Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Která vláda konečně splní své sliby?

Sociální demokracie byla ve vládě již minulé volební období a proklamovala školství jako svou prioritu. Z věcí, které byly slíbeny, zmiňuji dvě - 6% z HDP pro školství a plat na úrovni 130% průměrného platu ve státě pro pedagogy z našich škol. Jak všichni víme, nakonec byly priority zcela jiné. V letošních volbách Sociální demokracie opět vyhrála a sliby týkající se školství v podstatě zopakovala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Radek Sárközi

Vláda začne plnit sliby, až když to po ní budou vyžadovat voliči
Myslím si, že naše vláda začne plnit sliby, až když to po ní budou vyžadovat voliči. Zatím to nedělají nebo je není dostatečně slyšet. ČSSD se vydala cestou velkých slibů, ale také cestou jejich neplnění. Proto jsem sepsal text Učitelé, zvedněte hlavu! (www.volny.cz/stavkuj), jehož hlavním obsahem je, aby vláda začala plnit své sliby: 1) Zavést od 1.1.2003 šestnáct platových tříd, v takové podobě, k jaké se zavázala předchozí vláda, a už jednou tento slib nesplnila. 2) Zavést od září roku 2003 kariérní řád, který vláda slibuje už několik let bez jakéhokoliv pokroku. 3) Začít od prosince 2003 vyplácet 14. platy. 4) Urychleně naplnit 5 let starý slib, že průměrný učitelský plat bude 130% průměrného platu v zemi. Mgr. Radek Sárközi, Víta Nejedlého 2877, Most
0/0
6.9.2002 10:19

Tom

Co chcete od této vlády.
Každý den přibývají další a další problémy. Teď nemluvím o povodních, ale o nepřijatelných (v opravdu demokratickém státě) skandálech.
Spolana: prioritním majitelem je stát,vyráběl a asi i vyrábí v této fabrice bojové látky. Ten je vinen! Proto státní úředníci trpí ničení krajiny, ohrožování zdraví milionu občanů. Vždyť za příznivého větru se chlor dostane stejně rychle do Prahy jako se dostal do Kostelce. Nikdy se nedozvíme jak to bylo. Už vůbec ne, jak to  bude dál. Je to jen ohlupující kampaň. Však zapomeneme. Za pár dní už půjde zase jen o pár kilo chloru, který nikoho neohrozil.
Buzková: po dlouhém zapírání kam chodí její dcera do školy, přiznala, že na francouzkou školu, za kterou platí. A současně našla způsob jak pomoci učitelům. Pár, ty špatné, staré, propustí a peníze a práci rozdělí těm štastným, kteří  nepřišli o práci. Jen se divím, že na tohle nepřišel někdo dřív.
Kavan: deset let je v jednom nepřetržitém problému. V Anglii soud, údajná spolupráce s STB, Srba a teď milión v sejfu. Stále podle stejného scénáře se vymlouvá. Nejdřív se cítí nevinen, pak vše zapírá, později přizná 250 000Kč ve vlastním trezoru. To má svůj vlastní tresor na ministerstvu? Jestli ano, neměli ho vůbec otvírat. To by měl Kavan Srbu žalovat. Všichni vidíme, že tento pán není ten správný. Co je to platné, dnes za státní peníze sedí v OSN.               A poslanec, senátor a buhví co ještě. V celé minulé, ani dnešní vládě se nenajde nikdo, kdo by si na něj troufnul. Co a koho  má tento komunistický potentát v hrsti? Vždyť jeho podřízený Srba toho věděl tolik, že zůstal na svém postu přes výslovný zákaz ministra. Kolik lidí ve vládě se bojí jeho materiálů? Všichni! Jinak by to nebylo možné. Z druhé strany,ten strach, který mají z STB(bývalého nebo dnešního), jim přeji.
                                                                                T.Schwarz                           
                                                                                Praha 10      
 
0/0
3.9.2002 23:14

Najdete na iDNES.cz