Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Primátor netlumočil zprávy vždy přesně

Primátor Igor Němec nesděloval během povodně veřejnosti vždy zcela přesně to, co se dověděl od pracovníků Povodí Vltavy. Ačkoli tvrdí, že v kritických dnech jen tlumočil prognózy vodohospodářů, zápisy z jednání krizového štábu to tak úplně nepotvrzují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

maca.a

Primátor netlumočil zprávy vždy přesně... není přece žádnej papoušek...
... Aby nevznikla panika, je lepší nechat zaplavit krrrrtka... Povodňový škody zaplatěj kuřáci a řidiči... Lidi, za co nás ti papaláši maj? Ve středověku se takovýhle vládcové odstraňovali jednoduše a rychle - třeba defenestrací!!!
0/0
29.8.2002 21:22

jenda venda

Re: Primátor netlumočil zprávy vždy přesně... není přece žádnej papoušek...
Když řeknu A, mám říci i B. Byly dvě, první z oken Novoměststké radnice na davem nastavené ostré předměty,druhá z oken Hradu ma poměrně pružné smetiště. První defenestovaní nepřežili, po té druhé celkem úspěšně "prchali" - v Jindř. Hradci ještě ukazují krejzlík, který tam jeden nechal po pohodlném přenocování....
0/0
29.8.2002 21:36

Afro

Kritika primatora je smesna!
Kazdy, kdo se tady navazi do primatora Nemce je omezenec. Pokud si nekdo mysli, ze pan primator snad schvalne desinformoval verejnost, mel by se nechat vysetrit. Naopak je treba ocenit, ze primetor v krizove chvili nestrcil hlavu do pisku, neprenechal starosti jinym a postavil se katastrofe celem. Ze skutecnost predcila to, co jsme slyseli z jeho ust pred povodnovou vlnou neni jeho vina. Prestante se stourat ve stylistice primatorovy mluvy a rozlisujte podstatne od nepodstatneho!
0/0
28.8.2002 23:23

Černítko

Re: Kritika primatora je smesna!
poslouchej Afro, primátor nestrčil hlavu do písku z jednoho jedinýho důvodu : z titulu této funkce byl v čele krizového štábu, proto musel něco dělat.Věřím tomu, kdyby bylo na něm, tak o něm celý ty dny ani neslyšíme.
0/0
29.8.2002 10:45

Toníček

Chce to přemejšlet
Zavřít Němce? Jistě pokud se dokáže že měl informace o 500leté vodě a hlásil 20letou.Při mimořádných událostech je vždy někdo ten hlavní ke kterýmu vedou tzv. červený telefony. Ten rozhoduje co se pustí mezi lidi aby nevznikla panika a co ne. A že by to byl primátor nota bene dočasnej?
0/0
28.8.2002 18:55

Zaza

K soudu
Požadoval bych náhradu škody na Praze za pozdní varování u civilního soudu. Určitě by byl 100% úspěch. (Kdybych byl pražák z Karlína...)
0/0
28.8.2002 14:27

Honza Hanak

Re: K soudu
Jo, k soudu, ale k valecnemu, patri podle mne nas pan primator. A ne sam, to abych byl spravedlivy.
0/0
28.8.2002 16:41

Pavel

Re: Re: K soudu
Nejprve by měl soud vydat předběžné opatření a Němce zastřelit. Teprve následně by měl soud vynést rozsudek a odsoudit ho. Hlavní důkazy by byly články v novinách a některé vybrané příspěvky z této diskuze. Soud by trest smrti potvrdil. Obhájci by mělo být znemožněno odvolání, protože by to zdržovalo.  A navíc i příjmení Němec hovoří za všechno.  Současné vyšetřování zatopení metra je už zbytečné, protože novináři už všechno vín na rozdíl od znalců, kteří trapně čekají až na odčerpání vody. Je to všechno jasné a postup je zcela logický a demokratický. 
0/0
28.8.2002 20:46

