Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Všechno je Turkmenbaši Veliký

Kam se na něho se svým osobním kultem hrabe severokorejský diktátor Kim Čong-il. A co se týče výstředností, ze světových vládců může turkmenskému prezidentovi Saparmuradovi Nijazovovi konkurovat snad jen libyjský požitkář Muammar Kaddáfí. Bez nadsázky platí: Turkmenistán rovná se Nijazov a Nijazov rovná se Turkmenistán. Však si také nechává říkat Turkmenbaši, Otec všech Turkmenů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pin

perverze
Konečně v dobré společnosti na tomdle chatu. Nebo ne? PERVERZNÍ ČLÁNEK. Ještě perverznější navazující názory. Právo hodnotit cizí zemi z kanape?! Těch časových pásem mezi Českem a Terkmenistánem je sakra hodně. Ta země jde svým vývojem, nic víc a kdo ví kam(?). Posuzovat to středoevropskými kulturními zvyklostmi, to nejde, nechceme-li být zvrácení. Vezměte hodnocení této země, nebo nějaké jiné hodně vzdálené, očima Číňana, nebo Inda. Je jich víc, kulturními tradice mají velké a zvyklosti odlišné. Jo, to je ta globalizace. Plkat o jiných a montovat se do toho.... Ještě tak nějaký cestopisný video, ale bez odsudku. :-)))
0/0
30.8.2002 12:48

předseda

Re: perverze
Víte pine, já nevím, jestli jsem Vám dobře rozumněl, pokud ne tak mě opravte a upřesněte. Ono je hezké být takto "tolerantní" a zaštiťovat svoji lhostejnost k druhým tzv. "kulturními tradicemi" a "svými vývoji" atd. Ano, jistěže každý národ a civilizace má právo na svou kulturu a tradice - to nic proti tomu. Problém ovšem je, když některé tyto "tradice" porušují lidská práva - a to včetně práva par excellence, svobody vyznání. Podobně, jako např. v Indii byla "tradice" upalovat vdovy - jen díky tomu, že k tomu svět nemčel, tak už to tam taky není legální, i když žel ilegálně se to někdy zatím děje i dnes. Takže bych zde ten Vámi proklamovaný přístup "to chce klid, hlavně že nám je dobře, ať to jde svou cestou" nepovažoval za dobrý, pokud se porušují lidská práva. Možná by jste změnil názor, pokud by někdo v rámci jeho "tradice" začal porušovat práva Vaše.
0/0
31.8.2002 13:02

TURKMENBASI

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
29.8.2002 16:33

předseda

Pane Nijazove
tedy alias "Turkmenbaši" - chceme náboženskou svobodu, a ne aby jste lidem diktoval, čemu mají a nemají věřit, tak jako tato existuje v jiných demokratických zemích. To znamená, že by jste měl kromě islámu a pravoslavné církve tolerovat i jiná vyznání a náboženství, a ne je za jejich přesvědčení pronásledovat a perzekuovat např. bouráním jejich modliteben, a zavíráním do vězení. Vězte prosím, že svoboda vyznání je jedním ze základních lidských práv a aspektů dobře fungující společnosti.
0/0
29.8.2002 15:53

Dr. Büllow

To už tu mnohokrát bylo.
Egypt, Sumer, Persie, Čína, Mongolsko, Řím, Řecko, Byzanc ... (také dvě nové říše - jedna na tisíc let, jedna na věčné časy, abychom byli spravedliví).
 
Nakonec zbyde jen to, co má skutečnou hodnotu. Kdo dnes, kromě týmu archeologů, zná jména starých faraonů ?
Kdo dnes skutečně obdivuje římské císaře ?
 
A veliké sochy ? Také jich u nás bylo mnoho. Turkmenbašimu ani druhým, jemu podobným, nezávidím. Čeká - jeho i je - stejná otázka, jako nás ostatní.
 
 
0/0
29.8.2002 9:54

turista

Turkmenbasi
Hm, to same je v Uzbekistanu s jejich Karimovem. Mozna ne tak okazale, ale soukromnici zemi zoufale opousteji.
0/0
29.8.2002 5:23

Čandrika

To jsem nevěděla, že Klaus si říká Turkmenbaši :)
0/0
29.8.2002 0:24

karber

Re: To jsem nevěděla, že Klaus si říká Turkmenbaši :)
Kdyby si to Klaus v našich českých poměrech mohl dovolit věřím, že na místě Stalina by na Letné stála jeho pozlacená socha.
0/0
29.8.2002 7:04

Dva za cenu jednoho

Re: Re: To jsem nevěděla, že Klaus si říká Turkmenbaši :)
Ach jo, lidi, vy jste ale tupci. Ona asi většina národa Českého jsou tupci, kteří vidí úplně za vším Klause. Zavede nás Špidla do pekla příšernou politikou a strašlivým zadlužením? Může za to Klaus! Byly záplavy? Způsobil je Klaus!! Nemůžu si dojít na záchod? Ten Klaus je ale neřád, za to určitě může on!!! A vůbec, co ho rovnou zastřelit, aby už víc neškodil????
0/0
29.8.2002 7:42

pes Novák

Re: Re: Re: To jsem nevěděla, že Klaus si říká Turkmenbaši :)
Tady nikdo neříká, že za všechno může Pan Profesor. Tady se pouze jinými slvy konstatuje, že kromě Stalina (a jeho "fronty na maso") měl na Letné svou podobiznu v nadživotní velikosti pouze Václav Klaus (omlouvám se, nevím jistě, jestli tam komunistický papaláši občas nešoupli Lenina před 7. listopadem).
0/0
29.8.2002 8:48

Dr. Chocholoušek

Re: Re: Re: To jsem nevěděla, že Klaus si říká Turkmenbaši :)
Nemluvte o sobě v množném čísle. Ta "většina" jste především vy sám.
0/0
29.8.2002 9:04

Tlusta

Re: Re: Re: To jsem nevěděla, že Klaus si říká Turkmenbaši :)
To je uplne skvelej npad s tim zastrelenim, maloco by mne udelalo vetsi radost.
0/0
29.8.2002 16:12

Najdete na iDNES.cz