Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Summit? Summit!

Vedu takový spor s jednou krásnou dámou. Ta říká: "Je to strašlivá nezodpovědnost a pohrdání lidmi! Ať se těch čtyřicet papalášů NATO zas sejde v kanadském pralese nebo někde na ostrově! Proč tady vystavují riziku malé děti?" Zdánlivě je tato argumentace proti listopadovému summitu NATO v Praze neprůstřelná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

amík

Úklid
Já si myslím, že by se Praha nyní ani nemusela nějak moc po povodních uklízet. Škoda peněz a nejen pro Pražáky. Já bych to nechal až "z jedné vody na čisto "po konání summitu. Pro přítomné politiky by to bylo zpestření a exotika (po těch pobytech v luxusních hotelích ) a možná memento, jak by svět jednou mohl vypadat .Nechal bych je samozřejmě bydlet v Karlíně.
0/0
12.9.2002 14:46

Xavez

Pokud se tu neco stane...
...zlikvidujeme vsechny, co za to muzou. Bez milosti vsechny!
0/0
11.9.2002 10:54

Marjánka

A navíc
proč u některých států se dá zařídit, že se "summituje" mimo hustě obydlená území a u některých ne? Protože jsme jenom malá republika? Vyplatí se chránit lidi jen když se summit pořádá v Kanadě, či USA? A skutečně - proč ho nepřeložit tam, kde neměli povodně? Aby si to náš pan prezident, který tak dokonale zapomněl na lidi a vnucuje nám svou blbou náladu (aniž by si uvědomil jak obrovskou měrou k ní sám přispívá) ještě užil?
0/0
11.9.2002 9:12

michal

summit ?????
Nezdá se Vám milí politici a generálové,že ty dvě miliardy co budou potřebné k zajištění dvojdenního schůzování o ničem by se daly použít na daleko potřebnější věci? Nebo si myslíte, že naše země je po povodních málo zničená a tudíž peníze raději dáme na pompézní reklamu jakou ten summit rozhodně je. A potom budeme tvrdit že na opravy infrastruktury nezbyly v rozpočtu peníze a tudíž je zapotřebí zvýšit daňové zatížení občanů.
0/0
11.9.2002 7:05

Ivo

Produkce defétistů
Argumentace Vaší dámy není vůbec neprůstřelná, ani zdánlivě. Jde o názor, jaký je produktem politického bulváru. Je-li někomu Praha nebezpečná, pro její pozornost budící výlučnost a význam, pro zločinnost či pro dopravu, ať se odstěhuje do levnějších krajů. Zajímalo by mě, jak se zmíněná Vaše dáma cítila za studené války.
0/0
10.9.2002 18:07

hub

Re: Produkce defétistů
Měl by jste uvést argument proč summit ano nebo ne. Jinak to zavání demagogií. Jsem také proti konání této monstrozní akce, protože jde o vyhozené peníze a slouží pouze k ukojení ješitnosti hradního šaška (který si tak přál, aby se konal v Praze). Uslyšíme zase poučovací projev ředitele zeměkoule, ale účet zaplatíme my, tedy ti, co platí daně. Za ty dvě vyhozené miliardy se dalo postavit nejméně 1000 domů pro ty, kterým je zničila povodeň.              Nás, voličů, se ovšem nikdo neptal - nám bude pouze vystaven účet. A doufejme, že to bude účet pouze finanční. 
0/0
11.9.2002 8:15

Ivo

Re: Re: Produkce defétistů
Podle mého názoru je NATO dosud nejlepší prevencí války nebo podrobení. Nevím jak Vy, ale já např. pamatuji (bylo mi osm) jak si nás zpacifikoval SSSR. Na 20 let. Kolik to stálo? (Můžete mi pomoc s odhadem.) Být členem nějaké organizace a neaspirovat na její život mi přijde schizofrenní a ubohé. Je velkým úspěchem, nejen V. Havla, ale i celé ČR, že summit pořádá Praha. Po ekonomické stránce přinese organizace podniku nejen výdaje, ale také, a asi především, příjmy. Můžete se informovat u zainteresovaných. Myslíte, že státy se perou jen o pořádání olympijských her? Byl byste pro to, aby je jednou hostila i ČR? Někteří jsou proti i v tomto případě. Nevím, co je příčinou Vaší nechuti k současnému prezidentu (slabě řečeno), ale mohu Vás ujistit, že za jeho úřadování zažila naše země jednu z "hvězdných hodin" svých dějin. Po staletí v minulosti, ale nejinak možná i v budoucnosti, nebude tak blízko při projetování nového světa.
0/0
11.9.2002 15:24

hub

Re: Re: Re: Produkce defétistů
Vážený pane, úlohu pana Havla nechte historii, ta z odstupem času ukáže, zda to byl omyl přírody nebo ne. Jinak si uvědomte, že ani Vy ani já jsme jej nevolili. Byl zvolen většinou jednoho hlasu a to jen proto, že jednoho poslance nechali na dobu volby prezidenta zavřít. A co se týče NATO - nás, daňové poplatníky, se na vstup do NATO a na náklady s tím spojené nikdo neptal. Na tak důležitý krok mělo být referendum. Vím, co by jste mi odpověděl - že na Varšavskou smlouvu se nás nikdo taky neptal. Na to se dá jen odpovědět, že tedy nemuselo docházet k žádným změnám, když výsledek je stejný. Pojem svobody je relativní, že ano. Přeji Vám hodně úspěchů v projektování nového světa (jen si uvědomte, že hlavní roli v tom projektování hrají prachy). A až bude člen NATO preventivně válčit, můžete jít do první linie. To bude Vaše "hvězdná hodina" - bohužel, musíte se dobře dívat, protože to víckrát asi neuvidíte.
0/0
12.9.2002 9:21

Ivo

Re: Re: Re: Re: Produkce defétistů
Nechtěl bych vypadat, že musím mít poslední slovo, ale na tohle neodpovědět nelze. O vstupu do NATO nebylo referendum nejen u nás, ale rovněž v ostatních členských zemích. Proč mi tedy vsouváte do úst argumentaci Varšavskou smlouvou? Zajímalo by mě docela, v které ze současných cca 190 zemí světa byste chtěl nejspíš žít. Také, na obranu jakých hodnot byste se stavěl. On totiž ten "nový svět" je opravdu o nemálo lepší než ten starý s Hitlerem, Stalinem, studenou válkou atd. Má ovšem dost vlastních problémů, nejen ten s Usámou bin Ladínem. Nechci Vám křivdit, ale přijde mi, že svět po roce 1989 nenávidíte i Vy. Apropos, jaká škoda, že proti nacistickému Německu nebyl veden včas preventivní úder: 50 milionů lidí nemuselo zemřít. P.S.: Jsem pro přímou volbu prezidenta. Zvolení V. Havla jako ukázání mu zoubků poslanci nezpochybňuje jeho výkon úřadu. Vydržte to ještě ty čtyři nebo pět měsíců. S pozdravem Ivo.
0/0
12.9.2002 14:54

Najdete na iDNES.cz