Budějičák

Copak dělali po opadnutí vody úřednici magistrátu, městkých částí, zatopených ministerstev. Kdo to uhádne? Měli dovolenou!!! Omlouvám ty kterým voda zatopila majetek a co ti ostatní? Proč je svolávala do práce Česká televize? Když opadla voda v budějicích šli jsme skoro všichni (mimo zatopených) pomáhat svým zaměstanavatelům, abychom měli kde dělat až se to vše uklidí!!! Úředníci kteří se schovávali před prací mají být propuštěni.Ale vše se pohrne do Prahy, tam je metro, hrad a Vltava.
0/0
28.8.2002 12:37

Pražák

Re:
No tak můj otec se jako úředník zatopeného ministerstva například z dovolené předčasně vracel, ale na druhou stranu uznávám, že Budějovičáci mají o všem lepší přehled.
0/0
28.8.2002 13:32

Pražák

Re:
No tak můj otec se jako úředník zatopeného ministerstva například z dovolené předčasně vracel, ale na druhou stranu uznávám, že Budějovičáci mají o všem lepší přehled.
0/0
28.8.2002 13:32

Pavel

A co když zase zaprší?
Pumpuje se Metro, opravují chodníky, silnice a domy. Vše do původního stavu. Bude to stát cca 60-100 miliard. Co když ale znovu zaprší a třeba přijde velká voda ještě větší? Dle vědců je velmi pravděpodobné že podobné situace se budou opakovat častěji. Domnívám se, že je pštrosí způsob myšlení skrývat hlavu před těmito fakty a já sám bych raději viděl články a úvahy nad tím co bude než co bylo. Sám trochu v zátopové oblati pomáhám. Když ale pracuji na opravě domu, kam zase zátopa může přijit, mám pocit zbytečné práce. Raději bych pomáhal stavět nový barák na kopci.
0/0
28.8.2002 10:49

taky občan

Re: A co když zase zaprší?
...nikoliv, stejně tu zas, jak pozoruju, jednou budou trilobiti. Vybagrovat, průrvu u Hřenska zahradit, a bude tu moře (už světem jde mapka s Bratislavou nad Lipnem).
0/0
28.8.2002 11:44

Martin

mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
není mi příliš jasné, proč všichni tak strašně nadávají na Němce, jehož chyby nejsou o nic větší než chyby ostatních, kteří při povodních přijímali rozhodnutí. Němec není miláček médií, asi také není žádný Gulianni, ale mám pocit že je spíše obětí obvyklé snahy najít viníka a obrátit proti němu hněv. Němec jako šéf krizového štábu Prahy je podřízeným ústředního krizového štábu, který vede ministr vnitra Gross. Gross však není kritizován vůbec.
Z tohoto článku vyplynulo, že Němec nepřesně informoval občany o rozsahu povodně. Bylo by dobře, kdyby policie zanalyzovala, jakou konkrétní újmu tím způsobil, a jaká rizika tím vyvolal. Podstatnější informace ale podle mne je, že Gross odmítal evakuaci řady městských čtvrtí, a to i v okamžiku, kdy on musel mít naprosto přesné informace. Škoda, kterou mohl způsobit Gross, by mohla být daleko větší, a mohly být oběti na lidských životech. To v ČR nikoho nezajímá.
Poukazujíce na Němcovu tupost, nehledá se mezi politiky viník Spolany /která je státní/, nehledá se ani viník ZOO. Vláda se dokonale vyvlékla za spoluzodpovědnost za škody v Praze, a hodila vše na Němce. Stejně jako Němec však selhali lidé nad ním /ministři, zejména ministr vnitra, vláda, ústřední krizový štáb/, lidé vedle něj a lidé pod ním /šéf DP/.
Je mi líto, že naše média, nevím proč, dělají z Němce otloukánka, a nesnaží se například zanalyzovat celý mechanismus vztahů a odpovědností, který při řešení krizových situací funguje. Možná bychom přišli na leccos zajímavého. Místo toho vůdce tlupy obrátil palcem na jednoho z neoblíbených, a už se háže kamením, píská a lynčuje. Ti ostatní, kteří mají také máslo na hlavě, se smějí.
 
