Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Metro nebude jezdit do Vánoc

V povodní zničených úsecích bude metro znovu jezdit o Vánocích. Jenže se neví, zda to budou Vánoce letošní, či roku 2003. Alespoň takový je rozdíl mezi nejoptimističtějším a nejčernějším odhadem, kdy by se doprava v hlavním městě mohla vrátit i pod zem. "Pokud všechno dobře půjde, bude během října otevřena trasa C až na Florenc," říká mluvčí Dopravního podniku Michaela Kuchařová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan Herna

Kryty u Metra a jinde
    Takže za 1.kryty byly jenom pro vybranou skupinu obyvatelstva.I s Metrem byly údajně schopné pojmout asi 300 0OO osob.O těch ostatních se jaksi neuvažovalo.
    Jeden z krytů pod jedním domem na jednom pražském sídlišti jsem viděl v roce 1959 nebo 1960.Údajně tam měl být operační sál.Utajení bylo dokonalé- dveře byly tak dobře skryty,že je nějaký čas hledal i pracovník CO,který k němu měl klíče.Dokonalé bylo i utajení při stavbě-tak dokonalé,že nikdo ne- napojil odpadní potrubí.Tekutiny tam po půl roce bylo asi do 1,5 metru.A voda to nebyla! Jestli i kryty propojené s Metrem byly tak "dokonalé" vůbec se nedivím,že se z nich do Metra tlačí kvanta vody.
   Jinač si myslím,že jediná a hlavní podmínka utajení jakýchkoliv krytů není jejich utajení po formální stránce-tedy,že je nikdo nevykecá (což v české kotlině ha,haha),ale především,že všechny uzávěry fungují a nevteče do nich voda,ani z nich do Metra.Jinak je veškeré utajení k ničemu.A především jsou k ničemu ty kryty.
   K tomu je asi vhodné vzpomenout na vládní kryt,pod "frontou na maso" s pozdějším největším skladištěm brambor.Brzy tam bude velkoakvárium mořských tvorů.
0/0
14.9.2002 13:38

Saxofona

Cestování tramvají je příšerné !
To, co se stalo s metrem je hrůza a nebudu se rozepisovat o tom, kdo za to může nebo kde je jaký tajný bunkr. Jezdím trasou tramvaje X-B a každý den se modlím, abych cestu z Vysočan do centra přežila ve zdraví. Navíc - nejsem žádná princezna, ale dost mi vadí, že spousta lidí nepoužívá antiperspirant, troufám si říct, že se spousta z nich ani snad nemyje. Prosím, buďte ohleduplní k ostatním !
0/0
9.9.2002 14:19

pajathinkscool

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.9.2002 21:34

ARPI

Re: běžte do háje
Myslím si, že tajné kryty nestavěl ani Gross, ani Buzková, ty už byly postavené dávno předtím. Ona takováto stavba až tak neletí - zvlášť, když to má být tajné...
0/0
6.9.2002 10:50

Re: běžte do háje
A co třeba Troubky a podobně ??? Ty se také obnovili ze státních peněz a co Ostrava ??? Jinak já si třeba nepřeji, aby prahou pouze projížděli venkované. Stačil by poplatek 50 Kč za průjezd Prahou a hned by bylo na metro a zmizeli by velké kolony aut, když stále ještě nebili peníze na postavení obchvatu. Jinak k té Kampě se protestně vyjadřovala řada mimopražských "odborníků".
0/0
6.9.2002 15:40

Jirka

Re: Re: běžte do háje
nebyly
0/0
6.9.2002 15:58

Kasi

Re: Re: Re: běžte do háje
50 kc je malo. Bylo by dobre aotomobilovou dopravu v centru zasadne omezit, vjezd na kartu za pausal, 100 000kc za rok by bylo tak akorat. Asi vyjimku pro sanitky, policii, hasice, a nikdo vic. Zadne garantovane "pravo" na dostupnost bydliste nebo firmy autem neexistuje.
0/0
6.9.2002 21:43

Pepa-Praha

Nemáme metro!!!
Chybným vedením našich komunálních politiků a dopravního podniku jsme přišli na dlouhá léta o metro a ještě to bude stát nějakých 10 miliard! Jdu si odtrhnout škopek od huby, abychom měli jednu obkládačku!
0/0
5.9.2002 14:59

taky občan

lidi, máte myslet pozitivně,
představte si, že nějakého byrokrata taky mohlo před valící se velkou vodou vzpomenut si, že tu na takové a horší případy máme speciální kolaudované a pečlivě udržované kryty.... takže pozitivně byste měli být rádi, že žádný toho nebyl schopný.....
0/0
5.9.2002 13:36

kfe

tajné kryty
Jak to tajné? Před kým jsou utajovány? Copak je nebudovali sovětští odborníci? Copak se nejezdí v těchto dnech Iráčtí hlavouni kamarádit do Moskvy? Jediným důvodem utajování krytů je možnost, že se podaří odpovědnost za zatopení metra zamést pod koberec.
0/0
5.9.2002 12:24

