoucích osob USA převýšil duševní vývoj už pár desítek let nazpět...jejich zájmy převyšují zájmy řadových občanů USA...chci jen říci toto...musíte vědět, probudit se ze sna...věci, které dělají USA jen pro vojenské a ekonomické účely by vám mohli připadat jako ze Star Treku, ale bohužel je to tak....neodsuzujte tento příspěvek, podívejte se na něj a vemte si z něj něco dobrého....odsuzovat nemá právo nikdo a přesto to děláme každý den....nevíme však, že to děláme sami sobě...je to negativní energie....a zákon příčiny a důsledku je jasný, ale není vidět tak, že by přímo s tímto souvisel..... ..........a fajn je taky to, že vaše příspěvky, ale i soukromé e-maily o kterých si myslíte, že si je přečte jen adresát.....si můžou jisté osoby přečíst kdy se jim zachce .......vás neštve, že se jedna země světa rozhodne monitorovat veškeré dění na internetu a tak se i děje? pozor!.....velké ucho USA - systém ECHELON vás poslouchá.......ať si každý myslí co chce - nezmění to fakt, že toto je realita.
0/0
13.9.2002 12:28

Blanka

Tohle nemá cenu (re: David, james a. d.)
Člověk, který odpovídá a přitom neví - a kdo teda vlastně ví? Davidův příspěvek mě jen poučil, jaký rozdíl je mezi oběma stranami. Jestliže někdo vážně věří, že to spískal prezident USA či jeho okolí, nemá cenu s ním debatovat. Protože on má jasno: USA je ta země zla, která je schopna všeho včetně vraždění vlastních občanů. Hranice mezi skutečností a smyšlenkou je koneckonců velice křehká. Co se stalo, je už pryč, jen ve vzpomínkách a ve stopách, které lze zpochybnit. Kdo ví, jestli nejsou naše vzpomínky jen naše představy vsugerované nemocnou myslí nebo hypnózou. Kdo ví, co se stalo v minulosti, kterou ani nepamatujeme. S tím pracují zastánci osvětimské lži. Jeden historik přišel před časem s nápadem, že tři staletí evropských dějin v raném středověku jsou vymyšlená.  Kdo četl 1984, ví, jak úděsně se tam manipuluje s minulostí: Strana tam pořád přemazává údaje, pokud se jí přestaly hodit do krámu: když je válka s nějakou zemí, vymazává všechny důkazy o dřívější spolupráci s ní, ale jakmile uzavřou mír a začnou spolupracovat, Strana okamžitě přetiskuje staré dokumenty, aby to vypadalo, že s tou zemí se přece vždycky jen spolupracovalo.    Proč to všechno píšu: aby bylo vidět, jak snadné je uvěřit, že jsme všichni klamáni. "Mám ráda" nečekané skutečnosti, které se dovíme vždy z nějaké pochybné knihy či od nějakého pochybného člověka, jako by novináři, policie atd neexistovali nebo byli slepí. Ale pátrání tajných služeb je vymyšlené, fotografie a videozáznamy zfalšované, i ta média nám lžou. (Když se to hodí. Aféry prezidentů byly v novinách rozmazávány ažaž, o volebních lístcích na Floridě taky.) "Mám ráda" moudré zasvěcence, kteří jediní porozřeli a pochopili a nám ostatním říkají probuďte se. To už dělali apoštolové náboženských kultů a s velkým úspěchem. Děkuji, nemám zájem.
0/0
13.9.2002 18:48

mickey@mouse.com

Lidi, lidi!
Ach jo, museli byste znát Američany, abyste pochopili, jak vážně berou morálku. A taky, jak nemožné je v té Americe utajit cokoliv, co té morálce odporuje. Jistě se tam dějí zločiny a jistě tam bují mafie, ale téměř vždy je to veřejně známé. Mafián tam velmi rychle může přijít k penězům, ale velmi těžko k postavení, nikdo ho do té společenské smetánky nepřijme, aby si neposkvrnil svůj kabát.
A tohle ještě víc platí pro tak veřejně sledované rodiny, jako jsou Bush, Rockefeller, Kennedy a další.
Katastrofu 11.9. mohli způsobit američani, nějaká skupina organizovaného zločinu, někdo pro peníze spolupracoval s Al-Kaidou.
Ale těžko by někdo spolupracoval na 11.9. se CIA nebo Bushem. A sotva by někdo v americké vládě nebo jejich agenturách riskoval tohle organizovat, nenašel by okolo sebe pochopení.
Zkuste si představit, jak tohle organizuje někdo v Čechách. I tady by asi dřív nebo později narazil dokonce uvnitř vlastních lidí. Jak by jste postupovali vy?
0/0
13.9.2002 9:48

k.

