Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spolana otálí s varovnými SMS

Na rozesílání varovných zpráv na mobilní telefony, kterými chce začít Spolana informovat v případě havárie, si budou muset lidé z Neratovic a okolních obcí počkat. Experty, kterou si bývalé vedení chemičky najalo na řešení krizových situací po záplavách, nový management poslal domů. Skupina ze Zlína přitom slibovala, že se systém "esemesek" začne zkoušet ještě tento týden.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

StandaT

Jak typické!
...Systém rozesílání textových zpráv chtěl uvést do života expertní tým vedený Janem Papežem. S ním ovšem Spolana odmítla dál spolupracovat poté, co Papež v médiích prohlásil, že podnik připomíná vybuchlou jadernou elektrárnu Černobyl... Kdo si dovolí kritizovat, jde z kola ven, ať to stojí co to stojí... Fakt typická ukázka. Moje životní zkušenost je ta, že skuteční profici jsou v pohodě, ale dosazení hochštapleři jsou ješitní až na půdu. Amatérskost řešení krizových situací ve Spolaně mě děsí, byť bydlím i pracuje hodně daleko. Co ale ti hoši předvádějí snad i hrozí celonárodním rizikem. To stát vážně nemá nikoho kromě kádrových rezerv zděděných po okresních tajemnících? To je na defenestraci!
0/0
31.8.2002 10:11

J&S

Vedeni Spolany,Spolana samá a stát
Kdo chce mluvit o Spolane musi vědět následující věci:1)jde někomu o peníze, 2) jde někomu o peníze 3) jde někomu o peníze. 4) Spolana Neratovice je podnik,kde se již za komunismu dělaly pokusné výroby všeho možného. I konzervačních látek do krmiv pro Skot....výsledek..ukazalo se, že je to karcinogenní a tak se to všechno dalo do kontajneru a zahrabalo pod koberec. Take se tam delalo DDT a jiné hnusy. 5) Spolana Neratovice je podnik, který se o své zaměstnance nestará, vůbec nespostřehne, že se nektery utopil v rtuťovém poli. 6) Spolana Neratovice je podnik, který je využívá chlór k další výrobě. Když přehlédnu velkoryse to, že je chlór jedovatý a jeho výroba je riskantní (výbuch elektrolyzeru),všechny sloučeniny,které vznikaji při jeho použití,krom chornanu sodneho a soli,kterou Spolana, jsou tvrdě toxické a karcinogenní. 7) Spolana Neratovice je podnik, který kašle na obyvatele Neratovic a okolních obcí. Co je jim do toho, že jim parkrat unikl chlór. No bóže... 8) Spolana Neratovice je podnik, který kašle na povodně. Oni přeci nemají nic nebezpečného. 9) Spolana Neratovice přeci nepouští nic do ovzduší. S dovětkem jen když na to není vidět...v noci, za mlhy ... Zkuste se zeptat lidi v okolí Spolany, jestli mohou nechat otevřena přes noc okna.... 10) Spolana Neratovice je podnik ztratový, jeho ztrátu táhneme všichni ze své kapsy. Neberte to, když je to tak levné. 11) Spolana Neratovice je podnik, který neodpovida normám EU a proto se stejně dříve či později zavře, jen s tím rozdílem, že teď do ní narveme peníze, aby nám ještě do vstupu do EU smrděla a ohrožovala naše zdraví a životy. 12) Spolana Neratovice je podnik, který má ve vedení lidi, kteří za nic nemohou o ničem nevědí a za nic nemají odpovědnost. Takoví lidé se přeci hodí v každém režimu ať je kapitalistický, nebo komunistický.. 13) Spolana Neratovice je podnik, který je potenciálně nebezpečný a který nechce mít na svém území žádný z rozvinutých kapitalistických států, podobný podnik vyrábějící PVC z VCM totiž v Bulharsku expolodoval. Proto od nas rádi nakupují. Přeci si nebudou ničit vlastní přírodu, to by byli pěkní hlupáci. 14) Spolana Neratovice je podnik, který se obnovovat rozhodne neměl. A vedení by mělo čelit trestním oznámením a vysokým pokutám.
0/0
29.8.2002 12:02