QAZ

no vida, konecne mame spravneho vinika
To je vyborny. Svedeme to na tajny bunkry, o nichz "se nikdo nic nedozvi" a magistrat a vedeni metra budou cisti jako lilie. Prima, zase jeden pripad "vyresenej"
0/0
5.9.2002 12:17

Eva

0/0
5.9.2002 12:12

venda

zaměstnanci vědí více
zaměstnanci vědí více Dělal jsem v Metru 12 let do r. 1998 a vím ,že místo údržby se v noci spalo.Na trase "" byly vždy problémy se zkouškami uzávěrů.Jenže již za komunistů se nesměla zveřejnit kvalita práce a materialu protože (na tlak. uzávěrech), protože vysledky byly odstrašující.Ví o tom asi Ti kdo dělali v ČVUT a výzkum. ústavu rozbory.....Přemýšlím o tom že bych to měl alespoň komisi , která to vyšetřuje, říci
0/0
5.9.2002 9:11

Eva Niessnerová

Re: zaměstnanci vědí více
Je to otřesné, ale naprosto Vám věřím. Pokud seberete odvahu, komisi to řekněte. Ale pozor, kdo je první obvykle to odnese. Hodně štěstí. Eva
0/0
5.9.2002 12:10

Varan

Pražské podzemí jako ementál / aneb: Záložní velitelství u Kalicha.
Vážení, jak to tak vypadá, Komančové prostě ve svém paranoidním strachu před imperialisty to s hloubením podzemních nor pod Prahou trochu přehnali. Udělali z pražského podzemí řešeto - no a když se přihnala letošní povodeň, tak to prostě nevydrželo. Pan Jarda K. má pravdu, je to všechno tajné a nikdo nemůže nic říct. Ovšem na druhé straně se dost mýlí (stejně jako Komančové), že metro a podzemní bunkry jsou proti teroristům k něčemu dobré. Opak je pravdou: v Japonsku přece teroristi (náboženská sekta) použili metro k útoku, tj. zamořili je bojovým vojenským plynem sarinem (jen náhodou tam nepochcípali desetitisíce lidí). A k čemu byly kryty lidem v New Yorku - taky akorát tak na dvě věci... Naopak - je to vlastně smrtonosná past. Teroristi se mohou tajných informací nějak dopídit - pak vyvolají "teroristické dusno", lidi se naženou do krytů - a oni je tam pěkně vykouří jako krysy (jako Američani AL Kajdu v Afghanistánu. Takže já bych navrhoval všechno zalít betonem a záložní velitelství armády a policie přemístit do Hostince "U Kalicha" - sídlí ostatně v ulici "Na Bojišti" a záložní vojsko (Švejk) se tam scházelo s tajnými policajty (Bretschneider). Kdyby to teroristi uviděli, tak by je to zcela odrovnalo - a přešla by je na jakýkoliv útok v Čechách chuť... Zalézat do děr - to dělají jen krysy.
0/0
5.9.2002 8:19

venda

Re: Pražské podzemí jako ementál / aneb: Záložní velitelství u Kalicha.
0/0
5.9.2002 9:17

Warner

Velka skoda, ...
... ze nebylo nejake ohrozeni soucasne s velkou vodou treba v roce 1970. Soudruzi by se zavreli pod zem, velka voda by je utopila jako krysy, a bylo by hned na svete lepe ...
0/0
4.9.2002 22:13

t.k.

