Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Střílející cyklista policii uniká

Po vrahovi, který v polovině srpna zastřelil v centru Prahy izraelského podnikatele, se slehla zem. Kromě jízdního kola, na kterém z místa činu odjel, nemají policisté žádnou stopu. Podrobnosti o případu navíc tají. Už nyní je však jasné, že nešlo o žádnou tuctovou vraždu, ale vyřizování účtů znesvářených zločineckých klanů. "Policie se proto obrací na veřejnost, aby ji pomohla s pátráním," přiznala Iva Knolová z pražské policejní správy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AsponTrochaUctykJazyku

Po vrahovY <-- HRUBKA!!!
I forma je dulezita! A rozhodne pravopis!!!!!
0/0
17.9.2002 18:51

xyz

ach ta čeština
po vrahovy???!!!
0/0
17.9.2002 17:45

Jiří

Létající Vaškovy kulky
"Létající kulky? To je to co mi tolik chybí." Řekl Václav Havel, člověk, díky kterému se naše ulice podobají Divokému západu.
0/0
16.9.2002 10:54

Pilat

Hlavne ze mame agenty v al-Kajde
PRD
0/0
11.9.2002 2:23

Venca

Právě mi ukradli kolo, parchanti...
Což je nic proti mafijánům, asi s nimi zatočím
0/0
10.9.2002 17:07

takyCech

Praha - Chicago
Tak nejak to bylo v Chicagu ve 30.letech. Tak to uz Cesko dohani Ameriku, uz je za ni jen 70 let pozadu.
0/0
10.9.2002 16:24

Tern

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
10.9.2002 11:40

peren

Zaplaťpánbůh, že s cinkajícími klíčemi
skončila doba jedné velké mafie,která ničila celý národ,ne jenom jedince.Vůbec nevadí,že to Walker,Henoch nestráví.Vadí jim,že jsme se otevřeli světu,už tím nám dokazují jak hluboce zůstali poznamenaní komunistickým režimem.
0/0
10.9.2002 8:46

Walker J.

Re: Zaplaťpánbůh, že s cinkajícími klíčemi
Mě šlo o to, že mě vadí otevření se světu s "nepříjemnými následky", kterým šlo v určité míře zabránit. A jestli někomu tyhle důsledky nevadí, tak ho upřimně lituju. Protože nejhorší je, mít klapky na očích. Takových lidí, kteří nejsou schopní srovnávat bylo i v minulým režimu dost. A nikomu to nepomohlo. A o moje trávení nemusí mít nikdo obavy. Jsou jenom věci, který mě štvou.
0/0
10.9.2002 11:13

PC

Re: Zaplaťpánbůh, že s cinkajícími klíčemi
Cesko se neotevrelo svetu, ale podsveti a ma na tom zasluhu soudruh Klaus, ktery kdysi prohlasi, ze je jedno, odkud penize pochazeji, hlavne, ze prichazeji... Izraelci jsou pakaz z Vychodu....
0/0
10.9.2002 13:57

Zoban

Zaspání rozvědky??
Co dělala rozvědka, když "řezník" byl pověstný i ve světě? Přehlédnout na svém území člověka, který unesl nigerijského politika? To se může opravdu stát jenom v Česku. Že si do země pustíme kdejakou lůzu, ještě neznámená, že ti, co proti tomu vystupují, jsou rasisté. A s lidskými právy se oháníme vždy, když chceme zakrýt svou neschopnost něco razantně řešit. Co by si o nás "svět" pomyslel? Bohužel jsme taková malinká kapička, že jsme každému ukradení. Hlavně bychom měli žít slušně a prezentovat se jako solidní národ.
0/0
10.9.2002 8:31

lidumil

Re: Zaspání rozvědky??
Co vy víte? Třeba byl v Praze řezník služebně a naše rozvědka mu kryla záda. Jenomže není tak šikovná jako izraelská a nechala si ho zastřelit.
0/0
10.9.2002 15:37

Jarda

Konečně zvítězila láska nad lží a nenávistí
0/0
10.9.2002 8:27

savatage

Čemu se tak divíme
Divím se, že to někoho ještě překvapuje. Vždyť lepší místo si ani vybrat nemohli. Za to co by dostali v zahraničí doživotí, u nás dostanou 2 roky a po roce ho za dobré chování pustí. Samozřejmě, pokud ho chytnou. A TO SE PŘECI PŘEŽÍT DÁ
0/0
10.9.2002 8:11

Walker J.