Jirka

A je to tady
Pohybuji se v okruhu lidí, u nichž se začaly projevovat zvláštní potíže, něco jako astma s dávicím reflexem.   Potíže se poprvé objevili až po povodních a já se ptám. Co uteklo ze Spolany kromě chlóru???  Co nám zatajili výrobci chemických zbraní v Neratovicích?!Pokud je takových lidí více, ozvěte se. V Brandýse jich je 6 ...
0/0
29.8.2002 10:16

Mirek

Samé emoce
Z předchozích příspěvků čiší jenom emoce ve smyslu - "já jsem ten nejchytřejší, všechno vím a všichni ostatní jsou neschopní blbci. Hlavně ti, na které je nyní nejvíce vidět (GŘ a pod.) a mají velké platy." Umím si představit, jak autoři předchozích příspěvků "nadávají a posílají za mříže" ty samé lidi, proto že nejsou na trhu výrobky ze Spolany a nebo zboží, při jehož výrobě slouží výrobky ze Spolany jako surovina.
0/0
29.8.2002 10:05

Černítko

Re: Samé emoce
co to meleš za nesmysly?Čteš to po sobě vůbec?
0/0
29.8.2002 10:39

Mirek

Re: Re: Samé emoce
Pane Černítko,
právě Vy patříte mezi ty emocemi postižené, doporučuji zklidněte je.
0/0
29.8.2002 12:35

Milan

Spolana - prolhany hajzlove
Nejdriv tvrdej, ze v tech kravskejch triapultunovejch cisternach jsou uhlovodiky, pak alfaolefiny, pak ze jsou nektery prazdny... co budou tvrdit zitra? Ja jsem tam osobne byl a na jednom tom sudu bylo napsano "Dusik" a na druhym "Hexen" (!!!) - pricemz Spolana popirala, ze by tam hexen mohl byt...
0/0
29.8.2002 0:31

Jan von Hans

NAvrhuji zavrit management Spolany i Unipetrolu
Panove Zdenek Joska (ex-tiskovy lhar Spolany), Jan Martinek (aktulani tiksovy lhar Spolany), Radomir Vek (ex-reditel Spolany), Jaroslav Strop (ex-reditel Spolany), Ing. Svarc (predseda predstavenstva Spolany + Unipetrolu a generalni reditel Unipetrolu), Tomaz Zikmund (aktulani SEPER-lhar Unipetrolu) podle meho patri za mrize.
0/0
28.8.2002 22:31

Maja

Varování?
Velmi důvěrně znám prostředí ve Spolaně, nevím, jestli se čeká až se skutečně otráví pár lidí, dovedu si představit, v jaké chemické břečce se teď topí provozy. Nebo se čeká až  mrak chloru postihne Prahu? Pořád se mluví jen o varováních, ale při silném úniku, to může být naprosto k ničemu. Stát má přece ve Spolaně nadpoloviční podíl, co tu ještě chce prodlužovat!
0/0
28.8.2002 22:23

.

.
.
0/0
28.8.2002 21:41

Petr

To byl a je koncert!
Sleduji situaci kolem maléru ve Spolaně skoro pravidelně. Ne že bych sdělovacím médiím chtěl věřit vše, to nelze, ale to co představitele vedení Spolany a Unipetrolu v tisku i v televizi předvádějí je neuvěřitelné. Samá lež a mlžení. Drží se známého "zatloukat, zatloukat a zatloukat". Jejich projevy a informace jsou nedůvěryhodné. A tito lidé mají na starost firmu, manipulující s životně nebezpečnými látkami. Toto nezodpovědné chování je trestuhodné. Jsem realista a je mi jasné, že "prachy nede vše, zejména nad ekologií". Ždímou, dokud je co. Ten bordel co v důsledku toho kolem nich zůstává je nezajímá. Zodpovědnosti za toto chování se vyhýbají. Je ještě někdo, kromě jich samotných, kdo jim ještě věří? Bylo mi smutno, když jsem je viděl. Jejich přesuny na vedoucích židlích jsou výsměchem. "Pánové, lid chce oběť, my jim ji dáme, bude klid a pojedeme dál" .... do kdy bude klid se ptám? Než se zase něco stane? Nebo se zjistí ještě něco horšího, co se v těchto dnech stalo a následky toho se nám vrátí později? ..............???? Asi jsou má slova zbytečná, měl jsem však potřebu to dát na obrazovku, aby se mi možná trochu ulevilo....
0/0
28.8.2002 21:29

