Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Peníze z konta dá vláda na nové byty

Vláda už má jasno, jak naloží s penězi, které jí poslali lidé na takzvané povodňové konto. "Svých" devadesát pět milionů korun zainvestuje do bydlení. "Peníze se rozdělí obcím jako dotace na výstavbu nájemních bytů," říká tisková mluvčí ministerstva životního prostředí Karolína Šulová. Na každý byt dostanou vesnice a města jeden milion korun. "Je to přesně stejný postup jako po povodních v roce 1997," dodává Šulová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

freespeech

Já chci taky byt!
Nikdy jsem žádný byt neměl, od nikoho nic nedostal, nikdy jsem nebyl "u nich" (tím to asi bylo), jenom platím dlouhá léta daně. Chci být rovnoprávným občanem a mít právo na to, na co mají právo ostatní. Dejte mi také milión na byt! Někteří u nás platí za stejný byt 1000,- kč měsíčně, jiní "mají smůlu" a musí za ten samý byt zaplatit 10000,- kč a od daňového základu si nemohou odečíst vůbec nic. tak tomu říkám rovnost před zákonem a lidská práva!!!! Byl jsi vytopen a NEBYL jsi pojištěn? Sežeň si byt na 'volném' trhu, jejich tam dost, tak jak to dělají dnes tisíce a tisíce jiných, kteří již nestihli zažít komunistikcý 'blahobyt' a budou celý život šetřit na byt v paneláku (který se jim pak rozpadne)..... Rovnost pro všechny v oblasti bydlení!!!
0/0
10.9.2002 12:04

lada

Kéž bych byl vytopen a dostal 150 tis plus 850tis na 2% a 20let...
To by se totiž blížilo podmínkám, za jakých lidé rískávali bydlení za Husáka. Většina obyvatel bydlí v bytech nebo domech pořízených za Husáka. Od převratu 89 bylo pořízení bydlení nedostupné pro většinu nebydlících. Ti nemají ustavou zajištěné právo na bydlení. Místo úspor pak musí živit bytové parazity a lichváře všeho druhu. Bytová lichva, pronajímání státních bytů a neplacení daní z příjmů těchto "pronajímatelů" je hromadné státem tolerované a snad i podporované svinstvo. Nebydlící mají tu smůlu, že nebyli postižení povodní, nýbrž privatizačním převratem. Sametový režim potřebuje z ideologických důvodů bezdomovce.
0/0
10.9.2002 10:37

Pavel

Re: Kéž bych byl vytopen a dostal 150 tis plus 850tis na 2% a 20let...
Za komunistů se čekalo bez členství v KSČ, známostí či úplatků na byt především ve větších městech deset i více let. Ústavou zaručené právo na byt nebylo čekajícím na nic. Nevím ale proč do povodní mícháte Husáka, privatizační převrat a sametový režim. Možná i za Hitlera byl dohled nad využitím bytů důslednější než nyní a byt šel získat snadněji a levněji než nyní. Třídní nenávist, stejně jako rasová nenávist jsou zločinné ideologie. Komunisté nás ale mohou, na rozdíl od fašistů, beztrestně stále přesvědčovat, jak byl jejich režim skvělý a využijí k tomu i povodní.
0/0
10.9.2002 12:04

lada

Re: Re: Kéž bych byl vytopen a dostal 150 tis plus 850tis na 2% a 20let...
Byly všeobecně dostupné půjčky pro ty kdo nechtěli čekat na státní byt - splátky nebyly větší neř 1/5 průměrného platu. Kdo je dnes z výdělku schopen bydlet po parazitických podnájmech a našetřit 50% ceny bytu aby pak byl schopen 15 let s holou prdelí vydělávat na hypotéku a do státí kasy? Chce to alespoň tři platy měsíčně! (to si pak erární kasa užije). Ještě 3 roky před plyšákem nebylo problém sehnat za 40 tis družstevní byt. Nejde o Husáka, ale o tento režim, který si vyrobil zbohatlíky a bezdomovce ne na základě (ne)schopností a (ne)zásluh ale podle klíče "komu zůstal černej petr, když se lámal sametový chleba. Nebydlící totiž jsou budoucí bezdomovci, kteří v současnosti pořádně krmí státní kasu a bytové parazity, aby nakonec skončili ve škarpě.
0/0
10.9.2002 13:20

Pavel

Re: Re: Re: Kéž bych byl vytopen a dostal 150 tis plus 850tis na 2% a 20let...
Lidé umírali v průměru o 4 roky dříve, k cestě do Jugoslávie anebo k přijetí dítěte na školu musel být souhlas Občanského výboru z místa bydliště, odborářů a komunistů ze zaměstnání. Za veřejný nesouhlas s politikou strany byl kriminál anebo problémy v zaměstnání. Děti byly diskriminovány za politické postoje svých rodičů, či prarodičů. Všude se musel uvádět původ, kdo měl špatný původ byl vyřízený. Sourozenci byli odepsání za odchod bratra či sestry do zahraničí. Zboží z dovozu mohli nakupovat ve speciálních obchodech pouze vyvolenci, kteří měli bony. Kvalitní zahraniční léky byly pouze pro prominenty. Byty byly levnější, ale například i dnes stále bydlí lidé, kteří roky neplatí nájem. Žádného bezdomovce neznám osobně, nevím zda jsou mezi nimi takoví, kteří spoří, nekouří, nepijí, snaží se pracovat a přesto se jim nepodařilo sehnat střechu nad hlavou. Nebyl jsem zaplaven, ale mám děti, kterým budu muset pomoci sehnat a zaplatit bydlení. Přesto nezávidím lidem, kteří byli zaplaveni a stát jim nyní poskytne úlevy. Naopak jim to ze srdce přeji.
0/0
10.9.2002 18:05