Kupředu PRAVÁ?
Tak to začalo "Hambáčema". A střiháním drátů. Změnama jmen ulic a vedoucích pracovníků. Ale vlastně, pardon. Ještě se cinkalo klíčema. Ale popravdě řečeno, ti cinkající asi do dalšího průběhu demokratizace a kapitalizace načeho státečku neměli nárok zasáhnout. Následovala privatizace a restituce. Vystoupení z Varšavské smlouvy a vstoupení do NATO. (nic proti tomu). Otevřeli jsme se světu a ten toho dokonale využil. Ruské mafie, jugoslávské mafie, ukrajinské mafie, balkánské mafie. Rozkradené banky. Jak se zviditelnily rasistické sklony nás osvobozených lidiček. A západ se vším všudy se k nám bude tlačit. A nikdo tomu nezabrání. Ti, kteří tomu částečně zabránit mohli, se stali demokraty a ochranu vlastních lidí nazvali omezováním lidských práv. Proto mě nepřekvapuje (už nepřekvapuje), vyřizování účtů mafiánů. Loupeže století. Stávky za vyšší mzdy. Nezaměstnanost. Atentáty. Vlastně ne, ty k nám ještě nadorazily. Asi nemáme dost vysoké budovy. Je to všechno " v pohodě". Můžeme v kině ležet a cpát se kukuřicí. Učitelce říci, že je stará struktura. Dělat paroháče na poldu, čmárat po vagonech metra a kupovat si drogy. Je to O.K. Nestěžuju si. Jenom tak přemítám, co nám vlastně vadí?  
0/0
10.9.2002 8:03

Honza

Re: Kupředu PRAVÁ?
Pamatuješ si co Ti vadilo před rokem 1989? Já ano. A netřeba to rozvádět.
Ano dnešek není ideální a dovolím si říct že nikdy ani nebude, zkus však myslet pozitivně. Jedině tak dosáhneme změn k lepšímu.
0/0
10.9.2002 9:07

hub

Re: Re: Kupředu PRAVÁ?
Co tím myslíš - myslet pozitivně? Změny přece po 89 měly být k lepšímu nebo snad ne? Nebo myslíš, že je normální, aby takový mafián tady byl váženým podnikatelem? Je normální, že feťáci dostanou očkování proti žloutence zdarma a dobrovolní záchranáři, které celé dni pracovali v zatopeném Karlíně, si museli tuto injekci zaplatit (vlastní zkušenost)? Co vidíš pozitivního na tom, že se v 17 zkrachovalých bankách poztrácelo 300 miliard, které jsme museli všichni uhradit? Co je pozitivního na tom, že pár gaunerů připravilo v soukromých kampeličkách tisíce lidí o peníze a zase jsme to platili v daních? Jsem pesimista, co se týče budoucnosti - mimochodem víš, kdo je to pesimista? To je optimista s životní praxí (to řekl pan Tuwim a má bohužel pravdu).
0/0
10.9.2002 9:37

Walker J.

Re: Re: Kupředu PRAVÁ?
Kéž by jsi měl pravdu. Ale tomu pozitivnímu myšlení moc nevěřím. Asi bylo to pozitivní myšlení nějakým způsobem v lidech zatlačeno do pozadí zcela jinými hodnotami. A velice těžko se bude pozitivně myslet chlapovi z vytunelovaný továrny. Který živí rodinu. Nebo člověku, který přišel o úspory ve zkrachovalý bance. Nebo podnikateli, který přišel o firmu, že nezaplatil výpalný.....Já tuhle dobu beru, takovou, jaká je. Ale jsem dost starý na to, že mohu srovnávat a dělat si vlastní obraz o tom, co je na každý době špatný a co dobrý.
0/0
10.9.2002 9:40

Jožin

NO A CO, je o jedno pako míň, tím líp, ne? Pro Henoch a UmaGuma - jste zamindrákovaní chudáci.
0/0
10.9.2002 7:53

Henoch

Do Prahy se stáhla všelijaká sebranka!
Do Prahy se slétla sebranka z celého světa,jak supi na mršinu!
Klaus tady svejma blbejma reformama doslova rozdával národní majetek,hotely,kasína,podniky,všechno co mělo nějakou cenu v této zemi,už vlastní cizáci!
Českému národu nebude patřit ve vlastní zemi nic,cizák má spoje, vodovody,noviny,podniky,hotely,češi pro něj jsou jen levná pracovní síla! 
Je to stále stejná pakáž!
0/0
10.9.2002 7:36

