Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Milionářská daň

Tak a kladivo na milionáře je tu. Ministr Sobotka dokonce tvrdí, že tito vydřiduchové mají nejnižší daně ze všech zemí, krom Nového Zélandu. Zapomněl však říci, že za peníze, které tady vydělá "milionář", by tam nepracoval ani vrátný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vlada

Můj případ.
Také už si pomalu počítám, o kolik mne současná panězi nešetřící vláda obere  a vykoná tak trest za kvalifikaci a tvrdou práci. Na rozdíl od státního aparátu si všechno ve svém zaměstnání musím zasloužit a můj zaměstnavatel by byl úplně padlý na hlavu, aby za plat přes milion ročně chtěl málo.
Takže se dočkám toho, že budu svým dětem vysvětlovat, proč vláda "zdražuje" a sourkomý subjekt v konkurenci nemůže, proč stát nezačně nejprve šetřit a teprve potom přemýšlet o zvedání příjmů formou zvýšení daní.
Pan Špidla udělal velice chytrý taktický manévr, když lidem u televize ukázal ty, kteří vlastně celkem zadarmo přicházejí k penězům a sedí na nich. Proto on s tím musí něco udělat a potrestat je za investici do vzdělání. Vždyť takoví jako já vlastně moc nepasují do sociálního státu - vzdělání se nenosí ani v základních školách. Jenom kdyby pan premiér řekl také to, že skuteční multimilionáři a "privatizátoři" v tom špatném slova smyslu už dávno daně v České republice neplatí a mávají nám z Baham.
 
 
0/0
6.9.2002 20:04

Milan Vichta

Milionářská daň je
bohužel jen populistickým gestem a obratným politickým trikem,kterým si sopučasná vláda snaží získat budoucí voliče. Skutečný finanční přínos bude zanedbatelný. Myslím, že i diskuse na toto téma je naprosto zbytečná.
0/0
6.9.2002 11:42

pjotri

V Rakousku a Nemecku
to nikoho nenapadlo, i kdyz oni to taky pekne schytali. Neumim si predstavit, ze by Rakusaci zacali ted zvedat dane. A to je mozna taky pricina rozkolu ve vladni FPÖ, protoze predsedkyne teto strany chce pozastavit danovou reformu prave kvuli povodnim. Zvysit dane a k tomu jeste takovym dementnim a amaterskym zpusobem je bezva vizitka CSSD. Doufam, ze u dalsich voleb propadnou.
0/0
5.9.2002 16:14

posledni emigrant

Budoucnost moderni komunikace prave zacala
Redaktore, Vy jste na ten Vas socialismus nak zafixovanej.
P.E.
0/0
5.9.2002 15:19

Nazdárek

Aby bylo jasno!
Odvody ze mzdy (zatížení) průměrného občana (A) a "milionáře" (B):
........................ A ........... B hrubá mzda . 15.000 .. 85.000 (to mám na výplatní pásce) soc.poj ......... -1.200 ... -6.800 (sebere stát) zdrav.poj ......... -675 ... -3.825 (sebere zdrav. pojišťovna) daň .............. -2.185 .. -20.511 (seber stát) netto ........... 10.940 ... 53.864 (dostanu na účet) 
soc.zam ....... -3.900 ... -22.100 (sebere stát) zdrav.zam .... -1.350 ..... -7.650 (sebere zdrav. poj.)
odvody celk ... 9.310 .... 60.886 (srovnej s tím co dostaneš na účet, neb toto jde do různejch státem kontrolovanejch finančních žump . . .)
utratí-li oba celé netto za zboží s DPH 22% pak: DPH 22% ...... -1.973 .... -9.713 (sebere stát, u benzínu by se napakoval ještě víc)
zatížení = ... 60% ..... 65%
Z výdělku tedy zbyde občanovi maximálně 40% a méně! Minimálně 60% a více z výdělku občana jde na financování státního socialismu. Sobotko, vzpamatuj se a vem rozum do hrsti!
0/0
5.9.2002 11:43

posledni emigrant

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.9.2002 15:27

občánek

..už vím, proč jsem nevolil US
, Zcela se potvrdil můj úsudek o politicích US. Toto že je pravicová strana ? Ne, je to jenom strana lidí toužících po moci a brebendách s ní spojených...! Mńačko by dneska klidně mohl napsat 2. a hned 3 díl své známé knihy !
0/0
5.9.2002 11:01

Jouda I.