Re: Americka pohadka
Cetl jsem oba prispevky a chci jen pripomenout 2. svetovou valku a politiku, ktera ji doprovazela, jak ze strany SSSR, tak ze strany spojencu a Nemecka. Obycejni lide, tedy ti kterych se to opravdu tykalo, se dozvedeli jen to co bylo dobre aby se dozvedeli. Nebyt studene valky a pametniku, tak tomu vsemu verime mozna dodnes, zvlaste mlada generace, ktera by cerpala jenom z toho co nebylo zakazane. Nesmeli by poslouchat Svobodnou Evropu atd.
0/0
12.9.2002 10:01

james

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
12.9.2002 9:42

Blanka

Re: Re: Blanka
Vážený,
tak já ti něco povím. Máš vlastně štěstí, protože já se debat na síti moc neúčastním a sem jsem se vrátila spíš náhodou. A co se týká názorů, na některý věci je škoda plýtvat časem. Pokud jde o zjevně nesmyslný věci, a přesně to si o článku Mgr. Špičky myslím. A jsem už unavená těmi věčnými řečmi o tom, že všechno je dílo spiknutí, tajných služeb, mafie, zednářů a bůhvíčeho, nechybí ani ti mimozemšťané. Viz vychloubání Zombie Gotta o tom, jak on ví, on zná pozadí světového dění. V Americe dojde k strašné katastrofě  a hned se vyrojí teorie, jak to všechno bylo nastrojeno FBI, CIA, nebo samptným Bushem. Prezidenta musí takoví lidé považovat za krvelačnou zrůdu, která je schopna povraždit tisíce vlastních občanů a způsobit velké škody své zemi, jen aby mohla uskutečnit své plány, něco na způsob Stalina či Mao Ce Tunga. A americké tajné služby? Pro koho asi tak pracují? Pravděpodobně pro Spojené státy. Rozhodně není třeba je démonizovat ani přeceňovat jejich vliv. Ani Spojené státy není třeba démonizovat, ať jsou jakékoli, rozhodně je to demokratická země, v níž lidský život má svou cenu. Vydávat všechno dění za činnost konspirátorů je stejně laciné jako psát vykřičníky a někde jsem četla pozoruhodný názor, že konspirační teorie vlasně nahrazují víru v Boha a Osud řídící naše životy. No, tímhle jsem tě asi sotva uspokojila, ale myslím, že už to stačí.
0/0
12.9.2002 19:04

jojo

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
12.9.2002 9:29

Blanka

Re: cenzuru ?
Myslím, že jsi to vůbec nepochopil. Tady nejde o cenzuru, ale většina médií dostává tolik příspěvků, že všechny prostě neotiskuje. A já si myslím, že články jako Špičkův si to ani nezaslouží. A diskutovat o takových věcech je škoda času. Připadá mi, že celá tahle debata je k ničemu, protože kdo tomuhle vážně věří, ten si to nedá vymluvit a my, co nevěříme, se zase nedáme přesvědčit. Argumenty jsou nanic, protože "naše" argumenty pro vás nic neznamenají (stačí říct, že tajné služby podvádějí, politici lžou, média jsou zmanipulovaná, my jsme taky zmanipulovaní atd atd...) a mně se zas nezdají ty vaše. Žijeme prostě ve dvou jiných světech.
0/0
13.9.2002 18:21

Blanka

Správně! Jednoznačně souhlas!
0/0
11.9.2002 20:09

Radovej Obcan

Mozek na hnilicko
proc ne?.. svetovej tisk takovy teorie tiskne, jenom u nas panuje vetsinou takovej bojkot na protiamericky tendence.. lezeme amikum do prdele, tak je to..
0/0
11.9.2002 17:36

Lucifer

Žádný div
iDnes se už dost podobá Blesku, na jeho diskuzích se to jen hemží psychopaty všeho druhu (to by byla pastva pro psychiatra, že Dr. Chocholoušku!) a takovýto názor bezpochyby anarchisticky, levicově až bolševicky, nebo jinak úchylně zaměřeného jedince tu má prostor. Já bych podobné bláboly spíše čekal na nějaké stránce strany s. Štěpána, nebo anarchistů.Ale co by neudělali pro sledovanost, že... 
0/0
11.9.2002 16:19

Najdete na iDNES.cz