Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zpětný chod, přátelé

Vláda si neužila ani „napoleonských“ 100 dní hájení, a už se na její kousky musíme podívat drobnohledem. Důvod je jeden - déšť. Velká voda napáchala v zemi spoušť. Největší škody jsou na infrastruktuře a opravy budou drahé. Každá rodina, když náhle potřebuje spoustu peněz, udělá dvě věci. Začne šetřit, a pokud to jde, půjčí si. Jak s touto elementární situací zachází vláda Vladimíra Špidly?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ivo

Dojemná péče o chudáky multimilionáře
Nevím proč by se měla US přejmenovat. Asi na UFSM (Unie finanční svobody multimilionářů), ne? Výnos daně nebude velký, ale to nic nemění na velké míře oprávněnosti opatření.
0/0
2.9.2002 9:38

mickey@mouse.com

Re: Dojemná péče o chudáky multimilionáře
Nechte lidem peníze (snižte daně) a opraví si domy. Záleží jim na tom.
Seberte lidem peníze (zvyšte daně) a vláda je neužitečně rozhází a promrhá. Nikdo jí přece nedokáže kontrolovat.
Co je, prosím vás, správné a oprávněné na zvyšování daní?
0/0
2.9.2002 12:42

Kamil

Re: Re: Dojemná péče o chudáky multimilionáře
Jsem úplně unešenej z toho jak jste zpitomělý z pravicové retoriky. Jsem pro. Snížit daně, těm co byli vyplaveni to nepomůže a já co mne  nic nepostihlo si pomůžu. Stále platí sytý hladovému neuvěří.Mělo by tě to také jednou vytopit abys pochopil. ( Čest tvému nevědomí).  
0/0
2.9.2002 14:25

Danovy poplatnik

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.9.2002 22:24

Ivo

Re: Re: Dojemná péče o chudáky multimilionáře
Jste pro stejné procento daní nebo pro jejich stejnou absolutní výši?
0/0
3.9.2002 8:47

Danovy poplatnik

Re: Re: Re: Dojemná péče o chudáky multimilionáře
Vzhledem k tomu, že stát nám poskytuje nějaké služby, které mají nějaké definovatelné náklady a ty jsou pro každého stejné, ať má příjem deset nebo sto tisíc, tak by nejsprávnější byla absolutní výše. V takovém případě by občan mohl dostávat na konci roku rozpis, kolik ho co stálo a co ze svých daní platí. A některé činnosti by se daly zprivatizovat (stát by jenom dohlížel na dodržování podmínek a cenový strop).
Jenže v cena státních služeb pro nízkopříjmové kategorie by možná byla vysoká, takže je spravedlivější a solidárnější platit stejné procento daní. Znovu ale podotýkám, že daň z příjmu je podle mého názoru nesmysl. Líbilo by se mi, kdyby byly nějaké fixní platby státu na zajištění služeb (řekněme v řádech tisíců, tři by asi nikoho nezabily a stát by se do toho musel vejít) a pak by byly spotřební daně (kam patří i DPH), které by mohly být nižší a ze kterých by stát musel financovat udržování krajiny, budování infrastruktury. Spotřeba totiž zatěžuje krajinu a infrastrukturu, proto na její údržbu musíme platit. Současně ale musí být spotřeba podporována, protože bez ní nemůže ekonomika fungovat.
0/0
3.9.2002 14:05

Jirka

Socdemácká vláda je větší pohroma než nějaká povodeň
Škody touto vládou způsobené tak snadno nenapravíme.
0/0
2.9.2002 8:46

Hela

Re: Socdemácká vláda je větší pohroma než nějaká povodeň
Souhlasím a ještě jednou souhlasím. Napůjčují si a dluhy se v tomto státě projí(sociální dávky).Naše ekonomika dopadne blbě, jako Poláci v 80.letech.
0/0
3.9.2002 15:46

00

ruka trhu
Stát musí nahradit všechny škody vzniklé přírodní katastrofou. Ale z čeho má brát, když ruka trhu jen bere a nic nedává. Je to moc hezké stavět se proti daním a neplatit. Daně se zvýší,  s  tím se nedá nic dělat, ale samozřejmě si musím zvolit takové zastupitele, kteří moje daně nepromrhají a to současná vládní garnitura nedělá. Při volbách musím volební lístek dvakrát otočit než někoho zvolím. Ředitel Novy ve svých poledních hovorech přiznal vinu posledních představitelů moci, když prohlásil ať dáváme vinu posledním 12 letům nebo předlistopadovým, podle natury. Vždy vše špatné sváděl na předlistopadové papaláše. Vypadá to jako na proměnu Šavla v Pavla.
0/0
1.9.2002 14:53