Re: ..už vím, proč jsem nevolil US
Kéž by ti rádoby pravičáci z US dostali z těch brebend breberky.
0/0
6.9.2002 15:57

občan

ČSSD
, ...co chcete po Sobotkovi, člověkovi bez jakýchkoliv životních zkušeností, vždyť de facto je to klasický aparátčík, který k realitě všedního dne všedního občana má asi tak blízko, jako já na Měsíc. Vždyť celá jeho životní zkušenost má roměr papírů A4 a prázdných čísel na nich. Vždyť proboha již má odsouhlasených 160 mld a vybírá další peníze ?? Bohužel tento národ si chce vyzkoušet vládu všech polit. stran, ale po ČSSD jsou tady už jenom komunisté, kteří mohou nabídnout ještě více...!!
0/0
5.9.2002 10:52

Marjánka

Připravili si to
Líbí se mi reakce Petra. A zapomněl ještě na jednu věc. Socdemka si připravovala takticky půdu již dříve. Neustále předhazovala lidem, že kdo má veliké výdělky má zaručeně špinavé ruce. Nemůže přece získat majetek aniž by tuneloval nebo jinak podváděl. Když přijdete do hospody a přiznáte, že máte milion ročně, nikdo neřekne: Ty, ale to se namakáš, že pomalu neznáš rodinu, co. Zato všichni si začnou šuškat, že v tom musí něco být, poctivě se to přece vydělat nedá. A navíc socdemka podporovala názor ražený komunisty, že sedět v kanceláři u stolu je strašně jednoduchý. Pokud zrovna neházíš lopatou, tak se jen válíš někde v kanclu! Jen mne děsí, že národ má vládu jakou si zaslouží. Ale já si ji nevolila. A zjistila jsem, že ani nikdo z mých známých. To mne uklidnilo.
0/0
5.9.2002 8:41

Honza

Nejde o milionáře.
Jde o daně. Jde o to, že stát okrade všechny a slibuje okradeným, že nikolik z nich okrade více, aby ta většina měla pocit štěstí v neštěstí. Je to jen využití malicherné a závistivé české povahy. Nevadí, že mne okrádají, hlavně že souseda okrádají více. Ať sousedovi chcípne prase.
Jenomže ono dojde na všechny!
0/0
5.9.2002 8:30

roz

Milionářská daň je jen zástěrka.
Celkové zvýšení daní touto sociálně-koaliční vládou má do státní pokladny přinést asi 10 miliard Kč. Milionářská daň toho pouze 0,5 - 1 miliardu. To znamená, že o 9 miliard více zaplatíme na daních všichni. Jen je potřeba voličské lůze zdůraznit, že ti milionáři to odnesou!
0/0
5.9.2002 7:53