 
0/0
28.8.2002 10:41

Sulla

Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Mám velmi podobné pocity. Myslím, ale že takováto analýza předpokládá znalosti a to je na naše novináře trochu moc. Oni jsou přece MAJITELÉ pravdy. Oni ji přece hledat nemusí. Zastávají heslo : "Je to pravda, protože to říkáme všichni".
0/0
28.8.2002 10:52

Laco

Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Proč se média věnují povodním pouze v Praze ? To bylo je a bude, že média upírají pozornost právě zde. Proč by tedy informace o tom jak zvládaly odpovědné složky povodně měly být najednou z Kotěhulek ? Vždy se po vzoru Prahy postupovalo i v ostatních částech republiky. Pokud budete postupovat v Praze důsledně je to pro nás naděje, že taktéž to bude i u nás.
0/0
28.8.2002 11:53

Sulla

Re: Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Nepatří tahle odpověď k jinými článku? Četli jsme opravdu ten stejný????
0/0
28.8.2002 12:00

Laco

Re: Re: Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Souhlasím s tvojim názorem, že každý se vyjadřuje pouze k určité myšlence, která se jemu zdá být rozporuplná. Já jsem si vybral z Pavlova tuto "není mi příliš jasné, proč všichni tak strašně nadávají na Němce, jehož chyby nejsou o nic větší než chyby ostatních, kteří při povodních přijímali rozhodnutí". Pokud ti tvoje politická orientace nedovolí diskutovat o chybách členů tvojí strany, tak o tom nediskutuj. Zapomínáš, že povodně nebyly pouze v Praze.
0/0
28.8.2002 13:49

Dan(1)

Re: Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Za prvé, jak je u vás obvyklé, když zrovna nepíšete nesmysly, lžete. Za druhé vám ty vaše registrační pokladny vlezly na mozek natolik, že píšete o "flustraci". Že jsou socialisté pro jednodušší a méně schopné, všichni vědí. Dalších důkazů netřeba.
0/0
29.8.2002 12:56

taky občan

Re: Re: Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
čéče, když se Vaše výtvory tady na chatech hezky seřadí za sebou, plyne z toho, byste byl ten nejschopnější na světě,  kdyby  byly v .....ale nebudeme sprostý, neboť jsme civilizovaní, že (no, jak kdo, už se těším na Vaše standardní argumenty, kde to určitě nebudu já...)?.Kdosi kdzsi řekl  "Tady je Rhodos, tady skočte". Tak, jak si dovedete podmínky Vašeho života představit Vy, by Vás v životních schopnostech překonal každý kre... mentálně postižený. Ale hlavně že se máte na co vymlouvat, jednou socani, jindy jiní opičáci.... Nechcete klec, abyste měl ode všech pokoj?
0/0
29.8.2002 13:12

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Copak ta agresivita, takyvobčane? Co vás vůbec vedlo k reakci? Jste socan nebo hlupák, že jste se ozval jako ona příslovečná husa?
0/0
29.8.2002 13:17

taky občan

Re: Re: Re: Re: Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
koukám, vztah je vzájemný, že? Podstatná však zřejmě je moje smůla, že nejsem  Dan(1), a tím ale už žadný nic nenaděláme.  JInak celkem nemyslím, že se moc pletu, viz moje inspirace z Vašeho zdroje.... To víte, já bych taky rád hodinky s vodotryskem, ani by nemusely být zlaté.....Mimochodem, proč myslíte že se musí být s někým, když řeč byla jen proti něčemu?. Že bych měl skoro pravdu? Že jste neskočil?
0/0
29.8.2002 13:48

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Promiňte, nějak vám nerozumím a nechápu, co jste mi hodlal sdělit. To už je na mne příliš levicově yntelegtuální...
0/0
29.8.2002 13:53

taky občan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
pomineme/li politiku, pak neschopné prostředí je většinou ráj pro schopného jedince. Je však otázka, není-li tzv. "schopnost" jedince zameňována s přešlechtěním, to pak nejde o schopného, ale degenerovaný omyl, i když za to asi mohou jiní. Příklad - doga je (aspň v minulém destiletí byla, abych nelhal) chudák člověkem přešlechtěný tvor, téměř klasicky s nevyhovujícím chrupem a  rozením většinou císařským řezem, a může za to kšeft a ti hlupáci, kterým se to líbí.... 
0/0
29.8.2002 14:08