Tajné objekty
Kvůli těmto objektům je mimo jiné neustále blokována výstavba metra A do Ruzyně !!! - zde by došlo k "odtajnění" tunelu mezi budovou býv. Varšavské smlouvy a Pražským Hradem.
0/0
4.9.2002 20:06

Jarda_K

Tajné kryty
Lidi co blázníte! Existují-li tajné kryty, pak je snad docela logické, že by se nemělo veřejně vědět k čemu slouží a kde jsou, NE? Jinak by nemusely být tajné. Jen si představte co by pak v situaci ohrožení mohlo nastat, kdyby např. teroristé věděli o těchto zařízeních a mohly by je vyřadit z funkce. A MF se divím, že nechápou, když o tom nechce MV hovořit (podle zákona ani nesmí!!).
Nemusíme přece vědět o tajných krytech v době klidu nic. Důležité ale je, aby tato zařízení v případě ohrožení 100% plnila svou funkci. A tomu, popravdě, po zkušenostech s metrem přestávám věřit. Ale chci věřit, že se z toho příslušné statní složky poučí a profesionálně se na takové situace připraví. Patří to k civilizační vyspělosti státu, jak je na krizové situace připraven. A tady bych nechtěl být na úrovni banánových republik.
0/0
4.9.2002 14:56

no

Re: Tajné kryty
Jo, ale teď platí, že kryty jsou tajné, ale na 100% NEPLNÍ svoji funkci (pokud pomineme to, že máme největší podzemní akvárko ve střední evropě, sic tajné) 
0/0
5.9.2002 0:22

ajinka

Re: Re: Tajné kryty
Len v nom chybaju tie najvacsie ryby.
0/0
5.9.2002 14:11

Pepa-Praha

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
4.9.2002 14:14

Lojza

Postup čistění metra
Metro by se mělo začít čistit ze shora dolů. Mělo by se začít na hradě v Sokolovské od Houfka, pak Houdka, Němečka a jim podobným.  
0/0
4.9.2002 12:34

no

Re: Postup čistění metra
  
0/0
4.9.2002 14:17

praha

Staveli vsechny kryty v Praze sovetsti odbornici?
Metro - protiatomovy kryt, ktery mel vydrzet i napadeni, pri kterem Vltava muze pozmenit smer sveho koryta - zatopen. Tajne vojenske, vladni a policejni bunkry - rezervni valecne velitelstvi statu pro stejny pripad - upne zatopeny, nebo alespon vyrazeny z provozu! Tyto zpravy, ktere prosakuji z ministerstev i podivna navsteva ruskych odborniku "na metro" mi pripada, ze spis Sovetsky Svaz tyto valecne stavby v centru Prahy nechal postavit tak, aby mel co nejsnadnejsi moznost 2.okupace v pripade povstani v uz i tak moc demokratickem Ceskoslovensku. Vlada, veleni armady, deti, zdravotnici, vysokoskolaci, vsichni, kteri by se ukryli do takto "bezpecnych" krytu by se utopili, nebo podlehli cemukoliv, co by se venku delo. Neprijeli spis oni nervni rusti odbornici zamaskovat to, proc se vse nechavalo stavet tak nekvalitne, nebo se zamernymi defekty???
0/0
4.9.2002 12:06

venda

Re: Staveli vsechny kryty v Praze sovetsti odbornici?
0/0
5.9.2002 9:18

0/0
4.9.2002 11:35

Ondra

pojdte bydlet, pracovat a podnikat jinam
Co vy na to? Neni problem vybudovat Hi-Tech objekty pro statni spravu, firmy .......
0/0
4.9.2002 11:31

Lister

Kolobezka RULEZ
Koupil sem si novou kolobezku a nemuzu si stezovat, vsude se dostanu rychle a jeste si zasportuju ;O)))
0/0
4.9.2002 11:17

Kerling

Zase nam lzou
A to neni to nejhorsi - pokud se kvuli tajnym opravam tajnych prostor metra protahne zahajeni provozu, pak je na miste projevit obcanskou neposlusnost. Politici MHD neznaji, ti si vozi zadek v autech. Ale ja se nebudu mackat ani o den dele nez je bezpodminecne nutne. Obcane by meli demonstrovat a dat o sobe konecne vedet! My utajene prostory nechceme, protoze pro nas nejsou prinosem. Slouzi jen politikum. A ti nejsou prinosem uz vubec.
0/0
4.9.2002 11:08

praha

Re: Zase nam lzou
Kdo My? Ubozaci, o kterych se nekdo dozvi jen kdyz hodi dlazebni kostku do vylohy McDonaldu (a nenapadne je ze vyloha nepatri M'D, ale majiteli domu, kde je Mekac v najmu), nebo se pripouta ke kominu statku, ktery mu pripada spatne vyuzity a jako male dite ho chce prevest do sveho vlastnictvi? Tak si najdete taky praci, kterou si na auto vydelate, kdyz vam vadi mackat se v MHD, nebo jezdete taxikem! A tajne bunkry, pokud vim, neobsahuji luxusni haciendy, ani rimske lazne, ale je tam umisteno rezervni velitelstvi armady a policie. Tj. vsechno. Jen v bunkru pod byv.Federalnim sromazdenim parkovalo cca150 T613, aby mohli v pripade oblehani budovy vyjet tajnym tunelem mimo centrum a nepozorovane zmizet... Tyto politicke bunkry jsou ale jen pro pripad "vnitrniho" napadeni, tj.nasilneho povstani apod. V pripade vekleho valecneho konfliktu by ale zadny vyznam nemely, narozdil od tech vojenskych.
0/0
4.9.2002 11:53