s

Re: Re: Re: Re: Kéž bych byl vytopen a dostal 150 tis plus 850tis na 2% a 20let...
Nikdo ty mamlase neobhajuje to co zcela irelevantně uvádíš reálném komunistrickém socialismu. naopak, má snad být svoboda některých zaplacena nesvobodou jiných? Co je politicky správného na tom, že v českém blbákově 13 let po plyšákujsou nedotčena privilegia bytových dekretářů? Právě zachování privilegií získaných za Husáka (kdopak asi měl dekrety na nejkrásnější byty?) byla podmínka pro hladké předání moci. To byly ty svinské havlárenské dohody u kulatých stolů, následná instalace havla a plyšová svinstva, kteréá neskončila dodnes. Nebydlící jsou právě jedni z těch, kdo nesou největší zátěž všech sametových svinstev. Že ty mamlase jsi taky bytový dekretář, že tys taky bydlení získal za Husáka? K čemu je současná "svoboda" tomu, kdo je vysáván erárem a bytovými parazity k smrti? Uvědom si blbe, že nebydlící nejsou ekonomicky svobodní!!! 70% daně + podnájmový bytový parazit na krku je NESVOBODA!!! z toho co mu zbyde si našetří leda tak na kozí chlívek! MAMLASE! Žvásty o tom jak byli lidé utlačování a museli čekat frontu na banány si nech pro pí Šiklovou. Mít na bedrech plyšovu zlodějinu je daleko větší peklo než reálný socialismus za Husáka!!!!!!!!!
0/0
11.9.2002 9:55

Josef

Dotace na byty ano, ale ...
Dotace obcím na výstavbu nájemních bytů je určitě správná, ale musí být spravedlivý klíč rozdělování a musí se pohlídat, aby peníze byly použity přesně na ten účel, pro který byly poskytnuty. Pokud se zjistí, že byly použity jinak, anebo nehospodárně, měly by následovat velmi tvrdé tresty. Povodňové rabování (někdo ukrade v zatopené oblasti zboží za stovky Kč) se všeobecně odsuzuje a trestá. Daleko závažnějším zločinem jsou různá zmanipulovaná výběrová řízení anebo použití peněz na jiný účel. Jde minimálně o stotisíce a miliony Kč, na které se navíc často skládali lidé, kteří jsou chudí. Je zodpovědností státu a nadací, aby bylo pohlídáno správné použití pěněz ze sbírek do poslední koruny.
0/0
10.9.2002 9:55

aaaa

aaa
0/0
10.9.2002 9:41

Laco

Naprosto správné
Pokud stát pouští peníze na povodně, potom jedině do obnovy komunikací a výstavby nových nájemních bytů ovšem s tržním nájemným.
0/0
10.9.2002 9:37

Jiří Lukáč

Jenom atˇje nedává tam kde vládne koalice ODS a ČSSD.
Vláda bude muset hlídat tam kam dává peníze a smlouvy musí udělat pod osobními sankcemi pro vedení radnic.A to aby tyto peníze neskončili v rukou místních politicko-ekonomických mafií a zároveň dále , aby nezadlužili obce a města.Velké zkušenosti by mohl vyprávět jeden krajský hejtman za ODS z období kdy starostoval městu z výstavby bytovek na Ostrovci.Stát na ně poskytl dotaci a na zbytek se město zadlužilo včetně úroků 500 miliony Kč ne jenom na předmětné byty.A byty na Ostrovci ,které měly stát 105 milionu Kč nakonec stály v předražení 395 milionů Kč.Místní mafie zbohatla a město na několik generací zchudlo.Tak to je učebnicový model výstavby bytů podle koalice ODS-ČSSD když společně vládnou na radnici víc ež 11 let.!Budou komunální volby,tak občané pozor na to , že svojím trucováním nejít volit jenom tento velmi špatný stav zakonzervujete.A politicko-ekonomické mafie se na Vás těší,že nepůjdete opět volit a budou moci dokrást co se dá!
0/0
10.9.2002 7:02

Honza

Re: Jenom atˇje nedává tam kde vládne koalice ODS a ČSSD.
A co takhle podat trestní oznámení, když víš o takovýmhle podvodu? Takhle se to u nás nikdy nezlepší. Hajzlové jsou všude, ale jen někde jim to projde.
0/0
10.9.2002 8:53

Jiří Lukáč

Re: Re: Jenom atˇje nedává tam kde vládne .. Honzo to jsem ze zákona udělal.
Trestní oznámení jsem podal v listopadu 1998 a případ byl řádně prošetřen a zadokumentována a hlavní pachatel byl v druhém skrutiniu parlamentních voleb schován za poslaneckou imunitu do parlamentu a případ byl odložen.A náš "nezištný hrdina" z ODS tím získal v tomto případě doživotní imunitu! A tzv. Opoziční smlouva mezi ODS a ČSSD v tomto případu udělala své,Nebyla tzv."Politická vůle"!
0/0
10.9.2002 9:57

Láda

Re: Re: Re: Jenom atˇje nedává tam kde vládne .. Honzo to jsem ze zákona udělal.
Jenom kdyby mě pustili do jejich účetnictví, trestních oznámení by přibylo. Kdyby to uměl p. Lukáč zařídit, tak mail: sindla@seznam.cz PS jsem taky Kladeňák a prověrkami účetnictví se živím, ale tohle bych udělaĺ GRÁTIS a s láskou.
0/0
10.9.2002 13:20

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.