Jiří

Re: Do Prahy se stáhla všelijaká sebranka!
Je to pravda jenom částečná. Hlavním viníkem absolutního chaosu v této věci je náš, váš světový dramatik. Všechna tahle pakáž z Čečny, Kosova a kdovíodkud přece bojuje za své sebeurčení a svobodu.
0/0
10.9.2002 8:03

Deveroux

Re: Do Prahy se stáhla všelijaká sebranka!
No, pokud je mi známo, typickým přestavitelem úspěšného českého podnikatele byl pan Stehlík. Ve své funkci se dlouho držel díky odborům podporovaných kým? Falbrem. Poldovka opravdu dnes prosperuje, ty kopřivy u hlavní budovy jsou jedním z produktů?
0/0
10.9.2002 8:48

UmaGuma

Podnikatel a mafian, to jsou prece v cestine synonyma
Tak se nedivte
0/0
10.9.2002 7:11

Jindra

policie
v české kotlině má holt své zkušenosti a podle toho vydává zprávy."Solidní podnikatel." Únos, vražda, další zločiny, kriminály? No a co. V očích pánů od policie nic zvláštního. Proč se potom divíme stavu, jaký u nás panuje. Už prafotr Čech, když vyhópl na Říp pronesl "země zaslíbená", jenže se maličko spletl, když vysvětloval proč a pro koho. Dnes to víme.
0/0
10.9.2002 6:42

wizard_mhm@hotmail.com

Člověka to nepřekvapí, ale ...
Člověka to opravdu nepřekvapí, že je na ulici zastřelen mafián. Je to v pořádku (dá-li se to tak říci). Co však není v pořádku, jsou, dle mého názoru, okolnosti týkající se vyšetřování a informování o problému. Na počátku byla jen letmá zpráva o vraždě izraelského podnikatele a až za měsíc se mluví o tom, že byl možná mafiánem ? Necelý týden po tom, co k dané události došlo, hovořil jsem telefonicky s kamarádem z Izraele. Toho vražda nepřekvapila, suše oznámil, že se jedná o jednoho z velkých bosů mafie a že začaly jakési nebezpečné změny v izraelském "podsvětí". Pokud má takové informace izraelský řadový občan, proč jsme o tom nebyli informováni dříve a přesněji ???
Trochu smutno je mi z toho, že tato událost poznamená už i tak dost negativistický postoj Čechů na Izrael a Židy vůbec. Ačkoli se mi zdá, že česká politická scéna je spíše proizraelská (není v Evropě mnoho podobných zemí), občané jsou spíše antisemitsky orientovaní ... stačí si je poslechnout na ulici, v osobním kontaktu. Taky se po "oné" události vyskytly hlášky typu "no jo, oni jsou to všichni (myšleno Židi) násilníci, zločinci etc., vypráskat je všechny". Jak může někdo něco takového vyslovit po tom, co se stalo za války? Holocaust není pro Čechy dosti alarmující ??? Anebo je tu neinformovanost (?). Je spravedlivé odsuzovat? Že tu operují různé arabské mafie, že nabízejí v centru Prahy téměř 24 hodin denně drogy, to je všechno v pořádku ??? Nejsem zaměřený proti Arabům, ale ať jsou všichni spravedliví a když odsuzují Izraelce, ať odsoudí i Araby a další ... To je ale již o něčem jiném ... o tom snad až někdy jindy ...
MHM
0/0
10.9.2002 6:15

Helena

Re: Člověka to nepřekvapí, ale ...
Wizarde, za sebe i za mé okolí Ti můžu říct, že Arabové nám vadí víc než Izraelci . V okolí mají Arabové několik krámků rychlého občerstvení, ale není mi tam dobře, ani tam moc nechodím. Ale "žida" já osobně vůbec nepoznám, nejsem proti nim.
0/0
10.9.2002 7:14