Ezekiel

Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Sdílím tvůj názor, že je teď Němec oběttní beránek a slíznul si toho fakt dost. Jenomže fakt nezapomenu na to, jak ještě předtim než byl Karlín zatopenej, s úsměvem na tváři tvrdil, jak maj všechno báječně pod kontrolou. Jak mohl tvrdit takovou pitomost? Podle mě je Němec trochu hloupej. Neni možný, aby se ten průser na někoho nesved a protože si Němec takhle pěkně naběhl a začal se topit, ostatní mi ještě naložili... :-)
0/0
28.8.2002 14:28

jirkal

Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Podle mne je to jasne dost. MFD prestala plnit roli nezavisleho tisku a jiz delsi dobu funguje jako PR agentura. Cituji: "Igor Nemec(ODS) ovsem konstatoval....". Blizi se obecni volby a je treba i tem nechapavym pripomenout, ze za vsechno prece muze Klaus. Majitelum pravdy z MFD je vsechno jasne. Maskacovy manekyn Gross, ktery dokazal plne zamestnat vrtulnik svymi presuny od jednoho televizniho stabu ke druhemu a ktery se bezelstne sam priznal k roli evakuacniho kazisuka- to je ovsem OK. Jinak jste to shrnul presne, neni co dodat. Apropo- dle MFD je nejvetsim hrdinou byvaly primator (naplmil dva -pardon,tri- pytle piskem a nechal se u toho desetkrat vyfotit).
0/0
28.8.2002 14:38

Juras

Re: Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
 Není co dodat.
0/0
28.8.2002 17:08

Radek

Re: mediální manipulace v ČR a neschopnost novinářské objektivity a solidní analýzy
Absolutně souhlasím se slovy pana Martina.Že je pan Ignor Němec člověk zcela neschopný se myslím prokázalo jasně.Nyní je třeba poukázat,že svůj a ne malý díl viny má i pan Gross.V tom čase vypjatém nadřízený pana Němce.Jeho účinkování na obrazovce v maskáčích s nažehlenými puky bylo také velmi tristní.Vzpomeňte jen,jak nás po prvním úniku ve Spolaně ujišťoval,že se vlastně nic nestalo a že tam má své nejlepší lidi.Podle jakého měřítka se určují?Doufám,že to měřítko není jeden Gross.Ale jak to dopadlo víme všichni.Já jen doufám,že pan Gross se k této odpovědnosti přihlásí.Nebo jsem bláhovej??Věřím novinářům,že o něm napíší pravdu a budou mu klást pro něj velmi nepříjemné otázky.
0/0
28.8.2002 18:55

nada

kdo za to muze?
jak to tady ctu, tak za to muze ten chciply lachtan. o cem se to tu bavime? proc nejsou v politice a na radnici lide jako tady diskutujici? slysela jsem nazor, ze na Morave pred 5 lety to bylo nepripravene a vlastne to byla jen mala mesta. Chapu Praha je velkomesto - bavi se tu nekdo o Ceskem Krumlove? nebo Budejovicich? Prazacci jsou zase zmateni tak hledaji vinika. Zacneme makat a uklizet a vsichni vcetne vlady a magistratu. Nebudou vas napadat tupe myslenky na vinika a bude vam lip. Prace nam pomuze od zbytecnosti typu kdo za to muze.
0/0
28.8.2002 10:34

