Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hledáme prezidenta

Volba prezidenta bude už za necelý půlrok a my stále ještě neznáme celé spektrum kandidátů. Zatímco ještě před volbami to vypadalo, že se kandidáti vyrojí v okamžiku, kdy voliči vytyčí hranice na politické scéně, neděje se zatím nic. To bylo od stran slibů, a teď nic, co by stálo za řeč. Vysvětlení se zdá být několik.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

f-amande

zrušit prezidenta -!!!!!!!!!
0/0
11.9.2002 10:22

amanda

zrusit!!!!!
..na co prezidenta...prezitek..hloupost..vyhazovani penez..to jste tak bohaty????asi jo...platit figurku..ktera nikdy nebude perfektni..jak si predstavujete.. ..a jestli zmenej ustavu..tak to uz je MOC...
0/0
8.9.2002 10:45

SeAl

Prezident
Tak já bych teda navrhnul nějakýho cikána třeba Fera Lakatoše, aby už neřikali že jsou diskriminovaný
0/0
7.9.2002 19:15

Jirka

President
...... a co Jan Tleskac????
0/0
7.9.2002 15:22

šrámek

Hledáme presidenta
Navrhuji pana Marka EBENA
0/0
6.9.2002 20:42

BMX

Re: Hledáme presidenta
Na tento post je M. Eben moc solidním člověkem.
 
0/0
10.9.2002 23:12

jarek

nezoufejte
Jozef Chovanec, Jan Rejžek, Petr Cibulka, Martin Komárek, Igor Němec, Spejbl, Křemílek, Daniel Hůlka, Iveta Bartošová, Petr Novotný, Madla Albrightová, Karel Gott, Ota Černý, Ivan Langr, Pavel Nedvěd, Paula Wild, Miloslav Šimek, Vladimír Železný, Hana Marvanová,   to jsou jen některá jména z nepřeberné řady vhodných kandidátů na tuto váženou funkci. A samozřejmě nezapomeňme ještě na jednu možnost, změníme ústavu a zvolme Havla znovu.
0/0
6.9.2002 12:36

Václav

Vyřazení kandidáti
 
Z prezidentských voleb jsou již nyní vyřazeni 2 kandidáti :
1.)  Ze zdravotních důvodů prof.Václav Klaus : chronická ztráta paměti.Zapomněl by tedy, co na Hradě dělat,popř. si ráno vzpomenout kudy na Hrad.
2) Z časových důvodů Miloš Zeman : v současné době sestavuje Český praktický slovník vulgarismů pro politika a pokud nepíše, tráví zbytek volného času u soudů,kde se obhajuje pro urážky. Na výkon funkce presidenta tudíž nemá čas.
0/0
6.9.2002 11:27

Rozum

Já jsem pro Klause
i když si nejsem jist jestli by to chtěl. Nikdo jiný mě nenapadá. Zeman by byl hanba, o těch ostatních kandidátech ani nemluvě. Snad ještě Dáša...ať má dost peněz na hadry...
0/0
6.9.2002 11:02

Honza

Co takhle standardní konkurs.
Funkce presidenta podle naší ústavy přeci není politická. Netvoří státní vůli, jen ji presentuje navenek. Prakticky ve všem musí poslouchat formou kontrasignací svých rozhodnutí podpisem některého člena vlády.
Proto by bylo vhodno stanovit výběrová kriteria a vypsat na to místo standardní a všem otevřený konkurs, jako se to děje s výběrem na nejrůznější posty.
Když se může konkursem vybírat ředitel základní školy, proč by se takto nemohl vybírat president?
0/0
6.9.2002 8:20

Cernohumorista

Srba na hrad
Ten plne nahradi ve vsem Havla. Jsou to byvaly spolupracovnici z STB, tak si nemaji co vycitat.
0/0
6.9.2002 8:20

Ivo

Přímou volbu aspoň za 4 roky! Nenechme to vyšumět!
Šlechta bývala většinou taky pro slabého krále. Dnes však můžeme žádat přímou volbu.
0/0
6.9.2002 7:38

Jan Pilát

Nehledejte
Nemá cenu více hledat presidenta. Ideálním kandidátem na tuto funkci jsem já. Mimo jiné předpoklady pro tuto funkci je hlavní fakt ten, že jsem v politice naprosto neznámý, nespojený s žádnou stranou a docela chudý. Z toho vyplývá má nutnost něco si nahrbat na stará bolavá kolena. Bohužel mám i nějaký ten zápor. Nebyl jsem nikdy trestán a má žena není komediantka, nýbrž seriozní učitelka. Každopádně Vám doporučuji: "VOLTE JANA PILÁTA!"
0/0
6.9.2002 7:05

Honza

Re: Nehledejte
Máte mou podporu. Myslím, že v tomto státě je hruba tak 6 milionů vhodných typů na tuto funkci, a protože jste měl odvahu přihlásit se sám, budu Vás podporovat.
0/0
6.9.2002 8:27

Rumburak

Re: Nehledejte
Blahopřeji. Nyní Vám zbývá pouze zasloužit se o zápis do trestního rejstříku. Jak by to vypadalo - český prezident, který nebyl v kriminále. To by mohlo naší republice poškodit dobrou pověst. Urychleně na tom zapracujte!
0/0
6.9.2002 9:53

letka prezidenta

Re: Nehledejte
Máte také pejsky? Abychom měli připraveno letadlo s dostatečným prostorem pro miláčky vaší manželky.....
0/0
6.9.2002 11:37

letka prezidenta

Re: Nehledejte
Máte také pejsky? Abychom měli připraveno letadlo s dostatečným prostorem pro miláčky Vaší manželky.....
0/0
6.9.2002 11:37

Jarda

Re: Nehledejte
PILÁT NA HRAD.
Ono je to fakt asi jedno. Už založila manželka nějakou nadaci?? Bude muset. A své čokly začněte učit nesrat v autě. Tohle Dáša nezvládla. Začněte kouřit. Když nebudete alespoň jednou za dva měsíce ve Střešovicích, neštěkne po Vás ani pes, mimo toho Vašeho. Parkrát se pořádně ožerte a nadávejte na politiky, možná z Vás bude disident.Rychle si sežeňte nějaké kámoše, kteří píšou nesrozumitelné divadelní hry, nebo alespoň složili sprostou písničku k táboráku, nekulturního presidenta tady nechceme. Přestaňte mluvit konkrétně, ještě by jste řekl něco moudrého a smysluplného, to by Vás mohlo odvařit. Zabavte synovi koloběžku a manželce řekněte, ať nevyhazuje staré svetry, na Hradě se budou hodit. Nesnažte se rychle naučit nějaký jazyk, zaprvé to nestihnete a za druhé to je jedno, raději se věnujte výše uvedenému.
 
0/0
6.9.2002 13:39

Najdete na iDNES.cz