Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Špidlova prasátka

Znáte pohádku o třech prasátkách? O dvou lehkomyslných a jednom důkladném? Že je oposlouchaná? Kdepak. V podání tvořivých vládních vypravěčů vypadá dočista nově. Poslechněte si ji. První prasátko si postavilo domeček ze slámy. Přijde vlk, do haluzny foukne, ta se rozpadne. Predátor se rozpláče: "Chudinka vepřová, jak se to třese. Tumáš, to tě postaví na nohy." A dá vepříkovi fajfku i s tabákem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

posledni emigrant

No a pak, ze to nejde...
Dekujeme.
P.E.
0/0
5.9.2002 14:51

doktor

Komárkovská moderna
Protože pan Komárek nemůže pamatovat druhý nejlepší film Walta Disneye O třech prasátkách, měl se o jejich příbězích alespoň někde informovat. Dozvěděl by se, že ta dvě hloupá prasátka se dostávala do nesnází, protože ve své hlouposti důvěřovala vlkovi, který jim vždycky sliboval nějaké výhody,ale ve skutečnosti je chtěl sežrat. A teď to hlavní: to třetí, chytré, je přes jejich hloupost a neposlušnost před vlkem vždycky zachránilo! Zachránilo, protože to byli jeho bratříci, a protože vědělo, že za svoji hloupost nemůžou, že se s ní už narodili. Disneyovo ponaučení nezní ani individualisticky, ani liberálně: kdo potřebuje nutně nějakou pomoc, a třeba i v situaci, kterou si zavinil sám (mohly to způsobit i další okolnosti, na příklad že na pojištění svého majetku neměl dost peněz), měl by ji od nás ostatních (od vlády, chcete-li) bez vytáček dostat. Že se do budoucna takový chudák nepoučí, to hlásají jen ti, kteří skutečnou bídu nikdy nezažili.
0/0
4.9.2002 12:05

Lidožrout

Re: Komárkovská moderna
Pomoc, blbost některých občanů přerůstá v šílenství. Jste, pane, skutečně doktor, nebo je to pouhá přezdívka? Věřím ve Váš akademický titul, protože zhoubou Evropy jsou levičáčtí intelektuálové. Tak především, pan Komárek neodpírá pomoc nepojištěným vytopeným, ale pozastavuje se nad tím, že ti prozíravější mají doplatit právě na svou prozíravost. Od doby, kdy je to možné, si platím důchodové připojištění. Už se těším, až po dosažení důchodového věku někdo rozhodne, že díky prázdné státní pokladně státu, který jsme už stačili prožrat, ti  kdo si na důchod platili, budou z něj polovičku odevzdávat těm ostatním. Musíme být přece "sociální" a to by přece nešlo, aby ty prozíravé svině měly víc, než hejno přiblblých "sociálních případů". Konce jsou následující. Ve finálním komatózním stavu takovéto společnosti kromě zlodějny, nedělá nikdo nic. Ti blbí a líní si snadno zvyknou na to, že vždycky přispěchá tatíček stát a přispěje jim z toho, co vyprodukovali ti podnikaví a inteligentní, aniž by to ovšem podnítilo jejich píli a přičinlivost. Za nějaký čas ovšem i ta druhá skupina pochopí, že marné je každé snažení, když zlý újec stát vždy vše zabaví pod heslem sociálnosti. Taková společnost ovšem nemůže dlouho fungovat ani z hlediska svých vlastních zásad a to má ovšem ještě konkurenty vnější. V této souvislosti nemám na mysli ostatní evropské státy a národy. Tam se situace od naší příliš neliší, ale zejména přičinlivé asiaty. Ti mají snad až v genetické výbavě zakódováno, že buď budou pracovat jako "barevní", nebo prostě chcípnou hlady. Nejen, že od nikoho nic nechtějí, oni ani pudově od nikoho žádnou pomoc nečekají a spoléhají výlučně sami na sebe. V takové konkurenci ovšem nemůžeme se svým socialismem obstát. Laskavě se rozhlédněte kolem sebe. Začali u stánků, dnes se už stěhují do kamenných obchodů a za patnáct dvacet let jim bude patřit Škodovka a ČKD. Odjakživa přežívají pouze ti nejschopnější a to my rozhodně nejsme.To však není nic v jejich neprospěch. Za to si můžeme pouze sami a šílenci typu předsedy vlády a pana Doktora a levičáckých intelektuálů všeobecně.
0/0
3.10.2002 11:26

quido

blázinec
Proč se stát plete do vztahu pojištěného a pojišťovny? A´t posuzuje všechny stejně bez ohledu na to, zda jsou či nejsou pojištěni. To už by mohl stát rovnou zkontrolovat všem postiženým, zda nemají na bankovním účtu moc peněz, zda třeba něco nezdědili, a pak jim dát o to nižší pomoc. Bylo by to ve stejném duchu, jako když někdo dostane peníze od pojišťovny a má dostat nižší pomoc od státu. Stejně ale nevím, proč se tady všichni rozčilujete, když nám všem Špidla co nevidět vyvlastní veškerej majetek a bude po pr.eli.
0/0
4.9.2002 9:45

Ivo

Něco na tom je
Nevím, jak je to technicky. Ale prakticky má zjevně jít ne o sníženou pomoc pojištěným, ale o zvýšenou nepojištěným. Na takovém návrhu něco je. Neboť, kdyby byli všichni dokonale pojištěni, mohla by asi opravdu být celá státní pomoc postiženým menší. A naopak, kdyby nebyl pojištěn nikdo, asi by bylo nutné věnovat na pomoc obětí ještě více. Je chyba nebýt pojištěn, však na ni i v případě vyšší pomoci postižení stejně doplatí. Rozdíl by však neměl být osudový, neboť mnozí z nepojištěných vzhledem k historii svého majetku mohli ve svém případě pokládat zasažení povodní za podobně málo pravděpodobné jako poškození zemětřesením. Jste pojištěni proti zemětřesení? Pomohla by vláda těm, kteří by žili v obci v jeho epicentru? Bylo by zlé, kdyby pomohla víc těm nepojištěným než těm u nás asi dost levně pojištěným?
0/0
4.9.2002 7:36

Lidožrout

Re: Něco na tom je
Milý Ivo, vidím odkud vítr vane. Sám pojištěn zjevně nejsi, protože pojistné není zanedbatelnou částkou. Děkuji za radu. Okamžitě pojištění zruším a peníze propiju. V případě katastrofy dostanu o to větší podporu a ještě si užiju. Vždy jsem tvrdil, že jsme ten nejbolševičtější národ v Evropě. Příspěvky zde uveřejněné mne o tom ubezpečují. Stát je tady přece od toho, aby se se staral o neschopné na úkor těch schopných. Čest.
0/0
3.10.2002 11:45

Pavel

tak už máme, cojsme chtěli
0/0
4.9.2002 6:34

SOLDAT

Tohle je začátek...
... plíživých komančovských praktik. Doklady o soukromých věcech klientů dodá pojišťovna?
Není ten ministr absolvent VUMLu?
0/0
4.9.2002 1:13

Karol

Re: Tohle je začátek...
Ale neni absolventem VUMLU. Jen se tomu rika CESKA LOGIKA, velmi specificka a unikatni.
0/0
8.9.2002 20:50

Lidožrout

Re: Re: Tohle je začátek...
Souhlasím. Je to ovšem eufemismus. Takovéto "logice" se správně říká duševní méněcennost.
0/0
3.10.2002 11:48

Najdete na iDNES.cz