čtenář

informací bylo dost
Asi si málokdo uvědomuje, že informací o celé situaci bylo v podstatě dost a poměrně včas, aby se dalo předejít mnoha škodám.  Jenže tyto informace byly podávány lidmi řekněme na střední či nižší úrovní řízení (či odpovědnosti), mnohdy lidmi přímo z terénu, bez možnosti rozhodnout či dát příkaz! A většina těch nejvyšších úředníků a odpovědných činitelů (z nám známých politických stran), kteří rozhodovali, ve své mocenské nabubřelosti, nerozhodnosti a mnohdy i faktické neschopnosti prostě dělala to, co obvykle - chlácholilo, mlžilo, někdy i vyhrožovalo v zájmu nepanikaření, z obav o vlastní kůži, strachu z neznámého a já nevím čeho ještě. Bohužel, jak je v takových situacích obvyklé, ihned po nastalém průšvihu se nastartovalo obvyklé "uklidňování" těch lidí, kteří vědí kdo a v čem udělal fatální chyby a mohli by to zveřejnit. A tady nejde jen o Prahu a metro, obdobně se toto děje na úrovní i menších měst.
Moc bych si přál, aby tato pohroma měla pozitivní důsledky jak pro politickou scénu tak i pro chování samotných občanů. Uvidíme při komunálních volbách, jestli jsou pro lidi stále bližší sliby politické strany nebo konkrétní člověk s konkrétními výsledky.
Toto samozřejmě neplatí jen pro Česko. Nikde to není ideální. Jen bychom se měli více snažit zasahovat do věcí veřejných a nenenchat  sebou manipulovat.
 
0/0
28.8.2002 10:25

Hans von Karlin

Něco z Karlína
Pokud někdo víte, proč už policie nehlídá opuštěný Karlín, nebo kde jsou informace o znovuzapojení vody, plynu a eletřiny do Karlína - napište to, prosím, sem. Chaos, který v Karlíně vládne (totální neinformovanost) je smutný. Avšak oproti oblastem, kde vzala voda lidem celý majetek, je Karlín oáza klidu.  H v K
0/0
28.8.2002 10:23

b

Demisi
0/0
28.8.2002 9:55

Káranský Jiří

Primátore O D T U P T E !
Chaotická byrogracie jež má kořeny V Rakousku-Uhersku,strach vydat mimořádné rozhodnutí abych něco  nezkazil.To je dilema.Poučení pro budoucnost Primátor není nic, primátor je kašpárek z části mlžící, z části lhavý.Skuteční hrdinové jsou jinde než na Magistrátu.Jsou to hasiči,strážníci sloužící na ulicích,Policie,Zachranná služba ,dobrovolníci.Ryba smrdí od hlavy a pokud by se měly /nedej bože/ v budoucnosti povodně tohoto druhu opakovat, primátor bude ten poslední komu budu věřit.
0/0
28.8.2002 9:20

gigi

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
28.8.2002 9:07

Ivča

Re: Debil
...no a to je ten nejvýstižnější příspěvek na tuto diskusi. Zvláštní vstup na závěr TV povodňového studia - zřejmě dlouho připravovaný projev primátora "městu a světu" (ohlašovali ho minimálně 4 hodiny předem), byl tristní. Uprostřed pětiminutového koktání bez obsahu se skvěla jediná souvislá věta tohoto podivuhodného rétora: "Svět se na nás dívá!" A protože je to jistě esenciální sdělení v pravou chvíli, hodné státníka, pro jistotu nám to ještě zopakoval...
0/0
28.8.2002 9:20

