Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Makedonie opět zadělává na válku

Rozbuška již vzplála, teď záleží na tom, zda ji makedonští politici a albánští radikálové nechají dohořet až k náloži. Jeden Albánec v autě byl ve čtvrtek zastřelen a další zraněn policisty na silnici mezi Gostivarem a Tetovem, západně od Skopje. Podle policistů začali střílet Albánci, oni palbu opětovali. Nebyl to zdaleka první ozbrojený incident za poslední týden.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan

Teď už jen zbývá
 když je opět hodným Albáncům ubližováno, aby v Makedonii zasáhly USA a pořádně ji rozbombardovaly. A k tomu Miloševiče urychleně v Haagu odsoudit, beztak ty makedonské policisty řídí on.  Co říkáš prachatický Fanouši?
0/0
31.8.2002 9:12

Frankie

Re: Teď už jen zbývá
Tak už jsem zpátky z dovolené, už bude všechno v pořádku, Honzíku. Asi jsem ti dost chyběl, protože s tebou zřejmě málokdo chtěl komunikoval. Dokonce jsem četl i nějaké hrubosti na tvou adresu o pršení do krku. No fuj.
Jen se divím, že už jsi zpátky v Česku. Myslel jsem, že tvoje brigáda v Srbsku se trošku protáhne. Mluvím o tvé pořadatelské činnosti, kdy jste společně se srbskými souvěrci oblečeni v černá trička s Karadžičem na prsou bděli nad čistotou myšlenek návštěvníků tamějších výstav věnovaných dokumentům o válce v bývalé Jugo. Je mi jasné, že bez vašeho zasvěceného výkladu by si někteří návštěvníci mohli utvořit nesprávný názor na nekonečnou dobrotivost pánů Miloševiče, Karadžiče, Arkana a dalších.
Máte recht, kluci . Když někdo nechce ten jedině správný názor na válku v Jugo akceptovat, tak se mu musí trošku pomoct pendrekem, v případě těch zatvrzelejších i baseballovou pálkou. Škoda, že to nejde i na chatu. Také je věčná škoda, že srbské úřady vám k tomu dnes mohou poskytnout jen tichý souhlas, před pár lety by jste ta trička a baseballky fasovali. Ale neklesejte na mysli. Slobo se z toho v Haagu vykřeše a ještě všem ukáže. Tedy pokud proti němu odnynějška budou svědčit již jen pologramotní sedláci z Kosova a nikoli novinářky z BBC.
0/0
31.8.2002 18:18

Jan

Re: Re: Teď už jen zbývá
Jsem rád, že slyšíš na prachatického Fanouše, není to tedy s tebou americký komsomolče ještě tak zlé. Musím tě zklamat, onen ňouma, co psal o pršení do krku má stejnou invenci jako ty. On ten slovní obrat jednoduše bezprostředně opsal ode mne. Tys to taky tak dělal, že? Dovolená se ti zřejmě mimořádně nevydařila, protože tvůj ten blábol bez hlavy a paty nekoresponduje s ničím. A jak na něj tedy reagovat? S poklesem mysli poté, co islamisté zaútočili na USA, poté, co z tzv. svědků v Haagu si dělá Miloševič srandu a soudci Karlu de Mostovoji vstávají vlasy na hlavě, mají problémy nejspíše washingtonští režiseři dění na zeměkouli. Já nebo klidně chceš-li my, to rozhodně nejsme. Na závěr Fanouši kontrolní otázka. Co myslíš, vyjde to albánským teroristům v Makedonii, tak jako jim to vyšlo v Jugoslávii? Začali tam nadějně, že? Podle osvědčeného scénáře - vraždami ze zálohy. PS: Pozdravuj vůdce albánských teroristů ze Srebrenice Nasera Oriče. Ale že za těch 200 povražděných Srbů dostali jeho soukmenovci nařezáno, co?
0/0
1.9.2002 11:11

Frankie

Re: Re: Re: Teď už jen zbývá
Tak vida, náš Little Honzík from Kosovo už také vynalezl tučné písmo. Ještě krůček a budeme mu moct říkat coloured Honzík. Já jsem si myslel, že ty kromě českých vlaječek dáš spíš na uniformitu textu a autory pestrých příspěvků rád nemáš. Asi na tebe David s Kruťasem mají dobrý vliv. Jinak děkuju za optání, vydařila se skvěle.
Mrzí mě jen, že jsem se nedozvěděl žádné podrobnosti o tvé srbské misi. Přece jenom, ta MF DNES si na naturalistické detaily nepotrpí. Těšil jsem se, jak budeš vyprávět a přehánět o rozbitých promuslimských palicích a zmlácené prochorvatské verbeži na těch výstavách. Tak se nedělej a rozvaž trochu.
S tou Srebrenicí máš zase recht. Jak říkal Švejk a po něm Mladič a spol., "přísnost muší bejt". Je jenom k zlosti, že ty ostatní národy to ne a ne pochopit a sféru srbského vlivu za pomoci světového četníka kapku zredukovaly. Teď je na řadě Montenegro a z kdysi Velkého Srbska bude za chvíli poklidný vnitrozemský státeček.
Jen si po těch letech říkám, jestli to těm klukům srbskejm stálo za to.
0/0
1.9.2002 16:53