Miroslav Grossmann

Re: Re: Zase nam lzou
Proč někomu radíte nákup auta? Co je to za blbost, zvlášť teď. Dnes motoristé opět vyrazili a podle toho to vypadalo. Já jel tramvají. Ale ne proto, že nemám peníze na auto, ale protože se snažím chovat trochu ohleduplně.
0/0
4.9.2002 13:28

chodte pesky

0/0
4.9.2002 11:03

Petr

darek od Simpsona
Houfek Simpson nám nadělí metro v plné délce pod stromeček 2003,to jsou informace z DP, dříve to určitě nebude. Ale kdo s tím bude chtít jezdit. Kdo jim bude věřit,po tom všem lhaní a zatloukání, že už je to bezpečný.
0/0
4.9.2002 11:02

Kremilek

Tajne kryty jsou stejne na prdlacku
O tom, ze Prahu postihne atomovy utok se dozvime tak mozna 30 minut, v nejlepsim pripade hodinu pred dopadem prvnich hlavic. To bude stacit tak akorat aby se par papalasu schovalo nekam do nory, kterou jim danovi poplatnici nechali vybudovat. V teto zemi si stejne kazdy dela co chce a nez se sejde krizovy vybor, tak bude po vsem. Po zkusenostech ze zaplav stejne nikdo nebude do metra chtit. Tak to zabetonujte a nebo z toho udelejte sklad zeleniny. Bude to mnohem uzitecnejsi
0/0
4.9.2002 10:59

moje slova

Re: Tajne kryty jsou stejne na prdlacku
Jasne, proto ma McDonalds z krytu CO v Mostecke ulici kuchchyni,che
0/0
4.9.2002 11:05

praha

Re: Tajne kryty jsou stejne na prdlacku
jaci danovi poplatnici? Metro, aspon v tech castech, kde ma slouzit jako kryt, se stavelo pred 1989. Tj. vsechno slo z penez, ktere si stat rovnou bral ze svych podniku, ve kterych pracovali otroci RVHP, dostavajici prispevek na osaceni a stravu, dostali pridelene bydleni a z toho, co vydelali se z 50% "budovalo" metro, skoly, byty a tovarny, ktere splnovaly kvoty RVHP, tim ze vyrabely veci, co nikdo nepotreboval a 50% slo na ucty clenu UVKSC & spol ve Svycarsku:o(
0/0
4.9.2002 11:42

Standa

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
4.9.2002 10:58

Re: Kdo nařídil jezdit do poslední minuty???
A utekli z tunelů, tak by se zatopili stejně, neboť bylo jasně řečeno, že tam voda tekla i přes zavřený uzavěr viz Floren a Invalidovna. Oni uzavřeli stanice včas a doposlední chvíle udžovali v chodu v tunelu čerpadla, které čerpali prosakující vodu, než se tam začal najednou hrnout velký příval vody a i pak stačily zavírat další uzávěry. A jinak stanice zaplavené horem: Nádr. Holešovice,Vltavská, Florenc C i B,Palmovka,Invalidovna , Křižíkova a Malostranská.
0/0
4.9.2002 14:43

Černítko

Re: Re: Kdo nařídil jezdit do poslední minuty???
MYSLÍŠ, ŽE VČAS BYLO V ÚTERÝ PŘED PŮLNOCÍ?
0/0
5.9.2002 14:07

Re: Re: Re: Kdo nařídil jezdit do poslední minuty???
Ano bylo to včas, neboť voda ještě neohrožovala stanice kterými se jezdilo (nebyla v provozu celá síť). Jakmile je začala skutečně ohrožovat tak byl uzavřen tlakový uzávěr(ten který odděluje schodiště od vlastní stanice) a uvedena do chodu čerpadla, kerá odstraňovalo prosakující vodu. Kdyby později nepolili tlakové uzávěry či kabelové propojky tak by tunely zůstaly suché !!!. Kdyby utekly, tak by hrozilo že prosakující voda vyřadí elektrické rozvody a tím i čerpadla a zaplaví tunel, množstvím vody kterou by stačli čerpadla zvládat. Potápějíci loď taky izoluješ od zaplavených části. A v zaplavených spustíš čerpadla, které mohou stoupání vody vpodpalubí zaplavit.
0/0
6.9.2002 10:24

jirka

?
Jestliže se zase stanovují termíny kdy bude hotovo, tak to zase dopadne jako za komančů. Bude se šturmovat a podle toho to bude vypadat. Asi je to velká odpovědnost, říct na rovinu, že oprava (dokonalá) bude možná trvat několik roků, ale nechceme už konečně mít všichni jistotu?
0/0
4.9.2002 10:56