Jan

Noviny se opakovaně snaží nalézt viníka vzniku povodně a hromosvod pro rozčílení lidí. Vybrán byl v této chvíli především primátor Prahy. Myslím, že v logice věci by měl být neprodleně vyhledán také viník smrtelnosti člověka. Nabízí se ministryně zdravotnictví, protože se dá v léčení každého zemřelého nalézt okamžik, kdy mohlo být něco uděláno jinak a snad lépe. Stejně tak se to nalézt i v jednání primátora, nicméně se podařilo zachránit, často i proti jejich vůli, všechny obyvatele a návštěvníky Prahy. Pokud si toho nedovedeme vážit, můžeme to srovnat se situací v německém Polabí, kde měli na protipovodňové opatření oproti nám týden navíc a přesto tam zahynulo mnoho lidí a vznikly obrovské škody na majetku, daleko větší než u nás. Chápu, že lidé v Praze žijí v prostředí odtrženém od přírody, které je prakticky zcela vytvořeno člověkem (domy, vyasfaltované ulice, umělé parky atd.) a z divokých zvířat mohou potkat ve městě maximálně potkana. Přesto ale i oni musí přijmout, že člověk je součástí přírody, a nemá a nikdy nebude mít na to aby ji ovládnul a příroda mu čas od času ukáže svoji sílu. V roce 1997 docházelo na Moravě k daleko větším zmatkům. Většinu z 50 usmrcených smetla voda, aniž by je kdokoliv varoval a měli šanci cokoliv udělat. Přesto nikdo nehlëdal obětního beránka, na kterého by šlo všechno svést. Lidé vycítili, že se stalo něco, co je nad síly člověka. Pokud to nyní někomu pomůže, dále si myslete, že vše by bylo jinak, pokud by Prahu místo nesympatického primátora, jiný sympatičtější a obratnější politik. Co by stálo za úvahu je, aby krizový štáb města Prahy vedl profesionál, tj. člověk který má vzdělání a praxi pro krizový management. Velký průšvih je metro, který je nutno důkladně vyšetřit a konkrétní viníky tvrdě potrestat. Nefunkční kryt pro mnoho desítek tisíc lidí je zločin a obávám se, že takových i když menších krytů máme mnoho.
0/0
28.8.2002 8:59

Laco

Re:
V režimu kde si všichni vzájemně lžou aby nemuseli problém řešit a mohli dále žít v iluzích jde o ohrožení vlastní existence. Proto se teď v lidech projevuje pud sebezáchovy. Pokud Klaus např. lhal a bagatelizoval problémy s topnými oleji a privatizací nebylo to lidem zřejmé, jelikož v tom neviděli přímou souvislost jejich konkrétního ohrožení. Pokud ministr životního prostředí vysedne z helikoptéry a prohlásí, že objekty s nebezpečnými chemickými látkami nejsou zatopeny vodou a po týdnu na to ekologičtí aktivisté zveřejní fotografie s pravým opakem, pořád nejde o přímé ohrožení většiny jedinců a není adekvátní odezva. Pokud se však pražáků konečně osobně dotkla neodbornost, nefunkčnost a lhaní výkonné moci vyvolává to pud sebezáchovy a probuzení z letargie. Konečně si pokládají otázku k čemu má sloužit politicky-mocenská složka státu. A ta totálně selhala. Pouze svojim lhaním zakrývá svoji nefunkčnost, neodbornost a nepřipravenost. Za stav věci musí nést politickou odpovědnost a ne to svádět na přírodu. Přírodním katastrofám nelze zabránit a proto se s nima musí počítat, že se mohou vyskytnout a dopředu si připravit systemový postup. To je jedna z úloh státu.
0/0
28.8.2002 9:19

Sela

Re:
Vinik vzniku povodne je dostatecne znam: trosku vetsi prseni nez je zdravo - ty noviny se snazi vycuchat, kdo nechal utopit metro, kdo riskoval lidske zivoty, kdo pozde varoval - vase prvni veta je uplne mimo misu...
0/0
28.8.2002 9:29

taky občan

Re: Re:
Správně!?. A zřejmě je také tušen vinník toho, proč měla důsledky, jaké měla, aniž byl jmenován... Mimochodem, déšť nebo povodeň nejsou právní subjekty, nemohou mít vinu ani trest. Proti takovému zamlžování tu ale stále stojí otázka, zdali jisté ryze lidské náležitosti náhodou nefungovali, jak měly, a proč. No, je to horší, vůbec se tu zjišťuje,  o jaké to že náležitosti se jedná, ne? I to snad je součástí úklidu po velké vodě......
0/0
28.8.2002 10:54