wizard_mhm@hotmail.com

Re: Re: Člověka to nepřekvapí, ale ...
Heleno, děkuji moc za to, co jsi napsala. Byl bych moc rád, kdyby vztah k Židům či židům byl všude stejný, ale bohužel tomu tak není. Nevím, kolik je Ti roků, pokud jsi z mladší generace, asi jsi otevřená komukoliv a čemukoliv, co je dobré. Ale stačí poslechnout lidi nad 30 let a asi bys byla překvapena.A co teprve generace nad 50 let ... Nenávist ... to je slovo charkterizující vztah k ž. Vidím to mnohokrát, když jedu s kamarádem tramvají či jdeme po ulici. Jeho maličká židovská hvězda na krku dělá divy. A to ji nenosí jako provokaci. Je prostě hrdy na to, že je ž. Víš, co je na tom nejlepší ? Lidé vůbec nechápou, že židé, jakkoliv to napíšeš, jsou přívrženci judaismu, nikoliv národ jako takový. Židovkou se můžeš stát i ty,pokud za přísných pravidel konvertuješ.
ˇJinak Žida je těžké poznat, někteří z nich jsou z Ruska a vypadají tak, někteří vypadají jako Řekové,někteří jako Arabi (ti z Jemenu).Vezmi si takovou Ofru Hazu,kdybych ji potkal,neřekl bych,že je Židovka.
Pokud jde o arabské občerstvení,už bych tam nešel.Po zkušenosti s tím,co se stalo u Tesca v Praze,kde nalezli v gyrosu několik typů spermatu ? Nikdy ! Naštěstí už to občerstvení zavřeli.
 
0/0
10.9.2002 7:56

hub

Re: Člověka to nepřekvapí, ale ...
Vztah lidí k určitému etniku je dán především osobní zkušeností, u normálních lidí nejde většinou o předsudky. Tak je to ve vztahu  třeba k cikánům a koneckonců i k Židům. Kdosi řekl - kamkoliv přijdou Židé, jsou zpočátku vítáni. A po určité době jsou nenáviděni. Proč? Je opravdu chyba jen v tom okolí nebo je to chováním Židů? Sám nevím. Mně osobně nevadí ani cikáni ani Židé, ani černí ani hnědí nebo třeba puntíkovaní, nevadí mi jakkékoli náboženství (je to věc každého, čím se nechá oblbovat). Když se však kdokoli z nich začne chovat tak, že začne nějakým způsobem ostatním vadit (tím nemyslím jejich existenci, ale třeba vedení způsobu života - to je zřejmé např. u cikánů, kteří obtěžují způsobem života své okolí),  potom nastávají problémy. A protože lidé mají snahu zevšeobecňovat, výsledkem je, že se nelichotivě vyjadřují o celé menšině, v krajním případě se z toho vyklube rasismus. I když já osobně si myslím, že slušní lidé i gauneři jsou jak mezi bílými, tak mezi cikány a koneckonců i mezi Židy. A neustálým zdůrazňováním jen holocoustu se vztah k Židům nezlepší - byla to jejich obrovská tragédie, ale nesmí se zapomínat na desítky milionů dalších, které stejná válka připravila o jejich životy. A Židům ostatně moc nepomáhá ani desítky let trvající konflikt s Palestinci. A není to vina jenom Arabů - Izrael má také svoje máslo na hlavě. Stát, který chce žít v míru, nemůže desítky let okupovat cizí území, nemůže vraždit bez soudu, nemůže budovat osady na cizím území.
0/0
10.9.2002 8:35

kucka

Re: Člověka to nepřekvapí, ale ...
Je to naprostá pravda. A ukazuje se na znalost našich lidí .Když tady ten následující den článek o tom, že byl na ulici zavražděn  izraelský podnikatel, tak se tady diskutovalo v tom duchu, že to nebyl zcela určitě žádný beránek. Hi,  hi naši lidi jsou chytřejší než rozvědka.
0/0
10.9.2002 8:44

Pilat

Zadna skoda!
Zastavit veskere vysetrovani! Vy.... se na podobne ksindly. Vysetrovani stoji taky penize. Kdyz se mezi sebou gagstri zabijeji je jim treba podat jeste nabitou zbran, at to pekne odsejpa. Mimochodem sraelci maji nejvetsi obchod s bilym masem.
0/0
10.9.2002 2:54

Jury

Tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu......
0/0
10.9.2002 2:11

Milos

Re: Tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu......
... az se prinese pivo.
0/0
10.9.2002 2:28

praha

kdo hleda, najde:o))
To se jim to tezko vysetruje, kdyz na miste obpaskuji jen minimalni prostor kolem a ani si nevsimnou podivne zasoupnute kabelky 50m od mista, kde se vali ten chlap v cernem igelitovem pytliku:o)) A to ho tam svlikla policije, ten strelec, nebo se promenoval v 1 rano po Rytirske nahaty? (:-o
0/0
10.9.2002 0:21

tuner

Re: kdo hleda, najde:o))
Co to meles???
0/0
10.9.2002 2:02

karel Marik

Re: kdo hleda, najde:o))
Ty jsi ale melhuba. Nedavas si moc piva?
0/0
10.9.2002 4:36

Najdete na iDNES.cz