Martin

Kontinuita
O existenci tajnych staveb v metru (a nejenom tam) se vi davno. Nevi se kde jsou a jakemu ucelu slouzi, ale ze tu "neco" je vime prece vsichni. Nikdo z nas preci neveri a nikdy neveril politikum - vzdyt jsme Cesi! Navic kdyz nasi porevolucni se od tech minulych lisi jen jmenem. Komuniste neco postavili a soucasni papalasi to udrzuji tajne, protoze to by preci poskodilo jejich prestiz, kdyby nemeli neco tajneho a jen pro sebe. Skoda, ze se tam ta banda svini neschovala a neutopila!!
0/0
4.9.2002 10:51

Josef

Nic se nevyšetří.
Myslím, že vše půjde do ztracena. Určitě přijdou nějaké nové aféry, na metro se začne zapomínat. Když nikdo nemůže za ztráty bank ve výši několika stovek miliard Kč, tak proč by měl být někdo trestán za škodu stokrát menší. Určitě za to nikdo nemůže. Horší by bylo pokud by nějaký živnostník, nebo malá firma špatně odvedli státu daň. Platební rozkaz, penále z prodlení, exekuce majetku ..... Stát by měl chránit malé a slabší před velkými a silnějšími. Zatím to vypadá tak, že Ti velcí si dělají co chtějí a stát jim to jejich šlendriánství dotuje z pěněz, které vyždímá od běžných občanů, živnostníků a malých firem.
0/0
4.9.2002 10:43

Keson

Re: Nic se nevyšetří.
Houfek & spol, není kalibr bankovních ředitelů. To oni financujou volební kampaně, DP ty ksichty jenom vozí...;o)
0/0
4.9.2002 15:17

Jiří Lukáč

Re: Ale vyšetří pesimisto! Víníkem bude velká voda!
Dobře si vzpomenete na tzv.vyšetřující komisi po 17.listopadu 1989, která spíš zametala než vyšetřovala sametový podvod.Závěr znáte "Husák bloumal po Hradě......." A závěr z komise pro metro:"Přišla velká voda,všechno vzala,vznikla velká škoda" ! Takže veškerá debata k tomu je zcela zbytečná.Jenom se všichni rajcujeme! Spíš se zaměřme na to jak se bude politicko-ekonomická mafie pod hlavičkou některých tzv.demokratických parlamentní stran na povodňích obohacovat-pakovat! To bude zajímavější?
0/0
5.9.2002 10:02

Pete75

A já znovu opakuji...
... metru nic není, pouze má chřipku, má chřipku, má chřipku:-)!
0/0
4.9.2002 10:22

:-)

Re: A já znovu opakuji...
jasně a české dráhy kapavku
0/0
4.9.2002 11:25

hp

..a co se vsadit kdy bude metro jezdit??? Já tipuji Vánoce 2100 !!
..a co se vsadit kdy bude metro jezdit??? Já tipuji Vánoce 2100 !! Vzhledem k tomu co jsem četla ve starém časopise "Čtení - ročník 1968" - V roce 1974 měl být - trasa C až do Kobylis (staví se s 28 letým zpožděním), trasa A měla být z Ruzyně až do Hostivaře (není dodnes), akorát trasa B je jak měla být. Bylo tam i schéma. Tak když to nebyli schopní postavit za "normálních" okolnosti dodneška. Tak nemůžeme předpokládat, že při současném zničení to budou schopní opravit (a postavit) za dalších 100 let. ..abych nebyl pesimista - opravu tipuji tak v roce 2040. ;-)))
0/0
4.9.2002 10:19

T-o-m

Re: ..a co se vsadit kdy bude metro jezdit??? Já tipuji Vánoce 2100 !!
to neni plan na rok 1974,ale na rok 2005. A pokud máte speciální vytisk, tak to sou návrhy z roku 1925! Tak pozor na to........
0/0
5.9.2002 0:22

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.