Laco

Ta povodeň už je tu dávno
Stoletá voda v Čechách zviditelnila fak, že tato společnost je pod vodou už dávno a zavinila si to sama. V systému budovaným ODS kde není kladen důraz na odbornost ale je preferována politická poslušnost a známost musí docházet k takovýmto organizačně-komunikačním zmetkům. Praha je šokována reálným pohledem na skutečnost věcí. Nikdo zde nebyl ochoten připustit, že varovné signály o korupci společnosti z ostatních míst republiky jsou pravdivé (pohrdání přijetím odpovědnosti z volebního neúspěchu atd.) a že tím dochází k ochrnutí smysluplného konkurečního podnikání a tím rozvoje společnosti . Pražákům vyhovoval pohodlný život v uměle drženém reprezentačním satelitu, který neodpovídal realitě života v České republice. Pokud jsou Pražáci ochotni se podílet na odstraňování škod po povodních, musí se zaměřit především na politickou reformu. Sami dobře vědí kdo a jak zklamal a co vlastně umí a jak ta radnice vlastně funguje. Podzimní volby jsou příležitostí k zametání si vlastního prahu. Prozatím všechny revoluce vycházely a byly odstartovány z Prahy. Ať se Praze nestane, že tentokráte bude nastartována jinde a Prahu opravdu smete.
0/0
28.8.2002 8:44

Sela

Re: Ta povodeň už je tu dávno
Ze by vsichni ti prazaci ve vrcholnych funkcich byli rodili? To slysim poprvni...
0/0
28.8.2002 9:34

Laco

Re: Re: Ta povodeň už je tu dávno
V obecních volbách si Praha rozhoduje sama.
0/0
28.8.2002 9:50

Sela

Re: Re: Re: Ta povodeň už je tu dávno
V tom pripade se omlouvam, asi jsem spatne pochopil obsah sdeleni. Doufam, ze tedy smetete byrokraty odnekud jinad nez primo z prahy. zaroven trosku zavidim - u vas mate asi problemy vyreseny.
0/0
28.8.2002 10:03

Sulla

Re: Re: Re: Ta povodeň už je tu dávno
Já jsem jenom čekal, kdy někdo zopakuje onu památnou větu, která ovládá média a miluje ji i  pan president. "ZA VŠECHNO MŮŽE KLAUS" Mělo by se mu dát jasně najevo : "KLAUSI, OKAMŽITĚ PŘESTAŇ PRŠET !!! " tak nějak jsi to asi myslel, ne?
 
0/0
28.8.2002 10:59

Laco

Re: Re: Re: Re: Ta povodeň už je tu dávno
Nevšimnul jsem si, že by to tady někdo ve svojem příspěvku napsal. Jsi flustrován volebním neúspěchem ODS. Možná ti pomůže, že ministr životního prostředí se choval naprosto stejně jako vrcholný představitel ODS. Nepřipravený, neinformovaný, zatloukají a bagatelizující situaci. Nevýhoda ODS je v tom, že Prahu a masmédia zajímá jenom to co bylo v Praze a tam jste podle očekávání totálně vybouchli.
0/0
28.8.2002 11:43

Sulla

Re: Re: Re: Re: Re: Ta povodeň už je tu dávno
Nevím, chlapče, ale máš krátkoupaměť, vždyť ty mluvíš o ODS už v druhé větě svého příspěvku. Nezaskočila ti pecka ze třešně, že jsi na to zapomněl? Nebo je tvá nenávist a nechopnost tak veliká, že nedokážeš svůj vlastní příspěvek najít?  
0/0
28.8.2002 11:53

Laco

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ta povodeň už je tu dávno
Ujíždí Ti nervy.
0/0
28.8.2002 12:01

Sulla

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ta povodeň už je tu dávno
Máš to nějaké pomotané. Zkus to znova. Jo, a nezapomeň si napřed přečíst to, očem chceš mluvit.
0/0
28.8.2002 13:05

Laco

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ta povodeň už je tu dávno
Pořád nemůžu najít, že by někdo kromě tebe uvedl, že za povodně může Klaus.
0/0
28.8.2002 13:43

Laco

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ta povodeň už je tu dávno
Pořád uvažuju jak Klaus, jakožto politická mrtvola by mohl mít vliv na povodňové dění. Svůj vliv měl ale v dobách své slávy a to negativní na morálku a funkci státního aparátu. Ale to už je bohu díky minulostí. Hlavu vzhůru.
0/0
28.8.2002 13:58

Najdete na iDNES.cz