Danovy poplatnik

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.9.2002 22:06

Staník

Rabující vláda
Rabování při živelné katastrofě je odpudivý trestný čin, jak chápe drtivá většina. A co po katastrofě, milí voliči. Rabovat z moci úřední je možné? Nejedná se o hyenismus nejvyššího kalibru? Propůjčí se k něčemu takovému US? KDU určitě, moc je moc.
0/0
1.9.2002 4:24

posledni emigrant

Kamberacku,...
nuze, dneska jsem se ptal slunce, jestli neumi sviti tochu jemneji.Pali si, nebo se schovava , a to proto, ze je tak trochu nastvano. Kdepak Srpnove nedele, kdepak dramatizovana havlovska ci jina fraska... . Slunce se zlobi a jde na nervy.Jako Vy, Kamberacku. Vy vite, bez Vas se slusna zurnalistika nekona.Musite byt tam, kde jste.Slunce oblbnout je to same, jako se se sam prohlasit za zvire.
Inu, mate recht hochu, ze shanet penize po chudacich je nepopularni, ze brat nekomu neco, co dokonce ani klausackym zpusobem nenakrad, je nesympaticke. Ano.Z pohledu na povodni nezucastneneho vodnika a podvodnika pana Klause a jeho posthumaniho zivota v nedbalkach ceske spolecnosti.Klaus se nas drzi hur nez kliste: solidarita?, snaha lidsky pomoci?, odpovednost za celek?, pocit sounalezitosti? pomoci bliznimu v nouzi nejvyssi?
To jsou otazky, lkepereceno hrebiky, ktere pribijeji kazdou krestanskou a ceskou soudnost na umrlci prkno z majetku pohrebni sluzby Klaus a ODS.
Zkazil nas natolik, ze neublizeny zavidi ublizenemu. Prevratil nam hlavu tam, kam nepatri: do vlastni prdele, v niz je tma.Je to duch Klause, nejvetsiho nestesti (po Hitlerovi), ceskeho naroda, ktery rika, co je mi do Tebe chcipacko, kdyz zrovna rodis.Nikdo Ti nepomuze.Co je mi do Tebe, kdyz se chces vzdelavat.Ja Te nepotrebuju, protoze sis me zvolil jako stesti. A tak zpetny chod? Kamberacku? Nemeli bychom se doopravdy na obeti povodni vysrat? Nemeli bychom snad jejich dediny srovnat bagrem? Meli smulu , vidte?Existuje vule, doopravdova vula ceskeho naroda pomoci obetem katastrofy?To je otazka , kterou si musite polozit.
Myslim, ze je smutne, kdyz pan Kambersky, Kamberacku, ve chvili pro narodni soudrznost dulezite, sleduje filmove tydeniky s panem Klausem z osumdesatych a devadesatych let. tydeniky, v nichz tisicilety Ahasver Klaus, vykoreneny z jakekoli narodni pospolitosti hlasa, ze hodnota, ktera ma za cil udrzet narod a krestansky princip lasky, je prodavana jako nesmysl.
nebudu psat: podivejte se na Nemce a Rakusany..., podivejte se do sebe , mily Kamberacku. hanet je treba to, co ma moc  a je nemocne.Pomahat je treba nemocnym bez pomoci.
Kdyby nebyly v ..... ryby, kdyby nebyla povoden a jeji obeti, snad bych Vam poslal jako vyraz diku i sto korun.
Za situace, v niz vas prispevek stoji v aukci mezi moznostmi pane Komarka a nutnosti pane Steigerwalda, mi dluzite tech sto korun.
BVas clanek je spravny, ale nehygienicky.
Vas P.E.
0/0
31.8.2002 15:58

Ať dlouho žije náš ochránce před povodní soudruh Špidla.
Lampionový průvod k prvnímu výročí Velké Srpnové Povodně se koná dnes večer..Sraz na Letné. Portréty Vladimíra Špidliče ssebou. Dříve soukromí rolníci rychle pochopili, že sociální družstva je před povodní lépe ochrání. Sociální milice zatočily se živly ve Spolaně. Omezení zbytečných tzv.turistických cest do ciziny ušetřilo naší drahé vlasti potřebné devizy na obnovu povodňových škod. Spravedlivý trest oběšením pro tržní štváče požadují soustružníci z ČKD. Naši romští spoluobčané se radostně stěhují do jim nově přidělených bytů a domků v Průhonicích. Jasně jsme ukázali pochlebovačům a štváčům, že na sociální bydlení má u nás nárok každý.
0/0
31.8.2002 10:44

posledni emigrant

Re: Ať dlouho žije náš ochránce před povodní soudruh Špidla.
To je dobre a spravne.Proc jsi nas vcas nevaroval?
P,E,
0/0
31.8.2002 15:29

pepa

ať žije....
... Česká socialistická republika ! ... HURÁ HURÁ HURÁ... ať žije ČSSD ! ... HURÁ HURÁ HURÁ... pod vedením ČSSD za další budování socialismu vpřed ! ... HURÁ HURÁ HURÁ...
0/0
31.8.2002 9:04

posledni emigrant

Re: ať žije Pepa Ksir, Zizkovak....
Mily Pepo, tak mas internet, a ja Ti k nemu gratuluju.
Kamberacek Te dostal, vid? Neni divu, on umi ze vsech tech redaktoru nejlip.nebude nam to dlouho trvat a preleze do politiky. Pak nam zase zbadou na krku ti vecni Ahasverove: Steigerwald, Juna a Komarek.
Pise dobre, nas Kamberacek, ale to neznamena, ze kdyz se dostanete treba do tramvaje, musite rvat radosti diky a upisovat se vdecnosti prazskym tramvajakum, kterych si mimojine velice vazim, za jejich lidskost a cesskost behem povodni.
Pepo, to je vse.
S uctou.
Tvuj spoluzak ze zakladky
P.E.
0/0
31.8.2002 20:33

Najdete na iDNES.cz