Petr

Milionářská daň
Ano, týká se mě. Získal jsem určité vzdělání, poměrně pilnou prací v rozsahu 10-12 hodin denně i jakési vyšší postavení u zahraniční firmy. Platím zdravotní a sociální pojištění gigantického rozsahu,přesahující daň z příjmu obou mých rodičů. Za to vše si mohu snížit základ daně o 2 x 12 tisíc pokud budu důchodově spořit a o 38 tisíc za to, že žiju. Já a několik mých kolegů za tvrdou práci dostáváme nadprůměrný plat na hranici milionu korun ročně. I my jsme byli nazváni mým spolužákem Sobotkou "milionáři" a plat nám byl po švédském vzoru upraven s odkazem, že daně jsou až na Nový Zéland velmi nízké. Nejsou. Ve srovnání se západní Evropou je celkové daňové zatížení obyvatelstva velmi vysoké. To totiž nezahrnuje jen vlastní daň, ale i úroveň zdravotního a sociálního pojištění a položky, které lze od základu daně odečíst ve snaze něco-co by stát jinak musel sám draze platit-stimulovat.Nejhorší je, že on to ví.Proto mě napadá-co je to za lidi, kteří o tom všem rozhodují? Poslanci Koalice,která se neshodla už před volbami,klidně převlékně plášť volebních slibů naruby třeba pětkrát za sebou. Sociální demokracie,která v nekonečné touze po komunistické nivelizaci může pouze Bohu děkovat,že jí seslal záplavy.Ty jí totiž poskytují vyjímečnou příležitost daně upravit,což by jim normálně zřejmě neprošlo.Rozhodují o tom lidé,kteří na vlastní výhody nesáhnou,neb je to legislativně neprůchozí.Je to normální zvůle,oznámit tzv. "horním 10000" ,že zaplatí povodňové škody,zatímco současně budeme i nadále sanovat České dráhy, Spolany, banky, fondy, kampeličky,České domy a další škůdce.Je mi z toho zle, protože nevím, proč bych se měl snažit pracovat.Pokud budu pracovat méně-můj hněv dopadne na zaměstnavatele-to jsem nechtěl,viníci jsou jinde. Jsou to ti,kdo slibovali výběr daní,pojistného,hospodářský růst z ničeho a přitom zemi populistickými sociálními opatřeními neustále zadlužují. Proč vyplácíme nekonečné dávky těm,kdo nejsou ochotni pracovat, těm, kdo mají 15 dětí a jen je mít jim stačí ke štěstí,proč hradíme všem celou zdravotní péči,proč bezplatně učíme. když si na to nevyděláme? Včerejší noc je hrozné poonaučení a obávám se,že i nepříjemný precedens.Nebrečím,nebojte.Jen je mi zle z toho, že se někdo pokouší očesat střední třídu - tu, která je tahounem ve vyspělých ekonomikách a která u nás je velmi a velmi slabá.Vidím to jako krátkozraké. Petr
 
0/0
4.9.2002 16:09

BlackBox

Re: Milionářská daň
Naprosto s Vámi sohlasím, nacházím se v podobné situaci.  Jen pro ilustraci máme středu a já již skoro mám za sebou běžný (tj. 40 hodinový) pracovní týden (momentálně jsem na 32 hodinách, čili zítra mi stačí pohodová 8, v což ani nedoufám)! Sobotkovi, který nikdy nepracoval neboť hned po škole nastoupil do politiky, to však zřejmě vadí a chce mne za to potrestat.
0/0
4.9.2002 19:41

Ota

Život je krásný
Máte kliku, že vyděláváte jenom milion. Sazba 35 % se u Vás uplatní pouze na posledních sto tisíc. Když si představíte nešťastníka, který vydělává dvacet milionů a zaplatí tedy 35 % z více než devatenácti, zjistíte, že na tom nejste zase tak špatně. Oženíte-li se navíc do roka s uklížečkou s min. platem, ušetříte na společném zdanění manželů víc, než o kolik Vás teď pumpnou.
0/0
5.9.2002 13:22

MARTINA

Re: Milionářská daň
ackoliv do teto skupiny nepatrim, plne s vami souhlasim. vubec se mi to nelibi.
0/0
6.9.2002 15:09

roman

Vážený pane Komárku,
vy jste v posledních dvou letech dělal maximum pro to, aby byla zvolena právě tato vláda . Čemu se tedy divíte ? Vždyť i Vy si můžete říci, že pan Špidla vládne tak trochu i Vaším přičiněním .
0/0
4.9.2002 14:58

občan

Re: Vážený pane Komárku,
, ........NO TAK TO BYLA TREFA DO ČERNÉHO !!!!!!!!!!!! PAN KOMÁREK BY SE MĚL NAD SEBOU ZAMYSLET !!!!!!!!!!!!!
0/0
5.9.2002 10:36

X.

Chybí zdůraznit ještě jeden aspekt - zdanění ZAMÉSTNANCŮ
Vidím to tak, že se půjdu na německou ambasádu přeptat na podmínky vydání zelené karty pro specialisty v IT oblasti, asi hned zítra. Tohle lepší nebude, dokud ten bazilišek, kterému maminka říká Voloďka bude u pádla.
0/0
4.9.2002 13:46

strýc Pagáč

Tož ja.
Tak, tak pane Komárku, tož pravda, svatá pravda. Od teho mrňúsa žašklébeného Špidly sa ani nic ine čekať nedá. A že k tému svítijá aj ti huncúti z US, šak im jde enem o koryta jak jakýmsi prasečiskám nedokrmeným.
0/0
4.9.2002 13:35

Najdete na iDNES.cz