Jan

Re: Re: Re: Re: Teď už jen zbývá
Vidíš Fanouši, já ti to říkal. Jsi prost nápadu. Tvoje coloured Honzík jsi opět opsal z mého nedávného coloured David. No nic, kde nic není ani čert nebere. Ty si vymyslíš jakousi srbskou misi a po mně z ní požaduješ podrobnosti. Ta velká voda v Prachaticích ti asi vzala kurník i se slepicemi. Takovou pohromu nepřeju ani pitomci tvého formátu, ale krávoviny kvůli ní bys plácat nemusel. Kosovští Albánci jsou zřejmě tvojí srdeční záležitostí. Dám ti tip. Ve Varnsdorfu se nám podle tv. reportáže usídlila famílie kos.Albánců, jacísi Alijevové. Hned se stali nepsanými a obávanými šéfy města. Bodejť by ne, vybaveni i samopalem, to se to šéfuje. Aby bylo jasno, že své zvyky z Kosova nehodlají v nějakých Čechách měnit, hned zavraždili jednoho člověka. Soudce uplatili, nouzí o peníze drogoví dealeři nikdy netrpěli a pachatel zmizel na Balkáně. Možná se vypravil do Makedonie domlouvat tamějším policistům, ze zálohy, pochopitelně. Rozjeď se do Varnsdorfu a dej své velké lásce a slabosti průchod. Budeš to mít rozhodně blíž než se trmácet do Kosova. Dej pak Fanouši vědět, jak to věrné milování dopadlo. A vposledku. Neměj o budoucnost Srbů starost. Přečkali 400 let nadvládu Turků a dozajisté přečkají i existenci USA. Ty sice jsou teď ve stadiu jasné hvězdy, ale jestlipak kovbojíku víš, jaké stadium pak následuje? Bilý trpaslík. Už máš vyhlídnuto, komu pak polezeš do zadku?
0/0
2.9.2002 8:36

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Teď už jen zbývá
Nestačím zírat, Honzíku. Tak ty jsi poznal, odkud jsem to slůvko coloured vzal!!!!! Zdá se, že aspoň krátkodobá paměť ti funguje.  Jen by ti neškodilo více invence v označování jiných diskutujících. Místopisný název připojený ke jménu jsem u tebe začal používat už před pár měsíci.
Je zřejmé, že podrobnosti vaší pacifikační mise mi zůstanou utajeny. Do nadávek sklouzávat nemusíš, snad jsem toho tolik nechtěl. Když tě to tak nadzvedává (asi průběh nebyl tak hladký, jak bylo v plánu), tak já se umím spokojit i s agenturními zprávami.
Na oplátku mám také jednu veselou příhodu. Někdy začátkem letošního roku naše policie zatkla dlouho hledaný sedmičlenný srbský bytařský gang. Všichni pochopitelně po zuby ozbrojeni a se zbrojními pasy to asi u nich byla dost slabota. Když na ty zbraně při výsleších přišla řeč, tak co bys myslel? Samozřejmě, že je prý měli na obranu proti kosovským Albáncům .
0/0
2.9.2002 12:04

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teď už jen zbývá
Smajlík? Výtvarně jsi významně pokročil Fanouši. Kovboji, byl jsi chycen na švestkách, pardon, při krádeži dobytka, a děláš blbého. Být blbý kovboj není žádná ostuda, to se u tvé profese jaksi předpokládá!  O srbském gangu jsem neslyšel a nečetl, že to nebylo na počátku roku, ale na počátku minulého století? Kápni božskou, a že nešlo o byty, ale o heroin. Prostě Fanoušovo soukromé Radio Jerevan. Ale budiž! Není tvůj problém Fando v tom, že sis obvyklý mediální politicky korektní výraz "lidé z bývalé Jugoslávie", což zpravidla znamená kosovští Albánci  přeložil jako Srbové, ty vyzbrojený zube? Dlužíš mi odpověď na moji kontrolní otázku. Jestli jsou albánští teroristé v Makedonii na dobré cestě? Nebo že by to nebyli teroristé, ale opět ti známí ubližovaní bojovníci za svobodu? Já ti nevím, ale mám pocit, že ve Washingtonu mají sice opět válečné starosti, ale pro změnu zase někde jinde.
0/0
2.9.2002 12:31

M.P.

Byl jsem v Makedonii..
Byl jsem v Makedonii letos v červenci. Bylo to suprová dovolená. Pravděpodobně jsme tam byli jediný češi. O problematice Makedonci verzus Albánci vím svoje. Doufám že k válce nedojde. Je to moc krásná země.
Fotky z dovolené v Makedonii: http://bombus.cz/makedonie/makedonie.php
M.P. 
 
0/0
31.8.2002 0:28

Šindelář

Re: Byl jsem v Makedonii..
Jediní jistě ne ... ale nebejt těch zatracenejch víz, byla by tato sympatická země mnohem dostupnější. Jenomže naše vláda bude vždycky zásadně protislovanská a bude pěkně papouškovat USA. Tj. hodní Albánci a zlí Srbové a makedonci, hodní Čečeni a zlí Rusové atd. atd.
0/0
31.8.2002 12:46

is

Re: Byl jsem v Makedonii..
Jen jsem si precetl titulni stranku a smichy jsem se malem po.... :-)))) Doporucuju:-)
0/0
31.8.2002 23:08

Najdete na iDNES.cz