Jan hans Novak

Vice o rizicich toxickych latek ve Spolane na WEbu
http://www.greenpeace.cz/agentorange/index.htm
http://bezjedu.arnika.org/spolana
0/0
28.8.2002 20:41

Ilona Hrdličková

Vedení Spolany ZAVŘÍT !
Je neuvěřitelné, jak milióny korun ze zisku zatemňují managementu Unipetrolu mozek. I soudný a nezaujatý občan bydlící stovky kilometrů daleko přece vidí, že na co sahne vedení Spolany, to nefunguje. Krizová komunikace nula, ostatní komunikace spíše lež, než nula. Kdy se proboha majitelé vzpamatují a dají přednost před svými tučnými konty bezpečnosti lidí??? Moje trpělivost s takovým managementem je u konce. Snad to musí opravdu "bouchnout" a být pár mrtvých, aby se management konečně vzpamatoval. Asi jako vražda policajta v metru - konečně si pak posvítili při raziích na rusky mluvící mafii a přistěhovalce... Pana ředitele Spolany - toho starého (a jak je vidět), tak i toho nového, bych spolu s majiteli z Unipetrolu zavřela až zčernají!!!
0/0
28.8.2002 19:00

nadia

Re: Vedení Spolany ZAVŘÍT !
Nevím, zda zavřít vedení Spolany či Unipetrolu. Oba jsou dosud majetkem státu a vláda by se měla postarat o to, aby již nikdy nemohl tento chemický potenciální vrah rušit spaní desítek tisíc lidí z Neratovic a okolí. Starého psa novým kouskům nenaučíš, a tak než opět napumpovat miliardy do neperspektivního zprofanovaného podniku, bylo by lépe ho zavřít. Miliardové dluhym které bychom sanovali ze svých kapes, jsou dnes potřeba jinde. A zruba tisícovka lidí, která by přišla o práci, dnes také najde uplatnění, zejména při obnově povodněmi zničených vesnic. Ale pozor, pan generální Švarc už o finance požádal, takže se nehodlají svého úmyslu pokračovat v riskantním podnikání vzdát. Kdo jen kdy nahlédl do Spolany ví, že neskutečný binec se nedá jen tak uklidit. Na kolik asi přijdou revize a opravy poničených součástí technologického zařízení, než budou moci jen pomýšlet na to, že by zahájili výrobu?
0/0
28.8.2002 21:05

Černítko

SMS
a) jak budou informovat lidi, kteý nemají mobil?
b) ty 3 sudy, nejsou to ty, na které poukazují www.blisty.cz, ke kterým se do dneška Spolana odmítla vyjádřit?
0/0
28.8.2002 17:07

Jenny

Re: SMS
a) blbe, zrejme jako doposud, kdo bude nadoslech siren, uslysi sireny, kdo ne, ma smulu, vykon od spolany je, ze o necem takovem vubec premysli b)zcela spravne, jsou to ty kontejnery ze spolany, ktere u Obristvi lezi uz od zaplav, nechali je tam ulezet tak dlouho, az z nich vsechen sajrat vytekl a ted budou tvrdit, ze jsou prazdne. Jak to tak vypada, tak zatim pravda a laska svuj boj s lzi a nenavisti u nas prohrava, alespon u nas ve Spolane. Chemickému průmyslu zdar a zvláště Spolaně, která obhajuje právo užívat logo Responsible Care - Odpovědné podnikání v chemii.
0/0
29.8.2002 10:11

Černítko

Re: Re: SMS
proč blbe, urážim tě snad já?Jen jsem se pozastavila nad tím, pokud budou řvát sirény, tak proč posílat sms
0/0
29.8.2002 10:35

t

Re: Re: Re: SMS
na obhajobu Jenny - to byla odpověď na otázku B - blbě, ne blbe
0/0
29.8.2002 11:05

Najdete na iDNES.cz